اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

گرجستان کشوری مستقل در منطقه قفقاز است که بین شرق اروپا و غرب آسیا واقع شده است. حتما اطلاع دارید که زبان رسمی کشور گرجستان گرجی، انگلیسی و روسی است. تفلیس پایتخت تاریخی و جذاب این کشور همواره مقصد خرید بلیط هواپیما و سفر گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است.

0
37
اخذ ویزای تحصیلی گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستان
اخذ ویزای تحصیلی گرجستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 24Rating: 4.0ویزای تحصیلی گرجستان و مدارک و راهنمایی های لازم برای دریافت ویزا.ویزای تحصیلی گرجستان چون گرجستان در قاره اروپا قرار دارد و رشته های تحصیلی متنوع در دانشگاه های گرجستان تدریس می شود گزینه مناسبی برای ایرانی هاست.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

گرجستان کشوری مستقل در منطقه قفقاز است که بین شرق اروپا و غرب آسیا واقع شده است. حتما اطلاع دارید که زبان رسمی کشور گرجستان گرجی، انگلیسی و روسی است. تفلیس پایتخت تاریخی و جذاب این کشور همواره مقصد خرید بلیط هواپیما و سفر گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است. بد نیست بدانید که فرهنگ و آداب رسوم مردم گرجستان تقریبا نزدیک به مردم ایران است. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، پیشنهاد ما برای شما کشور زیبای گرجستان است. چون گرجستان در قاره اروپا قرار دارد و رشته های تحصیلی متنوع در دانشگاه های گرجستان تدریس می شود، از این روی گزینه مناسبی برای ایرانی ها محسوب می شود. پس اگر علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستید در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط اخذ ویزای تحصیلی گرجستان را با هم بررسی نماییم.

مزایا تحصیل در گرجستان

تحصیل در هر کشوری مزایا خاص خود را دارد که از مزایا تحصیل در گرجستان می توان به کیفیت آموزشی دانشگاه های گرجستان منطبق با استانداردهای اروپایی اشاره کرد. از نظر هزینه زندگی و تحصیلی کشور گرجستان مقرون به صرفه است. مدرک دریافت شده از مراکز تحصیلی گرجستان در کشور های تراز اول اروپا مورد تایید است. بعد از فارغ التحصیلی با استفاده از این مدرک می توانید اقامت اروپا را دریافت نمایید. برای پذیرش نیازی به داشتن مدرک آیلتس نیست. بعد از پایان تحصیلات ویزای تضمینی اقامت در گرجستان به فارغ التحصیلان ارائه خواهد شد.

سیستم آموزشی گرجستان

اخذ ویزای تحصیلی گرجستان
ویزای تحصیلی گرجستان

قبل از اینکه برای دریافت ویزای تحصیلی گرجستان اقدام نمایید، بهتر است با سیستم آموزشی این کشور بیشتر آشنا شوید. در گرجستان تحصیل برای کودکان ۶ تا ۱۴ سال اجباری است. سیستم آموزشی در مدرسه به سه دوره مقدماتی برای 6 تا 12 سال، پایه؛ 12 تا 15 سال و ثانویه؛ 15 تا 18 سال تقسیم بندی شده است. دانش آموزان برای تحصیل در موسسه عالی دولتی باید در امتحانات ملی شرکت کنند و بر اساس رتبه و نمره ای که کسب کرده اند، مجاز با انتخاب رشته هستند.

تحصیلات تکمیلی در گرجستان

تحصیلات تکمیلی در گرجستان در سه مقطع، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تعریف شده است.

مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی تقریبا مثل ایران 4 سال زمان نیاز است. در مقطع کارشناسی رشته های محدودی مانند ادبیات و تاریخ سایر کشور ها به زبان انگلیسی تدریس می شود و اکثر رشته ها به زبان گرجی و روسی در موسسات تدریس می شود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 3000 یورو است. دانشجویان هر زبانی را که برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرکی مبنی بر توانایی و تسلط بر آن زبان را با دانشگاه ارائه دهند.

کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرجستان حدود یک و نیم تا دو سال زمان می برد. در این مقطع رشته ها به زبان گرجی تدریس می شود. ولی بیشتر رشته ها در دانشگاه های خصوصی و دولتی به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای انتخاب زبان تحصیلی خود فقط کافی است که در آزمون های زبان که از طرف دانشگاه ها برگزار می شود شرکت نمایید و با کسب نمره 5/5 آیلس و یا 80 تافل براحتی زبان مورد نظر خود را انتخاب نمایید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مختلف گرجستان تقریبا 3000 تا 4000 یورو است.

دکتری

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان
اخذ ویزای تحصیلی گرجستان

امکان تحصیل در مقطع دکتری در رشته های علوم مهندسی، مالی، حقوق و ادبیات به زبان انگلیسی وجود دارد. فقط کافی است که شما مدرک زبانی با نمره آیلس 6 و یا تافل 90 را به دانشگاه ارائه دهید تا از امتحان ورودی تعیین سطح زبان دانشگاه معاف شوید. مدت زمان تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه های گرجستان 3 تا 5 سال است، و هزینه برای دریافت مدرک در مقطع دکترا عموما 4000 تا 5000 یورو برآورد شده است.

مراحل و هزینه دریافت ویزا تحصیلی گرجستان

در ابتدا برای ارزیابی مدارک و ارزشیابی دانشگاه باید 500 دلار پرداخت نمایید. بعد از ثبت نام، ترجمه و بررسی مدارک توسط دانشگاه حدود 20 تا 25 روز زمان می برد. با دریافت نامه پذیرش از طرف دانشگاه، دانشجو باید 50 درصد از هزینه های کالج را پرداخت نماید. دانشجو در مرحله سوم باید به صورت آنلاین ویزای تحصیلی گرجستان را درخواست نماید. در مرحله آخر دانشگاه پس از تایید هزینه تجصیل، نامه پذیرش نهایی، گواهی ثبت نام و دعوت نامه را برای صدور ویزای تحصیلی گرجستان به کنسولگری یا سفارت ارسال می کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزا تحصیلی گرجستان

راهنمای اخذ ویزای تحصیلی گرجستان
اخذ ویزای تحصیلی گرجستان
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • نامه پذیرش
 • نامه بیانیه هدف و انگیزه
 • کپی از مدارک تحصیلی و نامه آیلتس
 • دریافت هزینه تحصیل
 • بیمه درمانی مسافرت برای مدت یک سال
 • پرینت صورت حساب بانکی برای 3 ماه گذشته و تراز مالی
 • اثبات اجاره مکانی برای اقامت در زمان تحصیل
 • خرید بلیط هواپیما تفلیس
 • نامه سوابق قبلی در صورت نیاز

در حال حاضر افراد زیادی از اکثر نقاط دنیا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی گرجستان و ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های گرجستان که مدرک بین المللی ارائه می دهد، می‌نمایند. بد نیست بدانید که بیشتر دانشجویان خارجی در رشته پزشکی که یکی از گرانترین رشته های دانشگاهی در گرجستان است، ادامه تحصیل می‌دهند.

در ادامه می توانید با اصطلاحات ضروری در سفر گرجستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید