آبگرم های معروف جهان

غوطه‌ور کردن بدن در آب گرم نه تنها آرامش بخش است، بلکه سلامت بدن را بهبود می‌بخشد.

0
43
معرفی آبگرم های معروف جهان
آبگرم های معروف جهان
آبگرم های معروف جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 21Rating: 4.0آبگرم های معروف جهان و تجربه یک سفر بیادماندنی و خاطره انگیز.آبگرم های معروف جهان که حاوی اثر درمانی هستند و دانش نیز در مورد فواید اسپاها یا همان آبگرم های طبیعی تأکید می‌کند آورد شده است.

معرفی آبگرم های معروف جهان

غوطه‌ور کردن بدن در آب گرم نه تنها آرامش بخش است، بلکه سلامت بدن را بهبود می‌بخشد. کشورهایی در سراسر جهان وجود دارند که دارای چشمه های آب گرم هستند و حاوی اثر درمانی هستند. دانش نیز در مورد فواید اسپاها یا همان آبگرم های طبیعی تأکید می‌کند. مواد معدنی موجود در آب با بیماری‌هایی مانند آسم، آرتروز، آکنه و درد عضلات مبارزه میکند. این نه تنها سلامت را به ارمغان می‌آورد، بلکه بدن را نیز آرام می‌کند. استفاده از چشمه‌های آب گرم، گل با خاصیت دارویی و آب گرم تازه برای شنا ایده‌آل است که باعث احساس جوانی در خود می‌شود. در زیر به برخی از مشهورترین آبگرم‌ها در سراسر دنیا می‌پردازیم که دسترسی به آ‌ن‌ها با خرید بلیط هواپیما از سفرستان امکان‌پذیر است.

دریاچه فرایینگ پن، نیوزلند

معرفی آبگرم های معروف جهان
آبگرم های معروف جهان

بزرگترين چشمه داغ دنيا دریاچه طبیعی فرایینگ پن Frying Pan Lake است که در سال 1963 به Waimangu Cauldron معروف شد. این دریاچه در کشور نیوزلند واقع شده‌است. آب اسیدی دریاچه دمای حدود 50-60 درجه سانتیگراد را حفظ می کند. این دریاچه در بخشی از دهانه آتشفشانی 38 هزار متر مربع مساحت دارد و دریاچه کم عمق آن تنها 18 فوت عمق دارد، اما در دریچه‌ها می‌تواند تا 60 فوت پایین بیاید. در فوران آتشفشانی که در سال 1886 به وقوع پیوست، فرایینگ پن دریاچه گرمای خود را از آن به دست آورد که دمای آب در چشمه آبگرم حدود 50 تا 60 درجه سانتیگراد باقی مانده است. در این دریاچه معمولاً باکتری‌هایی زندگی می‌کنند که بدن انسان را ترمیم می‌کنند و در محیط‌های بسیار گرم رشد می‌کنند.

پاموک‌کاله (Pamukkale)، ترکیه

معرفی آبگرم های معروف جهان
آبگرم های معروف جهان

پاموک‌کالهPamukkale) ) به معنی قلعه پنبه‌ای محلی با آبگیرهای آب‌گرم طبیعی در استان دنیزلی و در جنوب‌غربی ترکیه است. تراس‌های پاموکاله از سنگ تراورتن تشکیل شده‌است. تراورتن سنگی رسوبی است که توسط آبگرم آب انبار شده‌است. در این منطقه 17 چشمه آب گرم در محدوده دما 35 تا 100 درجه سانتیگراد وجود دارد. این آبگرم طبیعی سالانه بیش از 2 میلیون بازدیدکننده دارد که روزبه‌روز به آن افزوده می‌شود. به علت اینکه آب در استخرهای کلسیم جریان دارد و آب این منطقه توسط چشمه‌های زیرزمینی داغ شکل گرفته است، برای معالجه بیماری‌های مختلفی همچون اختلالات پوستی، فشار خون، مشکلات گوارشی و بیماری‌های قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بلو لاگون (Blue Lagoon)، ایسلند

معرفی آبگرم های معروف جهان
آبگرم های معروف جهان

بلو لاگون یک چشمه آبگرم ساخته شده توسط انسان است و یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های ایسلند به شمار می‌رود. این چشمه آبگرم در یک زمین گدازه‌ای در گرینداویک در شبه جزیره ریکیانس در جنوب غربی ایسلند در منطقه‌ای که از انرژی زمین گرمایی برخوردار است قرارگرفته. آبگرم Blue Lagoon که یکی از جاذبه‌های پر طرفدار ایسلند است، دارای بخار آب بوده و توسط گدازه تشکیل شده است. این آب‌ها غنی از گوگرد و مواد معدنی سیلیس هستند. این آبگرم برای بهبود شرایط پوستی مانند پسوریازیس مشهور است. آب این منطقه نه تنها اثر درمانی دارد، بلکه برای شنا و استحمام نیز ایده‌آل است. از این تالاب همچنین برای فیلمبرداری فیلم‌های مشهور مختلفی استفاده شده‌است.

✅ بازدید از مقاله چشمه های آب گرم ژاپن
✅ بازدید از مقاله چشمه‌های آبگرم مجارستان

آبگرم Hells Gate، ایسلند

معرفی آبگرم های معروف جهان
آبگرم های معروف جهان

با گذر از بوته‌های بومی و ابرهای بخار که از دل زمین بیرون می‌آید، می‌فهمید که چرا گفته می‌شود که این سرزمین الگویی برای افسانه‌ها بوده است. جنگجویانMāori  پس از برگشت از جنگ‌های سخت، از آب این منطقه برای ترمیم زخم‌های خود استفاده می‌کرده‌اند. اکنون بازدید کنندگان از آب و گل‌های غنی برای رفع التهاب و آرتروز و همچنین جوان سازی پوست خود استفاده می‌کنند. این گل شفابخش طبیعی بیش از 800 سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گلنوود (Glenwood)، کلرادو

معرفی آبگرم های معروف جهان
آبگرم های معروف جهان

کلرادو یکی از ایلات آمریکاست که به خاطر آبگرم های خود مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرد. چشمه‌های گلنوود بزرگترین چشمه‌های آبگرم منطقه است. کلرادو چندین سال است که به تبلیغ آبگرم های خود برای جذب گردشگران می‌پردازد. آبگرم گلنوود بزرگترین تأسیسات چشمه‌های آب گرم در شهر است که به طور متمرکز در رودخانه کلرادو و نزدیک شهر واقع شده‌است. دمای استخر بزرگ آبگرم در طول سال، 34 درجه سانتیگراد نگهداری می‌شود و بزرگترین استخر چشمه‌های معدنی گرم در جهان است. دمای استخر کوچکتر نیز در طول سال به طور میانگین 40 درجه سانتیگراد می‌باشد که برخی از گردشگران به دلیل داشتن ماده معدنی بالاتر آن را ترجیح می‌دهند.

شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما از سفرستان به ما پیوسته و به این چشمه‌های گرم زیبا سفر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید