آتشفشان رنگی دالول، شگفتی زمین‌شناسی

واقعا ما از خاستگاه زندگی و حیات طبیعی چه می‌‌دانیم؟ آیا تاکنون توانسته‌ایم به حداقل اطلاعات ممکن در مورد کره زمین و ویژگی‌های مختلف آن دست یابیم؟ دانشمندان مختلف از جمله دانشمندان حوزه زمین‌شناسی همواره در پی یافتن پاسخی مناسب به سوالات این‌چنینی هستند. پاسخ‌هایی که گاها ما را با شگفتی‌های بزرگی رو به رو کرده و علاوه بر بالا بردن اطلاعات علمی، باعث پیشرفت‌های دیگر می‌‌شوند. برای مثال، بیایید به خرید بلیط هواپیما اتیوپی و سفر به این کشور به منظور آشنایی با آتشفشان دالول بپردازیم.

0
88
آتشفشان رنگی دالول در اتیوپی
آتشفشان رنگی دالول
آتشفشان رنگی دالول، شگفتی زمین‌شناسیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 10Rating: 2.0آتشفشان رنگی دالول، شگفتی زمین‌شناسی - خرید بلیط هواپیما اتیوپی از سفرستانبا فاصله‌ای 600 کیلومتری از پایتخت اتیوپی یعنی شهر آدیس آبابا، آتشفشان دالول در شمال این کشور، صحنه‌های حیرت‌انگیزی خلق کرده است. محیط این آتشفشان که بالاترین میانگین دما در جهان را به خود اختصاص داده

آتشفشان رنگی دالول

واقعا ما از خاستگاه زندگی و حیات طبیعی چه می‌‌دانیم؟ آیا تاکنون توانسته‌ایم به حداقل اطلاعات ممکن در مورد کره زمین و ویژگی‌های مختلف آن دست یابیم؟ دانشمندان مختلف از جمله دانشمندان حوزه زمین‌شناسی همواره در پی یافتن پاسخی مناسب به سوالات این‌چنینی هستند. پاسخ‌هایی که گاها ما را با شگفتی‌های بزرگی رو به رو کرده و علاوه بر بالا بردن اطلاعات علمی، باعث پیشرفت‌های دیگر می‌‌شوند. برای مثال، بیایید به خرید بلیط هواپیما اتیوپی و سفر به این کشور به منظور آشنایی با آتشفشان دالول بپردازیم. جایی که ظاهرا شگفتی‌های بزرگی رخ می‌‌دهد. ادامه این مطلب را بخوانید و قبل از خرید بلیط هواپیما اتیوپی ، با کلمات و تصاویر زیر، سفری خانگی به این سرزمین شگفت‌انگیز داشته باشید. مسلما علاقه شما به خرید بلیط هواپیما اتیوپی بعد از مطالعه این مطلب چندین و چند برابر خواهد شد.

نگاه کلی به محیط آتشفشان دالول

آتشفشان رنگی دالول در اتیوپی
آتشفشان رنگی دالول

با فاصله‌ای 600 کیلومتری از پایتخت اتیوپی یعنی شهر آدیس آبابا، آتشفشان دالول در شمال این کشور، صحنه‌های حیرت‌انگیزی خلق کرده است. محیط این آتشفشان که بالاترین میانگین دما در جهان را به خود اختصاص داده و با لقب گرم‌ترین نقطه جهان شناخته می‌‌شود، هیچ شباهتی به دیگر نقاط کره زمین ندارد. افرادی که با خرید بلیط هواپیما اتیوپی به تماشای آتشفشان دالول و بیابان سوزان آن می‌‌روند در اولین نگاه به این مکان، یاد فیلم‌هایی می‌‌افتند که از سایر سیارات تماشا کرده اند. چراکه سطح آنجا، کاملا غیرطبیعی و منحصربه‌فرد بوده و شباهت فراوانی به سیارات دیگر دارد.

دالول، آتشفشانی پایین­تر از سطح دریا

آتشفشان دالول در اتیوپی
آتشفشان دالول

با قرار گرفتن در 48 متری پایین‌تر از سطح دریا، آتشفشان دالول از این بابت هم موقعیت خاصی دارد. البته برخی از منابع، آتشفشان دالول را در 116 متری پایین‌تر از سطح دریا توصیف می‌‌کنند. به هر حال، آنچه که امروز به عنوان یکی از ویژگی‌های جالب این آتشفشان، نام و آوازه آن را مطرح می‌‌کند، قرار گرفتنش در این سطح پایین است. مسلما با خرید بلیط هواپیما اتیوپی و کسب آگاهی بیشتر در مورد موقعیت مکانی این آتشفشان، جذابیت آن برای شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.

✅ بازدید از مقاله بزرگترین آتشفشان فعال جهان
✅ بازدید از مقاله کوه آتش فشانی و یخی Erebus
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما به اتیوپی

محیط اطراف آتشفشان دالول

آتشفشان رنگی دالول در اتیوپی
آتشفشان رنگی دالول

همانطور که گفتیم با خرید بلیط هواپیما اتیوپی و سفر به این کشور برای بازدید از آشتفشان دالول، صحنه‌های خارق‌العاده‌ای خواهید دید. اطراف این آتشفشان پر از چشمه‌های آب گرم بوده که بالا آمدن آنها باعث ایجاد دریاچه زرد رنگ و کوه سیاهی با دریاچه آبی رنگ شده است. جالب است بدانید که همه آنچه در این محیط خواهید دید، حاصل آخرین فوران این آتشفشان می‌‌باشد. فورانی که در سال 1926 میلادی اتفاق افتاد. همچنین بد نیست بدانید که بخشی از شهرت آتشفشان دالول با شورآب‌های گرم و رسوبات نمکی رنگارنگ شامل رنگ‌های سفید، سیاه، زرد، صورتی، قرمز و خاکستری آن به دست آمده است.

دلیل رنگارنگ بودن محیط آتشفشان دالول

آتشفشان دالول در اتیوپی
آتشفشان رنگی دالول

در مورد رنگارنگ بودن محیط اطراف آتشفشان دالول نظرات متفاوتی وجود دارد. اما معقول‌ترین نظریه ارائه‌شده این است که شوری باران برآمده از دریاهای اطراف این آتشفشان با مواد معدنی فوران‌های آتشفشانی محیط واکنش شیمیایی نشان داده و حاصل آن پدید آمدن رنگ‌های متنوع شده است. در واقع در محیط‌های گرم، سولفور و نمک به سرعت با یکدیگر واکنش شیمیایی نشان می‌‌دهند و موادی با رنگ‌های متنوع به وجود می‌‌آورند. رنگ‌هایی که دائما تغییر کرده و سبب حیرت کسانی می‌‌شوند که با خرید بلیط هواپیما اتیوپی اقدام به بازدید از آتشفشان دالول می‌‌کنند.

جریان زندگی در نزدیکی آتشفشان دالول

همانگونه که پیش از این نیز اشاره شد، اندازه‌گیری میانگین دمای سالانه بیابان‌ اطراف آتشفشان دالول نشان می‌‌دهد که این محیط با دمای 45 درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین نقطه کره زمین می‌‌باشد. این سخن بدین‌معناست که در محیط اطراف آتشفشان دالول، حیوانات بسیار کمی می‌‌توانند به زندگی و ادامه حیات بپردازند. جریان زندگی انسانی هم در اطراف دالول اصلا برقرار نیست اما در برخی ماه‌های سال، عشایری از قبیله آفار را می‌‌توان در روستای ‌هامادلا در نزدیکی این آتشفشان دید.

بازدید از دالول همراه با راهنمای مجرب

از آنجایی که نمک موجود در اطراف آتشفشان دالول از ارزش بسیار بالایی برخوردار بوده و به‌عنوان طلای سفید شناخته می‌‌شود، همواره شورشیان کشور اریتره در نزاع با اتیوپی برای دستیابی به این نمک و این سرزمین بوده‌اند. این جنگ و نزاع تاکنون باعث کشته شدن چندین نفر هم شده است. از این رو، توصیه می‌‌شود که هنگام خرید بلیط هواپیما اتیوپی و سفر به قصد بازدید از آتشفشان دالول، با یک راهنمای مجرب این کار صورت پذیرد تا مشکلی پیش نیاید.

آتشفشان رنگی دالول در اتیوپی
آتشفشان رنگی دالول

آتشفشان دالول نه‌تنها برای دانشمندان و عاشقان طبیعت حیرت‌آور است، بلکه برای بسیاری از فیلم‌سازان هم رویایی است که به واقعیت می‌‌ماند. از این رو، این آتشفشان برای ساخت فیلم‌هایی با ژانر تخیلی کاربرد فراوانی دارد. به هر حال، آنچه که برای ما اینجا مهم است، زیبایی بی حد و حصر آتشفشان دالول می‌‌باشد که ما را به خرید هر چه سریع‌تر بلیط هواپیما اتیوپی ترغیب می‌‌کند. آخرین نکته هم که صرفا یک یادآوری ساده است، چیزی نیست جز اینکه دوربین عکاسی در سفر به اتیوپی و بازدید از آتشفشان دالول را نباید فراموش کنیم.

برای خرید بلیط هواپیما اتیوپی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید