آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم فرانسه

فرهنگ کشور فرانسه همواره برای مردم سایر نقاط دنیا از جذابیت بسیاری برخوردار بوده است. بی‌شک ما تنوع و پیشرفت دنیای هنر، مُد و آشپزی را مدیون فرهنگ این کشور هستیم. حتماً می‌دانید که برخی از عناصر فرهنگی فرانسوی‌ها شهرت جهانی دارند و برخی دیگر نیز ناشناخته‌ هستند و تنها با خرید بلیط هواپیما فرانسه و سفر به این کشور به آن‌ها پی خواهید برد.

0
405
خرید بلیط هواپیما فرانسه
بلیط هواپیما فرانسه
آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم فرانسهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 4Rating: 3.5آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم فرانسه - خرید بلیط هواپیما فرانسه از سفرستانفرهنگ کشور فرانسه همواره برای مردم سایر نقاط دنیا از جذابیت بسیاری برخوردار بوده است. بی‌شک ما تنوع و پیشرفت دنیای هنر، مُد و آشپزی را مدیون فرهنگ این کشور هستیم. خرید بلیط هواپیما فرانسه

آداب و رسوم مردم فرانسه

فرهنگ کشور فرانسه همواره برای مردم سایر نقاط دنیا از جذابیت بسیاری برخوردار بوده است. بی‌شک ما تنوع و پیشرفت دنیای هنر، مُد و آشپزی را مدیون فرهنگ این کشور هستیم. حتماً می‌دانید که برخی از عناصر فرهنگی فرانسوی‌ها شهرت جهانی دارند و برخی دیگر نیز ناشناخته‌ هستند و تنها با خرید بلیط هواپیما فرانسه و سفر به این کشور به آن‌ها پی خواهید برد. اگر شما دوست ندارید آداب‌ورسوم مردم این کشور را با ارتکاب اشتباهی خجالت‌آور در میان فرانسوی‌ها بیاموزید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا پیش از تهیه بلیط هواپیما فرانسه و سفر به این کشور، با آداب‌ورسوم مردم فرانسه آشنا شوید.

جمعیت، زبان و دین مردم فرانسه

خرید بلیط هواپیما فرانسه
بلیط هواپیما فرانسه

فرانسه کشوری چند فرهنگی و چند قومیتی است که حدود 65 میلیون نفر جمعیت دارد. ازآنجایی‌که محاسبه دقیق آمار قومیت‌های ساکن در این کشور غیرقانونی است، نمی‌توان درصد حقیقی جمعیت هرکدام از این قومیت‌ها را مشخص کرد. همگان می‌دانند که اکثر مردم این کشور به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. اگر با خریداری بلیط هواپیما فرانسه به این کشور سفر کردید، بهتر است ابتدا با زبان فرانسوی از آن‌ها بپرسید که آیا قادر به صحبت به زبان انگلیسی هستند یا خیر (پَق-له-وو آنگله؟)؛ در صورت دریافت پاسخ منفی باید فرد دیگری را برای گفتگو بیابید.

دین و مذهب مردم فرانسه چیست
دین و مذهب مردم فرانسه

جالب است بدانید که حدود 88 درصد از جمعیت فرانسه را مسیحیان کاتولیک تشکیل می‌دهند. البته جمعیت مردم دیگر ادیان نیز در این کشور کم نیست و در حدود ده درصد مسلمان، یک درصد بودائی، یک درصد یهودی و پنج درصد مسیحی پروتستان در این کشور ساکن‌اند. جالب است بدانید که بسیاری از محققان دینی پیش‌بینی کرده‌اند که در آینده‌ای نزدیک جمعیت مسلمانان در کشور فرانسه افزایش یافته و مساجد بیشتری در این کشور احداث خواهد شد.

غذا و نوشیدنی در فرانسه

غذا و نوشیدنی در فرانسه چگونه است
غذا و نوشیدنی در فرانسه

برهیچ‌کس پوشیده نیست که غذا و نوشیدنی‌های فرانسوی جایگاه والایی را در جهان به خود اختصاص داده‌اند. باوجوداینکه کلمه “غذای فرانسوی” بر غذای تمام مناطق کشور فرانسه دلالت دارد، اما هر منطقه سبک و روش مخصوص آشپزی خود را دارد. برای مثال ساکنین مزارع کشاورزی نرماندی و سواحل اقیانوس اطلس غذاهای خوشمزه‌ای‌ را با ماهی، صدف، سیب و غیره طبخ می‌کنند. غذای مشهور مردم بورگونی Boeuf Bourguignon (گوشت مکعبی پخته‌شده در شراب قرمز) است و مناطق جنوبی فرانسه نیز از روغن‌زیتون، گوجه تازه، قارچ، سیر، مرزنگوش و ریحان در طبخ غذاهای خوشمزه خود استفاده می‌کنند. اگر با تهیه بلیط هواپیما فرانسه از این کشور بازدید کردید، حتماً غذاهای خوشمزه‌ای چون Soupe à l’oignon، Cassoulet، Flamiche و Confit de canard را پیش از بازگشت امتحان کنید.

آداب‌ورسوم معاشرت

آداب معاشرت در فرانسه چگونه است
آداب معاشرت در فرانسه

در کشور فرانسه نیز مانند دیگر کشورها آداب‌ورسومی برای معاشرت وجود دارد که رعایت آن‌ها بیانگر ادب و نزاکت گردشگران است. اگر با خرید بلیط هواپیما فرانسه قصد سفر به این کشور را دارید، به خاطر داشته باشید که رفتار و گفتار شما در برخورد اول می‌تواند در ارتباط شما با مردم فرانسه نقش مؤثری داشته باشد. شما با رعایت نکات ساده زیر می‌توانید در اولین برخورد خود تأثیر مثبتی از خود برجای بگذارید و از بروز سوءتفاهمات احتمالی جلوگیری کنید.

آداب و رسوم معاشرت در فرانسه
آداب و رسوم معاشرت

برای احوالپرسی رسمی با مردم فرانسه بهتر است از کلمه بونجور (روز بخیر) استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال هنگامی‌که به مطب دکتر، فروشگاه و غیره وارد می‌شوید، می‌توانید از این کلمه بجای کلمه سلام استفاده کرده و مکالمه خود را با دیگران آغاز کنید. اگر قصد دارید کسی را که نمی‌شناسید مورد خطاب قرار دهید و توجه او را به خود جلب کنید، کلمات بونجور مادام/ موسیو را بکار ببرید.

احوال پرسی در فرانسه چگونه است
احوال پرسی در فرانسه

برای احوالپرسی غیررسمی می‌توانید صورت دوستان یا آشنایان خود را هنگام ملاقات ببوسید. مردان فرانسوی تنها با دوستان نزدیک خود روبوسی می‌کنند و بیشتر دست همدیگر را می‌فشارند اما زنان عادت دارند که هنگام ملاقات گونه دوستان هم‌جنس و ناهم‌جنس خود را دو بار ببوسند. اگر برای اولین بار است که بلیط هواپیما فرانسه را خریداری و به این کشور سفر کرده‌اید، بهتر است در این موارد اجازه دهید فرانسوی‌ها پیش‌قدم شوند و دنباله‌روی روش آن‌ها باشید.

حقوق شهروندی در فرانسه چگونه است
حقوق شهروندی در فرانسه

فرانسوی‌ها اکثراً مردم آرام و قانون‌مداری هستند؛ از حقوق شهروندی خود آگاه‌‌اند و به حقوق دیگران نیز احترام می‌گذارند. آن‌ها در اماکن عمومی سنجیده و محتاط عمل می‌کنند و هرگز با بلند صحبت کردن، توهین کردن، بوق زدن و غیره آرامش را از دیگر شهروندان سلب نمی‌کنند. بنابراین اگر خریداران بلیط هواپیما فرانسه می‌خواهند ادب و شخصیت خوب خود را به نمایش بگذارند، باید از انجام این رفتارها پرهیز کنند.

آداب میهمانی در فرانسه

آداب میهمانی در فرانسه چگونه است
آداب میهمانی در فرانسه

اگر بلیط هواپیما فرانسه را برای شرکت در میهمانی خریداری می‌کنید، حتماً باید تا حدودی با آداب‌ورسوم میهمانی در این کشور آگاه باشید. حتی آن دسته از خریداران بلیط هواپیما فرانسه که با فرهنگ این کشور آشنا هستند نیز ممکن است ناآگاهانه سبب رنجش میزبان خود شوند. البته باید گفت که مردم فرانسه از خارجی‌ها انتظارات زیادی ندارند و رعایت نکات اساسی زیر می‌تواند رضایت آن‌ها را فراهم آورد.

حضور در مهمانی در کشور فرانسه چگونه است
حضور در مهمانی در کشور فرانسه

به یاد داشته باشید که همیشه حداکثر ده الی پانزده دقیقه دیرتر از زمان شروع میهمانی در محل حاضر شوید. تأخیر بیش از 15 دقیقه به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست و توهین به میزبان تلقی می‌شود.

در فرانسه رسم است که میهمان برای تقدیر و تشکر از میزبان هدیه کوچکی با خود به میهمانی بیاورد. می‌توانید دسته‌گل یا جعبه‌ای شکلات را به‌رسم ادب و احترام در میهمانی به میزبان خود تقدیم کنید.

هنگام صرف غذا، منتظر بمانید تا میزبان شما را به صندلی که برای شما در نظر گرفته است، راهنمایی کند. پیش از سرو غذا برای تمام میهمانان، شروع به خوردن نکنید. میزبان معمولاً با گفتن نوش جان (bon appetite) به شما اشاره می‌کند که غذای خود را آغاز کنید.

هنگام غذا خوردن هر دو دست باید روی میز قرار بگیرد. از قرار دادن آرنج خود روی میز بپرهیزید.

فرانسوی‌ها هنگام غذا خوردن همیشه چنگال را در دست راست و چاقو را در دست چپ خود می‌گیرند و هیچ‌گاه چنگال و چاقو را در دستان خود جابجا نمی‌کنند.

فرهنگ غذاخوردن در فرانسه چگونه است
فرهنگ غذاخوردن در فرانسه

هنگامی‌که غذای خود را نوش جان کردید، چاقو و چنگال را کنار هم در موقعیت ساعت 4 روی بشقاب خود قرار دهید تا میزبان متوجه شود که شما دیگر میلی ندارید.

فرانسوی‌ها برای آداب‌ورسوم اهمیت بسیاری قائل هستند و عدم توجه به این موارد ساده می‌تواند باعث رنجش آن‌ها شود. همه می‌دانند که خرید بلیط هواپیما فرانسه و رفتن به میهمانی در کشوری که مردمی مبادی‌آداب دارد، مانند قدم زدن در میدان مین است؛ اما می‌توان به‌راحتی با نظاره دیگران، برخی از آداب‌ورسوم آن‌ها را آموخت و در زمانی مناسب بکار برد.

برای خرید بلیط هواپیما فرانسه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید