آشنایی با آینده صنعت گردشگری

اگر از آن دسته افرادی هستید که در طول سال بارها بلیط هواپیما تهیه کرده و از مکان‌های مختلف دنیا دیدار می‌کنید و به صنعت گردشگری علاقه دارید، بهتر است بدانید که باوجود تمامی اتفاقاتی که در سرتاسر دنیا در حال روی دادن است، آینده این صنعت پرطرفدار در سرتاسر دنیا چگونه خواهد شد.

1
52
آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط هواپیما
آشنایی با آینده صنعت گردشگریReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 21Rating: 3.5آشنایی با آینده صنعت گردشگری - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستاناگر از آن دسته افرادی هستید که در طول سال بارها بلیط هواپیما تهیه کرده و از مکان‌های مختلف دنیا دیدار می‌کنید و به صنعت گردشگری علاقه دارید، بهتر است بدانید که باوجود تمامی اتفاقاتی که در سرتاسر دنیا در حال روی دادن است، آینده این صنعت پرطرفدار در سرتاسر دنیا چگونه خواهد شد.

آینده صنعت گردشگری

اگر از آن دسته افرادی هستید که در طول سال بارها بلیط هواپیما تهیه کرده و از مکان‌های مختلف دنیا دیدار می‌کنید و به صنعت گردشگری علاقه دارید، بهتر است بدانید که باوجود تمامی اتفاقاتی که در سرتاسر دنیا در حال روی دادن است، آینده این صنعت پرطرفدار در سرتاسر دنیا چگونه خواهد شد. به همین خاطر در این مطلب سعی شده است تا با در نظر گرفتن برخی از جنبه‌ها به چگونگی آینده صنعت گردشگری پرداخته شود. پس تا آخر این مطلب با سایت سفرستان همراه باشید.

روند‌ها و گرایش‌های در حال گسترش باعث به وجود آمدن تغییرات بسیاری در چند سال اخیر شده است. تغییر نه تنها اجتناب‌ناپذیر بوده بلکه باوجود شرایط کنونی ضروری نیز می‌باشد. پس ما باید در آینده انتظار تغییرات زیادی را در صنعت گردشگری داشته باشیم که هم مسافران و هم فروشنده‌ها را بهره‌مند خواهد ساخت.

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
آینده صنعت گردشگری

قبل از این‌که به آنچه سال 2018 در چنته دارد بپردازیم، بیایید نگاه کوتاهی به رویدادهایی بیندازیم که در جریان بوده، زیرا که آن‌ها بدون شک آینده صنعت گردشگری را رقم خواهند زد.

تا به اکنون این موضوع را می‌دانیم که در سال گذشته هدف صنعت گردشگری شاد نگه‌داشتن مسافران با فراهم ساختن راه‌حل‌های مسافرتی سریع، ساده و تأثیرگذار بوده است و فروشندگان و متصدیان صنعت گردشگری سعی داشته‌اند تا این کار را به نحو احسنت انجام دهند.

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
هدف صنعت گردشگری

اگر ما نگاهی به سال 2018 بیندازیم، باوجود هوش مصنوعی و با در اختیار داشتن حجم وسیعی از اطلاعات، فروشندگان صنعت گردشگری می‌توانند به بهبودسازی این صنعت برای نسل‌های آینده فکر کرده و آن را به مرحله عمل برسانند. مسئولین صنعت گردشگری با در دست داشتن تکنولوژی‌های پیشرفته می‌توانند ایده‌های متنوعی را خلق کرده و تجارت خود را رونق بخشند. همین مسائل تغییرات بسیاری را برای آینده صنعت گردشگری به وجود خواهد آورد. در ادامه آینده صنعت گردشگری را از جنبه‌ها گوناگون مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اقتصاد تجربی

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
اقتصاد تجربی

صنعت گردشگری از یک صنعت سرویسی که برای شما بلیط هواپیما، پرواز، اتاق و غذا را در اختیار می‌گذارد به یک صنعت ارائه‌دهنده تجربه تغییر کرده است. این گرایش به‌طور گسترده در کتاب اقتصاد تجربی (The Experience economy) گیلمور (Gilmore) و پاین (Pine)، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

امروزه هدف از مسافرت بیشتر دوباره جوان‌سازی، ماجراجویی، آموختن مهارت‌های جدید و لذت بردن از همه‌چیز آن‌گونه که خودتان دوست دارید، می‌باشد تا اینکه هدف از آن تنها بازدید از مکان‌های مشهور و دراز کشیدن زیر نور آفتاب باشد.

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط هواپیما

همین مسئله چالش بزرگی برای اپراتورهای تورهای گوناگون و نمایندگان مسافرتی آنلاین می‌باشد که بلیط هواپیما و پکیج‌های مخصوص هتل و مکان‌های مشهور را در اختیار مسافرین و گردشگران قرار می‌دهند. خانواده‌ای که ده سال گذشته از این سرویس‌ها و مزایا راضی بودند، اکنون خواهان فعالیت‌های ماجراجویانه دیگر همانند دوچرخه‌سواری کوهستانی و یا تماشای نهنگ‌ها می‌باشند.

اغلب منظور از “تجربه” دسترسی به فرهنگ، روش زندگی، غذا و محیط مردمان دیگر است اما زمانی این چیزها امکان دارند که مردم محلی نیز این ایده را باور داشته و به‌طور عادلانه از صنعت گردشگری بهره ببرند.

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
صنعت گردشگری

در قسمت لاکچری، ما مردم ثروتمند را مشاهده می‌کنیم که تمایل دارند پول خود را برای به دست آوردن تجربه خرج کنند تا اینکه آن را برای خریداری اجناس به کار ببرند. این روشی دیگر برای نمایش اقتصاد تجربی بوده و این حس وجود دارد که مردم به خاطره‌ها بیشتر از خریداری و در اختیار داشتن اجناس، ارزش قائل‌اند.

تعداد بیش‌ازحد گردشگران

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
تعداد بیش‌ازحد گردشگران

به مدت‌ها سالیان و دهه‌های طولانی، بیشتر مقاصد گردشگری سعی در جذب هر چه بیشتر گردشگران داشته‌اند، بدون توجه به این‌که امکان ضربه خوردن به زندگی مردم محلی و تجربه‎‌های گردشگران وجود داشته و ممکن است برای این مسئله حد خاصی وجود داشته باشد.

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
مقاصد گردشگری مشهور

مقاصد گردشگری مشهور هم‌اکنون در حال تجربه مسئله‌ای هستند که با نام اوور توریسم (Overtourism) شناخته می‌شود که به خاطر هجوم بیش‌ازحد گردشگران به یک مقصد گردشگری معین به وجود می‌آید.

درسی که باید گرفت این است که صنعت گردشگری همانند یک نوشدارو نیست؛ بلکه این صنعت همواره تأثیرات بد را به همراه تأثیرات خوب خود، به همراه دارد. با افزایش جهانی تعداد گردشگران با شتاب و نرخ کنونی، اوورتوریسم در حال تبدیل‌شدن به یک مسئله جدی‌تر می‌باشد.

از الآن به بعد سعی خواهد شد تا نوع صحیحی از گردشگران به مکان موردنظر جذب شده و تعداد آن‌ها توسط کاهش دادن مکان و ظرفیت هتل‌ها، دریافت هزینه برای ورود، از قبل رزرو کردن هتل‌ها با تعداد محدود، انجام دادن پروازهای کمتر و فروش بلیط هواپیما کم‌تر کنترل شوند. اغلب منظور از نوع صحیح گردشگر، یک گردشگر مسئولیت‌پذیر بوده که بیشترین فایده را به اقتصاد محلی داشته و تأثیرات مثبتی را روی صنعت گردشگری خواهد گذاشت.

عقده صنعت گردشگری برای “بهشت ” بازاریابی باید به اتمام برسد

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
عقده صنعت گردشگری

یکی از عالی‌ترین ایده‌های بازاریابی که توسط صنعت گردشگری به وجود آمده و گسترش یافته است، تشویق مردم به اینکه فکر کنند آن‌ها می‌توانند تمامی مشکلات خود را رها کرده و به “بهشت ” بگریزند. ما همواره عکس یک ساحل شنی دورافتاده با موج‌های آبی و درختان نخل را دیده‌ایم که تصویری از بهشت گردشگری برای ما بوده است.

برای حفظ این افسانه که بهشت روی زمین نیز نام دارد، صنعت گردشگری تصمیم گرفت تا حقیقت کامل را در مورد بسیاری از این مقاصد بازگو نکند. اگرچه این مکان‌ها زیبا و دیدنی بوده و شما خواهید توانست یک سفر فراموش‌نشدنی را در این مکان‌ها تجربه کنید، اما مردم محلی و محیط این مقاصد هنگام پیشرفت و نگهداری با چالش‌هایی جدی مواجه خواهند شد. آیا به این فکر کرده‌اید که در چند مورد از بروشورهای تعطیلاتی در کشورهای عقب‌افتاده و در حال پیشرفت، حتی حرفی از کلمه فقر نیز زده شده است؟

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
آینده صنعت گردشگری

صنعت گردشگری تصمیم گرفت که بهتر است این مسائل از چشم گردشگران مخفی بماند تا به فروش و سود این صنعت لطمه‌ای نخورد تا این که حقیقت را برای آن‌ها نشان داده و روش‌هایی را برای آن‌ها ارائه دهد تا گردشگران بدانند که چگونه خواهند توانست در این مکان‌ها از تعطیلات خود لذت ببرند.

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
صنعت گردشگری

در آینده، صنعت گردشگری باید سعی کند که بیشتر و بیشتر با گردشگران صادق بوده و جنبه‌های منفی یک مقصد گردشگری را نیز بیان کند تا نه گردشگران به مشکلی بر بخورند و نه به مردم محلی و محیط و اقتصاد آن‌ها لطمه‌ای وارد شود.

آیا صنعت گردشگری می‌تواند چاره‌ای برای ترس از افراد بیگانه بیندیشد؟

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
دستاورد صنعت گردشگری

شاید عالی‌ترین دستاورد صنعت گردشگری در 70 سال گذشته، دورهم جمع‌کردن و کنار هم آوردن افراد بیگانه، افراد محلی و گردشگران می‌باشد. درحالی‌که سازمان ملل متحد، دولت‌ها و مؤسسات دیگر سعی دارند تا این ایده را عملی کنند، صنعت گردشگری به‌راحتی توانسته است، افراد مختلف را رودررو کرده و کنار هم آورد.

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
آینده صنعت گردشگری

هرچند در قسمت‌هایی از جهان، ترس در حال افزایش از افراد بیگانه، مهاجرین، پناهنده‌ها و افرادی با عقاید مذهبی متفاوت وجود دارد. این مسئله و محدودیت‌های آزادی حرکت، بزرگ‌ترین چالش‌ها را برای صنعت گردشگری به وجود آورده است که امید داریم در آینده صنعت گردشگری این مشکل نیز حل شده و افراد مختلف در صلح و آرامش در زیباترین مکان‌های دنیا، گرد هم آمده و از زیبایی این مکان‌ها نهایت استفاده را ببرند.

آینده صنعت گردشگری و خرید بلیط هواپیما
خرید بلیط هواپیما

روی‌هم‌رفته می‌توان نتیجه گرفت که صنعت گردشگری آینده درخشانی را پیش رو داشته و باوجود چالش‌ها و مشکلات فراوان در سرتاسر جهان، این صنعت بر مشکلات خود فائق آمده و همواره سعی در این داشته است تا گردشگرانی که بارها بلیط هواپیما تهیه کرده و سفر می‌کنند، بتوانند از مسافرت خود لذت برده و نهایت استفاده را ببرند. امیدواریم در آینده نیز این صنعت پیشرفت چشمگیر خود را ادامه داده و به راضی نگه‌داشتن گردشگران و مسافران مختلف ادامه دهد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
responsiblevacation.com
fatbit.com

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید