آشنایی با آداب و رسوم مردم اسپانیا

اسپانیا یکی از خاص‌ترین فرهنگ‌ها را در اروپا دارد. این کشور بیشتر به دلیل فستیوال‌های پر شور و نشاط و نوشیدنی محبوبش، سانگریا، شناخته می‌شود.

0
656
آداب و رسوم مردم اسپانیا
آداب مردم اسپانیا
آشنایی با آداب و رسوم مردم اسپانیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 19Rating: 4.5آداب و رسوم مردم اسپانیا و آشنایی با فرهنگ و سنت های اسپانیایی ها.آداب و رسوم مردم اسپانیا که یکی از خاص‌ترین فرهنگ‌ها را در اروپا دارد در ادامه آورده شده و این فرهنگ بسیار برای مسافران این کشور جالب خواهد بود.

آداب و رسوم مردم اسپانیا

در قاره اروپا کشورهای دیدنی زیادی وجود دارند که هرکدام از فرهنگ و آداب خاصی برخوردارند. در این میان اما مناطقی هستند که آداب و رسوم بسیار جالبی در میان مردم آن رایج است. کشور اسپانیا از جمله کشورهای قاره کهن اروپاست یکی از خاص‌ترین فرهنگ‌ها را در اروپا به همراه دارد. این کشور بیشتر به دلیل فستیوال‌های پر شور و نشاط و نوشیدنی محبوبش، سانگریا، شناخته می‌شود. مردم این کشور آداب و رسوم خاص خود را دارند که شاید برخی از آن‌ها را بدانید با این حال بد نیست قبل از خرید بلیط هواپیما اسپانیا و آغاز سفر خود نگاهی به این فرهنگ و آداب و رسوم مردم اسپانیا داشته باشید. اطلاع داشتن از فرهنگ و آداب و رسوم یک کشور باعث می‌شود تا سفرتان پر بار بوده و با لذت بیشتری همراه شود. پس با سفرستان همراه باشید.

تاپاس

آداب و رسوم مردم اسپانیا
آداب مردم اسپانیا

هر گردشگری که به اسپانیا سفر کرده خواهان چشیدن طعم تاپاس است. اما بسیاری از فرهنگ پشت این سنت و سبک غذا خوردن آگاهی ندارند. تاپا نوعی غذا نیست بلکه روش میل کردن غذا است. تاپاس تکه‌های کوچکی از هر غذایی است که به عنوان پیش غذا یا مزه سرو می‌شوند. در برخی از بارها نیز گاهی اوقت هنگام سرو نوشیدنی همراه آن تاپاس نیز سرو می‌کنند. البته گاهی اوقات تاپاس می‌تواد یک وعده غذایی کامل باشد.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم آذربایجان

فلامنکو

آداب و رسوم مردم اسپانیا
آداب مردم اسپانیا

فلامنکو از مشهورترین رسوم اسپانیا است که در سرتاسر دنیا به محبوبیت فراوانی دست پیدا کرده است. اما این رسم شناخته شده دچار یک سوءتفاهم بسیار بزرگ شده است. فلامنکو در همه جای دنیا به عنوان رقص سنتی اسپانیایی شناخته شده در حالی که فلامنکو رقص نیست! بعله درست متوجه شدید. فلامنکو نه تنها رقص نیست بلکه فقط سبکی از موسیقی با ریتم است که در آن به صدای گیتار تاکید فراوانی می‌شود و تنها بخشی از آن با رقص همراه است. رقص فلامنکو نیز تناقضی زیبا دارد. به این صورت که فلامنکوی واقعی بدون فکر و اختیار است در حالی که رقص فلامنکو به لباس مخصوصی نیاز دارد و این به معنای با برنامه بودن این رقص است. با این حال اگر صدای موسیقی فلامنکو را بشنوید شاهد حضور رقاصان فلامنکو در سرتاسر اسپانیا خواهید بود.

خواب نیمروزی (سیستا)

آداب و رسوم مردم اسپانیا
آداب مردم اسپانیا

گرچه فشار کاری زندگی مدرن و شیوه کاری بازار اقتصاد عملا خواب نیمروزی را غیر ممکن کرده اما با این حال اسپانیایی‌ها هنوز هم این رسم خود را اجرا می‌کنند. بسیاری از اسپانیایی‌ها هنوز هم در گرم‌ترین ساعات روز دقایقی را به خواب نیمروزی اختصاص می‌دهند. خواب نیمروزی را در اسپانیا سیستا می‌نامند. جالب است بدانید اسپانیایی‌ها دو بخش از روز را به خواب نیمروزی اختصاص می‌دهند. ساعت 2 تا 5 مختص افرادی است که برای نهار یا نوشیدنی به بیرون خانه رفته‌اند و ساعات 4 تا 8 بعد از ظهر مختص افرادی است که در رستوران‌ها و بارها کار می‌کنند.

آداب انعام دادن

آداب و رسوم مردم اسپانیا
آداب مردم اسپانیا

در کشورهای مختلف شیوه‌های ختلفی از انعام دادن وجود دارد اما اسپانیا با سایر کشورها متفاوت است. گردشگران و مسافرانی که به اسپانیا سفر می کنند بهتر است بدانند که در رستوران‌ها و بارهای اسپانیا نباید انعامی داده شود. گذاشتن انعام در اسپانیا مورد قبول نیست مگر اینکه شما شهروند آمریکایی باشید! این به دلیل سوءاستفاده از آمریکایی‌ها و یا امتیاز قایل شدن برای آن‌ها نیست. دلیل پذیرفتن انعام شهروندان آمریکایی این است که تمامی دنیا می‌دانند آمریکایی‌ها عادت دارند در کشور خود نیز انعام بدهند و ناخودآگاه در سایر کشورها نیز انعام می‌دهند. برخی از رستوران‌ها و بارها حتی قوانینی مخالف انعام دادن دارند. دلیل مخالفت اسپانیایی‌ها با انعام این است که کارگران به میزان مناسب دستمزد دریافت کرده و از مزایای بیمه بهره‌ند هستند در نتیجه نیازی به پول اضافه و انعام ندارند.

گاو بازی

گاو بازی در اسپانیا
گاو بازی

یکی از بحث برانگیزترین و جنجالی‌ترین رسوم اسپانیا گاو بازی است که نعمتی برای این کشور است. بسیاری از گردشگرانی که سفری به اسپانیا دارند، امیدوارند که مسابقات گاو بازی این کشور را از نزدیک ببیند. به عبارتی مسابقات گاو بازی عهده‌دار بخشی از حوزه جذب گردشگر است. با این حال این مراسم مانند گذشته پر رونق نبوده تا اینکه در سال 2017 با به نمایش درآمدن کارتون فردیناند، بخشی از گردشگران با هدف تماشای این رسم دیرین اسپانیا سفری به این کشور داشتند.

فوتبال

فوتبال در اسپانیا
فوتبال

مسابقات گاو بازی متعلق به دوران گذشته است و در حال حاضر رو به نابودی است درحالی که فوتبال مسابقه‌ای بسیار جذاب‌تر و مدرن‌تری است. این ورزش در خون مردم اسپانیا است و پسربچه‌های اسپانیایی از 5 سالگی مشغول این ورزش‌اند و حتی تا صد ساگی نیز باز علاقه خود به این ورزش را از دست نمی‌دهند. اسپانیا دو تیم موفق در بین تیم‌های اروپایی دارد. طرفداران فوتبال امکان تماشای مسابقات را در بارهای این کشور خواهند داشت. بازدید از استادیوم‌های ورزشی دیگر فعالیت هیجان انگیز طرفداران فوتبال در این کشور است.

زمان مناسب خورد و خوراک

زمان مناسب خورد و خوراک در اسپانیا
آداب زمان مناسب خورد و خوراک

بسیاری از توریست‌هایی که میهمان این کشور شده‌اند نمی‌توانند خود را با زمان غذا خوردن اسپانیایی‌ها هماهنگ کنند به همین دلیل در نهایت با رستوران‌های بسته و یا غذاهای خیابانی نه چندان با کیفیت روبرو می‌شوند. بد نیست بدانید که اسپانیایی‌ها ساعت 7 صبح صبحانه می‌خورند. البته برخی از افراد ترجیح می‌دهند حول ساعت 8.30 صبحانه خود را میل کنند. ساعت 1.30 وقت ناهار در این کشور و ساعت 10 وقت شام در این کشور است.

فستیوال‌ها در اسپانیا

معرفی فستیوال‌ها در اسپانیا
فستیوال‌ها در اسپانیا

اسپانیا کشور فستیوال‌ها است و هر شهر و روستایی فستیوال خاص خود را دارد. خوردن، نوشیدن و رقص در اسپانیا کارهایی عادی و روزمره به شمار نمی‌روند بلکه به عنوان بخشی از رسوم فستیوال و جشن محسوب می‌شوند. برخی اوقات اسپانیایی‌ها به خوردن و نوشیدن در فستیوال‌ها فقط به این دلیل مشغول می‌شوند که بخشی از مراسم را به جا آورند زیرا در غیر اینصورت اسپانیایی نیستند! در ادامه با آداب و رسوم مردم سوئیس آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید