آبشار چهار فصل لاتون

اگر بلیط هواپیما آستارا تهیه کرده‌اید فرصت سفر به منطقه لاتون، یکی از زیباترین مناطق طبیعی ایران را به دست خواهید آورد. آبشار لاتون در دل طبیعت استان گیلان و 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا قرار دارد. این آبشار با ارتفاعی حدود 105 متر، به لحاظ بلندی، مرتفع ترین آبشار ایران محسوب می‌شود.

0
156
آبشار لاتون گیلان
آبشار لاتون
آبشار چهار فصل لاتونReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 16Rating: 4.0آبشار لاتون در 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا و دل طبیعت گیلان.آبشار لاتون در دل طبیعت استان گیلان و 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا قرار دارد و با وجود زیبایی هایش گردشگران زیادی را جذب خود میکند.

آبشار لاتون

اگر بلیط هواپیما آستارا تهیه کرده‌اید فرصت سفر به منطقه لاتون، یکی از زیباترین مناطق طبیعی ایران را به دست خواهید آورد. آبشار لاتون در دل طبیعت استان گیلان و 15 کیلومتری جنوب شهرستان آستارا قرار دارد. این آبشار با ارتفاعی حدود 105 متر، به لحاظ بلندی، مرتفع ترین آبشار ایران محسوب می‌شود. استان گیلان با مردمی دل گرم همواره میزبان خوبی برای گردشگران از تمام نقاط ایران بوده‌اند. منطقه لاتون پر از آبشارهای زیباست و علاوه بر آبشار اصلی که به آن اشاره شد آبشاری با 65 متر ارتفاع وجود دارد که آب آن پر عرض‌تر از آبشار اصلی است. همه ساله پنج تا هشت هزار گردشگر از سرار ایران از اين مناطق با شکوه ديدن می‌كنند. همچنین آبشارها، حوض‌ها و مکان‌های گردشگر پسند زیادی در این منطقه وجود دارد که ما به معرفی تعدادی از آنها در این متن خواهیم پرداخت.

آیا رفتن به آبشار لاتون ارزشش را دارد؟

آبشار لاتون گیلان
آبشار لاتون

استان گیلان طبیعتی بی‌نظیر و بکر دارد و اگر علاقه‌مند به طبیعت و کوهنوردی هستید یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خرید بلیط هواپیما آستارا و دیدن یکی از بهترین و زیباترین آبشارها خواهد بود. گردشگرانی که از نزدیک این منطقه و آبشار هایش را می‌بینند، غرق در زیبایی خاص آن می‌شوند و به بازدید دوباره آن برنامه‌ریزی می‌کنند. مطمئناً سفر به این استان و جنگل‌ها، کوه‌ها و آبشار‌های آن خستگی زندگی شهری را از تن شما خواهد ربود.

مسیر آبشار لاتون

آبشار لاتون گیلان
آبشار لاتون

فاصله آبشار از روستای زیبای کوته‌کومه تا آبشار تقریباً 6 کیلومتر است که در طی این مسافت پنج و نیم ساعتی، به ارتفاع 750 متری خواهید رسید. در مسیر صعود آبشار، تپه‌های جنگلی بسیار زیبا و نیز چشمه‌های فراوانی با آب خنک و نوشیدنی وجود دارد. همچنین انتهای مسیر هم دارای پرتگاه‌هایی خطرناک و مرگبار است که باید به آن توجه شود. آبشار از فاصله 500 متری قابل رویت است. در مسیر صعود به آبشار لاتون به روستای قدیمی آسیوشوان می‌رسیم که تقریباً خالی از سکنه است. به زبان تالشی، آسیو به معنی آسیاب و شوان به معنی کنار رودخانه می‌باشد. در حاشیه آبشار، یکی از زیباترین جنگل‌های متراکم دست‌نخورده وجود دارد. این جنگل‌ها با انبوهی از درختان همچون آلو، به، گلابی، گردو، فندق و سیب وحشی پوشیده شده است که در 9 ماه از سال سرسبزی و زیبایی خود را حفظ می‌کند.

✅ بازدید از مقاله آبشار شیطان کوه لاهیجان
✅ بازدید از مقاله آبشار لوشکی تالش
✅ بازدید از مقاله آبشار زیبای نوژیان لرستان

آبشار در فصل‌های مختلف سال

آبشار لاتون گیلان
آبشار لاتون

آبشار لاتون در هر فصل از سال زیبایی خاص خود را دارد اما سفر در فصل زمستان به علت کوهستانی و سرد بودن این منطقه توصیه نمی‌شود. از نظر طبیعی در فصل زمستان با یخ بستن آبشار نمایی بسیار زیبا به وجود می‌آید. فصل بهار، تابستان و اوایل فصل پاییز بهترین زمان برای سفر می‌باشد که شما می‌توانید جنگل و آبشار سرسبز یا خش‌خش برگ‌های پاییزی را ترجیح دهید. با تغییر رنگ برگ‌های درختان جنگل، مسیر آبشار رویایی می‌شود. در فصل‌های بهار و تابستان نیز جنگل با برگ‌های زیبای سرسبزش آدمی را مجذوب خود می‌کند.

کوه اسپیناس

آبشار لاتون گیلان
آبشار لاتون

اگر اهل کوهنوردی هستید می‌توانید به کوه اسپیناس که بلندترین کوه در منطقه آستارا است، صعود کنید. آبشار لاتون از این کوه مرتفع سرچشمه می‌گیرد. اسپیناس یا کوه اسب 2105 متر از سطح دریا‌های آزاد فاصله دارد و کوهنوردان زیادی هر سال به این کوه سرسبز صعود می‌کنند. این کوه در 17 کیلومتری شرق شهر لوندویل آستارا قرار دارد و بهشتی برای کوهنوردان به شمار می‌رود. از بالای این کوه آبشار‌ها و جنگل‌های زیبای مسیر لاتون قابل رؤیت است. با گرفتن بلیط هواپیما آستارا سفری پرهیجان همراه دوستان و خانواده خود، تجربه کنید.

اقامت در نزدیکی آبشار

آبشار لاتون گیلان
آبشار لاتون

اگر بلیط هواپیما آستارا خریده‌اید نگران اقامت نباشید. شما می‌توانید در یکی از هتل‌های آستارا اقامت کنید. آستارا که یکی از نزدیک‌ترین شهرها به آبشار لاتون است دارای هتل‌های سه و پنج ستاره است. علاوه بر اقامت در این شهر می‌توانید به بازار آستارا سری بزنید. اگر می‌خواهید از سروصدای شهر دور باشید و از طبیعت زیبای گیلان لذت ببرید، کرایه کردن اتاقی در روستای کوته‌کومه بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

وسایل مورد نیاز در مسیر آبشار

آبشار لاتون گیلان
آبشار لاتون

شما در مجموع رفت و برگشت خود به آبشار لاتون هشت تا ده ساعت جنگل پیمایی و کوه پیمایی خواهید داشت. بنابراین همراه داشتن وسایلی مانند کیف، کفش مناسب کوهنوردی، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، غذای سبک و آب ضروری است. همچنین توصیه می‌شود جنگل پیمایی و کوه پیمایی به صورت گروهی انجام شود.

مسیری لذت بخش در جنگلی متراکم، در کنار رودخانه لوندویل و کوهپیمایی در طبیعت گیلان، بهشتی برای گردشگران، که منتهی بر آبشاری بلند که صدایش انسان را عاشق این طبیعت بکر می‌کند و سه فصل از سال قابل سفر کردن است. این تجربه بی‌نظیر تنها با یک بلیط از شما فاصله دارد. اگر در سفر کردن به این آبشار زیبا شک داشته‌اید دیگر منتظر نمانید و با خرید بلیط هواپیما آستارا خاطره‌ای به یاد ماندنی برای خود رقم زنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی و خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید