با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا آشنا شوید

همه ما ضرب‌المثل مشهور "خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو" را بارها شنیده‌ایم. این یک قانون همه‌گیر در رفتار انسان‌ها در جامعه می‌تواند باشد. قانونی که رعایت آن بیش از همه برای مسافران و گردشگرانی که به شهر و کشورهای دیگر سفر می‌کنند و با آداب و رسوم جدیدی آشنا می‌شوند الزامی می‌باشد. در این بین، استرالیا یکی از کشورهایی است که از لحاظ آداب و رسوم جذابیت‌های خاص خود را دارد. بنابراین در این مطلب برای کسانی که می‌خواهند بلیط هواپیما استرالیا بخرند و مسافر سرزمین دل‌نشین آن بشوند، مجموعه‌ای از آداب و رسوم رایج این کشور را گردآوری کرده‌ایم.

0
101
آشنایی با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا
آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا
با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 15Rating: 3.5با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما استرالیا از سفرستانهمه ما ضرب‌المثل مشهور "خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو" را بارها شنیده‌ایم. این یک قانون همه‌گیر در رفتار انسان‌ها در جامعه می‌تواند باشد. قانونی که رعایت آن بیش از همه برای مسافران و گردشگرانی که به شهر و کشورهای دیگر سفر می‌کنند و با آداب و رسوم جدیدی آشنا می‌شوند الزامی می‌باشد. بلیط هواپیما استرالیا

آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا

همه ما ضرب‌المثل مشهور “خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو” را بارها شنیده‌ایم. این یک قانون همه‌گیر در رفتار انسان‌ها در جامعه می‌تواند باشد. قانونی که رعایت آن بیش از همه برای مسافران و گردشگرانی که به شهر و کشورهای دیگر سفر می‌کنند و با آداب و رسوم جدیدی آشنا می‌شوند الزامی می‌باشد. در این بین، استرالیا یکی از کشورهایی است که از لحاظ آداب و رسوم جذابیت‌های خاص خود را دارد. بنابراین در این مطلب برای کسانی که می‌خواهند بلیط هواپیما استرالیا بخرند و مسافر سرزمین دل‌نشین آن بشوند، مجموعه‌ای از آداب و رسوم رایج این کشور را گردآوری کرده‌ایم. اگر مشتاق خرید آنلاین بلیط هواپیما استرالیا هستید، ادامه این مطلب را بخوانید تا ضمن آشنایی با جزئیات کاملی از آداب و رسوم کشور کانگوروها، هنگام سفر به این سرزمین جذاب، شگفت‌انگیز و دوست‌داشتنی هیچ مشکلی نداشته باشید و لحظات لذت‌بخش و خاطره­انگیزی تجربه کنید.

آداب و رسوم ملاقات با دیگران

آشنایی با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا
آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا

تا وقتی بلیط هواپیما استرالیا نخریده و مسافر این کشور نشده‌اید به هیچ وجه نمی­توانید بفهمید که مردم استرالیا چقدر با دیگران خونگرم و صمیمی هستند. همین مسئله باعث شده که آن‌ها در ملاقات‌هایشان همیشه صمیمیت و سادگی خاصی با بقیه داشته باشند. تنها یک لبخند کوچک به همراه دست دادن با یک استرالیایی هنگام ملاقات کافی است تا او کاملاً با شما احساس راحتی داشته باشد. حتی جالب است بدانید که در همان ملاقات اول استرالیایی‌ها دوست دارند که با اسم کوچکشان آن‌ها را صدا بزنید. البته در ملاقات‌های رسمی اوضاع کمی متفاوت‌تر بوده و مردم دوست دارند جدی‌تر باشند.

آداب و رسوم دعوت شدن به مهمانی

آشنایی با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا
آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا

ممکن است وقتی بلیط هواپیما استرالیا می‌خرید و راهی این کشور می‌شوید، دوست یا رفیقی پیدا کنید که او سریع شما را به خوردن شام در خانه‌اش دعوت کند. برای چنین دعوتی بهتر است کادوئی مثل یک جعبه شکلات یا یک دست گل بخرید و دست خالی به خانه دوست استرالیایی خود نروید. سر وقت بودن و دیر نکردن برای مهمانی در استرالیا بسیار حائز اهمیت است. ضمناً، بعد از خوردن شام کمک کردن به میزبان برای تمیز کردن منزل جزو رسوماتی است که معمولاً استرالیایی‌ها به جا می‌آورند.

آداب و رسوم خوردن غذا

خرید بلیط هواپیما استرالیا
بلیط هواپیما استرالیا

وقتی بلیط هواپیما استرالیا تهیه کرده و در سفر به این کشور با یک استرالیایی بر سر میز غذا نشستید بهتر است چنگال را در دست چپ و قاشق یا چاقو را در دست راست خود بگیرید و غذا بخورید. البته مواردی هم هست که شاید لازم باشد با دست غذا بخورید و این اصلاً مشکل‌ساز نیست. در کل بهتر است آرنج‌ها پایین میز و دست‌های روی میز قرار بگیرند. جالب است بدانید که اگر چاقو و چنگال خود را به صورت موازی در سمت راست بشقاب خود بگذارید یعنی دیگر شما سیر شده‌اید و نمی‌خواهید غذا بخورید.

آداب و رسوم مربوط به طرز پوشش

خرید بلیط هواپیما استرالیا
بلیط هواپیما استرالیا

نوع پوشش لباس در استرالیا به شرایط و محیط اطراف بستگی دارد. معمولاً در محیط‌های رسمی مردم این کشور کاملاً تمیز، شیک و رسمی لباس می‌پوشند. پس اگر برای اشتغال به کار خاصی بلیط هواپیما استرالیا می‌خرید باید به این نوع پوشش اهمیت فراوانی دهید. اما به طور کلی برای پوشش لباس در مکان‌های عمومی رسم و رسوم خاصی وجود ندارد. معمولاً آب‌وهوای هر روز تعیین‌کننده نوع پوشش آن روز است.

حساسیت بر روی برابری جنسیتی

آشنایی با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا
آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا

مردم کشور استرالیا اهمیت خاصی به برابری جنسیتی می‌دهند. به طوری‌که معمولاً شغل‌ها در این کشور به طور پنجاه پنجاه بین زنان و مردان تقسیم می‌شوند. همچنین در این کشور به ندرت می‌توانید خدمتکار مرد یا زن در خانه‌ها ببینید. چراکه مردم آنجا کارهای خانه از قبیل پخت‌وپز و تمیزکاری را خودشان انجام می‌دهند. بنابراین شما هم وقتی بلیط هواپیما استرالیا می‌خرید و به این کشور سفر می‌کنید حتماً باید احترام خاصی به جنسیت مخالف خود بگذارید.

پرداخت هزینه غذا در رستوران

آشنایی با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا
آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا

یکی از جذاب‌ترین بخش‌های خرید بلیط هواپیما استرالیا خوردن غذا در رستوران‌های آن است. در عین حال پرداخت هزینه غذا در این رستوران‌ها آداب خاص خود را دارد. معمولاً پرداخت هزینه قبل یا بعد از خوردن غذا در صندوق رستوران انجام می‌شود. در این بین، شما باید 10 درصد مبلغ غذایی که خوردید انعام بدهید. البته اگر هزینه سرویس در صورت‌حساب لحاظ شده باشد، نیازی به پرداخت انعام نیست.

تعطیلات و جشن‌ها

آشنایی با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا
آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا

اگر می‌خواهید هنگام خرید بلیط هواپیما استرالیا در جشن‌های ملی و فرهنگی این کشور که جزو آداب و رسوم آن‌هاست شرکت کنید باید ایام خاصی را برای سفر برگزینید. به طور کلی در تقویم استرالیایی‌ها چند روز به عنوان تعطیل شناخته می‌شوند که اکثر آن‌ها ریشه‌های ملی یا تاریخی دارند. جدا از کریسمس و جشن‌های مربوط به آن، روز 26 ژانویه که به روز استرالیا مشهور است، تعطیل معروفی در فرهنگ و رسوم این کشور شناخته می‌شود. همچنین روز 25 آوریل نیز که به روز آنزاک (Anzac) مشهور است، در فرهنگ استرالیا اهمیت خاصی دارد.

آشنایی با آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا
آداب و رسوم جذاب مردم استرالیا

در جذابیت و زیبایی استرالیا و همچنین در شیرینی خرید بلیط هواپیما استرالیا و سفر به این کشور کوچک‌ترین شکی وجود ندارد. اما سفر به این کشور و تماشای طبیعت بی‌نظیر و جاذبه‌های چشم‌نواز آن زمانی جذاب‌تر می‌شود که با آداب، رسوم و ابعاد مختلف فرهنگ مردم آن بیشتر آشنا شویم. کاری که شما با مطالعه دقیق این مقاله انجام دادید و حالا می‌توانید با خیال راحت‌تری پرواز خارجی به استرالیا ترتیب دهید و آماده تجربه یکی از بهترین مسافرت‌های زندگی خود شوید.

برای خرید بلیط هواپیما استرالیا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

منابع:
griffith.edu.au
madmonkeyhostels.com
careerfaqs.com.au
indiaeducation.net
commisceo-global.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید