استانبول یا آنکارا گوی رقابت از آن کدام است؟

وقتی استانبول نقش پیوندگاه شرق و غرب را ایفا کرده و رد پای فرهنگ های متنوعش را در کوچه پس کوچه هایش بازتاب می کند و یا با اسرارآمیزیِ خود سفر گردشگرانش را می آراید، این آنکاراست که به عنوان مرکز سیاسی و دولتی کشور در میدان رقابت پرگردشگرترین شهرهای ترکیه به چشم می خورد؛ شهری که در مقابل سرزندگی و سرخوشی استانبول مهمانانش را به جدیت و آرامش دعوت می کند و نبود تاریخ غنی را با آسمان خراش های مدرنش تقابل می کند تا گردشگران را در بند معماری هایش گرفتار کند.

0
36
استانبول یا آنکارا کدام یک
استانبول یا آنکارا
استانبول یا آنکارا گوی رقابت از آن کدام است؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 22Rating: 4.0استانبول یا آنکارا گوی رقابت از آن کدام شهر زیبای کشور ترکیه است.استانبول یا آنکارا جواب این سوال به همین سادگی نیست و به نوعی می‌توان گفت پاسخش به خود شما بستگی دارد، به نوع سفرتان، به اولویت ها و علایقتان.

استانبول یا آنکارا ؟

وقتی استانبول نقش پیوندگاه شرق و غرب را ایفا کرده و رد پای فرهنگ های متنوعش را در کوچه پس کوچه هایش بازتاب می کند و یا با اسرارآمیزیِ خود سفر گردشگرانش را می آراید، این آنکاراست که به عنوان مرکز سیاسی و دولتی کشور در میدان رقابت پرگردشگرترین شهرهای ترکیه به چشم می خورد؛ شهری که در مقابل سرزندگی و سرخوشی استانبول مهمانانش را به جدیت و آرامش دعوت می کند و نبود تاریخ غنی را با آسمان خراش های مدرنش تقابل می کند تا گردشگران را در بند معماری هایش گرفتار کند. بلیط هواپیما استانبول یا آنکارا ؟ جواب این سوال به همین سادگی نیست و به نوعی می‌توان گفت پاسخش به خود شما بستگی دارد، به نوع سفرتان، به اولویت ها و علایقتان. آنچه در همراهی این مطلب نصیبتان می شود مزیت ها و برتری های این 2 شهر به یکدیگر هستند تا شما را در مسیر انتخاب یاری کنند.

چرا استانبول؟

جاذبه های بی شمار

استانبول یا آنکارا کدام یک
استانبول یا آنکارا

گنجینه گران بهای تاریخ، فرهنگ و هنری که در دل استانبول جای گرفته از چشم ها دور نمانده است چون می توان در جای جای این شهر ردی از این گنجینه را دنبال کرد. هر گوشه ای از شهر حکایتی تاریخی در دل خود دارد که در تاروپود ساختمان های مدرن گم شده اند. از سلطان احمد گرفته تا مساجد بزرگ و کاخ های عثمانی، از بقایای تاریخ یونان و اروپا گرفته تا معماری های ارمنی و جریان بی پایانی از فرهنگ های متنوع. آنکارا سهم زیادی از این تاریخ و این همه اثر شکوهمند ندارد، پس اگر در پی سحر و جادوی تاریخ هستید، بلیط هواپیما استانبول گزینه بهتری است.

غذاهای فوق العاده

استانبول یا آنکارا کدام یک
استانبول یا آنکارا

ریشه عمیقی که فرهنگ های مختلف در شهری مثل استانبول به جای گذاشته‌اند حاصلش ترکیبی از غذاهای سنتی و مدرن است که در رستوران های متنوعی سرو می شوند؛ رستوران هایی که قدمت برخی از آن ها به چند دهه می رسد و تازه ترینشان با سرآشپزهای مشهور دنیا مدیریت می شوند. کیفیت غذاها و رستوران های آنکارا نیز دست کمی از استانبول ندارد ولی وقتی پای تنوع غذا در میان باشد بدون شک استانبول سرتر از پایتخت قرار می‌گیرد چون از کباب های ساده گرفته تا خوراک های دریایی امروزی هر سلیقه ای را پاسخگو هستند.

✅ بازدید از مقاله آنتالیا یا استانبول ؟

بسفر استانبول

استانبول یا آنکارا کدام یک
استانبول یا آنکارا

نگین زینتی استانبول و پل پیوندی اروپا و آسیا که در تمام ساعات روز و شب جلوه بی مانندی به شهر می دهند، باعث شده شمار زیادی از گردشگران استانبول را زیباتر از آنکارا بدانند. از هر زاویه که نگاه کنید بسفر به نوعی طلسمتان می کند، نقطه تصادم 2 دریای سیاه و مرمره سالهاست که گردشگران جهان را مجذوب و مبهوت خود کرده است. جدا از زیبایی خیره کننده و رقص نور شبانه، قایق سواری های سمت آسیایی و تورهای کشتی کروز به گردشگران این فرصت را می دهند که شاهد زیبایی های تنگه باشند.

بدی های انتخاب استانبول

همان طور که زیبایی های استانبول انکارنشدنی است باز نمی توان از نکات منفی آن به سادگی گذشت، ترافیک های طاقت فرسای خیابان ها، شلوغی جمعیت در مراکز خرید، رستوران ها، ایستگاه های مترو و اتوبوس، مشکل زباله و فرهنگ های ضد و نقیض اهالی شهر همیشه بر وفق مراد گردشگران نیست و چه بسا که مشکل ساز می شود. ختم کلام اینکه استانبول شهر شلوغی هاست و شاید نتوان طبق برنامه پیش رفت.

چرا آنکارا؟

پارک ها و سرسبزی

پارک ها و سرسبزی استانبول ترکیه
پارک ها و سرسبزی استانبول

آنکارا در مقایسه با استانبول فضای سرسبز زیادی دارد و این اولین چیزی که با ورود به آن توجه هر کسی را جلب می کند. پارک هایی که می توان برای پیاده روی های صبحگاهی و پیک نیک های دورهمی رفت، خیابان هایی که به ردیفی از درختان سربه فلک کشیده مزین شده اند. نمی توان گفت بهترین انتخاب برای طبیعت دوستان شهر آنکاراست ولی وجود پارک های بزرگ و متنوع

شهر آرام

شهر آرام استانبول ترکیه
شهر آرام استانبول

مرکز سیاسی و تجاری ترکیه در مقایسه با شهر پرآشوب استانبول سرشار از آرامش است. با اینکه آخر هفته ها و روزهای تعطیل خیابان های آنکارا هم شاهد ترافیک های سنگین هستند ولی به آن اندازه طاقت فرسا نیستند و بقیه روزهای هفته شهر در آرامش و سکوتند. برای همین کلافگی رانندگی و رفت و آمد در آنکارا نسبت به استانبول خیلی کمتر است.

بدی های آنکارا

در آنکارا به اندازه استانبول رستوران های متنوع پیدا نمی کنید و در نتیجه از خوراک های خاص ترکی که مشهورترین آشپزهای دنیا طبخ کرده‌اند، بی نصیب می مانید. اما نه به این معنی که تنوعی در غذاهای آنکارا نباشد. ضمنا در کل می توان گفت آنکارا از لحاظ زندگی فرهنگی جذابیت کمتری برای گردشگران دارد و هیچ ایونت بزرگ یا نمایشگاه آن چنانی و کارناوال موسیقی در شهر دیده نمی شود. در ادامه می توانید با مراکز خرید استانبول آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید