آبشار شیطان کوه لاهیجان؛ مصنوعی اما زیبا و دیدنی

همیشه وقتی نام شمال کشور را می‌شنویم، ناخودآگاه جنگل و دریا در ذهنمان تداعی می شود و بی‌دریغ عازم سفر می‌شویم. این بار می‌خواهیم در مورد یکی از جاذبه‌های شمال کشورمان برایتان بگوییم که نامش شیطان کوه است و در شهر لاهیجان قرار دارد. شیطان کوه، کوهی در شرق شهر لاهیجان است که درگذشته به این منطقه شاه‌نشین کوه می‌گفتند، این منطقه دارای برکه‌ای برای ذخیره آب برای آبیاری بوده که در حال حاضر همین برکه به دریاچه‌ای مصنوعی تبدیل‌شده است.

0
150
بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان؛ مصنوعی اما زیبا و دیدنیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 12Rating: 4.0آبشار شیطان کوه لاهیجان آبشاری مصنوعی اما زیبا و دیدنی در شهر لاهیجان.آبشار شیطان کوه لاهیجان که از کوه به‌طرف پای کوه سرازیر می‌شود و به‌وسیله پمپاژ آب استخر پر می‌شود و حوضچه‌هایی نیز برای تخلیه و حرکت آب به همراه دارد.

آبشار شیطان کوه لاهیجان

همیشه وقتی نام شمال کشور را می‌شنویم، ناخودآگاه جنگل و دریا در ذهنمان تداعی می شود و بی‌دریغ عازم سفر می‌شویم. این بار می‌خواهیم در مورد یکی از جاذبه‌های شمال کشورمان برایتان بگوییم که نامش شیطان کوه است و در شهر لاهیجان قرار دارد. شیطان کوه، کوهی در شرق شهر لاهیجان است که درگذشته به این منطقه شاه‌نشین کوه می‌گفتند، این منطقه دارای برکه‌ای برای ذخیره آب برای آبیاری بوده که در حال حاضر همین برکه به دریاچه‌ای مصنوعی تبدیل‌شده است. حتی در میان آن جزیره‌ای نیز وجود دارد که عمارت کوچکی در وسط آن قرار گرفته است. منطقه‌ای خوش آب‌وهوا که گردشگر پذیرترین نقطه لاهیجان است.

دلیل نام‌گذاری شیطان کوه

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

در بین دو کوه، غار قدیمی وجود دارد که در اثر گذشت زمان تخریب‌شده و ورودی‌هایش مسدود شده‌اند. زمانی بزرگان قبایل در این کوه فقط شکار می‌کردند یا به کوه مجاور می‌رفتند، اما عموم مردم این اجازه را نداشتند، حتی از وجود غار در آن منطقه خبر هم نداشتند، هرازگاهی صداهایی به دلیل انعکاس صدای باد و آب از این کوه شنیده می‌شد که بر اساس داستان‌های خرافی رایج بین مردم، نامش به شیطان کوه تغییر یافت، زیرا تصور می‌کردند شیطان عامل ایجاد چنین صداهایی است.

سفر به شیطان کوه

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

بی‌شک آبشار شیطان کوه مقصدی جذاب است که می‌توانید در طی روز سرگرم شوید، از مسیر پوشیده از درختان رد شوید و از مسیر پلکانی وسط درختان انار و گردو بالا بروید تا به بام لاهیجان برسید .منظره طوری است که وقتی از بالا به پایین نگاه ‌کنید، احساس خواهید کرد که به‌راحتی می‌توانید با دویدن به دامنه برسید، اما درواقع چنین نیست و اگر این کار را بکنید، مطمئناً سقوط خواهید کرد. باورهای قدیمی و خرافی نیز در این رابطه چنین است که اینجا شیطان فرد را گول می‌زند.

آبشار شیطان کوه

آبشاری مصنوعی اما زیبا و دیدنی که از کوه به‌طرف پای کوه سرازیر می‌شود و به‌وسیله پمپاژ آب استخر پر می‌شود و حوضچه‌هایی نیز برای تخلیه و حرکت آب به سمت پایین احداث کرده‌اند. در کنار این آبشار، راه پلکانی تا قله کوه ساخته‌اند که گردشگران پس از طی بیش از هزار پله از داخل درختان سرسبز به قله کوه و بام سبز برسند، این مکان یعنی تکه‌ای جداشده از بهشت که باید نهایت لذت را ببرید و از لحظه‌لحظه‌اش عکاسی کنید.

جاذبه‌های گردشگری در شیطان کوه

استخر شیطان کوه

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

در این مکان، استخر بزرگی وجود دارد که به دستور شاه‌عباس ساخته‌شده و این استخر دارای جزیره‌ای زیبا با پلی که به حاشیه جنوبی آن وصل شده، است.

بام سبز

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

محبوب‌ترین قسمت شیطان کوه، بام سبز لاهیجان نام دارد که در بالاترین نقطه شیطان کوه قرارگرفته با محوطه‌ای سبز و زیبا به‌وسیله گذرگاهی به قسمت جنوبی پای کوه می‌رسد. این مسیر را می‌توانید پیاده نیز طی کنید، هوای پاک را تنفس کرده و روحتان را آرامش ببخشید.

تله‌کابین شیطان کوه

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

امکانات تفریحی دیگری که در این منطقه وجود دارد، تله‌کابین شیطان کوه است. این تله‌کابین دارای دو ایستگاه به نام‌های بام سبز لاهیجان و تاج‌خروس است. وقتی سوار تله‌کابین لاهیجان شوید، از ارتفاعات می‌توانید باغات چای، شیروانی منازل را ببینید و چون از میان جنگل‌های این منطقه می‌گذرد، در مسیر حرکت این تله‌کابین، مه و ابر را از نزدیک لمس خواهید کرد و همه دغدغه‌های زندگی شهری را برای دقایقی فراموش خواهید کرد. فاصله ارتفاعی بین ایستگاه اول و ایستگاه دوم در حدود ۲۱۰ متر است و طول مسیر 1500 متر است. حداکثر اختلاف ارتفاع کابین‌های 6 نفره تا سطح زمین ۱۱۰ متر است. در ایستگاه اول غرفه خوراکی و صنایع‌دستی برای خرید گردشگران وجود دارند و همچنین شهربازی برای کودکان و در ایستگاه دوم نیز که به کوه فلاح می‌رسد، کافی‌شاپ و آلاچیق‌هایی برای مسافران تعبیه‌شده تا بتوانند آنجا تفریح و استراحت کنند.

✅ بازدید از مقاله لاهیجان، سرزمین چای

هزینه:

 22000 تومان برای هر نفر و برای کودکان 2 تا 7 سال نیم‌بها

روزهای کاری:

همه‌روزه به‌جز یکشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها

ساعات کار 10 صبح الی 17 عصر

توجه داشته باشید که در صورت شرایط بد جوی و وزش باد و … از سوارشدن به تله‌کابین خودداری کنید، البته اگر شرایط جوی کاملاً نامساعد باشد، تله‌کابین فعالیت نمی‌کند.

تفریحات دیگری که می‌توانید در این منطقه انجام دهید

پیاده‌روی

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

اگر اهل قدم زدن در فضایی خاص هستید، حتماً سری به شیطان کوه بزنید. دور استخر لاهیجان که حدوداً 2 کیلومتر است، دورتادور استخر را احاطه کرده و منظره‌ای بی‌نظیر ایجاد کرده است.

عکاسی

بام سبز لاهیجان و شیطان کوه فرصتی دست‌نیافتنی برای عکاسی و ثبت سوژه‌های جالب است. حتی در این مجموعه عکاس‌خانه‌ای هم وجود دارد که می‌توانید بالباس‌های محلی عکس یادگاری بگیرید.

پیک‌نیک

بساط پیک‌نیک را جمع کرده و به شیطان کوه بروید. آلاچیق‌هایی در این مکان تعبیه‌شده تا بساطتان را پهن کنید و از هوای عالی و طبیعت بی‌نظیر لذت ببرید.

خرید 

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

بهترین قسمت برای خانم‌ها در هر سفری خرید است، پس در آبشار شیطان کوه هم نگران نباشید، زیرا فروشگاه صنایع‌دستی در ایستگاه اول تله‌کابین وجود دارد که می‌توانید از هنرهای دستی هم‌میهنانمان لذت برده و خریداری کنید تا هم به دوستان و آشنایان خود سوغاتی ببرید و هم از این قشر جامعه حمایت کنید.

شکم گردی

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

کافه‌ها و رستوران‌هایی در ایستگاه‌های یک و دو تله‌کابین واقع‌شده‌اند تا در کنار میل کردن غذاهای خوشمزه محلی از چشم‌انداز و مناظر بی‌نظیر لذت ببرید و آرامش بگیرید.

بهترین زمان سفر به شیطان کوه

بازدید از آبشار شیطان کوه لاهیجان
آبشار شیطان کوه لاهیجان

در هر فصل از سال می‌توانید به لاهیجان سفر کنید، اما بهترین زمان برای سفر بهار و تابستان است تا هوای مطبوعی را تجربه کنید.

ساعت دسترسی همه‌روزه 24 ساعت

مدت‌زمان برای بازدید : 1 الی 4 ساعت

هزینه :

اگر با وسیله نقلیه بروید، پارکینگ ورودی 3000 تومانی دارد

آدرس :

لاهیجان، میدان کاشف، خیابان طلای سبز

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید