آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا

1
152
آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا
آداب و رسوم مردم کاستاریکا
آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 12Rating: 3.0آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا - خرید بلیط هواپیما کاستاریکا از سفرستانمردم کاستاریکا بسیار خونگرم و مهمان‌نواز هستند و کافیست شما کمی با آداب و رسوم آنها سازگاری داشته باشید تا با نهایت عزت و احترام از جانب این افراد مواجه شوید. آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا

آداب و رسوم مردم کاستاریکا

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا و سفر به این کشور، فقط به تماشای غارهایی پر از خفاش، صعود به قله‌های آتشفشانی، پیاده‌روی در نقاط سرسبز، موج‌سواری، تمرین یوگا در فضای آرامش‌بخش و بازدید از نقاط جذاب و دیدنی خلاصه نمی‌شود. بلکه این کشور و مردمان آن، آداب و رسومی هم دارند که آشنایی با آنها به هیچ عنوان خالی از لطف نیست. آداب و رسومی که رعایت کردن‌شان می‌تواند لذت خرید بلیط هواپیما کاستاریکا را بسیار بیشتر از قبل کند. به همین دلیل است، مطلب پیش رو را به معرفی برخی از مهم‌ترین آداب و رسوم مردم کاستاریکا اختصاص دادیم تا اگر شما برنامه‌ای برای خرید بلیط هواپیما کاستاریکا داشتید، با مطالعه این مطلب، گام بسیار بزرگی در جهت آشنایی با فضای کلی این سرزمین دلنشین و دوست‌داشتنی بردارید. فراموش نکنید که مردم کاستاریکا بسیار خونگرم و مهمان‌نواز هستند و کافیست شما کمی با آداب و رسوم آنها سازگاری داشته باشید تا با نهایت عزت و احترام از جانب این افراد مواجه شوید.

آداب سلام کردن در کاستاریکا

آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا
آداب و رسوم مردم کاستاریکا

سلام کردن در کاستاریکا معمولا با دست دادن و روبوسی همراه می‌شود. اما نکته‌ای در این میان وجود دارد و آن هم این است که در آداب و رسوم کاستاریکایی، خانم‌ها هم با جنس موافق و هم با جنس مخالف خودشان می‌توانند روبوسی کنند اما آقایان نمی‌توانند با جنس موافق خود روبوسی داشته باشند. به همین دلیل معمولا آقایان سلام خود را با دست دادن یا به آغوش کشیدن همدیگر با یک دست همراه می‌کنند. البته اگر کسی با اهداف رسمی بلیط هواپیما کاستاریکا بخرد، دست دادن محکم هنگام سلام کافی خواهد بود.

طرز لباس پوشیدن در کاستاریکا

آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا
آداب و رسوم مردم کاستاریکا

مردم کاستاریکا اهمیت فراوانی به آداب و رسوم لباس پوشیدن خود می‌دهند. از این رو، در محیط‌های کاری هم زنان و هم مردان لباس‌های رسمی به تن می‌کنند. اما خارج از اداره، امکان پوشیدن لباس‌های غیررسمی هم هست. البته مردها معمولا لباس‌های چندان کوتاهی نمی‌پوشند. به هر حال اگر خودتان بلیط هواپیما کاستاریکا بخرید و مسافر این کشور شوید، در عرض چند ساعت می‌توانید کاملا با طرز صحیح لباس پوشیدن در این کشور آشنا شوید.

رفتارهای مناسب در کاستاریکا

آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا
آداب و رسوم مردم کاستاریکا

کاستاریکا یک کشور کاتولیک است و ارزش‌های مذهبی اهمیت فراوانی در این کشور دارند. بنابراین حتما باید از مسائلی که در مذهب کاتولیک به عنوان موارد غیر قابل قبول تلقی می‌شوند در کاستاریکا اجتناب کرد. همچنین رعایت ادب، قرار ندادن پا روی میز، تشکر کردن و صحبت با صدای آرام جزو مواردی هستند که همیشه مورد توجه مردم کاستاریکا بود‌ه‌اند. بلاشک شما نیز هنگام خرید بلیط هواپیما کاستاریکا، برای حفظ احترام متقابل باید به این رفتارها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

مسائل مربوط به جنسیت

آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا
آداب و رسوم مردم کاستاریکا

از لحاظ تاریخی، فرهنگ کاستاریکا مبتنی بر مرد سالاری بوده است. به همین دلیل، معمولا خانم‌ها مشغول خانه‌داری و ملزم به پوشیدن لباس‌های شیک و تمیز بوده‌اند. اما آقایان که نان‌آور خانواده‌اند، به وضعیت ظاهری اهمیت چندانی نداشتند. با این حال، طی دهه‌های اخیر این فرهنگ دستخوش تغییر قرار گرفته و با وجود اینکه هنوز رگه‌هایی از جنسیت‌زدگی در امور زیادی مشهود است، اما می‌توان تغییراتی را هم حس کرد. امروزه زنان بسیاری بیرون از منزل خود مشغول به کار هستند و اتفاقا ایجاد مزاحمت و یا زل زدن به آنها از جانب هیچکس قابل قبول نبوده و با برخورد شدیدی مواجه می‌شود.

✅ بازدید از مقاله هزینه سفر کاستاریکا
✅ بازدید از مقاله جزایر دیدنی کاستاریکا
✅ بازدید از مقاله پارک ملی مانوئل آنتونیو، بهشتی در کاستاریکا

نحوه اعتراض و شکایت در کاستاریکا

آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا
آداب و رسوم مردم کاستاریکا

اگر هنگام خرید بلیط هواپیما کاستاریکا و سفر به این کشور، به امری خاصی معترض بودید، باید با آداب و رسوم خاصی به پیش روید. نکته حائز اهمیت در این مورد رعایت ادب است. حتی اگر آسیب یا گزندی جدی از جانب کسی به شما برسد، شما نباید با عصبانیت عکس‌العمل نشان دهید. همچنین بالا بردن تُن صدا و خطاب قرار دادن شخصی به صورت مستقیم در فرهنگ کاستاریکا کاملا بی‌ادبانه تلقی شده و اصلا قابل قبول نیستند. بنابراین اگر شکایت یا اعتراضی داشتید بهتر است با رعایت ادب و در کمال آرامش ادعای خود را مطرح سازید.

وقت‌شناسی در آداب کاستاریکا

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا
بلیط هواپیما کاستاریکا

یکی از جالب‌ترین نکات مربوط به آداب و رسوم مردم کاستاریکا دیر آمدن آنها بر سر قرار است. در فرهنگ کاستاریکا، دیر رفتن بر سر قرار نه‌تنها توهین به شخص دیگر تلقی نمی‌شود بلکه از نظر خودشان این کار باعث افزایش منزلت‌ آنهاست. به همین دلیل، امکان دارد که هنگام خرید بلیط هواپیما کاستاریکا شما قرار ملاقاتی با شخصی داشته باشید و او نیم ساعت یا حتی بیشتر، دیر بر سر قرار بیاید. البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که کاستاریکایی‌ها برای تماشای فیلم و ملاقات‌های مربوط به امور درمانی هیچگاه دیر نمی‌کنند.

تماس‌های چشمی، حالات بدنی و فضای شخصی

آشنایی با آداب و رسوم مردم کاستاریکا
آداب و رسوم مردم کاستاریکا

مردم کاستاریکا برقراری ارتباط چشمی مستقیم را به ارتباط غیرمستقیم ترجیح می‌دهند. در کل اگر هنگام خرید بلیط هواپیما کاستاریکا و سفر به این کشور درصدد انتقال پیام خاصی به فرد دیگر بودید، بهتر است مستقیم به چشمان آنها نگاه کنید و حرف بزنید. البته این سخن بدین معنا نیست که دائما باید نگاه مستقیم داشته باشید. چراکه در این صورت ممکن است دیگران دچار سوءتفاهم شوند. لازم به ذکر است که هنگام صحبت با افراد سالخورده، برای نشان دادن احترام خود نسبت به دیگران، بهتر است تماس چشمی خود را با آنها قطع نکنید.

همچنین بد نیست این نکته را هم بدانید که برای اشاره به شخص خاصی در کاستاریکا معمولا از یک انگشت استفاده می‌شود اما اگر این کار با شدت زیادی انجام شود، ممکن است بی‌ادبانه به نظر برسد. لازم به ذکر است که کاستاریکایی‌ها هنگام صحبت با یکدیگر فاصله‌شان بسیار کم می‌شود. فاصله‌ای به طول یک دست تقریبا استاندارد می‌باشد. البته اگر شما از خرید بلیط هواپیما کاستاریکا اهداف تجاری داشتید، بهتر است در ابتدا کمی فاصله بیشتری با طرف تجاری خود داشته باشید.

خرید بلیط هواپیما کاستاریکا و سفر به این کشور، همیشه فقط با یک نگرانی و دغدغه برای مسافران همراه بوده و آن چیزی نیست جز تمام شدن مدت سفر. چراکه این کشور به طرز بسیار عجیبی زیبا و دوست‌داشتنی است. حال که شما با آداب و رسوم مردم کاستاریکا هم آشنایی مختصری به دست آوردید، مطمئنا سفرتان به این سرزمین بسیار شیرین‌تر و خاطره‌انگیزتر از همیشه خواهد بود. پس دیگر برای انتخاب بلیط هواپیما کاستاریکا مردد نباشید و در اولین فرصت، برنامه مفصلی برای لذت بردن از تک تک لحظات زندگی در کاستاریکا ترتیب دهید.

برای خرید بلیط هواپیما کاستاریکا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید