آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا

مهم نیست به چه دلیل اما مطمئن باشید که در طول زندگی خود دست‌کم یک‌بار گذرتان به کشور استرالیا خواهد افتاد. ممکن است عده‌ای برای تحصیل، عده‌ای برای تفریح و برخی هم برای مهاجرت بلیط هواپیما استرالیا را خریداری و به این کشور بزرگ و دیدنی سفر ‌کنند.

0
150
آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا
آداب و رسوم مردم استرالیا
آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 25Rating: 4.5آداب و رسوم مردم استرالیا کشوری وسیع و چندملیتی با آداب و رسوم متنوع.آداب و رسوم مردم استرالیا و آگاهی از این آداب‌ورسوم به خریداران بلیط هواپیما استرالیا کمک می‌کند که درک بهتری از مردم این کشور داشته باشند.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم استرالیا

استرالیا به عنوان ششمین کشور بزرگ دنیا شناخته می شود و پایتخت آن شهر کنبراست. جالب است بدانید بومیان استرالیایی پنجاه‌هزار سال قبل از این که بریتانیایی‌ها به استرالیا دست یابند در آنجا زندگی می کردند که زبان و نوع زندگی خاص خود را داشتند. امروزه می توانید بومیان قدیم را در نواحی مختلف استرالیا بیابید که فرهنگ و آداب و رسوم خاصی را برای خود دارند. مهم نیست به چه دلیل اما مطمئن باشید که در طول زندگی خود دست‌کم یک‌بار گذرتان به کشور استرالیا خواهد افتاد. ممکن است عده‌ای برای تحصیل، عده‌ای برای تفریح و برخی هم برای مهاجرت اقدام خرید اینترنتی بلیط هواپیما استرالیا کرده و به این کشور بزرگ و دیدنی سفر ‌کنند. ازآنجایی‌که استرالیا کشوری وسیع و چندملیتی است، از فرهنگ و آداب‌ورسوم متنوعی نیز برخوردار است. بنابراین آگاهی از این آداب‌ورسوم به گردشگران استرالیا کمک می‌کند که درک بهتری از مردم این کشور داشته باشند و با همرنگ جماعت شدن از اشتباهات ناشیانه در ارتباط و برخورد با مردم استرالیا پرهیز کنند. در ادامه با آداب و رسوم مردم استرالیا آشنا می شوید.

جمعیت، دین و زبان مردم استرالیا

آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا
آداب و رسوم مردم استرالیا

استرالیا کشور توسعه‌یافته‌ای است که با وسعت بیش از هفت میلیون کیلومترمربع در نیمکره جنوبی زمین واقع شده است. این کشور بیش از 24 میلیون نفر جمعیت دارد که 75 درصد آن را مردم بومی استرالیا و 25 درصد دیگر را مهاجران تشکیل می‌دهند.

آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا
آداب و رسوم مردم استرالیا

دین مردم استرالیا نیز همانند فرهنگ آن‌ها از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار است. طبق نتایج نظرسنجی سرشماری سال 2016، بیش از 50 درصد مردم استرالیا مسیحی، 30 درصد بی‌دین و درصد ناچیزی هم مسلمان، یهودی، بودائی و هندو هستند. ناگفته نماند که 30 درصد از شرکت‌کنندگان در این سرشماری از پاسخ دادن به این سؤال امتناع کردند.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم تایلند

با تهیه بلیط هواپیما استرالیا و سفر به این کشور خواهید دید که به 200 زبان دنیا در این کشور صحبت می‌شود. ازآنجایی‌که در حدود 80 درصد از استرالیایی‌ها به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، شما با تسلط به این زبان به‌هیچ‌وجه در ارتباط با مردم استرالیا دچار مشکل نخواهید شد. زبان‌های چینی، عربی، ویتنامی و ایتالیایی به ترتیب دیگر زبان‌های رایج در کشور استرالیا هستند که متکلمان آن‌ها 20 درصد باقی‌مانده این آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

فرهنگ مردم استرالیا

آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا
آداب و رسوم مردم استرالیا

فرهنگ استرالیا از فرهنگ غرب، علی‌الخصوص فرهنگ مردم بریتانیا تأثیر بسیاری گرفته است. البته باید گفت که موقعیت خاص جغرافیایی کشور استرالیا و سبک زندگی متنوع بومیان تنگه تورس و اقیانوسیه در شکل‌گیری فرهنگ امروزی مردم استرالیا بی‌تأثیر نبوده است. فرهنگ سنتی 60 هزارساله بومیان جزیره‌نشین تنگه تورس از احترام بسیاری میان ساکنین استرالیا برخوردار است و بسیاری از سمبل‌های نمادین این کشور مانند سلاح بومرنگ و ساز بادی دیجریدو از فرهنگ بومیان این منطقه گرفته شده است.

بیش از سه‌چهارم مردم استرالیا شهرنشین هستند و به حضور در اجتماعات و رویدادهای ورزشی و فرهنگی علاقه دارند. آن‌ها مردمی خونسرد، راحت، صمیمی، متواضع، خوش‌مشرب، شوخ‌طبع و رک هستند و از خودستایی و خودخواهی تنفر دارند. استرالیایی‌ها برای طبیعت ارزش بسیاری قائل هستند و عادت دارند که آخر هفته خود را در دل طبیعت سپری کنند.

خوردوخوراک در استرالیا

به لطف جامعه چند فرهنگی کشور استرالیا، گردشگران می‌توانند به‌راحتی غذای متناسب با ذائقه خود را در کمترین زمان ممکن بیابند. بی‌شک روش‌های متنوع پخت‌وپز در کشور استرالیا سوغات مهاجرانی است که از سرتاسر نقاط دنیا به این کشور سفر می‌کنند. برخی از این مهاجران با تأسیس رستوران‌های مختلف در کشور استرالیا توانسته‌اند هم راهی برای اشتغال‌زایی و کسب درآمد بیابند و هم مشکل هم‌وطنان گردشگر خود را برای یافتن رستورانی وطنی برطرف کنند.

عادات غذایی مردم استرالیا

آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا
آداب و رسوم مردم استرالیا

با سفر به استرالیا خواهید دید که مردم استرالیا نیز مانند بسیاری از مردم دنیا روزانه سه وعده‌غذا می‌خورند. صبحانه معمولاً سبک و سرد میل می‌شود و شامل غلات، نان تست و قهوه می‌باشد. اگر شما طرفدار صبحانه مفصل هستید می‌توانید تخم‌مرغ، بیکن، سیب‌زمینی سرخ‌کرده و سس گوجه سفارش دهید. ناهار در ساعات دوازده الی دو صرف می‌شود و اکثر استرالیایی‌ها غذاهایی چون کاری، نودلز، سوشی و پیتزا را برای ناهار سفارش می‌دهند. و اما شام مهم‌ترین و مقوی‌ترین وعده غذایی مردم استرالیا است که هنگام عصر به‌طور مفصل میل می‌شود.

استرالیایی‌ها به‌صرف غذا خارج از خانه علاقه زیادی دارند. آن‌ها معمولاً آخر هفته‌ها کباب‌پز خود را با خود به دل طبیعت می‌برند و غذای خود را در کنار خانواده و در کمال آرامش میل می‌کنند. باوجوداینکه اقتصاد قدرتمند دام‌پروری و کشاورزی استرالیا سبب شده است که گوشت قرمز جز لاینفک رژیم غذایی مردم این کشور باشد، اما عادت گیاه‌خواری نیز در این کشور روزبه‌روز افزایش میابد. اگر گیاه‌خوار هستید و قصد سفر به استرالیا را دارید، به‌هیچ‌وجه نگران نباشید زیرا منوی اکثر رستوران‌های این کشور مملو از غذاهای گیاهی است. همچنین رستوران‌هایی با غذاهای حلال، کوشر (برای یهودیان)، بدون گلوتن، واگان و غیره به‌وفور در این کشور یافت می‌شود.

آداب‌ورسوم معاشرت در استرالیا

آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا
آداب و رسوم مردم استرالیا

در استرالیا نیز همانند دیگر کشورها فشردن دست راست افراد هنگام ملاقات امری مؤدبانه است. دوستان نزدیک ممکن است هنگام دیدوبازدید گونه همدیگر را ببوسند و همدیگر را در آغوش بکشند. اگر شما برای اولین بار قرار است با کسی ملاقات کنید، بهتر است از صحبت راجع به مسائل شخصی پرهیز کنید. هنگام صحبت سعی کنید در چشمان طرف مقابل نگاه کنید ولی از خیره نگاه کردن یا زل زدن بپرهیزید.

مردم استرالیا عادت دارند که در ارتباطات روزمره خود یکدیگر را با نام کوچک صدا کنند. البته شما می‌توانید افراد را با عنوان و نام خانوادگی آن‌ها صدا بزنید اما این امر ضرورتی ندارد و تنها سبب رسمی شدن روابط شما می‌شود. البته اگر به‌منظور تجارت به این کشور سفر کردید، بهتر است از صمیمیت بیش‌ازحد با افراد بپرهیزید.

جشن‌ها و تعطیلات در استرالیا

آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا
آداب و رسوم مردم استرالیا

استرالیایی‌ها نیز مانند مردم دیگر مناطق جهان، برخی از عیدها و رویدادهای خاص را جشن می‌گیرند. برخی از این رویدادها مانند روز استرالیا و روز آنزاک از ارزش و اهمیت خاصی برای مردم استرالیا برخوردارند و دولت استرالیا برای گرامیداشتشان روزهای 26 ژانویه و 25 آوریل را تعطیل رسمی اعلام کرده است. مردم استرالیا در این اعیاد ملی دورهم جمع می‌شوند و در فستیوال‌ها شرکت می‌کنند.

دیگر آداب و رسوم مردم استرالیا

آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا
آداب و رسوم مردم استرالیا

مردم استرالیا در سمت چپ خیابان رانندگی می‌کنند. همچنین استرالیایی‌ها هنگام راه رفتن در سمت چپ پیاده‌رو حرکت می‌کنند.

جالب است بدانید که انعام دادن به پیش‌خدمت رستوران، باربر هتل، راننده تاکسی و غیره در کشور استرالیا به‌هیچ‌وجه ضرورتی ندارد.

اگر با سفر به این کشور قصد داشتید با قطار یا مترو به مکانی سفر کنید، بهتر است پیش از سوارشدن به مترو منتظر بمانید تا تمام مسافران خارج شوند، سپس داخل شوید.

عدم رعایت نوبت و خارج شدن از صف برای استرالیایی‌ها غیرقابل‌تحمل است. گردشگران استرالیا بهتر است در طول اقامت خود در این کشور از بروز چنین رفتاری خودداری کنند زیرا خشم و عصبانیت شدید مردم استرالیا را به همراه دارد.

مردم استرالیا به بهداشت فردی بسیار اهمیت می‌دهند و عدم رعایت مسائل بهداشتی از سوی گردشگران خشم آن‌ها را در پی دارد. بنابراین اگر خدای ناکرده به بیماری واگیرداری دچار شدید، حتماً در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنید و هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را با آرنج بپوشانید. در ادامه با آداب و رسوم کشور ویتنام آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید