آکواریوم فنتستیک بندر انزلی

یکی از زیباترین و خاص ترین تجربه ها برای انسان ها تماشای دنیای زیر آب است. مطمئنا تماشای آکواریوم‌ شما را نیز حیرت زده می کند، حال تصور کنید آکواریوم هایی در سایز های بزرگ چه اندازه تماشایی هستند. حتی چند سالی است که از همین آکواریوم‌ های بزرگ در کشور ما هم وجود دارد.

0
69
معرفی آکواریوم فنتستیک بندر انزلی
آکواریوم فنتستیک بندر انزلی
آکواریوم فنتستیک بندر انزلیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 4Rating: 4.0آکواریوم فنتستیک بندر انزلی و تجربه سفری رویایی با دنیای زیر آب.آکواریوم فنتستیک بندر انزلی بزرگترین آکواریوم ایران محسوب می شود و با بودجه چند میلیون یورویی احداث شده است در ادامه با جزئیات بیشتر آن آشنا شوید.

آشنایی با آکواریوم فنتستیک بندر انزلی

یکی از زیباترین و خاص ترین تجربه ها برای انسان ها تماشای دنیای زیر آب است. مطمئنا تماشای آکواریوم‌ شما را نیز حیرت زده می کند، حال تصور کنید آکواریوم هایی در سایز های بزرگ چه اندازه تماشایی هستند. حتی چند سالی است که از همین آکواریوم‌ های بزرگ در کشور ما هم وجود دارد. مانند آکواریوم‌ های کیش، اصفهان و بندر انزلی. در این مقاله سخن ما در مورد آکواریوم فنتستیک بندر انزلی است که بزرگترین آکواریوم ایران محسوب می شود و با بودجه چند میلیون یورویی احداث شده است.

معرفی بندر انزلی

معرفی آکواریوم فنتستیک بندر انزلی
آکواریوم فنتستیک بندر انزلی

بندر انزلی، یکی از شهرهای زیبای شمال ایران است که هر ساله میلیون ها توریست را جذب خود می کند. جاذبه های دیدنی زیادی در انزلی وجود دارند که همین تنوع جاذبه های دیدنی هر گردشگری را مشتاق به خرید بلیط هوایپما و چند روز اقامت در انزلی می کند. بندر انزلی هم از جهت طبیعی و هم معماری بسیار دیدنی است و دومین شهر گیلان و پنجمین بندر فعال اقتصادی کشور محسوب می شود.

منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران در استان گیلان است که در راستای اهداف اقتصادی کشور، در سال 1384 در شهر انزلی و شهر رشت تأسیس شد. از سال 1392 با افزایش محدوده، این منطقه در پهنه آبی، خاکی و ساحلی سه شهر رشت، انزلی و آستانه اشرفیه در مسیر کریدور شمال-جنوب واقع شده است. این آکواریوم که از سال 1397 تاسیس گردیده باعث جذب گردشگر در این منطقه شده و روز به روز هم رونق می یابد. بزرگ‌ترین تونل آکواریوم کشور در انزلی شامل گونه های مختلفی از زیباترین و نادرترین ماهی‌ های جهان است. همچنین در این آکواریوم بیش از ۲۰۰ گونه خاص آبزی از ۵ قاره جهان نگهداری می شوند.

بخش‌‌های مختلف آکواریوم بندر انزلی

معرفی آکواریوم فنتستیک بندر انزلی
آکواریوم فنتستیک بندر انزلی

اولین بخش، جنگل‌های آمازون است که در میان جنگل، رودخانه‌ ای زیبا جاری است و ماهی های بومی این منطقه مانند سفره ماهی آب شیرین، طوطی ماهی، اسکار ماهی و… وجود دارند. پس از آن ماهی های ساکن صخره ها مرجانی هستند، همین طور که پیش بروید به بخش غار دریایی و زیر دریایی می رسید. بعد از اینجا به ترسناک ‌ترین قسمت یعنی کوسه ماهی های گوشتخوار می رسید. تونل آکواریوم انزلی نیز بخش بعدی است که ۴۰ متر طول دارد و در ۲۰ متر ابتدایی آبزیان گوشت خوار و در ۲۰ متر بعدی آبزیان گیاه خوار نگهداری می‌ شوند. راه رفتن در میان تونل آبی و تماشای ماهی ها از این زاویه بی نظیر است. در طبقه دوم نیز مجموعه کوچکی از گونه های پرندگان و خزندگان را خواهید دید. کروکودیل، مرغ بهشتی و طوطی ماکائو از معروف ترین موجودات هستند.

✅ بازدید از مقاله بنادر شمال ایران

سرگرمی های آکواریوم

معرفی آکواریوم فنتستیک انزلی
آکواریوم فنتستیک نزلی

هنگام سفر به انزلی و بازدید از آکواریوم، علاوه بر تماشای ماهی ها و آبزیان متنوع، سرگرمی های مختلفی نیز برای بازدید کنندگان وجود دارد:

شما می توانید اطلاعات ماهی های هر آکواریوم را بر روی صفحه نمایش کناری که پیوسته نمایش داده می شود، بخوانید. اگر علاقمند به غذا دادن به ماهی ها باشید، برایتان مژده داریم که در این آکواریوم می توانید با اطمینان خاطر به ماهی ها غذا دهید و تجربه های منحصر به فردی به دست آورید. همچنین در قسمت خروجی، فروشگاه بزرگی پر از لوازم دریایی مانند جاسوییچی‌های صدفی یا عروسک هایی به شکل ماهی فروخته می شوند که می توانید به عنوان سوغاتی از سفر بندر انزلی بخرید. و اما بعد از همه اینها مطمئنا گرسنه خواهید بود که می توانید سری به رستوران گرند شف بزنید و دلی از عزا در بیاورید.

عکاسی در آکواریوم فنتستیک

عکاسی در آکواریوم فنتستیک انزلی
عکاسی در آکواریوم فنتستیک

در همان بدو ورود به آکواریوم فنتستیک می توانید مقابل دیوار سبز با خانواده و دوستان خود عکس گرفته و در پایان بازدید عکس را تحویل بگیرید. البته اگر تمایل دارید خودتان عکاسی کنید، می توانید به جز چند موقعیت خاص که با تابلو مشخص شده از دوربین عکاسی یا تلفن همراه خودتان استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که نباید از فلش دوربین استفاده کنید. زیرا نور فلش دوربین باعث آسیب جدی به چشم ها و از دست دادن حس جهت یابی جانداران می شود. پس لطفاً از فلش دوربین استفاده نکنید.

آدرس آکواریوم منطقه آزاد انزلی: گیلان، بندرانزلی، جاده زیبا کنار، منطقه آزاد انزلی، فاز تجارت و گردشگری

شماره تلفن آکواریوم منطقه آزاد انزلی: ۰۱۳۳۴۴۳۸۵۹۶

ساعت کاری آکواریوم بندر انزلی: همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۲۲

قیمت بلیط ورودی آکواریوم بندر انزلی: قیمت بلیط آکواریوم برای افراد بالای ۱۲ سال، ۶۹۰۰۰ تومان و برای کودکان بین ۳ تا ۱۲ سال ۴۹۰۰۰ تومان است. ورود کودکان زیر ۳ سال نیز رایگان است. قیمت بلیط ورودی برای اتباع خارجی نیز 140000 تومان است.

سخن آخر

معرفی آکواریوم فنتستیک انزلی
آکواریوم فنتستیک انزلی

در حالت کلی، از مزایای این منطقه می‌توان به قرار گرفتن در مسیر بین‌المللی شمال-جنوب و دارا بودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباطی با کشورهای حاشیه دریای خزر اشاره کرد. همچنین همسایگی با بنادر کشورهای دیگر و دسترسی از طریق راه‌های مناسب به بازارهای مصرفی کشورهای همسایه و نزدیکی به فرودگاه بین‌المللی سردارجنگل رشت اشاره کرد. در نهایت می توان گفت که این آکواریوم زیبا واقعا ارزش بازدید دارد و حدود یک ساعت طول می کشد تا از کل این مجموعه زیبا دیدن کنید، مطمئنا در نهایت بازدید احساس بسیار خوبی خواهید داشت. در ادامه نیز می توانید با تالاب بین المللی بندر انزلی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید