آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم فیلیپین

کشور فیلیپین، فراتر از مجمع‌الجزایر به برخورداری از سواحل تمیز، شن های طلایی و گیاهان گرمسیری کشوری بسیار زیبا محسوب می شود. زیبایی ها و جاذبه های غیرقابل انکاری که این کشور آسیایی را به یک مقصد محبوب بدل کرده و سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

0
242
آشنایی با آداب و رسوم مردم فیلیپین
آداب و رسوم مردم فیلیپین
آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم فیلیپینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 6Rating: 5.0آداب و رسوم مردم فیلیپین و آشنایی با فرهنگ و سنت های کشور فیلیپین.آداب و رسوم مردم فیلیپین را می‌توان انعکاسی از تاریخچه پیچیده و بزرگ این کشور دانست که آمیخته‌ای از فرهنگ مردم مناطق مالایو پلی‌نزیا و هیسپانیک زبان است.

آداب و رسوم مردم فیلیپین

کشور فیلیپین، فراتر از مجمع‌الجزایر به برخورداری از سواحل تمیز، شن های طلایی و گیاهان گرمسیری کشوری بسیار زیبا محسوب می شود. زیبایی ها و جاذبه های غیرقابل انکاری که این کشور آسیایی را به یک مقصد محبوب بدل کرده و سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند. از کوهستان های سرسبز و دشت ها و فلات های پهناور گرفته تا مراکز خرید زیبا و شلوغ و ازدحام منطقه مترو مانیل، فیلیپین یکی از متنوع ترین و در حال رشدترین کشورهای جنوب شرقی آسیا بشمار می رود. اگر شما جز آن دسته از گردشگرانی هستید که قرار است برای اولین بار با خرید اینترنتی بلیط هواپیما فیلیپین به این کشور سفر ‌کنید، بهتر است بدانید که فیلیپین از معدود کشورهای آسیایی است که فضایی مشابه با کشورهای اروپایی دارد. به‌عنوان‌مثال مردم فیلیپین همانند غربی‌ها لباس می‌پوشند، در تمام نقاط این کشور به زبان انگلیسی گفتگو می‌کنند و دین اصلی آن‌ها مسیحیت کاتولیک است. اما اگر نگاهی عمیق‌تر به سبک زندگی مردم این کشور بیندازید، خواهید دید که اختلافات زیادی میان فرهنگ مردم فیلیپین و کشورهای غربی وجود دارد که اگر نسبت به این شکاف‌های فرهنگی بی‌توجه باشید، سردرگمی شما را در پی خواهد داشت. در کشور فیلیپین قراردادهای اجتماعی پیچیده‌ای وجود دارد که بر رفتارها و ارتباطات مردم فیلیپین حکمرانی می‌کنند. عدم توجه به این آداب و رسوم ممکن است خریداران بلیط هواپیما فیلیپین را در شرایط دشواری قرار دهد و سبب شود تا تصویر ناخوشآیندی را از خود به‌عنوان گردشگر خارجی در اذهان مردم فیلیپین به جای بگذارند. از طرفی دیگر، شما با آشنایی با آداب و رسوم مردم فیلیپین و رعایت برخی نکات ساده که در ادامه مطلب خواهید خواند، می‌توانید از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کرده و سفری لذتبخش را تجربه کنید.

فرهنگ مردم فیلیپین

آشنایی با آداب و رسوم مردم فیلیپین
آداب و رسوم مردم فیلیپین

فرهنگ مردم کشور فیلیپین را می‌توان انعکاس وسیعی از تاریخچه پیچیده و بزرگ این کشور دانست. این فرهنگ آمیخته‌ای از فرهنگ مردم مناطق مالایو پلی‌نزیا و هیسپانیک زبان است که در سال‌های متمادی از فرهنگ مردم کشورهای دیگری مانند چین، عرب‌های هندی و غیره تأثیر گرفته است. ‌می‌توان گفت که در طی این سال‌ها مهاجران و مسافران با سفر به این کشور سبب شکل‌گیری برخی از آداب و رسوم مردم فیلیپین شده‌اند و پیشکش باارزشی را با خود به کشور فیلیپین به یادگار آورده‌اند.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم تایلند

مردم کشور فیلیپین

آشنایی با آداب و رسوم مردم فیلیپین
آداب و رسوم مردم فیلیپین

اگر به کشور فیلیپین سفر کنید، خواهید دید که فیلیپینی‌ها مردمی میهمان‌نواز، مهربان، مذهبی، شاد، خونگرم و سنتی هستند و برای فرهنگ و آداب‌ورسوم کشور خود ارزش بسیاری قائل‌اند. آن‌ها به شادی و رقص علاقه دارند و با شرکت در جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف مذهبی و ملی به جشن و پای‌کوبی می‌پردازند.

ازآنجایی‌که در فرهنگ کشور فیلیپین خانواده از جایگاه والایی برخوردار است، اکثر مردم این کشور روابط خانوادگی بسیار نزدیکی باهم دارند و ممکن است همه ساکنین یک روستا با یکدیگر قوم‌وخویش باشند. شاید دلیل این امر این باشد که برخلاف سایر مناطق دنیا، فیلیپینی‌ها پس از رسیدن به سن قانونی از خانواده خود جدا نمی‌شوند و تا مدت‌ها در خانه پدری خود اقامت می‌کنند.

غذای مردم فیلیپین

آشنایی با آداب و رسوم مردم فیلیپین
آداب و رسوم مردم فیلیپین

فرهنگ پخت‌وپز مردم فیلیپین همیشه زیر سایه همسایگانی چون کشور ویتنام و تایلند بوده است؛ اما اگر بخواهید قضاوتی عادلانه کنید، بی‌شک برخی غذاهای کشور فیلیپین از نظر طعم و راحتی طبخ از غذاهای کشورهای همسایه پیشی می‌گیرند. سبک آشپزی فیلیپینی از کشورهایی چون اسپانیا، چین و مالزی تأثیر گرفته است و غذاهای این کشور بر اساس توازن میان طعم‌‌های تندی، شوری، ترشی و شیرینی طبخ می‌شوند تا هرسلیقه‌ای را راضی کنند.

بسیاری از گردشگرانی که از این کشور بازدید می‌کنند، تا وقتی‌که غذاهای خوشمزه‌ای نظیر چامپورادو (پودینگ شیرین برنج) ،لومپیا (اسپرینگ رول گوشت)، سیناگانگ (سوپ ترش گوشت مرغ یا گاو)،پانکیت کاندون و پانکیت گیسادو (خورشت مرغ با نودلز) را امتحان نکرده‌اند، به کشور خود بازنمی‌گردند. توصیه ما به شما نیز این است که سفر خود را با سفارش برخی از غذاهای بالا کامل کنید.

اعیاد و جشن‌های کشور فیلیپین

خرید بلیط هواپیما فیلیپین
بلیط هواپیما فیلیپین

ازآنجایی‌که اکثر مردم فیلیپین کاتولیک هستند، بسیاری از جشنواره‌های سالانه آن‌ها به رویدادهای مهم دینی مرتبط است. البته برخی از جشن‌ها مانند جشنواره Ati-Atihan ریشه در دوران پاگانیسم فیلیپین دارد. جشنواره‌های Sinulog، Dinagyang، Panagbenga Flower، Masskara، Ati-Atihan و Black Nazarene را می‌توان مهم‌ترین فستیوال‌هایی دانست که هرساله به بهانه تجمع و شادی مسافران فیلیپین و مردم این کشور برگزار می‌شوند.

دیگر آداب ‌و رسوم مردم فیلیپین

آشنایی با آداب و رسوم مردم فیلیپین
آداب و رسوم مردم فیلیپین

اگر به کشور فیلیپین سفر کردید، بهتر است هنگام ملاقات با مردم فیلیپین دست آن‌ها را با لبخندی بر لب آرام بفشارید. در فیلیپین همیشه مردها منتظر می‌مانند تا زنان اول دست خود را برای مصافحه به‌سوی آن‌ها دراز کنند.

بوسیدن، لمس شانه‌ها و پشت افراد هنگام ملاقات رفتاری ناشایست است، مگر آنکه رابطه نزدیکی با فرد مقابل خود داشته باشید.

فیلیپینی‌ها مردمی خوش‌برخورد و مبادی‌آداب هستند. ممکن است برای پایه‌ریزی دوستی از شما سؤالات بسیاری بپرسند. بنابراین قصد آن‌ها برای پرسش سؤالات شخصی به‌هیچ‌وجه توهین و بی‌احترامی به شما نیست، بلکه نشانگر آن است که برای شخصیت شما ارزش قائل هستند.

اگر پس از سفر به این کشور کسی شما را به ناهار یا شام دعوت کرد، بهتر است بار اول درخواست او را رد کنید. اگر دوباره اصرار ورزید می‌توانید راجع به درخواست او فکر کنید زیرا فیلیپینی‌ها نیز مانند ما ایرانیان اهل تعارف هستند.

در طول اقامت خود در فیلیپین به ارتباطات غیرکلامی دقت کنید. برای مثال فیلیپینی‌ها برای اشاره به اشیا از لب خود استفاده می‌کنند و یا هنگام احوالپرسی ابروی خود را کمی بالا می‌برند. گاهی برای پرسیدن سؤال نیز ابروی خود را برای مدتی طولانی‌تر بالا نگه می‌دارند.

خویشاوندان و دوستان هم‌جنس و غیرهمجنس ممکن است برای ابراز دوستی و علاقه دست در دست و بازو در بازو در خیابان قدم بزنند. این بدان معنا نیست که گرایش جنسی خاصی دارند.

انتظار می‌رود زنان در مکان‌های عمومی نوشیدنی الکلی مصرف نکنند و از پوشیدن لباس‌های کوتاه و برهنه پرهیز کنند.

خرید بلیط هواپیما فیلیپین
بلیط هواپیما فیلیپین

مردم کشور فیلیپین معمولاً از کلمه “خیر” استفاده نمی‌کنند و گفتن این کلمه را نوعی بی‌ادبی می‌دانند. بنابراین در صورت رد درخواست شما خریداران بلیط هواپیما فیلیپین ممکن است از کلماتی چون “شاید” و “بعداً” استفاده کنند.

بی‌شک رعایت این نکات ساده می‌تواند شما را در درک بهتر فرهنگ و آداب ‌و رسوم مردم فیلیپین یاری کند و سفر لذت‌بخش و بی‌دردسری را برای شما رقم زند.

در ادامه می توانید با آداب و رسوم کشور ویتنام آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید