سفر به I-City شهر نورهای دیجیتالی مالزی

تصور دیدن برف در کشوری مثل مالزی که اکثراً از هوای گرم و مرطوبی برخوردار است، دور از انتظار خواهد بود، اما غیرممکن نیست. به تازگی هم بیش‌تر گردشگران برای آن‌که از قافله عقب نمانند و کمی هوای خنک و هیجان را چاشنی برنامه سفریشان کنند، اقدام به تهیه بلیط هواپیما مالزی و سفر به شهر معروف I-City می‌کنند.

0
532
خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی
سفر به I-City شهر نورهای دیجیتالی مالزیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 29Rating: 4.0سفر به I-City ( آی سیتی ) شهر نورهای دیجیتالی مالزی - خرید بلیط هواپیما مالزیتصور دیدن برف در کشوری مثل مالزی که اکثراً از هوای گرم و مرطوبی برخوردار است، دور از انتظار خواهد بود، اما غیرممکن نیست. به تازگی هم بیش‌تر گردشگران برای آن‌که از قافله عقب نمانند و کمی هوای خنک و هیجان را چاشنی برنامه سفریشان کنند، اقدام به تهیه بلیط هواپیما مالزی و سفر به شهر معروف I-City می‌کنند. - آی سیتی

I-City ( آی سیتی ) مالزی

تصور دیدن برف در کشوری مثل مالزی که اکثراً از هوای گرم و مرطوبی برخوردار است، دور از انتظار خواهد بود، اما غیرممکن نیست. به تازگی هم بیش‌تر گردشگران برای آن‌که از قافله عقب نمانند و کمی هوای خنک و هیجان را چاشنی برنامه سفریشان کنند، اقدام به تهیه بلیط هواپیما مالزی و سفر به شهر معروف I-City می‌کنند. این شهر هوشمند که یکی از جاذبه‌های معروف شاه عالم “Shah Alam”، مرکز ایالت سلانگور به حساب می‌آید، خیلی به پایتخت نزدیک است و در تاریکی شب، روح زنده‌ای به خود می‌گیرد؛ در هنگام شب، جنگلی از درخت‌ها و حیوانات مصنوعی با هزاران لامپ‌ نورانی می‌درخشند و آنجا را تبدیل به مکانی سحرآمیز می‌کنند. به همین دلیل ایت پارک با نام «شهر نورهای دیجیتالی» شناخته می‌شود و چون به عنوان مقصدی خانواده‌پسند تایید شده، گردشگران می‌توانند با خرید بلیط هواپیما مالزی و بلیط ورودی پارک آی سیتی ورود به سرزمین عجایب را برای فرزندان خود تضمین کنند.

اطلاعات سرانگشتی

بازدید از شهر آی سیتی مالزی
شهر آی سیتی مالزی

آدرس: مالزی، سلانگور، شاه عالم، بخشِ 7 بزرگراه “Federal”، آی سیتی.

مسیر دسترسی با اتوبوس: اتوبوس “RapidKl U80” از کوالالامپور به شاه عالم و از آنجا اتوبوس U605 به آی سیتی.

مسیر دسترسی با قطار: قطار KTM از کوالالامپور تا ایستگاه “Padang jawa” و از آنجا با تاکسی به آی سیتی.

هزینه بلیط: هزینه بخش‌های مختلف آی سیتی بین 5 رینگت تا 100 رینگت نوسان دارد.

ساعات بازدید: معمولاً از ساعت 6 صبح تا10 شب (ساعات بازدید متناسب با تعطیلات و آخر هفته متفاوت هستند و برای همین باید از اینترنت چک کنید.)

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما مالزی و بازدید از بهترین سواحل آن

درباره پارک

بازدید از شهر آی سیتی مالزی
شهر آی سیتی مالزی

شهر آی سیتی عالم شاه حدود 72 جریب وسعت دارد، یعنی چیزی حدود 29هکتار که با هدف ایجاد شهری هوشمند طراحی شده است و در کنار بخش‌هایی مثل ساختمان‌های مسکونی و هتل‌ها، مراکز خرید، پذیرای هر گردشگری با هر سن و سالی است. این شهر از سوی “CNN Travel” در بین 25 مکان پرنور و پر رنگ دنیا انتخاب شده و گردشگران با خرید بلیط هواپیما مالزی و سفر به این شهر علاوه بر اینکه خود را به هیجان پارک آبی آنجا می‌سپارند، خلاقیت خود را در موزه “Art Ticket” آن محک می‌زنند. برخی بر روی فرش قرمزش می‌ایستند و با ستاره مورد علاقه خود عکس می‌گیرند اما بیش‌تر بازدیدکنندگان برای دیدن دنیای برفی و فضای قطب زمستانی اسنوواک “Snow Walk” به آنجا می‌روند که در ادامه با آن آشنا می‌شوید.

✅ بازدید از مقاله سفر به بندر زیبای پورت دیکسون مالزی

قسمت‌های مختلف

بازدید از شهر آی سیتی مالزی
شهر آی سیتی مالزی

آی سیتی بیش‌تر به خاطر رقص‌نورهای شب و پارک برفی‌اش معروف شده و در کنار این جذابیت‌ها، موزه‌های خاص و سواری‌های هیجان‌انگیز، پارک آبی و موزه‌های 3 بعدی را هم به پکیج تفریحی خود اضافه کرده است. خریداران بلیط هواپیما مالزی و بازدیدکنندگان در هنگام تاریکی سوار چرخ‌ و فلک رنگارنگ و گردونه‌های شهربازی آن می‌شوند تا همراه با رهاسازی آدرنالین، تصویر سحرآمیزی از جنگل دیجیتالی آن ببینند. اگر بخواهیم قسمت‌های مختلف آی سیتی را دسته‌بندی کنیم، شهر نورهای دیجیتالی و پارک برفی آن در صدر لیست قرار می‌گیرند، در ادامه پارک آبی “Waterworld”، فرش قرمز و موزه “Wax”، موزه “Trick Art”، خانه وحشت، تئاتر 5 بعدی و دنیای هیجان بقیه بخش‌های این جاذبه را شامل می‌شوند که هر کدام ساعات بازدید خاصی دارند.

✅ بازدید از مقاله سفر به بندر زیبای پورت دیکسون مالزی

اسنوواک

بازدید از شهر آی سیتی مالزی
شهر آی سیتی مالزی

آی سیتی با داشتن بزرگ‌ترین پارک برفی مالزی دنیای زیبایی را با پنگوئن‌ها، مجسمه‌های یخی و اتاق‌های برفی ساخته و فضای قطب‌مانندی را القا می‌کند. با اینکه دمای این محوطه سرپوشیده کمتر از 5 درجه است اما هنگام ورود می‌توانید لباس و چکمه مناسب هم کرایه کنید و در داخل “Snow walk” با سلفی‌ در کنار اسکیموها، سورتمه‌های کوچک و آدم برفی‌ها لحظه‌هایی به‌یادماندنی را از خرید بلیط هواپیما مالزی و زمستان متفاوتش ثبت کنید. گرچه این قسمت از I-City بیش‌تر برای خود مالایی‌ها شگفت‌آور است ولی با این حال ارزش بازدید یک‌باره دارد و شما را برای چند دقیقه از هوای گرم آن اطراف دور می‌کند.

✅ بازدید از مقاله غارهای باتو و قلمرو میمون‌ها در مالزی

شهر نورهای دیجیتالی

شهر نورهای دیجیتالی مالزی
شهر نورهای دیجیتالی

نمایش شهر نورها از ساعت 6-6:30 عصر شروع و جنگل دیجیتالی تبدیل به سرزمین عجایبی می‌شود که در آن حیوانات و درختان با چراغ‌های رنگینی روشن می‌شوند. همان‌طور که گفتیم این جنگل از چراغ‌های LED ساخته شده و در قسمت جدایی از شهر آی سیتی واقع شده، برای همین ساعت 6 عصر درهای خود را به روی علاقه‌مندان باز می‌کند و نیم ساعت بعد چراغ‌ها روشن می‌شوند. البته باید بگوییم بیش‌تر گردشگران خارجی که بلیط هواپیما مالزی خریده‌اند هدفشان از بازدید آی سیتی همین شهر نورهای آن است. آن‌ها با سوارشدن به ترن هوایی، چرخی جادویی در میان درختان می‌زنند و  از بالای چرخ و فلکش کل شهر عالم و هم شهر نورانی آی سیتی را تماشا می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله پارک هیجانی سان وی لاگون مالزی

پارک آبی

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

شاید تا اینجا تصمیم گرفته باشید هنگام عصر خود را به آی سیتی برسانید و تنها به دیدن این بخش بسنده کنید ولی اگر بلیط هواپیما مالزی را به همراه خانواده خریده‌اید و در سفر خود با کودکان همراه هستید، چند ساعتی زودتر بروید و آن‌ها به “WaterWorld” یا دنیای آبی ببرید. کودکان عاشق بازی در سرسره‌های رنگین‌کمانی هستند، گرچه خودتان هم می‌توانید در جکوزی بزرگ و استخر موج‌دارش استراحت و تفریح کنید. اما هیجانی‌ترین بخش پارک آبی به سرسره تورنادو “Tornado” مربوط می‌شود که سرسره‌ای 48 متری و به شکل قیف است، با سرخردن تیوب در آن، علاوه بر اینکه داخل استخری سقوط می‌کنید، با هیجان و رهاسازی آدرنالین خستگی سفر هم از تنتان در می‌آید.

✅ بازدید از مقاله جورج تاون مالزی

نقاط ضعف

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

مسلماً نمی‌توان جایی را بی‌عیب و نقص دانست و حتی بر اساس سلایق هم می‌توان نظرات متفاوتی درباره یک جاذبه شنید، شما عزیزان هم وقتی بلیط هواپیما مالزی گرفتید و به آی سیتی رفتید انتظار کیفیت جاذبه‌های مشابه اروپایی را نداشته باشید. طبق نظرات سایت معروف تریپ ادوایزر بیش‌تر کسانی که جزو خریداران بلیط هواپیما مالزی و بازدیدکنندگان این جاذبه بودند از برخی موارد رضایت چندانی نداشتند، به گفته آن‌ها توضیحات و راهنمایی‌هایی که به زبان انگلیسی نوشته شده، در حد افتضاح هستند و بیش‌ترشان از اینکه مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای هرچیزی بودند، نارضایتی داشتند.

با توجه به این سخنان، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که بر اساس علاقه خود تنها برای دو یا سه بخش آی سیتی هزینه صرف کنید، خاطرات خود را در همان ‌بخش‌ها بسازید و بقیه بازدید را به زمانِ خرید دوباره بلیط هواپیما مالزی موکول کنید.

برای خرید بلیط هواپیما مالزی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید