حقایقی در مورد هواپیما برای از بین بردن ترس پرواز

ترس در بسیاری از موارد زندگی بشر تاثیرگذار است. در واقع می توان گفت در بسیاری از مواقع مساله ترس موجب می شود که موارد زیادی را نادیده بگیریم و از آنها چشم پوشی کنیم. ولی آنچه که در این میان حائز اهمیت است مقابله با این مساله و پیشرفت رو به جلو خواهد بود.

0
125
حقایقی در مورد از بین بردن ترس پرواز
از بین بردن ترس پرواز
حقایقی در مورد هواپیما برای از بین بردن ترس پروازReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 27Rating: 5.0حقایقی در مورد هواپیما برای از بین بردن ترس پرواز.از بین بردن ترس پرواز شاید تا به حال این حقیقت را شنیده باشید که احتمال مرگ با خودرو بسیار بیشتر از احتمال مرگ با هواپیما است.

از بین بردن ترس پرواز

ترس در بسیاری از موارد زندگی بشر تاثیرگذار است. در واقع می توان گفت در بسیاری از مواقع مساله ترس موجب می شود که موارد زیادی را نادیده بگیریم و از آنها چشم پوشی کنیم. ولی آنچه که در این میان حائز اهمیت است مقابله با این مساله و پیشرفت رو به جلو خواهد بود. ریشه بسیاری از ترس‌های ما در عدم آگاهی‌مان از مسائل مختلف است. اطلاعات ناکافی در مورد پدیده خاصی معمولا به ترس از آن پدیده ختم می‌شود. شکی نیست که در چنین مواردی، قدرت در دستان علم و آگاهی بوده و استفاده از چنین قدرتی کمک شایانی به ما می‌کند. همانطور که می‌دانید یکی از رایج‌ترین ترس‌ها، ترس از پرواز و هواپیما است. ترسی که مانع خرید بلیط هواپیما توسط عده زیادی شده و آنها را در مسافرت‌هایشان به درد سر می‌اندازد. حال آنکه، در مطلب زیر، حقایقی در مورد پرواز با هواپیما و از بین بردن ترس از پرواز به شما ارائه خواهیم کرد که مطالعه آنها مسلما باعث کاهش ترس و افزایش رغبت شما به خرید بلیط هواپیما می‌شود. پس اگر مشکلی برای سوار شدن به هواپیما در خود احساس می‌کنید و فوبیای پرواز مانع لذت بردن شما از پرواز داخلی یا پرواز خارجی می‌شود، مطلب زیر را به دقت مطالعه کنید.

سفر هوایی امن‌ترین نوع حمل‌ونقل است

حقایقی در مورد از بین بردن ترس پرواز
از بین بردن ترس پرواز

شاید تا به حال این حقیقت را شنیده باشید که احتمال مرگ با خودرو بسیار بیشتر از احتمال مرگ با هواپیما است. خیال نکنید که این یک گزاره اغراق‌آمیز بوده و قصد فریب شما را دارد. جالب است بدانید که بر اساس معیارهای جهانی احتمال مرگ مسافر در خودرو 1 به 5 هزار بوده ولی احتمال مرگ او در هواپیما 1 به 11 هزار است. چه‌بسا همین مورد به اندازه کافی برای خرید بلیط هواپیما در مسافرت‌هایمان قانع‌کننده باشد. در واقع بهتر است بدانید که تصادفات جاده‌ای در مقیاس گسترده‌تری اتفاق می‌افتد اما به خاطر تمرکز رسانه‌ها بر تصادفات هوایی، مردم به اشتباه هواپیما را خطرناک‌تر می‌دانند.

انجام آزمایشات گسترده بر روی هواپیماها

حقایقی در مورد از بین بردن ترس پرواز
از بین بردن ترس پرواز

در برنامه‌ها و مستندهای روزانه بسیار دیده‌ایم که شرکت‌های خودروسازی مشغول انجام تست‌های مربوط به تصادفات جاده‌ای بر روی محصول خود هستند. اما شاید تا به حال هیچگاه این فرصت به وجود نیامده که کسی آزمایشات سخت هواپیماها را هم ببیند. اگر دیده باشید، مسلما بلیط هواپیما انتخاب اول و آخر شما برای سفر خواهد بود. چراکه هواپیماها قبل از فروخته شدن به ایرلاین‌ها، آزمایشات بسیار پیچیده و سختی را پشت سر می‌گذارند. آزمایش‌های مربوط به تعادل بال‌ها، فرود، تغییرات دمایی و سیستم ترمز تنها بخش کوچکی از تست‌هایی هست که هر هواپیما باید آنها را پشت سر بگذارد.

ماسک اکسیژن در هر حال کار خود را می‌کند

حقایقی در مورد از بین بردن ترس پرواز
از بین بردن ترس پرواز

عده‌ای به غلط بر این باورند که ماسک اکسیژن هواپیما به خاطر وصل نبود به کپسول اکسیژن، هیچ عملکرد مثبتی ندارد اما بهتر است بدانید که ماسک اکسیژن هنگام افت فشار هوا در اختیار مسافران قرار می‌گیرد و استفاده از آن شانس نفس کشیدن شما را به مدت 15 دقیقه افزایش می‌دهد. این در حالی است که بدون ماسک اکسیژن فقط 15 ثانیه می‌توان در چنین شرایطی نفس کشید. پس اگر از کسی شنیدید که ماسک اکسیژن بی‌فایده است، اصلا باور نکنید. در مواقع اضطراری مطمئنا استفاده از ماسک اکسیژن ثمربخش خواهد بود.

پرواز با یک موتور و فرود بدون موتور

حقایقی در مورد از بین بردن ترس پرواز
از بین بردن ترس پرواز

اکثر هواپیماهای امروزی دارای دو موتور مجزا بوده و بدین‌ترتیب ضریب اطمینان سلامت پرواز خود را بسیار بالاتر می‌برند. نکته جالب اینجاست که این هواپیماها فقط با استفاده از یک موتور می‌توانند به پرواز خود ادامه دهند. اما جالب‌تر اینکه بسیاری از هواپیماها از جمله هواپیماهای تجاری حتی بدون موتور می‌توانند فرود بیایند. بدون تردید دانستن همین نکته می‌تواند اطمینان ما به انجام سفر هوایی را چندین برابر کند. بی‌شک مهارت خلبان هم نقش کلیدی در این جا ایفا خواهد کرد.

✅ بازدید از مقاله مقابله با حالت تهوع در پرواز

چاله هوایی اصلا خطرناک نیست

حقایقی در مورد از بین بردن ترس پرواز
از بین بردن ترس پرواز

اگر قرار است با خواندن این مطلب فقط از یک موضوع اطمینان حاصل کنید آن هم این است که بدانید چاله هوایی اصلا خطرناک نبوده و هیچ ترسی ندارد. تنها دلیلی که خلبان‌ها از افتادن به چاله‌های هوایی اجتناب می‌کنند این است که آنها نمی‌خواهند مسافران اذیت شوند. جالب اینجاست که طبق بررسی‌های انجام‌شده اگر بلیط هواپیما خود را بر ساعت ابتدایی صبح یا برای زمان غروب بخرید، کمتر در چاله‌های هوایی خواهید افتاد. چراکه در این ساعات، اتمسفر هوا ثبات بیشتری دارد.

آیا ممکن است در هواپیما باز شود؟

حقایقی در مورد از بین بردن ترس پرواز
از بین بردن ترس پرواز

یکی از رایج‌ترین ترس‌هایی که اکثر مسافران بدان دچار می‌شوند این است که آیا در هواپیما به هر دلیلی در طول پرواز باز می‌شود؟ پس بهتر است بدانید که نه‌فقط به خاطر ویژگی‌های مکانیکی هواپیما بلکه به‌دلیل شرایط فیزیکی هیچ احتمالی برای باز شدن در هواپیما وجود ندارد. چراکه در طول پرواز، حدود یک تن فشار بر روی درهای هواپیما بوده و بنابراین باز شدن آن کاملا غیرعقلانی به نظر می‌رسد. از این رو، دلیلی ندارد که از بابت باز شدن در این وسیله نقلیه در طول پرواز نگران باشید.

در مورد امنیت سفر هوایی نکات بسیار زیادی می‌توان گفت. مثلا اینکه بر طبق آمار جهانی، خرید بلیط هواپیما و سفر با این وسیله نقلیه، 200 برابر امن‌تر و سالم‌تر از سفر جاده‌ای است. اما همانطور که گفتیم، تمرکز رسانه‌ها بر روی تصادفات هوایی باعث ایجاد حساسیت نسبت به این مساله شده و عده زیادی از پرواز با هواپیما می‌ترسند. حال بهتر است بدانید که در سال گذشته حتی یک سقوط هواپیما منجر به مرگ هم در آمار جهانی ثبت نشد. پس به نظر می‌رسد که با انتخاب هواپیما برای سفر در روزگار امروز می‌توانید بسیار بیشتر از هر وسیله دیگری سلامت سفر خود را تضمین کنید.

در ادامه می توانید با نکات ضروری که در مورد فرود اضطراری آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید