اسرار هواپیما درست‌ یا غلط

0
476
بلیط هواپیما و پرواز خارجی ارزان قیمت
بلیط هواپیما و پرواز خارجی
اسرار هواپیما درست‌ یا غلطReviewed by تحریریه پرواز خارجی on May 3Rating: 4.5اسرار هواپیما ؛ درست‌ یا غلطاسرار هواپیما ؛ درست‌ یا غلط هواپیماهای سازه‌های شگفت‌انگیزی هستند؛ شاید این خاصیت سازه‌های شگفت‌انگیز است که مجموعه‌ای از داستان‌ها و قول‌ها درباره‌ی آن شکل می‌گیرد

اسرار هواپیما ؛ درست‌ یا غلط

هواپیماها سازه‌های شگفت‌انگیزی هستند که مجموعه‌ای از داستان‌ها و قول‌ها درباره‌ی آن شکل گرفته است که برخی از آنها منطبق با واقعیت است و برخی دیگر نه؛ شما هم از آن دسته افرادی هستید که همیشه با کنجکاوی داخل کابین هواپیما را بررسی می‌کنید یا از آن گروه که بلیط هواپیما خود را که گرفتید تنها به دنبال یک صندلی مناسب هستید تا در طول سفر بخوابید و استراحت کنید؟ شما چقدر درباره‌ی این موجودات جالب می‌دانید با ما همراه شوید و اطلاعات خود را محک بزنید.

برخی صندلی‌های هواپیما امنیت بیشتری دارند : 🅾️  اشتباه

اسرار هواپیما و امنیت صندلی ها
اسرار هواپیما و امنیت صندلی ها

بسیاری وقتی بلیط هواپیما خود را تهیه می‌کنند برای انتخاب صندلی مردد می‌شوند، برخی روایت‌ها وجود دارد که می‌گوید در صورت بروز حادثه مسافران برخی صندلی‌ها به نسبت دیگران در معرض خطر کمتری قرار می‌گیرند؛ اما واقعیت این است که چنین چیزی صحت ندارد. FAA می‌گوید هیچ‌یک از صندلی‌های درون هواپیما امن‌تر از دیگری نیست، جالب است بدانید یک تحقیق نشان می‌دهد صندلی‌هایی که در بخش انتهایی هواپیما قرار گرفته‌اند 32 درصد کمتر دچار آسیب می‌شوند، البته بسیاری معتقدند هیچ کس درباره‌ی چنین موضوعاتی نمی‌تواند به طور دقیق یک بررسی انجام داده و نتیجه‌گیری کند.

هواپیما می‌تواند رعد و برق را تحمل کند : ✅ درست

اسرار هواپیما و رعد و برق
اسرار هواپیما و رعد و برق

هوای ابری و رعد و برق شما را در طول یک پرواز خارجی طولانی نگران می‌کند؟ در ارتفاعی که هواپیماها پرواز می‌کنند، رعد و برق حادثه‌ای است که زیاد اتفاق می‌افتد؛ بنابراین تمام پیش‌بینی‌های لازم شده و این سازه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند رعد و برق را تحمل کرده و بدون هیچ آسیبی از آن عبور کنند. جالب است بدانید سال‌هاست که هیچ هواپیمایی در اثر برخورد صاعقه سقوط نکرده‌است.

لاستیک هواپیما مثل لاستیک خودرو است : 🅾️  اشتباه

اسرار هواپیما و لاستیک ها
اسرار هواپیما و لاستیک ها

لاستیک‌های هواپیما به نسبت جثه‌ی خود بدنه بسیار کوچک به نظر می‌رسد، اما این لاستیک‌ها تفاوت‌های بسیاری نسبت به هم نوعان خود در دیگر وسایل نقلیه دارند؛ دیدن لاستیک‌های هواپیما، هر کسی را شگفت‌زده می‌کند.این لاستیک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند 28 تن وزن را تحمل کنند. جالب است بدانید تعویض لاستیک هواپیماها مانند تعویض لاستیک خودرو است. یعنی با جک هواپیما را بالا برده و آن را عوض می‌کنند.

مهمانداران هرگز استراحت نمی‌کنند : 🅾️  اشتباه

اسرار هواپیما اتاق استراحت مهمانداران
اسرار هواپیما اتاق استراحت مهمانداران

در یک پرواز خارجی به سوی مقصدی دور، مجبورید چندین ساعت در هوایما باشید، بی‌تردید شما نیاز خواهید داشت تا در طول پرواز چند ساعتی بخوابید خستگی در کنید، مهمانداران هم مثل شما نیاز دارند که کمی استراحت کنند. در برخی از پروازهای خارجی، آنها گاه مجبور می‌شوند 16 ساعت در روز کار کنند؛ برخی هواپیماهای بزرگ مثل بوئینگ 777 و 787 مجهز به اتاق‌های بسیاری کوچکی است که کادر پرواز می‌توانند برای مدت زمان کوتاهی در آنجا استراحت کنند، علاوه بر تخت، حمام و برخی سرگرمی‌های دیجیتال که برای مسافران وجود دارد نیز در این اتاق قرار گرفته‌است.

غذاهای هواپیما بی‌مزه است : 🅾️  اشتباه

اسرار هواپیما و غذای هواپیما
اسرار هواپیما و غذای هواپیما

در واقع غذاهای هواپیما به خودی خود بی‌مزه نیست، بلکه این ما هستیم که طعم آنها را سخت می‌فهمیم، این موضوع هم یک دلیل علمی دارد؛ بررسی و تحقیقات نشان می‌دهد که ارتفاع و خشکی هوای درون کابین بر روی سیستم چشایی ما تاثیر می‌گذارد و برای همین است که قدرت چشایی ما کمتر شده و به طبع مزه‌ها را کمتر احساس کنیم.

اگر شما هم اطلاعات جالبی درباره‌ی هواپیماها دارید با ما به اشتراک بگذارید.

برای جستجوی بلیط هواپیما مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه پرواز خارجی سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید