همه چیز درباره اجاق گاز کوهنوردی

غذای گرم، نوشیدنی گرم، قهوه داغ و کلا هر چیزی که با قرار گرفتن در معرض گرما و حرارت به دست بیاید، برای انسان لذت‌بخش است. لذت خوردن چنین غذا و نوشیدنی گرمی در دل طبیعت و در دامنه کوه‌های سر به فلک کشیده بسیار بیشتر از لذت خوردن آن در خانه است. پس برای چنین تجربه‌ای ، باید قبل از خرید بلیط هواپیما و آغاز سفر، به دنبال یک اجاق گاز کوهنوردی مناسب بود. کم نیست تعداد کسانی که صرفاً با هدف کمپ زدن در دامنه کوه‌های مختلف و تجربه زندگی در طبیعتِ شهرها و کشورهای دیگر، بلیط هواپیما می‌خرند.

0
80
خرید اجاق گاز مناسب کوهنوردی
اجاق گاز مناسب کوهنوردی
همه چیز درباره اجاق گاز کوهنوردیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 29Rating: 3.5همه چیز درباره اجاق گاز کوهنوردی - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانغذای گرم، نوشیدنی گرم، قهوه داغ و کلا هر چیزی که با قرار گرفتن در معرض گرما و حرارت به دست بیاید، برای انسان لذت‌بخش است. لذت خوردن چنین غذا و نوشیدنی گرمی در دل طبیعت و در دامنه کوه‌های سر به فلک کشیده بسیار بیشتر از لذت خوردن آن در خانه است. پس برای چنین تجربه‌ای ، باید قبل از خرید بلیط هواپیما و آغاز سفر،

اجاق گاز کوهنوردی

غذای گرم، نوشیدنی گرم، قهوه داغ و کلا هر چیزی که با قرار گرفتن در معرض گرما و حرارت به دست بیاید، برای انسان لذت‌بخش است. لذت خوردن چنین غذا و نوشیدنی گرمی در دل طبیعت و در دامنه کوه‌های سر به فلک کشیده بسیار بیشتر از لذت خوردن آن در خانه است. پس برای چنین تجربه‌ای، باید قبل از خرید بلیط هواپیما و آغاز سفر، به دنبال یک اجاق گاز کوهنوردی مناسب بود. کم نیست تعداد کسانی که صرفاً با هدف کمپ زدن در دامنه کوه‌های مختلف و تجربه زندگی در طبیعتِ شهرها و کشورهای دیگر، بلیط هواپیما می‌خرند. اگر جزو این دسته از گردشگران هستید، پیشنهاد ما برای خواندن ادامه این مطلب و آشنایی با ویژگی‌های یک اجاق گاز کوهنوردی مناسب را به هیچ وجه از دست ندهید. خوردن غذای گرم در بالای کوه، مطمئناً لذت خرید بلیط هواپیما و مسافرت را صدها برابر می‌کند.

وزن مناسب و راحتی در حمل اجاق گاز

خرید اجاق گاز مناسب کوهنوردی
اجاق گاز مناسب کوهنوردی

شکی در این نیست که داشتن یک عدد اجاق گاز کوهنوردی در طول سفر می‌تواند تفاوت‌های فراوانی را رقم بزند. اما همان‌طور که همیشه گفته‌ایم وزن بار سفر شما عاملی مهم و کلیدی در راحتی‌تان خواهد بود. بنابراین همان‌طور که در انتخاب بلیط هواپیما دقت به خرج می‌دهید، هنگام انتخاب اجاق گاز کوهنوردی هم باید دقت زیادی به وزن خود اجاق و سوخت مورد نیاز آن داشته باشید. هر چه اجاق گاز سبک‌تر باشد، حمل آن راحت‌تر و لذت سفر بیشتر خواهد بود.

کارایی اجاق گاز کوهنوردی

خرید اجاق گاز مناسب کوهنوردی
اجاق گاز مناسب کوهنوردی

اگر از کسانی که بارها تجربه خرید بلیط هواپیما و انجام سفرهایی به ارتفاعات مختلف دارند در مورد یک اجاق گاز کوهنوردی خوب سؤال بپرسید، مطمئناً یکی از عوامل مدنظر آن‌ها در انتخاب اجاق‌گاز کارایی آن در شرایط مختلف است. اجاق‌گاز خوب اجاق گازی است که در ارتفاعات بسیار بالا و در هوای بسیار سرد بتواند خودی نشان دهد و به کمک ما بیاید. جوشاندن آب در بالای کوه کار هر اجاق گازی نیست.

میزان مصرف سوخت

خرید اجاق گاز مناسب کوهنوردی
اجاق گاز مناسب کوهنوردی

برای اینکه بتوانید اجاق گازی با کمترین وزن ممکن انتخاب کنید، باید به میزان سوخت این وسیله هم توجه ویژه‌ای داشته باشید. کم بودن میزان مصرف سوخت اجاق‌گاز به معنای کم بودن میزان سوخت موردنیاز هنگام حمل این وسیله و در نتیجه سبک‌تر بودن بار سفر شما خواهد بود. پس دقت کردن به این موضوع هنگام خرید اجاق گاز کوهنوردی می‌تواند تأثیر فراوانی بر کیفیت بلیط هواپیما و سفر شما بگذارد.

اجاق گاز برای چند نفر لازم است؟

خرید اجاق گاز کوهنوردی
اجاق گاز کوهنوردی

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید اجاق گاز کوهنوردی باید مورد توجه قرار دهید، تعداد افرادی است که می‌خواهند در طول سفر از این اجاق گاز استفاده کنند. با توجه به این که هرچه غذا یا آب موردنیاز برای پخته شدن یا جوشاندن بیشتر باشد، کار اجاق گاز سخت‌تر می‌شود، مدنظر قرار دادن این نکته که آیا اجاق گاز منتخب شما مناسب گروه‌های بزرگ هست یا نه، بسیار مهم خواهد بود.

البته در این بین عوامل دیگری هم راحتی استفاده، شکل و رنگ، نوع سفر، مدت‌زمان مسافرت و بسیاری از موارد دیگر را هم می‌توان هنگام خرید اجاق گاز کوهنوردی مدنظر قرار داد. اما جالب است بدانید که این اجاق‌ها انواع مختلف دارند که می‌خواهیم در ادامه آن‌ها را هم به شما معرفی کنیم تا انتخاب بهتری داشته باشید. ضمناً بد نیست بدانید که تقسیم‌بندی اجاق گازها معمولاً بر اساس نوع سوخت مصرفی آن‌ها انجام می‌شود.

اجاق گازهای کوره‌ای

خرید اجاق گاز کوهنوردی
اجاق گاز کوهنوردی

نوع اول اجاق گازهای کوهنوردی که معمولاً مورد توجه عده زیادی از گردشگران قرار می‌گیرد، اجاق گازهای کوره‌ای می‌باشد. استفاده از این اجاق گازها بسیار آسان بوده و نگهداری از آنها چندان سخت نیست. معمولاً این اجاق گازها یا با سوخت ایزوبوتان و یا با پروپان کار می‌کنند. وزن پایین اجاق‌گازهای کوره‌ای و نگهداری از سوخت توسط خود اجاق گاز هم دیگر مزیت‌های آن‌ها می‌باشند. با این حال قیمت بالا، عدم آگاهی از میزان سوخت باقی‌مانده در اجاق گاز، عدم اجازه به خریداران بلیط هواپیما برای حمل آن و عدم کارایی برای گروه‌های بزرگ از معایب بزرگ این اجاق گازها هستند.

اجاق گازهای سوخت مایع

خرید اجاق گاز کوهنوردی
اجاق گاز کوهنوردی

اجاق گازهای سوخت مایع به یک مخزن سوخت جداگانه متصل بوده و امکان آگاهی از میزان سوخت باقی‌مانده بسیار راحت است. پر کردن سوخت آن‌ها هم بر خلاف اجاق گازهای کوره‌ای آسان‌ می‌باشد. مزیت دیگری که اجاق گازهای سوخت مایع دارند، کیفیت بالای سوخت آن‌ها در ارتفاعات بالا و دماهای پایین است. ضمناً، یافتن سوخت موردنیاز آن‌ها در همه جای جهان راحت است. با این حال، این اجاق گازها نیاز به مراقبت همیشگی و تمیزکاری دائمی دارند. همچنین همیشه امکان دارد سوخت آن‌ها به بیرون بریزد. وزن بالا هم دیگر عیب این اجاق‌ها محسوب می‌شود.

اجاق گازهای سوخت جایگزین

خرید اجاق گاز کوهنوردی
اجاق گاز کوهنوردی

اجاق گازهایی که با استفاده از منابع انرژی همچون الکتریسیته شیمیایی، سوخت روغن‌ گیاهی، سوخت الکل، زیست‌دیزل، گاز طبیعی و سایر سوخت‌های جایگزین استفاده می‌کنند با نام اجاق گازهای سوخت جایگزین شناخته می‌شوند. مزیت بزرگ این اجاق گازها که مورد توجه اکثر گردشگران و خریداران بلیط هواپیما قرار می‌گیرد، وزن سبک آن است. چرا که دیگر نیازی به حمل سوخت وجود ندارد. با این حال امکان استفاده فقط در مکان‌های دارای هیزم و عدم کارایی مناسب در هوای بارانی و ارتفاعات بالا، جزو معایب غیرقابل انکار آن به شمار می‌روند.

خرید اجاق گاز کوهنوردی
اجاق گاز کوهنوردی

بلاشک وقتی که می‌خواهید بار سفر خود را ببندید و بلیط هواپیما بخرید، باید نیم‌نگاهی به چگونگی تهیه غذا در طول اقامتتان در یک کمپ طبیعی داشته باشید. مهم‌ترین فاکتور در این مورد می‌تواند همراه داشتن یک اجاق گاز کوهنوردی مناسب باشد. اجاق گازی که با مطالعه مطالب بالا از ویژگی‌های استاندارد آن آگاه شدید و حالا باید با بررسی تمامی جوانب سفر خود، به دنبال خرید آن باشید. وقتی برای خرید یک اجاق گاز کوهنوردی تصمیم قطعی گرفتید، مطمئن باشید که دیگر نیمی از راه لذت بردن از خوردوخوراک سفر را هنگام خرید بلیط هواپیما پیموده‌اید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید