آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند

اگر نام کشور تایلند را در اینترنت جستجو کنید، خواهید دید که اکثر سایت‌ها کشور تایلند را این‌گونه توصیف کرده‌اند:"کشوری است که از سواحلی پوشیده از شن‌های سفید، مقبره‌های زرین‌فام با معماری پیچیده و مردمی مهمان‌نواز با لبخندی دائمی تشکیل شده است." بی‌شک اگر شما نیز در گذشته با خرید بلیط هواپیما تایلند به این کشور سفر کرده باشید، با چنین توصیفی از این کشور بیگانه نیستید. تایلند یکی از معدود کشورهایی است که می‌تواند هوش و حواس هر گردشگری را با جاذبه‌های چشم‌نواز طبیعی، معماری مسحورکننده و فضای روحانی خود برباید.

0
49
آشنایی با آداب و رسوم مردم تایلند
آداب و رسوم مردم تایلند
آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 3Rating: 3.5آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند - خرید بلیط هواپیما تایلند از سفرستانآداب و رسوم مردم تایلند : اگر نام کشور تایلند را در اینترنت جستجو کنید، خواهید دید که اکثر سایت‌ها کشور تایلند را این‌گونه توصیف کرده‌اند:"کشوری است که از سواحلی پوشیده از شن‌های سفید، مقبره‌های زرین‌فام با معماری پیچیده و مردمی مهمان‌نواز با لبخندی دائمی تشکیل شده است." بلیط هواپیما تایلند

آداب و رسوم مردم تایلند

اگر نام کشور تایلند را در اینترنت جستجو کنید، خواهید دید که اکثر سایت‌ها کشور تایلند را این‌گونه توصیف کرده‌اند:

“کشوری است که از سواحلی پوشیده از شن‌های سفید، مقبره‌های زرین‌فام با معماری پیچیده و مردمی مهمان‌نواز با لبخندی دائمی تشکیل شده است.”

بی‌شک اگر شما نیز در گذشته با خرید بلیط هواپیما تایلند به این کشور سفر کرده باشید، با چنین توصیفی از این کشور بیگانه نیستید. تایلند یکی از معدود کشورهایی است که می‌تواند هوش و حواس هر گردشگری را با جاذبه‌های چشم‌نواز طبیعی، معماری مسحورکننده و فضای روحانی خود برباید.

آشنایی با آداب و رسوم مردم تایلند
آداب و رسوم مردم تایلند

درست است که تایلند به سرزمین لبخندها شهرت دارد، اما نمی‌توان از مردم میهمان‌نواز و مهربان این کشور انتظار داشت که از بی‌حرمتی گردشگران به آداب‌ورسوم مقدس خود چشم‌پوشی کنند. شما نیز اگر قصد سفر به این کشور را دارید، بهتر است پیش از تهیه بلیط هواپیما تایلند تا حدودی با فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم این کشور آشنا شوید تا از روی ناآگاهی با بروز رفتاری توهین‌آمیز سبب رنجش خاطر آن‌ها نشوید.

فرهنگ کشور تایلند

آشنایی با آداب و رسوم مردم تایلند
آداب و رسوم مردم تایلند

تایلند در میان کشورهایی چون کامبوج، میانمار و لائوس واقع شده است و فرهنگ آن به‌شدت از سنت‌ها و آداب رسوم کشورهای چین و هندوستان تأثیر گرفته است. این کشور از نظر خصوصیات جغرافیایی و عناصر فرهنگی از چهار ناحیه مجزا تشکیل شده است. قسمت‌های شمالی تایلند که با کشورهایی چون لائوس و میانمار، مرزی مشترک دارد، منطقه‌ای کوهستانی است که از جنگل‌هایی انبوه، دره‌هایی ژرف و رودخانه‌هایی خروشان تشکیل شده است. فرهنگ مردم این منطقه به‌شدت از فرهنگ مردم برمه (میانمار) تأثیر گرفته است و شالوده آن بر پایه امپراتوری تاریخی لانا بنا شده است.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر تایلند
✅ بازدید از مقاله بهترین پارک‌های آبی تایلند
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای تایلند

شمال شرقی تایلند که به منطقه Isan نیز شهرت دارد، به‌واسطه رشته‌کوه‌های بلندی از دیگر مناطق تایلند جدا شده است. اکثر مردم این منطقه به زبان مردم لائوس صحبت می‌کنند و پیشه‌شان کشاورزی است. مناطق جنوبی کشور تایلند که در شبه‌جزیره مالایا واقع شده است، کانون بسیاری از سواحل بکر و تفرجگاه‌های چشم‌نواز است. این منطقه با هوای گرمسیری خود، منزلگاه مردمی است که پیشه ماهیگیری را برای گذران زندگی خود برگزیده‌اند.

و اما تایلند پیشرفته و امروزی را می‌توان در ناحیه مرکزی آن یافت. این ناحیه که از پرجمعیت‌ترین مناطق تایلند محسوب می‌شود، قلب اقتصادی کشور تایلند، یعنی شهر بانکوک را در خود جای داده است. شهر بانکوک با تولید اکثر برنج موردنیاز کشور تایلند، چرخ‌های اقتصادی این کشور را به‌تنهایی می‌چرخاند و مرکز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور تایلند محسوب می‌شود.

دین مردم تایلند

آشنایی با آداب و رسوم مردم تایلند
آداب و رسوم مردم تایلند

باوجوداینکه قانون کشور تایلند امپراتور را ملزم می‌دارد که پیرو دین بودا باشد، اما هیچ دین رسمی در این کشور وجود ندارد. این بدان معناست که مردم کشور تایلند در انتخاب دین خود آزاد هستند. بااین‌حال بیش از 95 درصد از مردم تایلند بودائی هستند و این دین نقشی اساسی را در فرهنگ مردم این کشور ایفا می‌کند. 5 درصد جمعیت باقیمانده را به ترتیب پیروان ادیان اسلام، مسیحی کاتولیک، هندو و یهود تشکیل می‌دهند.

ازآنجایی‌که یادمان‌ها و مقبره‌های موجود در کشور تایلند برای مردم این کشور مقدس هستند، خریداران بلیط هواپیما تایلند بهتر است در طول اقامت خود در این کشور به این اماکن احترام بگذارند. به‌عنوان‌مثال به‌هیچ‌وجه نباید از نگاره یا مجسمه بودا به‌عنوان بک‌گراند تصویر خود استفاده کرد و یا با جابجایی مجسمه بودا، آن را در مکانی پست‌تر قرار داد.

آداب‌ورسوم معاشرت

آشنایی با آداب و رسوم مردم تایلند
آداب و رسوم مردم تایلند

با خرید بلیط هواپیما تایلند و سفر به این کشور خواهید دید که مردم تایلند به‌ندرت مصافحه می‌کنند. آن‌ها برای احوالپرسی و خداحافظی سر خود را در حالت تعظیم کمی خم می‌کنند. از خریداران بلیط هواپیما تایلند نیز انتظار می‌رود که در طول اقامت خود در این کشور این روش را برای ادای احترام و احوالپرسی برگزینند. برای انجام این کار کافی است که کف دست خود را به هم چسبانده و دودست خود را تا نزدیکی سینه بالا آورید. سپس سر خود را تا جایی خم‌کنید که نوک انگشتانتان در زیر چانه قرار گیرد. با چند بار تمرین خواهید دید که به‌راحتی می‌توانید به این نوع ادای احترام عادت کنید.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم فرانسه
✅ بازدید از مقاله آداب‌ و رسوم مردم ایتالیا
✅ بازدید از مقاله آداب‌ورسوم کشور ژاپن

غذاهای مردم تایلند

آشنایی با آداب و رسوم مردم تایلند
آداب و رسوم مردم تایلند

سبک آشپزی تایلندی‌ها نیز مانند بسیاری از مسائل دیگر، از موقعیت جغرافیایی، دین و فرهنگ آن‌ها تأثیر گرفته است. موقعیت جغرافیایی این کشور سبب شده است که تایلندی‌ها از غذاهای دریایی بسیاری در رژیم غذایی خود استفاده کنند. همچنین دین بودا با برخی از آئین‌های خود مثل پرهیز از پختن برش‌های بزرگ گوشت در آشپزی به سبک پخت‌وپز تایلندی‌ها شکل و فرم بخشیده است.

خریداران بلیط هواپیما تایلند می‌توانند با سفر به این کشور برخی از غذاهای خوشمزه تایلند نظیر سوپ تند میگو (Tom Yum Goong)، کاری قرمز (Gaeng Daeng)، نودلز سرخ‌شده به سبک تایلندی (Pad Thai)، برنج تایلندی سرخ‌شده (Khao Pad)، سوپ کاری سبز با جوجه (Gaeng Keow Wan Kai)، سالاد تند گوشت گاو (Yam Nua)، بادام‌هندی با مرغ (Yam Nua) را امتحان کنند و در صورت تمایل روش طبخ آن‌ها را بیاموزند.

جشنواره‌ها و اعیاد مردم تایلند

آشنایی با آداب و رسوم مردم تایلند
آداب و رسوم مردم تایلند

کشور تایلند هرساله با برگزاری جشنواره‌های هیجان‌انگیز و مفرح، گردشگران بسیاری را به خرید بلیط هواپیما تایلند و سفر به این کشور مجاب می‌کند. بی‌شک جشن آب سونگران تایلند پس از جشن سال نوی چینی‌ها، مهم‌ترین، طولانی‌ترین و جذاب‌ترین جشن کشور تایلند محسوب می‌شود. در این جشن که از روز 13 آوریل آغاز شده و به مدت دو روز به طول می‌انجامد، تایلندی‌ها به رقص و پایکوبی می‌پردازند و با تفنگ‌های آبپاش، سطل، شلنگ و غیره یکدیگر را خیس می‌کنند. جشنواره‌های لانترن، راکت، ارواح، گیاهخواری و بوفالو سواری از دیگر جشنواره‌های مهم این کشور محسوب می‌شوند که شما با تهیه بلیط هواپیما تایلند می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید.

برخی دیگر از آداب‌ورسوم مردم تایلند

آشنایی با آداب و رسوم مردم تایلند
آداب و رسوم مردم تایلند

در طول اقامت خود در تایلند از دراز کردن پای خود به سمت دیگران به‌شدت پرهیز کنید. قرار دادن پا روی میز و حتی نشستن روی صندلی به شکلی که پاهای شما به سمت دیگران باشد، به‌شدت توهین‌آمیز محسوب می‌شود.

اگر با خرید بلیط هواپیما تایلند به این کشور سفر کردید به خاطر داشته باشید که هیچ‌گاه با صدای بلند صحبت نکنید. حتی اگر حقی از شما ضایع شده است، سعی کنید با آرامش از حق خود دفاع کنید، زیرا فریاد زدن تنها سبب می‌شود که ناظران حق را به دیگری بدهند.

پیش از ورود به برخی اماکن باید کفش‌های خود را از پای درآورید. حتی برخی از رستوران‌ها و اماکن تجاری ممکن است از شما درخواست کنند که بدون کفش وارد شوید.

خریداران بلیط هواپیما تایلند بهتر است هنگام خوردن از قاشق و چنگال استفاده کنند. تایلندی‌ها نیز همانند ما عادت دارند که هنگام صرف غذا از دست راست برای نگه‌داشتن قاشق و از دست چپ خود برای نگه‌داشتن چنگال استفاده کنند.

به خاطر داشته باشید که در طول اقامت خود در این کشور به‌هیچ‌وجه به پادشاه تایلند توهین نکنید. ازآنجایی‌که عکس پادشاه این کشور روی پول رایج آن‌ها نیز چاپ شده است، هرگونه بی‌احترامی غیرمستقیم به پادشاه تایلند ممکن است شما را با دردسری جدی مواجه کند.

با رعایت این نکات ساده می‌توانید تا حدود زیادی موانع فرهنگی میان خود و مردم تایلند را مرتفع سازید و با خرید بلیط هواپیما تایلند سفری خاطره‌انگیز و بی‌دردسر را به این کشور تجربه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید