سفر بدون دغدغه با استانبول کارت

میعادگاه جادویی شرق و غرب کره زمین همیشه در صدر اولویت‌های گردشگران برای تجربه مسافرتی لذت‌بخش قرار می‌گیرد. از استانبول صحبت می‌کنیم. از شهری که دیگر مثل قدیم فقط به مناره‌های چشم‌نواز و آب‌وهوای دلنشینش خلاصه نمی‌شود. بلکه امروزه به میزبانی تمام عیار برای تمامی خریداران بلیط هواپیما استانبول تبدیل شده و هر کسی با هر سلیقه‌ای که وارد آن می‌شود، لحظاتی شگفت‌انگیز برایش رخ می‌دهد. اگر جزو آن دسته از گردشگرانی باشید که همیشه به فکر خرید بلیط هواپیما استانبول بوده‌اید، مسلما مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند برایتان بسیار مهم و موثر باشد.

0
72
خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول
سفر بدون دغدغه با استانبول کارتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 20Rating: 3.5سفر بدون دغدغه با استانبول کارت - خرید بلیط هواپیما استانبول از اپلیکیشن سفرستاناز استانبول صحبت می‌کنیم. امروزه به میزبانی تمام عیار برای تمامی خریداران بلیط هواپیما استانبول تبدیل شده و رونق فراوانی به گردشگری ترکیه داده است

استانبول کارت

میعادگاه جادویی شرق و غرب کره زمین همیشه در صدر اولویت‌های گردشگران برای تجربه مسافرتی لذت‌بخش قرار می‌گیرد. از استانبول صحبت می‌کنیم. از شهری که دیگر مثل قدیم فقط به مناره‌های چشم‌نواز و آب‌وهوای دلنشینش خلاصه نمی‌شود. بلکه امروزه به میزبانی تمام عیار برای تمامی خریداران بلیط هواپیما استانبول تبدیل شده و هر کسی با هر سلیقه‌ای که وارد آن می‌شود، لحظاتی شگفت‌انگیز برایش رخ می‌دهد.

✅ بازدید از مقاله راهنمای کارت اعتباری مسافرتی
✅ بازدید از مقاله مستر کارت و چگونگی استفاده از آن
✅بازدید از مقاله راهنمای خرید سیم کارت در ترکیه

اگر جزو آن دسته از گردشگرانی باشید که همیشه به فکر خرید بلیط هواپیما استانبول بوده‌اید، مسلما مطالعه ادامه این مطلب می‌تواند برایتان بسیار مهم و موثر باشد. چراکه در این مطلب می‌خواهیم در مورد موضوع مهمی به نام استانبول کارت صحبت کنیم. موضوعی که کسب آگاهی از آن قبل از خرید بلیط هواپیما استانبول باعث راحت‌تر شدن روند مسافرت و در نتیجه، بهتر شدن نتایج حاصل از انجام پرواز خارجی به استانبول و گردش در شهر مروارید مانند کشور ترکیه شود.

استانبول کارت

1استانبول کارت چیست؟

کارت کوچکی که از سال 2009 میلادی قدم در شهر استانبول گذاشت، امروزه چنان پرطرفدار شده که بعید است شما کیف یا جیب یکی از اهالی استانبول را بگردید و حداقل یک عدد استانبول کارت در آن نیابید. این کارت هوشمند که امکان استفاده از وسایل حمل‌ونقل را راحت می‌کند، ابعادی در اندازه کارت‌های بانکی داشته و بنابراین به راحتی در کیف پول شما می‌تواند جای بگیرد. همانطور که خرید ارزان بلیط هواپیما استانبول باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود، استفاده از استانبول کارت هم تاثیر بسزایی در پایین آمدن خرج سفرتان خواهد داشت.

استفاده از استانبول کارت هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول مزایای بسیار زیادی دارد. علاوه بر پایین آمدن هزینه‌های حمل و نقل با استفاده از این کارت، شارژ مجدد و استفاده آسان و بدون دغدغه از آن هم دیگر مزایایی هستند که باعث افزایش محبوبیت این کارت‌ها در شهر استانبول شده‌اند. البته در ادامه این متن به ابعاد دیگری از مزایای استانبول کارت و همچنین سایر موارد مربوط به این کارت‌ها خواهیم پرداخت.

بلیط هواپیما استانبول

2چرا به استانبول کارت نیاز داریم؟

برای کسی که درصدد خرید بلیط هواپیما استانبول است، دلایل بسیاری می‌توان در مورد لزوم خرید استانبول کارت برشمرد. علاوه بر امکان استفاده از این کارت‌ها تقریبا در تمامی وسیله‌های نقلیه عمومی، امکان برخورداری از تخفیفات مختلف در هر سفر درون شهری، امکان استفاده از یک کارت توسط 5 نفر، صرفه‌جویی در وقت و راحتی در شهر شلوغی همچون استانبول را باید جزو اصلی‌ترین دلایل نیاز هر مسافر به خرید استانبول کارت بدانیم.

استانبول کارت

3محل خرید استانبول کارت

هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول و سفر به این شهر، شما به راحتی می‌توانید در تمامی ایستگاه‌های مترو، تراموا و اتوبوس، دستگاه‌های اتوماتیک فروش استانبول کارت را مشاهده و از آنها خرید کنید. از طرفی دیگر، بسیاری از کیوسک‌ها و فروشگاه‌های نزدیک ایستگاه‌ها هم اقدام به فروش استانبول کارت می‌کنند. معمولا فروشگاه‌هایی که اقدام به فروش استانبول کارت می‌کنند، یکی از نشان‌های istanbulkart یا Akbil را بر روی ویترین خود دارند. البته بد نیست بدانید که در فرودگاه‌های استانبول هم به همین شکل امکان خرید استانبول کارت مهیاست.

استانبول کارت

4قیمت استانبول کارت چقدر است؟

قیمت هر استانبول کارت هم‌اکنون 6 لیر ترکیه است. البته اگر شما هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول و سفر به این شهر اقدام به خرید استانبول کارت از دستگاه‌های اتوماتیک کنید، باید 10 لیر بپردازید. چراکه به صورت اتوماتیک 4 لیر شارژ بر روی کارت‌تان خواهد بود. برای شارژ کردن آن هم می‌توانید به فروشگاه‌ها مراجعه کنید. برخی فروشگاه‌های حداکثر 10 و برخی هم حداکثر تا 20 لیر کارت شما را شارژ خواهند کرد.

بلیط هواپیما استانبول

5هزینه استفاده از وسایل نقلیه با استانبول کارت

همانطور که گفتیم هزینه استفاده از وسایل حمل‌‌ونقل عمومی با استانبول کارت بسیار کاهش می‌یابد. برای مثال کافیست شما هنگام خرید بلیط هواپیما استانبول و سفر به نگین درخشان کشور ترکیه، یک عدد استانبول کارت تهیه کنید تا هزینه‌های شخصی‌‌تان برای استفاده از اتوبوس، تراموا و مترو به 2.60 لیر برای هر سفر برسد. با استفاده از استانبول کارت، سوار شدن به قایق هم برای هر جابجایی به 2.60 تا 4 لیر خواهد رسید. البته بد نیست بدانید که در سفرهای بعدی حتی امکان کاهش بیشتر این هزینه هم وجود دارد.

استانبول کارت

6امکان استرداد شارژ استانبول کارت

اشتباهی که اکثر خریداران بلیط هواپیما استانبول به آن مرتکب می‌شوند این است که استانبول کارت خود را بیش از اندازه شارژ می‌کنند و به همین دلیل با نزدیک شدن به روزهای پایانی سفر به دنبال بازگرداندن شارژ و استرداد پول آن هستند. هرچند که این امر میسر است اما روند آن به قدری طولانی و کند می‌باشد که تقریبا کمتر کسی موفق به استرداد پول شارژ استانبول کارت می‌شود. به همین دلیل بهتر است یا از همان اول کمتر کارت خود را شارژ کنید و یا اگر شارژ کردید آن را به‌عنوان سوغاتی با خود به منزل ببرید.

خرید بلیط هواپیما استانبول
بلیط هواپیما استانبول

خرید بلیط هواپیما استانبول و سفر به این شهر، آرزویی است که هر گردشگر خوش‌سلیقه‌ای آن را در دل خود می‌پروراند. چراکه اگر ترکیه را همچون انگشتری زیبا تصور کنیم، بلاشک استانبول چیزی نیست جز درخشان‌ترین نگین این انگشتر. با توجه به اطلاعاتی که در مورد یکی از موارد ضروری سفر به استانبول در این مطلب ذکر شد، مسلما مد نظر قرار دادن نکات بالا و خرید تنها یک عدد استانبول کارت هنگام سفر به این شهر می‌تواند تا زیبایی‌های مسافرت شما را چندین برابر کند.

برای خرید بلیط هواپیما استانبول و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید