سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا

آرهوس یا اُرهوس، شهری در بخش شرقی شبه‌جزیره یولاند، دومین شهر بزرگ دانمارک و هفتمین شهر بزرگ در بین کشورهای اسکاندیناوی است. آرهوس شهر دانشگاهی دانمارک است، اما چون شهر کوچکی به شمار می‌رود ویژگی منحصربه‌فردش، آرامش آن است. پارک‌های زیادی در این شهر وجود دارند که سرشار از آرامش هستند و می‌توانید ساعت‌ها وقت خود را در آن بگذرانید و به گردش و تفریح بپردازید.

1
113
سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا
آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا
سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 14Rating: 3.5سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا - خرید بلیط هواپیما دانمارک از سفرستانآرهوس یا اُرهوس، شهری در بخش شرقی شبه‌جزیره یولاند، دومین شهر بزرگ دانمارک و هفتمین شهر بزرگ در بین کشورهای اسکاندیناوی است. آرهوس شهر دانشگاهی دانمارک است، اما چون شهر کوچکی به شمار می‌رود ویژگی منحصربه‌فردش، آرامش آن است. بلیط هواپیما دانمارک

آرهوس، شادترین شهر اروپا

آرهوس یا اُرهوس، شهری در بخش شرقی شبه‌جزیره یولاند، دومین شهر بزرگ دانمارک و هفتمین شهر بزرگ در بین کشورهای اسکاندیناوی است. آرهوس شهر دانشگاهی دانمارک است، اما چون شهر کوچکی به شمار می‌رود ویژگی منحصربه‌فردش، آرامش آن است. پارک‌های زیادی در این شهر وجود دارند که سرشار از آرامش هستند و می‌توانید ساعت‌ها وقت خود را در آن بگذرانید و به گردش و تفریح بپردازید. چون موسیقی جزئی از شهر به‌حساب می‌آید، در هر نقطه از شهر صدای موسیقی خواهید شنید. چندین کلیسای قدیمی و موزه نیز وجود دارند که هنگام گشت‌وگذار در پارک‌ها، می‌توانید از این مکان‌ها نیز بازدید کنید.

سفر به دانمارک

سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا
آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا

اگر خرید بلیط هواپیما دانمارک را در برنامه خود دارید، حتماً سری به آرهوس بزنید و آن را در اولویت‌های سفر خود قرار دهید تا از آرامش منحصربه‌فرد و مکان‌های دیدنی این شهر خاطرات زیبایی برایتان به یادگار بماند. فقط در نظر داشته باشید که آب‌لوله‌کشی در این شهر قابل آشامیدن نیست. شهر آرهوس از لحاظ امنیت در وضعیت خوبی قرار دارد پس نگران اقامت و حتی قدم زدن در خیابان‌های آن نباشید.

آب‌وهوای آرهوس

سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا
آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا

آرهوس آب‌وهوای نسبتاً معتدلی دارد، تابستان‌های این شهر گرم هستند، البته نه مانند گرمای ایران، بلکه حالتی تقریباً معتدل دارد، اما زمستان‌ها در این شهر هوا بسیار سرد است و برف سنگینی می‌بارد. بهترین فصل برای سفر به آرهوس، هنگام نوروز ایرانیان تا اوایل تابستان است که هوای بسیار خوب و دلپذیری دارد.

✅ بازدید از مقاله برج مدور کپنهاگ دانمارک
✅ بازدید از مقاله 10 شهر دیدنی دانمارک
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما به دانمارک

چرا آرهوس به شادترین شهر معروف است؟

سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا
آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا

آرهوس شهر فعال در این شبه‌جزیره است. از اینجا، تا ساحل، بندرگاه و جنگل همگی تنها 15 دقیقه دوچرخه‌سواری می‌خواهد. منطقه اطراف آرهوس به‌عنوان بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین مرکز جاذبه در دانمارک است. جالب این است که آرهوس شادترین شهر دانمارک شناخته‌شده که در سال 2017 به‌عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی شد. همچنین شهر جوان است، یعنی 13% جمعیت را دانشجویان تشکیل می‌دهند. با گشتن در شهر آرهوس و بازدید از هنرها، میدان‌های دیدنی خودتان خواهید دید که چرا ساکنین این شهر این‌قدر شاد هستند.

هزینه‌ غذا

سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا
آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا

در سفرتان که با خرید بلیط هواپیما دانمارک آغاز کرده‌اید، اگر بخواهید در شهر آرهوس غذا در رستوران میل کنید، برای یک غذای معمولی باید بین ۶۰ تا ۹۵ کرون بپردازید. در کل به دلیل اینکه اینجا شهری دانشجویی است، غذا‌ی ارزان در سراسر شهر به‌وفور یافت می‌شود. حتی در اروپا نیز این شهر به یکی از بهترین شهر‌ها از بابت غذا مشهور است. البته اگر به دنبال غذاهای گران‌قیمت باشید، باید به رستوران‌های کنار دریا سفر کنید.

هنرهای آرهوس

سفر به آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا
آرهوس دانمارک، شادترین شهر اروپا

کارگاه و مغازه‌ شیشه‌گری بیلو دوس جزو بهترین مکان‌ها برای خرید بلورهای زیبا برای سوغاتی است و هم اینکه مکانی بسیار دیدنی و زیبا برای گشت‌وگذار است. این هنر بی‌نظیر طرفداران خاص خود را دارد که هنرمندان شیشه‌گر در کوره‌های بزرگ و در شیشه‌ها می‌دمند و آن‌ها را به اشکال مختلف درمی‌آورند. مطمئناً در این مکان تجربه‌های منحصربه‌فردی به دست خواهید آورد.

جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس

دویاهیون (Dyrehaven)

معرفی جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس
جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس

این مکان به‌عنوان پارک آهوی کوهی هم مشهور است، مکانی بسیار زیبا برای دیدن حیوانات مختلف مانند آهو‌، گوزن ژاپنی و خوک وحشی است. اگر از هتل تا این پارک را پیاده‌روی کنید، حتماً از دیدن طبیعت و شگفتی‌ها مدهوش خواهید شد و انواع گیاهان و حیوانات را خواهید دید.

کلیسای جامع آرهوس

معرفی جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس
جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس

طولانی‌ترین کلیسای دانمارک با قدمتی تاریخی که به قرن ۱۲ میلادی برمی‌گردد، هم‌چنین بزرگ‌ترین و بلندترین کلیسا در دانمارک است که به قدیس دریانوردان، سنت کلمنس وقف‌شده است. معماری کلیسا گوتیک و آجرهایی قرمزرنگ است که دیوارهای داخلی آن سفید هستند. علاوه بر برنامه‌های رایجی که در کلیسا برگزار می‌شود، هرازگاهی میزبان برخی از کنسرت‌ها است، پس هنگام خرید بلیط هواپیما دانمارک به زمان برگزاری کنسرت‌ها هم دقت کنید.

لگولند (Legoland)

معرفی جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس
جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس

شهری بزرگ که ساخته‌شده از لگو‌ است، بی‌شک مکان جذاب این شهر همین‌جاست. آرهوس به‌عنوان نقطه‌ مبدأ لگو ‌است، طوری که لگو را اولین بار یک نجار طراحی کرده و در این پارک نیز صحنه‌های مختلفی از سراسر جهان نشان داده‌شده که بیش از ۴۰ میلیون لگو استفاده‌شده‌ است. بهتر است بدانید برای رفتن به این پارک محدودیت سنی وجود ندارد، زیرا در این پارک چیز‌های زیادی برای دیدن و شنیدن وجود دارد و باید در جریان باشید که مکان مناسبی برای تفریح و گردش فرزندانتان خواهد بود.

خیابان Møllestien

معرفی جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس
جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس

مولستین خیابانی آرام سنگفرش شده در مرکز شهر آرهوس است که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین جاها در این شهر برای عکاسی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است. خانه‌های رنگارنگ در این خیابان مربوط به قرن 18 می‌باشد.

موزه موسگارد  Moesgård Museum 

معرفی جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس
جاذبه‌های دیدنی شهر آرهوس

موزه تاریخی موسگارد جایی بسیار مناسب برای بزرگ‌سالان و کودکان است که هرکدام به‌نوبه خود از تماشای این موزه لذت خواهند برد. در این موزه قومیت‌های مختلف بالباس‌های رنگارنگ و زیبا و همچنین ظرف‌های قدیمی به نمایش گذاشته‌شده است. همچنین چشم‌اندازی بسیار زیبا و بی‌نظیر دارد که می‌توانید به پشت‌بام سرسبز موزه بروید و از آنجا دریا را تماشا کنید.

کوه یخ در بندر آرهوس (Iceberg)

کوه یخ ساختمانی است که رو به روی بندر آرهوس ساخته‌شده، بااینکه زمان زیادی از ساخت آن نمی‌گذرد، اما به‌عنوان یکی از نمادهای زیبا و مشهور شده در این شهر تبدیل‌شده است.

جشنواره موسیقی

این جشنواره همه‌ساله از 3 تا 26 فوریه در این شهر برگزار می‌شود، که مصادف با 14 بهمن تا 7 اسفند است، پس هنگام خرید بلیط هواپیما دانمارک سعی کنید سفرتان در این تاریخ‌ها باشد تا در جشنواره هم شرکت کنید.

برای خرید بلیط هواپیما دانمارک و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید