آبشار لوه گلستان

آبشار لوه از درختان جنگلی رویایی تشکیل شده و در نزدیکی شهر گالیکش در استان گلستان قرار دارد، شهر گالیکش در فاصله ۱۰۸ کیلومتری گرگان واقع شده و فاصله آبشار تا گالیکش نیز حدودا ۲۰ کیلومتر است. این آبشار یکی از آثار طبیعی استان گلستان در فهرست ملی کشور به ثبت رسیده است.

0
56
معرفی آبشار لوه گلستان
آبشار لوه گلستان
آبشار لوه گلستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 30Rating: 4.0آبشار لوه گلستان از آثار طبیعی ثبت شده در فهرست ملی ایران.آبشار لوه گلستان از ۵ طبقه و چندین آبشار کوتاه و بلند تشکیل شده است و آب نیز از طریق صخره‌ های طبقه ای شکل به پایین‌ می‌ ریزد.

معرفی آبشار لوه گلستان

آبشار لوه از درختان جنگلی رویایی تشکیل شده و در نزدیکی شهر گالیکش در استان گلستان قرار دارد، شهر گالیکش در فاصله ۱۰۸ کیلومتری گرگان واقع شده و فاصله آبشار تا گالیکش نیز حدودا ۲۰ کیلومتر است. این آبشار یکی از آثار طبیعی استان گلستان در فهرست ملی کشور به ثبت رسیده است. از لحاظ جغرافیایی دسترسی به این آبشار خیلی آسان تر از آبشارهای دیگر است، تا حدی که می توانید توسط وسیله نقلیه به نزدیکی آبشار نیز بروید. پس اگر جزو طرفداران طبیعت گردی هستید، این آبشار مقصد مناسبی برایتان خواهد بود تا در آرامش خاطر پیاده روی کرده و لحظات خاصی را تجربه نمایید. منطقه لوه پوشیده از درختانی مانند ممرز، افرا و توسکا است و آب‌ و هوای مطبوعی دارد. اگر جزو نفراتی هستید که در کنار تجربه خرید بلیط هواپیما به تورهای پیاده روی علاقه مندید، آبشار لوه گلستان مقصد مناسبی برای دسترسی به جنگل های هیرکانی این استان است چراکه از جنوب به استان سمنان می رسد. پیاده‌ روی در این مسیر شیب دار برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود.

مشخصات ظاهری آبشار لوه

معرفی آبشار لوه گلستان
آبشار لوه گلستان

بهتر است بدانید که آبشار پلکانی لوه از ۵ طبقه و چندین آبشار کوتاه و بلند تشکیل شده است و آب نیز از طریق صخره‌ های طبقه ای شکل به پایین‌ می‌ ریزد. هر طبقه از آبشار از حوضچه‌ های زیبایی تشکیل شده و مرتفع‌ ترین طبقه این آبشار ۱۵ متر بوده و در مجموع نیز ارتفاع آبشارها به ۷۰ متر می رسد. این آبشار شگفت‌ انگیز از صخره‌ های خزه ای تشکیل شده و با عبور از حوضچه‌ های طبیعی به طبقه زیرین سرازیر می شود و در نهایت نیز به دره ای ۳۵ متری فرو می ریزد. همچنین آبشار لوه در مجاورت پارک ملی گلستان و جنگل‌ های انبوه با زیبایی مسحورکننده‌ گردشگران را به سوی خود جذب می کند تا با خرید بلیط هواپیما سفری خاطره انگیز به این خطه داشته باشند.

✅ بازدید از مقاله روستای زیارت گرگان استان گلستان

تفریحات آبشار لوه گلستان

در جای بکری مانند آبشار لوه چندین نوع تفریح می توانید داشته باشید، مانند

عکاسی: در هنگام بازدید از آبشار لوه می توانید از مناظر زیبا و دل انگیز این منطقه عکس های بسیار زیبایی را ثبت کنید و به یادگار از این سفر به همراه داشته باشید.

پیک‌ نیک:  برای کسانی که به دنبال آرامش و سکوت هستند بازدید و پیک نیک در کنار این آبشار پیشنهاد می شود تا از طبیعت بی نظیر لذت ببرید.

شنا اگر عاشق شنا هستید، سفر به این آبشار در فصل های گرم پیشنهاد می شود، حتما آب تنی کرده و خنک شوید، البته بهتر است این کار را همراه با افراد بلد به این منطقه انجام دهید تا از عمق و ارتفاع آب اطلاع داشته باشید.

بهترین فصل سفر به آبشار لوه گلستان

معرفی آبشار لوه گلستان
آبشار لوه گلستان

استان گلستان با چهار فصل خود یکی از مناطق مملو از مسافر در کشورمان است، اما بازدید از آبشار لوه در فصل بهار دلچسب تر است، زیرا طبیعت در این فصل بسیار تماشایی و حیرت انگیز می شود، البته در فصل تابستان نیز آبشار لوه مناسب آب تنی و لذت از شگفتی های منطقه است. همچنین زیبایی های فصل پاییز نیز بی نظیر است، زیرا طبیعت آبشار به هزار رنگ تبدیل شده و منطقه ای رویایی ایجاد می شود. ناگفته نماند که زمستان نیز در این آبشار بسیار فریبنده است، همه جا سفیدپوش شده و صحنه ای خارق العاده ایجاد می شود اما در عین حال پیمودن مسیر در این شرایط بسیار سخت و خطرناک خواهد بود، پس قبل از اقدام به خرید بلیط هواپیما از شرایط جوی آگاهی کسب کنید.

لوازم مورد نیاز در هنگام سفر به آبشار لوه

همواره پیشنهاد می کنیم تا با وسایل سبک به این قسمت سفر کنید، زیرا بهتر است تمرکزتان روی قدم هایتان باشد، اما با این حال چندین وسیله برای گردش در این آبشار مورد نیاز است، مانند کفش پیاده روی یا کوهنوردی مناسب، کوله پشتی، وعده های غذایی، داروهای عمومی، آب آشامیدنی، پاور بانک، کیسه زباله، تلفن همراه، دوربین و مقداری پول نقد.

مسیر دسترسی به آبشار لوه گلستان

برای دسترسی به آبشار لوه گلستان باید از شهر گرگان اقدام کنید و وارد جاده بجنورد-گرگان شوید، سپس به سمت شهرستان گالیکش رفته و بعد از طی حدودا ۲۳ کیلومتر از شهر گالیکش از اولین خروجی سمت راست یعنی بعد از پمپ بنزین آبشار لوه باید وارد جاده فرعی شوید که همین جاده به روستای زیبای لوه و آبشار لوه ختم می شود.

مسیر دسترسی به طبقات آبشار لوه

برای بازدید از این آبشار زیبا در ابتدا باید به آبشار ورودی بروید که در بالاترین نقطه قرار دارد و به همین دلیل نام آبشار همگانی را از آن خود کرده است؛ زیرا هر شخصی با هر میزان آمادگی جسمانی می تواند این مسیر آسان را در عرض ۲ دقیقه طی کند، ادامه مسیر به افرادی پیشنهاد می شود که اهل ماجراجویی و هیجان هستند و با ۲۰ دقیقه پیاده روی در مسیر سخت به بالای آبشار ۷۵ متری می رسند، پس دقت داشته باشید که طول مسیر سخت و گل آلود است، پس با احتیاط قدم بردارید و همراه خود تجهیزات لازم را داشته باشید. حال برای ادامه ماجراجویی بار دیگر باید مسیر سخت ۱ ساعته را بپیمایید و به طبقه دیگر برسید که آبشار تخت کوره نام دارد. لازم به ذکر است که این منطقه بکر مانده و زیبایی های بی نظیری دارد، فقط در این قسمت باید توجه داشته باشید که بی دقتی، عدم آمادگی جسمانی و نبود تجهیزات کافی برایتان خطرناک خواهد بود، اما در صورت رعایت این نکات یکی از بهترین تجربه های سفر و گردش برایتان خواهد بود.

در ادامه می توانید با چشمه گل رامیان گلستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید