آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور ویتنام

در سال‌های اخیر کشور ویتنام به لطف وجود مناظری حیرت‌انگیز، مردمی میهمان‌نواز، غذاهایی خوشمزه و فرصت‌های تجاری مناسب، یکی از پر گردشگرترین کشورهای آسیا بوده است. این کشور دیدنی در جنوب شرقی آسیا و در همسایگی کشورهایی چون چین، لائوس و کامبوج قرار گرفته و از فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی بهره‌مند است.

0
169
آشنایی با آداب و رسوم کشور ویتنام
آداب و رسوم کشور ویتنام
آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور ویتنامReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 5Rating: 3.5آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور ویتنام - خرید بلیط هواپیما ویتنام از سفرستانآداب و رسوم کشور ویتنام : در سال‌های اخیر کشور ویتنام به لطف وجود مناظری حیرت‌انگیز، مردمی میهمان‌نواز، غذاهایی خوشمزه و فرصت‌های تجاری مناسب، یکی از پر گردشگرترین کشورهای آسیا بوده است. خرید بلیط هواپیما ویتنام

آداب و رسوم کشور ویتنام

در سال‌های اخیر کشور ویتنام به لطف وجود مناظری حیرت‌انگیز، مردمی میهمان‌نواز، غذاهایی خوشمزه و فرصت‌های تجاری مناسب، یکی از پر گردشگرترین کشورهای آسیا بوده است. این کشور دیدنی در جنوب شرقی آسیا و در همسایگی کشورهایی چون چین، لائوس و کامبوج قرار گرفته و از فرهنگ و تاریخچه‌ای غنی بهره‌مند است.

آشنایی با آداب و رسوم کشور ویتنام
آداب و رسوم کشور ویتنام

از آنجایی‌که فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم ویتنام حاصل چندین قرن از تحولات سیاسی و مذهبی این کشور بوده است، آشنایی با آن یکی از ملزومات و پیش‌نیازهای خرید بلیط هواپیما ویتنام و سفر به این کشور می‌باشد. بنابراین اگر شما هم قصد دارید در آینده با تهیه بلیط هواپیما ویتنام به این کشور سفر کنید، بهتر است در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با برخی از آداب‌ورسوم مردم این کشور آشنا شوید.

فرهنگ مردم ویتنام

آشنایی با آداب و رسوم کشور ویتنام
آداب و رسوم کشور ویتنام

فرهنگ مردم ویتنام یکی از کهن‌ترین فرهنگ‌های جنوب شرقی آسیاست که به‌شدت از فرهنگ کشور چین تأثیر گرفته است. پس ‌از اینکه ویتنام در قرن دهم از کشور چین جدا شد، به سمت جنوب توسعه یافت و پس از ادغام با حکومت‌های مستقل چامپا و خمر، عناصر فرهنگی آن‌ها را نیز به فرهنگ پیشین خود افزود.

سال‌ها بعد فرهنگ غربی و کاتولیک گرایی توسط حکومت استعمارگر فرانسه به کشور ویتنام منتقل شد، اما طولی نکشید که حکومت کمونیستی ویتنام تأسیس و ارتباط فرهنگی این کشور با غربی‌ها محدود شد. در طول این سال‌ها کشور ویتنام با دیگر کشورهای کمونیست مثل کوبا و شوروی به تبادل فرهنگی پرداخت. امروزه پس از گذشت سال‌های طولانی هنوز هم برخی از فرهنگ‌ها و آداب رسوم اصیل مردم ویتنام مانند تکریم اجداد و نیاکان، احترام به ارزش‌های خانواده، علاقه به مطالعه و غیره دست‌نخورده باقی‌مانده است.

دین و مذهب مردم ویتنام

خرید بلیط هواپیما ویتنام
بلیط هواپیما ویتنام

از آنجایی‌که ویتنام کشوری کمونیست است، به‌طور رسمی توسط دولتی ملحد رهبری می‌شود. با این وجود اکثر مردم ویتنام ملحد نیستند و به آمیزه‌ای از سه دین تائوئیسم، کنفسیوس‌گرایی و بودائی اعتقاد دارند. ناگفته نماند که مردم برخی از مناطق مدرن کشور ویتنام کاتولیک هستند و آداب دین مسیحیت را بجا می‌آورند. جالب است بدانید که مردم ویتنام، فارغ از هر دین و آئینی، به پرستش نیاکان خود علاقه دارند. با تهیه بلیط هواپیما ویتنام و سفر به این کشور پرستشگاه‌هایی را خواهید دید که در مکان‌های تجاری و عمومی قرار دارند و به‌عنوان محرابی برای یادبود نیاکان از ارزش معنوی بسیاری برای مردم ویتنام برخوردارند.

آداب معاشرت در ویتنام

آشنایی با آداب و رسوم کشور ویتنام
آداب و رسوم کشور ویتنام

در کشور ویتنام نیز مانند سایر نقاط دنیا مردم هنگام ملاقات یکدیگر دست هم را می‌فشارند. ویتنامی‌ها برای نشان دادن ادب و احترام ممکن است هنگام دست دادن سر خود را نیز کمی خم کنند. به خاطر داشته باشید که ابراز احساسات در اماکن عمومی در این کشور غیرقابل‌قبول است و بهتر است هنگام ملاقات با جنس مخالف از بوسیدن و به آغوش کشیدن آن‌ها خودداری شود. خریداران بلیط هواپیما ویتنام می‌توانند هنگام ملاقات و احوالپرسی با ادای کلمه “سین چاو” (به معنای سلام) و افزودن نام و مقام خود، ویتنامی‌ها را شگفت‌زده کنند.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم قبایل آفریقا
✅ بازدید از مقاله آداب‌ورسوم کشور ژاپن
✅ بازدید از مقاله آداب ‌و رسوم مردم چین

جشنواره‌ها و اعیاد مردم ویتنام

خرید بلیط هواپیما ویتنام
بلیط هواپیما ویتنام

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که سفرتان به کشور ویتنام، سفری به‌یادماندنی خواهد بود، بهتر است پیش از خرید بلیط هواپیما ویتنام به تقویم قمری آن‌ها نگاهی بیاندازید و در نزدیکی زمان آغاز جشنواره‌ها و اعیاد به این کشور سفر کنید. ازآنجایی‌که اکثر رویدادها و جشنواره‌های این کشور در اوایل سال نو قمری ویتنام برگزار می‌شوند، بهترین زمان برای تهیه بلیط هواپیما ویتنام ماه‌های فوریه و مارس میلادی است.

مهم‌ترین و بزرگ‌ترین عید کشور ویتنام فستیوال تت نام دارد که به مدت 5 روز از تاریخ 11 دی تا 9 اسفند در این کشور برگزار می‌شود. این رویداد همان جشن سال قمری مردم ویتنام است که از اهمیت ویژه‌ای برای مردم این کشور برخوردار می‌باشد. جالب است بدانید که در طول مدت این جشن مردم ویتنام خیابان‌ها را با گل‌هایی زیبا مزین کرده و فرارسیدن سال نو را جشن می‌گیرند. از دیگر جشنواره‌های مردم ویتنام می‌توان به فستیوال‌هایی چون کائونگو، هوئونگ پاگودا، رونگ پوک، ترو ترم و دین پاگودا اشاره کرد که هرکدام از عناصر جدانشدنی فرهنگ ویتنام بشمار می‌روند و نقش مهمی را در زندگی معنوی مردم ویتنام ایفا می‌کنند.

غذاهای کشور ویتنام

آشنایی با آداب و رسوم کشور ویتنام
آداب و رسوم کشور ویتنام

ازآنجایی‌که مردم ویتنام به نودلز علاقه زیادی دارند، بسیاری از غذاهای خوشمزه ویتنام از ترکیب رشته‌فرنگی و دیگر مواد غذایی درست می‌شوند. برخی از غذاهای خوشمزه این کشور مثل بروتشن و Spring roll شهرتی جهانی دارند و از پیش‌غذاهای محبوب خریداران بلیط هواپیما ویتنام بشمار می‌روند. جالب است بدانید که اکثر غذاهای مردم ویتنام مقوی و سالم هستند و از سبزیجات تازه و غلات تشکیل شده‌اند. توصیه ما به شما این است که اگر با خرید بلیط هواپیما ویتنام به این کشور سفر کردید، حتماً غذاهایی نظیر Gôi Cuon (رول‌های بهاری)، Bánh Xèo (پنکیک میگو)، Bun Cha Hanoi (گوشت قرمز کباب‌شده همراه با نودلز و پیاز) و ساندویچ‌های خوشمزه Bahn Mi را امتحان کنید.

دیگر آداب‌ورسوم مردم ویتنام

خرید بلیط هواپیما ویتنام
بلیط هواپیما ویتنام

مردم ویتنام به هدیه دادن علاقه دارند و از این طریق علاقه خود را به عزیزانشان نشان می‌دهند. شما نیز می‌توانید برای قدردانی و ابراز محبت در مناسبت‌های مختلف هدایایی کوچک را به دوستان خود تقدیم کنید. فقط به خاطر داشته باشید که در فرهنگ مردم ویتنام رنگ کاغذ کادو می‌تواند بیانگر هدف شما از دادن هدیه باشد. بنابراین در انتخاب کاغذ کادوی خود دقت کنید و سعی کنید از رنگ‌های قرمز (نماد ثروت و خوش‌اقبالی) و سبز (نماد تجدید حیات) استفاده کنید و از انتخاب رنگ مشکی (نماد بداقبالی و مرگ) بپرهیزید.

اگر هدیه‌ای دریافت کردید، هیچ‌گاه پیش روی هدیه دهنده کادو را باز نکنید. در فرهنگ مردم ویتنام این کار بی‌ادبی محسوب می‌شود.

در طول اقامت خود در این کشور همیشه سعی کنید از لباس‌های بلند و پوشیده استفاده کنید و هیچ‌گاه با لباس‌های نیمه برهنه به مکان‌های مذهبی و مقدس کشور ویتنام وارد نشوید.

اگر با خرید بلیط هواپیما ویتنام به این کشور سفر کردید، به خاطر داشته باشید که هیچ‌گاه نباید از اماکن و تسلیحات نظامی و همچنین شخصیت‌های سیاسی عکاسی کنید. بی‌شک این کار شما را در دردسر خواهند انداخت.

اگر اشتباه یا رفتاری ناشیانه از شما سر زد و کسی به شما خندید، دلخور نشوید. مردم ویتنام عادت دارند که با لبخند زدن شرایطی دشوار را طبیعی جلوه دهند و به‌هیچ‌وجه قصد تمسخر شما را ندارند.

آشنایی با آداب و رسوم کشور ویتنام
آداب و رسوم کشور ویتنام

خودنمایی با جواهرات و غیره در فرهنگ مردم ویتنام توهین و بی‌ادبی محسوب می‌شود. خریداران بلیط هواپیما ویتنام بهتر است برای امنیت خودشان هم که شده از به همراه داشتن طلا، جواهرات و پول نقد زیاد در اماکن عمومی پرهیز کنند.

جالب است بدانید که ملچ‌ملوچ و تولید صدا هنگام خوردن غذا عادت ناپسندی محسوب نمی‌شود و صرفا به معنای لذت و رضایت شما از طعم غذا تلقی می‌شود.

اگر برای اولین بار است که این بایدها و نبایدها را می‌خوانید، ممکن است با خود فکر کنید که رعایت این آداب پیچیده و قوانین عجیب‌وغریب بسیار دشوار است؛ اما نگران نباشید زیرا شما پس از خرید بلیط هواپیما ویتنام و سفر به این کشور درک بهتری از این آداب‌ورسوم خواهید داشت و به‌سرعت به انجام آن‌ها عادت خواهید کرد.

برای خرید بلیط هواپیما ویتنام و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید