دهکده نمکی و آبشار نمکی در شهرستان خورو بیابانک اصفهان

اصفهان جاذبه‌های زیبا و تاریخی بسیاری دارد که بازدید از تمامی آن‌ها بسیار ارزشمند و خاطره‌انگیز است. آبشار نمکی، معروف به آبشار پتاس نیز از جاذبه‌های پرطرفدار استان اصفهان می‌باشد که شاید کمتر کسی درباره آن اطلاع داشته باشد. شاید آشنایی با این آبشار برای شما انگیزه‌ای شود تا این بار برای سفر و برنامه‌ریزی‌های خود بلیط هواپیما اصفهان را خریداری کنید.

0
212
بازدید از دهکده نمکی اصفهان
دهکده نمکی اصفهان

دهکده نمکی و آبشار نمکی

اصفهان جاذبه‌های زیبا و تاریخی بسیاری دارد که بازدید از تمامی آن‌ها بسیار ارزشمند و خاطره‌انگیز است. آبشار نمکی، معروف به آبشار پتاس نیز از جاذبه‌های پرطرفدار استان اصفهان می‌باشد که شاید کمتر کسی درباره آن اطلاع داشته باشد. شاید آشنایی با این آبشار برای شما انگیزه‌ای شود تا این بار برای سفر و برنامه‌ریزی‌های خود بلیط هواپیما اصفهان را خریداری کنید.

شهرستان خور و بیابانک

بازدید از دهکده نمکی اصفهان
دهکده نمکی اصفهان

آبشار نمکی پتاس در 40 کیلومتری شرق شهرستان خور و بیابانک واقع شده است. این شهرستان  از جنوب به استان یزد، از شمال به سمنان، از مشرق به خراسان جنوبی و از مغرب به شهرستان نایین، بخش انارک متصل می‌باشد. مرکز شهرستان خور و بیابانک، خور است و واژه‌های اوستایی و قدیمی در گویش‌های مردم محلی به گوش می‌خورد. معنای لغوی خور، آفتاب است و اعتقاد بر این است که روز یازدهم از هر ماه فرشته نگهبان آفتاب و نماینده تمام کارهایی است که در این روز انجام می‌شوند. مساحت شهرستان خور و بیابانک با قرار گرفتن در شرقی‌ترین نقطه اصفهان، حدود 11 هزار کیلومتر مربع می‌باشد. یکی از دلایلی که بیشتر سرمایه‌گذاران و بازرگانان بلیط هواپیما اصفهان را خریداری می‌کنند، بازدید از مجتمع پتاس است. از اهمیت‌های برجسته این شهرستان می‌توان به وجود مجتمع پتاس اشاره کرد که اولین تولید کننده پتاس در ایران است و بزرگ‌ترین ذخایر پتاس خاورمیانه در این مجتمع وجود دارد. در این مجتمع سالانه 50.000 تن کلرید پتاسیم که به منظور کود شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تولید می‌شود. همچنین، 300.000 تن سدیم کلرید در راستای مصارف خوراکی، دارویی و پتروشیمی، و 30.000 تن هیدروکسید منیزیم در این مجتمع به تولید می‌رسد.

آبشار نمکی پتاس

خرید بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما اصفهان

سالانه تورهای متعدد و متنوع زیادی به شهرستان خور و بیابانک برگزار می‌شوند که ازجمله آن‌ها تورهای گردشگری ژئوتوریسم، معدنی و توریسم سلامت می‌باشد. مجموعه گردشگری این شهرستان وسیع و جذاب است و یکی از زیباترین آن‌ها آبشار و دهکده نمکی می‌باشد. بازدید از این آبشار و دهکده زیبا گردشگران زیادی را به خرید بلیط هواپیما اصفهان وادار کرده است. زیرا واقعا ارزش دیدن دارند. آبشار نمکی پتاس با ارتفاع 25 متر، در شمال مجتمع معدنی پتاس در خور و بیابانک واقع شده است و در 405 کیلومتری شرق اصفهان و در دل کویر مرکزی قرار دارد. این آبشار تنهاترین و یگانه‌ترین نمونه در جهان می‌باشد و در دهکده نمکی قرار گرفته است. چشم‌اندازهای زیبای دهکده، آبشار، دریاچه‌های شور و معادن نمک ایجاب می‌کنند دوربین عکاسی خود را در این سفر یک لحظه از خود جدا نکنید. زیرا که، مناظر چشم‌گیر زیادی برای ثبت شدن در خاطرات و حتی به اشتراک گذاشتن با دیگران، وجود دارند. زمان بازدید از آبشار نمکی هر روزه از ساعت 8 تا 22 می‌باشد و پذیرای مسافران و بازدیدکنندگان است.

دهکده نمکی پتاس

خرید بلیط هواپیما اصفهان
بلیط هواپیما اصفهان

دهکده نمکی پتاس یکی از زیباترین دهکده‌های ایران است و جاذبه‌های جذاب زیادی در این دهکده وجود دارد و گردشگران زیادی بلیط هواپیما اصفهان را برای بازدید از آن‌ها خریداری می‌کنند. از جاذبه‌های این دهکده می‌توان به آبشار نمکی، دریاچه نمک، استخرهای شنا، حمام‌های نمکی، استخرهای تبخیری، امکانات ورزشی و تفریحی و منطقه رصد آسمان را نام برد. در بازدید از این دهکده حوصله‌تان سر نخواهد رفت. با برنامه‌ریزی خوب می‌توانید هر روزتان را با تجربه‌ای جدید رنگین و خاطره‌انگیز کنید. استخرها و حمام‌های نمکی خاصیت درمانی و سلامتی دارند، از این رو، توریسم سلامت روز به روز در دهکده نمکی گسترده‌تر می‌شود. تعداد سوئیت‌های موجود در دهکده 6 عدد می‌باشد و هرکدام  ظرفیت 5 نفر را دارند. ویژگی جالب این سوئیت‌ها، جنس آن‌ها می‌باشد که تمامی آن‌ها از نمک ساخته شده‌اند.

نمک درمانی

بازدید از دهکده نمکی اصفهان
دهکده نمکی اصفهان

اگر نمک درمانی تنها راه درمان بیماری شما است، قطعاً خرید بلیط هواپیما اصفهان و سفر به دهکده نمکی برایتان واجب است. نمک درمانی برای اولین بار در یونان باستان به کار گرفته شده بود و سپس از سال 2009 میلادی، به تدریج در آمریکا و اروپا رواج یافت. این سیستم درمانی در همه جای دنیا بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت به طوری که، درصورت نبود معادن نمکی و یا غارهای طبیعی نمکی اتاق‌های مصنوعی نمک برای این منظور توسط بشر ساخته می‌شوند تا روش نمک درمانی را در آن‌ها اجرا کنند. میزان املاح و نوع نمک در تمام جاهای مختلف دنیا متفاوت است، اما نمک موجود در معادن پتاس خور و بیابانک با داشتن درصد بالایی از منیزیم، در دنیا بی‌نظیر است و رتبه اول را در سطح جهانی از آن خود کرده است.

برای خرید بلیط هواپیما اصفهان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید