نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا

برای بیان این نکته که کانادا چه کشور شگفت‌انگیز و جذابی است، تاکنون مطالب بسیاری نوشته‌ایم و خوانده‌ایم. اما مگر تا کی می‌توان به خواندن چند جمله در مورد این کشور باورنکردنی و تماشای چند عکس از زیبایی‌های آن قانع بود؟ در مرحله بعد باید بلیط هواپیما کانادا خرید، مسافرتی لذت‌بخش به این کشور حیرت‌انگیز ترتیب داد و از خاطرات این سفر لذت برد. اما سفر به این کشور تنها با خرید بلیط هواپیما کانادا میسر نمی­شود بلکه در این بین، مسئله‌ای به نام ویزا وجود دارد. یکی از رایج‌ترین ویزاهایی که معمولاً اکثر مسافران و خریداران بلیط هواپیما کانادا به دنبال کسب آگاهی و اطلاعات لازم در مورد آن هستند، ویزای توریستی این کشور می‌باشد.

0
153
اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا
نحوه اخذ ویزای توریستی کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 18Rating: 3.5نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا - خرید بلیط هواپیما کانادا از اپلیکیشن سفرستانباید بلیط هواپیما کانادا خرید، مسافرتی لذت‌بخش به این کشور حیرت‌انگیز ترتیب داد. اخذ ویزای توریستی کانادا توسط کارشناسان سفرستان. مگر تا کی می‌توان به خواندن چند جمله در مورد کانادا این کشور باورنکردنی و تماشای چند عکس از زیبایی‌های آن قانع بود؟

ویزای توریستی کانادا

برای بیان این نکته که کانادا چه کشور شگفت‌انگیز و جذابی است، تاکنون مطالب بسیاری نوشته‌ایم و خوانده‌ایم. اما مگر تا کی می‌توان به خواندن چند جمله در مورد این کشور باورنکردنی و تماشای چند عکس از زیبایی‌های آن قانع بود؟ در مرحله بعد باید بلیط هواپیما کانادا خرید، مسافرتی لذت‌بخش به این کشور حیرت‌انگیز ترتیب داد و از خاطرات این سفر لذت برد. اما سفر به این کشور تنها با خرید بلیط هواپیما کانادا میسر نمی­شود بلکه در این بین، مسئله‌ای به نام ویزا وجود دارد. یکی از رایج‌ترین ویزاهایی که معمولاً اکثر مسافران و خریداران بلیط هواپیما کانادا به دنبال کسب آگاهی و اطلاعات لازم در مورد آن هستند، ویزای توریستی این کشور می‌باشد. به همین دلیل مطلبی تا حد ممکن کامل و به روز شده در مورد ویزای توریستی کانادا تهیه کرده‌ایم تا با مطالعه دقیق آن از شرایط و نحوه اخذ ویزای توریستی کانادا اطلاعات کامل داشته باشید.

✅ بازدید از مقاله انواع ویزای کانادا
✅ بازدید از مقاله سوپر ویزای والدین کانادا
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت
✅ بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی

انواع ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

گردشگرانی که قصد خرید بلیط هواپیما کانادا را دارند باید ویزای توریستی آن را تهیه کنند. این ویزا به دو نوع یک‌بار ورود یا همان سینگل و چندبار ورود یا مولتی ارائه می‌شود و هر دو دارای اعتبار خاصی هستند. با ویزای چندبار ورود می‌توان بسته به اعتبار ویزا یا اعتبار پاسپورت چندین بار وارد خاک کانادا شد. اما ویزای یک‌بار ورود فقط یک‌بار اجازه ورود به این کشور را به گردشگران می‌دهد. اگر دارنده ویزای یک‌بار ورود قصد مسافرت مجدد به کانادا داشت باید دوباره اقدام به دریافت ویزای توریستی کانادا کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

طبق آخرین اطلاعات موجود، ایرانیانی که قصد خرید بلیط هواپیما کانادا به منظور انجام مسافرت توریستی را دارند باید مدارک زیر را آماده کنند.

– گذرنامه معتبر ایران با حداقل 6 ماه اعتبار و صفحات خالی برای صدور ویزای توریستی کانادا.

– فرم پرشده تقاضای ویزای توریستی کانادا بدون غلط املائی.

– عقدنامه و سایر گواهی‌های مربوط به ازدواج (در صورت لزوم).

– حداقل دو قطعه عکس در ابعاد عکس پاسپورت با پشت‌نویسی مشخصات کامل متقاضی ویزا شامل نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد.

– انواع گواهی مربوط به تمکن مالی از جمله صورت‌حساب گردش مالی در بانک به عنوان سندی که ثابت کند متقاضی ویزا از توان مالی کافی برای امرار معاش در کانادا و بازگشت به ایران برخوردار است.

– تعهدنامه‌ای مبنی بر اینکه در طول مسافرت توریستی متقاضی ویزا مشغول به کار یا تحصیل در کانادا نخواهد شد.

– گواهی سوءسابقه.

– گواهی مربوط به برخورداری از سلامت جسمی و روحی.

– گواهی مربوط به ترک کانادا قبل از اتمام زمان ویزا و بازگشت به کشور خود مثل برنامه سفر یا بلیط هواپیما برگشت.

– در صورت لزوم شاید متقاضی نیاز به دعوت‌نامه داشته باشد.

– سایر مدارک درخواست‌شده توسط مسئول ثبت ویزا.

چند نکته مهم دیگر

اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

در مورد ویزای توریستی کانادا باید این نکته را بدانید که کسانی که بلیط هواپیما کانادا را همراه با همسر یا فرزند خود تهیه می‌کنند، نیازی به ارائه درخواست‌های جداگانه برای تک‌تک افراد ندارند. کافی است مشخصات مربوط به هر کس در فرم اولیه وارد شود. همچنین بد نیست بدانید اگر نیازی به انجام آزمایشات پزشکی باشد، احتمالاً روند اخذ ویزا حدود 3 ماه به تأخیر بیفتد. فراموش نکنید که تمامی مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند. ضمناً، اگر در طول اقامت خود دچار مشکل شوید می‌توانید به سفارت ایران واقع در اوتاوا مراجعه کنید.

اخذ ویزای آنلاین کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

کشور کانادا از اوایل ماه مارس سال 2015 با ارائه لیستی بلندبالا کشورهایی را معرفی کرد که شهروندان آن‌ها می‌توانند هنگام خرید بلیط هواپیما کانادا ویزای این کشور را به صورت آنلاین تهیه کنند. در لیست ویزای آنلاین کانادا (eTA) می‌توان نام چندین کشور مختلف از سرتاسر جهان را دید اما فعلاً نام ایران در آن قرار نگرفته است. کسانی که درصدد اخذ ویزای آنلاین کانادا هستند باید منتظر ماه‌ها یا سال‌های آتی باشند.

معافیت شغلی و تحصیلی

اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

همان‌طور که اشاره شد آن دسته از خریداران بلیط هواپیما کانادا که به عنوان گردشگر قصد ورود به خاک این کشور را دارند نمی­توانند در طول اقامت خود مشغول به کار یا تحصیل شوند. اما اگر فرد متقاضی بتواند تضمین اشتغال به کار یا تحصیل در کشور خود را به مسئول بدهد، شاید با ارائه معافیت تحصیلی یا شغلی به وی موافقت شود. در حالت کلی شرکت در برخی امور شغلی و همچنین تحصیل کمتر از شش ماه معمولاً شامل این معافیت می‌گردد.

تمدید ویزای توریستی کانادا

تمدید ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

ممکن است وقتی بلیط هواپیما کانادا را به قصد تماشای زیبایی‌های توریستی این کشور تهیه می‌کنید، این زیبایی‌ها چنان برایتان خوشایند باشند که بخواهید بیشتر از مدت‌زمان اجازه داده ‌شده بر روی پاسپورت در کانادا اقامت داشته باشید. برای این کار باید فرم مربوط به تمدید ویزای توریستی را پر کنید. فقط باید این نکته را در نظر داشته باشید که باید 30 روز قبل از اتمام انقضا ویزای موقت به تمدید آن اقدام نمایید.

اطلاعات مربوط به سفارت کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

نکته‌ای که در اواخر این مطلب باید به آن اشاره کنیم این است که تمامی مطالب بالا و اطلاعات ارائه‌شده فقط و فقط تا تاریخ نگارش مطلب معتبر و صحیح می‌باشند. لذا برای کسب اطلاعات دقیق‌تر باید به سفارت کانادا مراجعه کرد. اما از آنجایی که سفارت این کشور مدتی است در ایران تعطیل شده، شما می‌توانید به نزدیک‌ترین سفارت کانادا در یکی از شهرهای آنکارا، دبی یا مسقط مراجعه کنید و اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورید.

اخذ ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا

اقتصاد قدرتمند، مهاجرپذیر بودن، کیفیت بالای زندگی و انواع تفریحات دیگر باعث می‌شوند که معمولاً مسافران بسیار زیادی با اهداف مختلف بلیط هواپیما کانادا بخرند و به این سرزمین جذاب و چشم‌نواز سفر کنند. برای هر مسافرتی ویزای خاصی لازم است اما اگر بخواهید به عنوان گردشگر وارد خاک کانادا شوید، مطمئناً راهنمایی‌های ارائه شده در این مطلب به کمک‌تان خواهد آمد. پس چه بهتر که مطالب بالا را خوانده‌ و نکات ذکرشده در مورد اخذ ویزای توریستی کانادا را مدنظر قرار داده‌ باشید.

برای خرید بلیط هواپیما کانادا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
visitorstocanada.com
visasavenue.com
canada.ca
immigrationworld.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید