سفر به هند و بازدید از آگرا خانه یکی از عجایب هفتگانه

ارمغان امپراتوری مغول برای هند میراث باشکوهی است که بیش‌ترش در بناهای شهر آگرا به چشم می‌آید. در واقع هر چه درباره تاج محل و بناهای تاریخی این شهر شنیده‌اید، مطمئن باشید که بدون هیچ اغراقی توصیف شده‌اند و همهمه‌ گردشگران برای رزرو بلیط هواپیما آگرا ، مهر تأییدی بر میزان شگفت‌انگیزی این بناها است. هندی‌های عاشق، هر طور شده راهشان به آگرا و تاج محل می‌افتد، چون برای آن‌ها تاج محل تمثیلی از عشق افسانه‌ای است.

0
50
خرید بلیط هواپیما آگرا هندوستان
بلیط هواپیما آگرا هند
سفر به هند و بازدید از آگرا خانه یکی از عجایب هفتگانهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 18Rating: 3.0سفر به هند و بازدید از آگرا خانه یکی از عجایب هفتگانه - بلیط هواپیما آگرا هندارمغان امپراتوری مغول برای هند میراث باشکوهی است که بیش‌ترش در بناهای شهر آگرا به چشم می‌آید. در واقع هر چه درباره تاج محل و بناهای تاریخی این شهر شنیده‌اید، مطمئن باشید که بدون هیچ اغراقی توصیف شده‌اند و همهمه‌ گردشگران برای رزرو بلیط هواپیما آگرا ، مهر تأییدی بر میزان شگفت‌انگیزی این بناها است.

آگرا خانه یکی از عجایب هفتگانه

ارمغان امپراتوری مغول برای هند میراث باشکوهی است که بیش‌ترش در بناهای شهر آگرا به چشم می‌آید. در واقع هر چه درباره تاج محل و بناهای تاریخی این شهر شنیده‌اید، مطمئن باشید که بدون هیچ اغراقی توصیف شده‌اند و همهمه‌ گردشگران برای رزرو بلیط هواپیما آگرا ، مهر تأییدی بر میزان شگفت‌انگیزی این بناها است. هندی‌های عاشق، هر طور شده راهشان به آگرا و تاج محل می‌افتد، چون برای آن‌ها تاج محل تمثیلی از عشق افسانه‌ای است. چه بسا که بخشی از رزروهای بلیط هواپیما آگرا برای ماه عسل زوج‌های جوان ثبت می‌شوند اما به هر حال این مکان رمانتیک با برخورداری از تاریخ و فرهنگی غنی، یادآور گنجینه‌های ارزشمندی است که دیدنشان خالی از لطف نیست.

بلیط هواپیما آگرا هند

1شهر آگرا

آگرا از نظر وسعت سومین شهر بزرگ هند محسوب می‌شود و در امتداد کرانه شرقی رود یامونا “Yamuna” واقع شده که فاصله چندانی با پایتخت کشور ندارد، یعنی با تهیه بلیط هواپیما آگرا از دهلی‌نو در کمتر از 40 دقیقه می‌توان وارد این شهر تاریخی شد. شهری که با بهره‌گیری از همین پیشینه تاریخی و فرهنگی که قدمتش به قرن 16 می‌رسد، اقتصاد خود را روی پا نگه داشته است. چیزی که نام آگرا را در بین تمام شهرهای هندوستان برجسته می‌کند وجود یکی از عجایب هفتگانه در این شهر است اما دو جاذبه دیگرش هم نامشان را به لیست میراث یونسکو باز کرده‌اند، در ادامه با جاذبه‌های آگرا آشنا می‌شویم.

بلیط هواپیما هندوستان

2جاذبه‌های آگرا

گردشگران، بناهای تاریخی شهر را دلیل محکمی برای خرید بلیط هواپیما آگرا تلقی می‌کنند اما طبیعت این شهر و رود یامونا یا جمنای آن تأثیر کمی در انتخاب این مقصد ندارند. اگر از معماری‌های بی‌نظیر تاج محل، قلعه آگرا، شهر فاتح پور، معابد اعتمادالدوله و اکبر، باغ “Dayal” و معابد دیگرش بگذریم، تنوع خوراک‌های محلی، قایق‌سواری‌ روی آب‌های آرام رودخانه “Chambal”، تماشای پرندگان در “National Chambal Sanctuary” و عکاسی از منظره‌های چشم‌گیر آن نوید سفری پرهیجان را می‌دهند. همان‌طور که از کشور هند به عنوان موزه روبازی از فرهنگ، تاریخ، هنر و طبیعت تعبیر می‌شود، آگرا هم بخش بزرگی از این شاخصه‌ها را بازتاب می‌کند.

تاج محل هندوستان

3تاج محل

هنر معماری تاج محل، حکایت شیرین آن و قدمت تاریخی‌اش روایت‌گر عشقی هستند که امپراطور مغول، شاه جهان به همسر سوم خود داشت. او در سوگ همسرش دستور ساخت زیباترین آرامگاه را صادر کرد و 20 هزار مردم از هند و آسیای مرکزی در تحقق این خواسته به مدت 22 سال تلاش کردند. بعدها در اوایل قرن 20 با پروژه مرمت تاج محل، این بنا چهره امروزی‌اش را به خود گرفت. از بین تمام گردشگرانی که بلیط هواپیما آگرا می‌خرند، سالانه 2 تا 4 میلیون نفر از این بنا بازدید می‌کنند. اگر هم در هنگام بازدید از بناهای تاریخی دیگری مثل قلعه آگرا، شهر فاتح پور و معابد اعتمادالدوله و اکبر، بلیط بازدید از تاج محل را به همراه داشته باشند، تخفیفی برای بلیط آن‌ها اعمال می‌شود.

قلعه آگرا در هندوستان

4قلعه آگرا

عکس‌هایی که در اطراف یا محوطه قلعه آگرا گرفته می‌شوند، احتمالاً زیباترین پس‌زمینه‌هایی هستند که از سفر به هند به یادگار می‌مانند. معماری این قلعه قرمز آن را تبدیل به بنایی فتوژنیک کرده و عظمت امپراتوری مغول را به خوبی بازتاب می‌کند، این قلعه در قرن 16 به دستور بزرگ‌ترین امپراطور مغول، اکبر و با سنگ‌ماسه ساخته شد و بعدها شاه جهان با افزودن زینت‌کاری‌های مرمرین، زیبایی قلعه را چشم‌گیرتر کرد. البته قرار گرفتن در کرانه رودخانه یامونا در زیبایی این قلعه بی‌تأثیر نیست. داخل قلعه، مساجدی وجود دارند که بازدید از همه آن‌ها مجاز نیست ولی می‌توانید در محوطه قلعه بگردید و در باغ بزرگی که زینت‌بخش آن است، قدم بزنید. در صورت علاقه به جایگاهی که امپراتور آنجا می‌ایستاد و گوش به سخنان مردم می‌داد، بروید یا حتی به برجی که شاه‌جهان در آن زندانی شده بود، سر بزنید.

فاتح پور هندوستان

5فاتح‌پور

در دوران امپراتوری اکبر، قبل از اینکه آگرا به عنوان پایتخت برگزیده شود، شهر فاتح‌پور این عنوان را به دوش می‌کشید. از آنجایی که این شهر یکی از بناهای میراث جهانی را در دل خود پنهان کرده، گزینه بسیار مناسبی برای زیرورو کردن تاریخ به حساب می‌آید و گنجینه معماری دوران اکبر را ارزشمند‌تر ساخته است. در فاتح‌پور دروازه‌‌ای به نام “Buland Darwaza” می‌بینید که قدمتش به قرن 16 می‌رسد و بزرگ‌ترین دروازه جهان به شمار می‌رود. خزانه سلطنتی، قصر “Birbal” ، کاروان سرا و بناهای دیگر، بخش‌هایی از این مجموعه بزرگ هستند که همیشه جزو ثابتی از برنامه سفر عزیزانی هستند که بلیط هواپیما آگرا خریده‌اند.

خرید در هندوستان

6خرید در آگرا

برای اینکه شاخصه جهانی بودن و تصویر واقعی فرهنگ آگرا را از همه ابعاد آن ببینید، باید قدم در بازارهای رنگارنگ شهر بگذارید تا اگر فرصتی دوباره برای خرید بلیط هواپیما آگرا نداشتید، از قلم انداختن بازارهایش به افسوسی مبدل نشود. در بازارهای شهر علاوه بر سوغاتی‌های سمبلیک شهر که مربوط به تاج محل هستند، گزینه‌های زیادی برای خرید وجود دارد، مثلاً باید بهترین هنرهای دستی، لباس، کفش و صنایع دستی را در بازارهایی مثل “Subash Emporium”، “Kinari Bazaar”، “Sadar Bazar” بگردید، این بازارها معروف‌ترین‌های شهر آگرا هستند. البته اگر بخواهید یادگاری‌هایی از تاج محل آگرا داشته باشید، باید به عمده‌فروشی “Unique Arts and Crafts” سر بزنید که با عرضه اجناس در اندازه‌ها و قیمت‌های متنوع، خرید را راحت‌تر می‌کند.

بهترین زمان سفر به هند

7بهترین زمان سفر

در نهایت خبر خوش‌آیندی که درباره سفر به آگرا وجود دارد مربوط به نبود محدودیت زمانی برای خرید بلیط هواپیما آگرا است. اگر توجه کرده باشید بی‌دلیل نیست که امپراتورهای مغول این شهر را محل اقامت خود برگزیده‌اند؛ از ماه اکتبر تا مارس آب‌وهوای شهر در بهترین وضعیت خود قرار دارد و خرید بلیط هواپیما آگرا در این بازه زمانی بهترین تجربه سفر به هند خواهد بود، اما برخی از گردشگران‌ بنا به دلایلی بلیط هواپیما آگرا را برای فصل تابستان و فصل باران‌های موسمی رزرو می‌کنند، یکی از دلایل آن‌ها کاهش قیمت‌های هتل و رستوران و هزینه‌های دیگر گردشگری است، به‌علاوه باران‌ با شستن اسکلت بناهای تاریخی آن‌ها را زیباتر و سفر به رمانتیک‌ترین شهر هند را عاشقانه‌تر می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما هند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید