اروپای مصنوعی در دل چین

گرچه سفر به چین همواره با شگفتی‌ها و جذابیت‌های خاصی همراه بوده و مسافران معمولا از پیشنهاد سفر به چین به خوبی استقبال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، اما به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد با برنامه‌های خاصی که در این کشور پیاده شده، خرید بلیط هواپیما چین معنای متفاوتی به خود گرفته و حتی محبوبیت بیشتری به دست آورده است.

0
42
بازدید از اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی در دل چینReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 25Rating: 3.0بازدید و گشت و گذار در اروپای مصنوعی در دل چین - خرید بلیط هواپیما چینیکی از عجیب‌ترین صحنه‌هایی که با سفر به چین و شهر تیاندوچنگ خواهید دید، فضای کلی این شهر است که دست کمی از پاریس ندارد. اروپای مصنوعی چین

اروپای مصنوعی چین

گرچه سفر به چین همواره با شگفتی‌ها و جذابیت‌های خاصی همراه بوده و مسافران معمولا از پیشنهاد سفر به چین به خوبی استقبال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، اما به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد با برنامه‌های خاصی که در این کشور پیاده شده، خرید بلیط هواپیما چین معنای متفاوتی به خود گرفته و حتی محبوبیت بیشتری به دست آورده است. دلیل این موضوع هم بسیار ساده است. چینی‌ها مثل همیشه با ایده‌ای خلاقانه وارد گود شده‌ و کار بسیار متفاوتی در صنعت گردشگری انجام داده‌اند. چشم بادامی‌های شرق آسیا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌با کپی‌برداری از شهر و آثار دیدنی قاره اروپا کاری کرده‌اند که خرید بلیط هواپیما چین به منزله سفر به دور دنیا باشد. جذاب نیست؟ واقعا جذاب است. پس این مطلب را از دست ندهید.

لذت بردن از پاریس در تیاندوچنگ

بازدید از اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی چین

یکی از عجیب‌ترین صحنه‌هایی که با سفر به چین و شهر تیاندوچنگ خواهید دید، فضای کلی این شهر است که دست کمی از پاریس ندارد. در حدی که حتی برج ایفل را هم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان در آن دید. برجی که البته ارتفاع آن فقط به 100 متر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد. جالب است بدانید که حتی بناهای شهر تیاندوچنگ، فواره‌های آن و دیگر بخش‌هایش با الگوبرداری از شهر پاریس ساخته شده و همه این عوامل دست به دست هم داده‌اند تا سفر به این شهر چین مثل پرواز خارجی به پاریس باشد و خاطراتی فوق‌العاده جذاب و به یاد ماندنی برای هر کسی رقم بزند.

تماشای تاور بریج لندن در سوژو

بازدید از اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی چین

همه ما لندن را با پل مشهور و با شکوه آن یعنی تاور بریج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شناسیم. حتی درست کردن ماکت کوچکی از این پل هم کار هر کسی نیست. اما چینی‌ها در کپی‌برداری‌های خود هیچ ترسی به دل راه‌ نداده‌اند و دست به ساخت نمونه‌ دقیقی از این پل در شهر سوژو زده‌اند. جالب است بدانید که برج‌های تاور بریج چینی دو برابر نمونه اصلی است و در بالای آنها یک کافه به سبک انگلیسی وجود دارد. تنها کمبود این پل نسبت به پل اصلی نبود مکانیسم بالابر در آن است. اما به هر حال، برای هر کسی که به چین سفر میکند، تماشای چنین کپی‌برداری با عظمتی بسیار شگفت‌انگیز است.

✅ بازدید از مقاله هزینه سفر چین
✅ بازدید از مقاله آداب ‌و رسوم مردم چین
✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای چین

فلورانس در آغوش تیانجین

بازدید از اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی چین

آنچه تاکنون دیده‌اید هنوز بخش کوچکی از اقدامات حیرت‌آور چینی‌هاست. شگفتی بعدی ساخت یک مرکز خرید زیبا در شهر تیانجین با کپی‌برداری از مرکز خرید فلورانس است. این مکان هم که مساحتی در حدود 200 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده، مثل سایر نقاط کپی‌برداری‌شده باعث خواهد شد که شما به وجد بیایید. نکته جالب در مورد این مرکز خرید، وجود فروشگاه‌هایی از انواع برندهای مشهور جهانی در آن است. موردی که باعث می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود شما نه‌تنها از تماشای فضا لذت ببرید، بلکه اجناس بسیار خوبی هم هنگام از این مرکز خرید تهیه کنید.

هال‌اشتات هم در چین هست

بازدید از اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی چین

شهر کوهستانی ‌هال‌اشتات که نامش در لیست میراث جهانی یونسکو دیده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و همواره اتریشی‌ها به آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌بالند نیز از شبیه‌سازی‌های چینی‌ها در امان نمانده و کپی‌برداری از آن به‌قدری دقیق بوده که حتی شاید اهالی خود‌ هال‌اشتات هم با نگاه به عکس‌ها متوجه نشوند که کدام یک اصل است. واقعا باورنکردنی است. تندیس‌ها، شکل خانه‌ها، رنگ خانه‌ها و حتی مدل دستگیره‌های آنها با دقت و ظرافت خارق‌العاده‌ای شبیه‌سازی شده است. حالا برای دیدن‌ هال‌اشتات لازم نیست که حتما به اتریش سفر کنید. بلکه در چین هم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان دقیقا همان حال و هوای شهر را تماشا کرد.

شهر تیمز فراموش نشود

بازدید از اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی چین

از سنگ‌فرش‌های خیابان گرفته تا باجه‌های تلفن عمومی به رنگ سرخ، مجسمه و گارد ملکه؛ همه اجزایی که شهر تیمز انگلستان را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند به شکل متمایزی در ذهن گردشگران ماندگار کنند، به پروژه بعدی چینی‌ها در راستای شبیه‌سازی شهر و آثار دیدنی اروپا تبدیل شده‌اند. بدین‌ترتیب کسانی که به چین سفر می کنند، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند از تماشای مدل شبیه‌سازی شده شهر تیمز انگلستان در این کشور نیز لذت ببرند و مسافرت بسیار ویژه و منحصربه‌فردی تجربه کنند.

آنتیگ، شهری آلمانی در کشور چین

بازدید از اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی چین

اگر کسانی که قبلا تجربه سفر به آلمان و بازدید از شهر آنتیگ در این کشور را دارند بخواهید که به چین سفر کنند و مدل کپی‌برداری‌شده این شهر را در سرزمین چشم‌بادامی‌ها تماشا کنند، مطمئنا نتیجه کار باعث هیجان آنها خواهد شد. هر یک از جزئیات این شهر مثل کانال‌های آبی، مجسمه‌های مختلف، رنگ‌آمیزی ساختمان‌ها، رستوران‌ها، فضای سبز و دیگر بخش‌ها به شکل بسیار دقیقی شبیه‌سازی شده و در نهایت قالب کلی شهر کاملا همتای نمونه اصلی آن گشته است.

سایر نقاط کپی‌شده توسط چینی‌ها

بازدید از اروپای مصنوعی چین
اروپای مصنوعی چین

کپی برابر اصل‌های چینی‌ها به همین چند نمونه‌ای که ذکر شد خلاصه نمی شوند. پل الکساندر سوم در شهر تیانجین، شهر بریزا سیتا دی پوجیانگ، شهر سوئد، روستای هلند با آسیاب بادی تماشایی خود و هتل زیبای و دیدنی شات دو مزون لفیت هم دیگر مکان‌ها و آثاری هستند که چینی‌ها دست به کپی­‌برداری از آنها زده‌اند تا اگر فردی مسافر این کشور شد، با تماشای نقاط شبیه‌سازی‌شده، تجربه‌ای جدید و متفاوت از واژه کپی‌برداری را به دست آورد.

همه ما به‌خوبی با روح کپی‌کاری چینی‌ها آشنا هستیم. از کیف و کفش و لباس گرفته تا اسباب بازی و گوشی موبایل و سایر وسایل روزمره زندگی را چینی‌ها با نهایت دقت از برندهای مشهور کپی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و به بازار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرستند. اما حالا آنها دست به کار بزرگتری زده‌اند و این بار همانطور که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌بینید، شهرهای مشهور و آثار دیدنی آنها را شبیه‌سازی کرده‌اند. هرچند که کپی‌کاری در اصل شاید کار چندان خوشایندی نباشد اما مطمئنا اگر به تماشای این مکان‌ها بروید، از دیدن این حجم از دقت و ظرافت در شبیه‌سازی نقاط مختلف جهان توسط چشم‌بادامی‌ها حیرت‌زده خواهید شد.

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید