اشتباهات رایج فرودگاهی را بشناسید

حتی اگر تجربه چندین بار خرید بلیط هواپیما و انجام انواع سفرهای خارجی و داخلی را هم داشته باشید، احتمالا شما آشنایی چندانی با عبارت اشتباهات فرودگاهی رایج ندارید. چه‌بسا تاکنون بارها در دام این اشتباهات هم افتاده‌اید اما بعدا این مسائل را به دست فراموشی سپرده و از اشتباهات فرودگاهی خود درس عبرت نگرفته‌اید.

0
49
معرفی اشتباهات رایج فرودگاهی
اشتباهات رایج فرودگاهی
اشتباهات رایج فرودگاهی را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 17Rating: 4.5اشتباهات رایج فرودگاهی و تمامی اطلاعاتی که باید در مورد فرودگاه بدانید.اشتباهات رایج فرودگاهی موارد بسیاری هستند که چنان درگیر بستن چمدان می شویم که اصلا یادمان می‌رود به برخی جزئیات در مورد مسائل مربوط به فرودگاه هم توجه کنیم.

اشتباهات رایج فرودگاهی

حتی اگر تجربه چندین بار خرید بلیط هواپیما و انجام انواع سفرهای خارجی و داخلی را هم داشته باشید، احتمالا شما آشنایی چندانی با عبارت اشتباهات فرودگاهی رایج ندارید. چه‌بسا تاکنون بارها در دام این اشتباهات هم افتاده‌اید اما بعدا این مسائل را به دست فراموشی سپرده و از اشتباهات فرودگاهی خود درس عبرت نگرفته‌اید. دلیلش هم ساده است. هنگام سفر با هواپیما ما چنان درگیر مسائلی مثل بستن چمدان، انتخاب مقصد سفر و غیره می‌شویم که اصلا یادمان می‌رود به برخی جزئیات در مورد مسائل مربوط به فرودگاه هم توجه کنیم. اگر مشتاق آشنایی با اشتباهات فرودگاهی رایج هستید و می‌خواهید از انجام چنین اشتباهاتی اجتناب کنید، پیشنهاد ما به شما این است که ادامه این مطلب را مطالعه کنید و قبل از گرفتار شدن به اشتباهات رایج فرودگاهی در سفرهای هوایی، از وقوع آنها پیشگیری کنید. شکی نیست که مطالعه این مطلب می‌تواند اطلاعات بسیار مفید و خوبی در اختیار شما قرار دهد.

دانلود نکردن اپلیکیشن ایرلاین، فرودگاه یا آژانس مسافرتی

معرفی اشتباهات رایج فرودگاهی
اشتباهات رایج فرودگاهی

عجین شدن زندگی در قرن بیست و یکم میلادی با وسایل الکترونیکی و تکنولوژی باعث شده که در هر موقعیتی این ابزار به کمک افراد مختلف بیاید. از این رو، اغلب ایرلاین‌ها، فرودگاه‌ها و آژانس‌های مسافرتی با طراحی اپلیکیشن‌های مخصوص خود، سعی می‌کنند در تمامی مراحل سفر با مسافران همراه باشند. اما یکی از اشتباهات رایج فرودگاهی این است که خیلی‌ها سراغ این اپلیکیشن‌ها نمی‌روند و وقتی تاخیری در پروازها به وجود می‌آید یا اتفاق خاص دیگری می‌افتد، دیرتر از همه آن را می‌فهمند.

همراه نداشتن غذای کافی

معرفی اشتباهات رایج فرودگاهی
اشتباهات رایج فرودگاهی

یکی از مهم‌ترین اشتباهات فرودگاهی رایج که به معضلی برای سفر خیلی‌‌ها تبدیل می‌شود، خوردن غذا در فرودگاه‌هاست. جدا از قیمت بسیار بالایی که غذاهای فرودگاه دارند، گاهی کیفیت این غذاها بسیار نازل بوده و همین موجب بیماری می‌شود. ساندویچ‌های خانگی، کلوچه‌ها، کیک‌ها و سایر خوردنی‌های کوچک اما کاربردی که با روش‌های سالم در خانه تهیه شده‌اند، بهترین گزینه برای شما خواهند بود.

پوشیدن لباس نامناسب

معرفی اشتباهات رایج فرودگاهی
اشتباهات رایج فرودگاهی

پوشیدن لباس راحت و مناسب برای هواپیما کافی نیست. شما باید لباسی بپوشید که بتوانید مراحل بازرسی را به سرعت طی کنید. در آوردن کفش‌ها، باز کردن کمربند، بیرون آوردن لپ تاپ و نوشیدنی‌ها از کیف و چندین کار دیگر، همگی باعث هدر رفتن وقت شما در فرودگاه خواهند شد. پس بهتر از برای اجتناب از این دست اشتباهات رایج فرودگاهی لباسی بپوشید که امکان بازرسی از شما در مدت زمان کوتاهی فراهم شود و اگر برای رفتن به هواپیما دیر کرده باشید، زمان زیادی از دست ندهید.

✅ بازدید از مقاله چیزهایی که هرگز نباید در فرودگاه خریداری کنید
✅ بازدید از مقاله با بخش های مختلف فرودگاه آشنا شوید
✅ بازدید از مقاله معرفی شغل های پرطرفدار فرودگاهی

نداشتن نشانه بر روی چمدان

معرفی اشتباهات رایج فرودگاهی
اشتباهات رایج فرودگاهی

کسانی که بارها تجربه سفر هوایی داشته‌اند، به خوبی می‌دانند که پیدا کردن چمدان بعد از انجام پرواز چه مشقت‌هایی دارد. معمولا اگر در چنین حالتی چمدان شما شباهت زیادی به چمدان بقیه داشته باشد، سختی کار چندین برابر می‌شود. به همین دلیل بهتر است نشانه‌ای مثل یک تکه کاغذ یا نوار بر روی چمدان خود بزنید تا بتوانید در کسری از ثانیه آن را پیدا کنید. جدا از این موضوع، نشانه زدن بر روی چمدان باعث می‌شود که وسایل و چمدان شما گم نشود.

استفاده از اینترنت بی‌سیم فرودگاه برای ارسال اطلاعات شخصی

معرفی اشتباهات رایج فرودگاه
اشتباهات رایج فرودگاه

اگر بخواهیم مهلک‌ترین و بدترین اشتباهات فرودگاهی رایج را بشماریم، قطعا استفاده از اینترنت بی‌سیم فرودگاه رایگان برای ارسال اطلاعات شخصی را باید قبل از همه بگوییم. فرودگاه‌ها بارها اعلام کرده‌اند که سرویس اینترنت بی‌سیم رایگان آنها امنیت بالایی نداشته و امکان نفوذ به آن وجود دارد. در واقع خیلی از سرویس‌های اینترنتی عمومی به همین شکل بودن و نمی‌توانند امنیت کاربر را به طور کامل تضمین کنند. به همین دلیل، اگر از این اینترنت‌ استفاده می‌کنید، به هیچ وجه رمزهای عبور، شماره شناسایی و سایر اطلاعات شخصی خود را بر روی دستگاه تلفن همراه وارد نکنید. چراکه هر لحظه امکان هک شدن وجود دارد.

وزن نکردن و اندازه نگرفتن چمدان در خانه

معرفی اشتباهات رایج فرودگاه
اشتباهات رایج فرودگاه

همه ما به خوبی می‌دانیم که اگر وزن بار یا اندازه چمدان ما بیش از میزان تعیین‌شده توسط ایرلاین باشد، مجبور به پرداخت جریمه برای آن خواهیم بود. با این حال، خیلی‌ها از وزن کردن چمدان در خانه غفلت کرده و وقتی به فرودگاه می‌رسند، تازه می‌بینند که چقدر بار اضافی دارند. در این صورت، مسلما جریمه زیادی شامل حال این افراد شده و حتی تا حدودی مسافرت برایشان ناخوشایند می‌گردد. از این رو برای اجتناب از این دست اشتباهات رایج فرودگاهی بهتر است قبل از خارج شدن از خانه، قوانین ایرلاین را بخوانید و وزن و اندازه چمدان خود را با آنچه که در این قوانین ذکر شده، انطباق دهید.

سایر اشتباهات فرودگاهی رایج

معرفی اشتباهات رایج فرودگاه
اشتباهات رایج فرودگاه

سفر با هواپیما و انجام پرواز خارجی یا پرواز داخلی، همواره آبستن اشتباهات مختلفی می‌تواند باشد. اگر بخواهیم مروری بر دیگر اشتباهات فرودگاهی رایج انجام دهیم، باید غیر از موارد بالا به مواردی مثل نداشتن بیمه مسافرتی، بررسی نکردن قوانین کشورها برای انجام پروازهای توقف‌دار و فراموش کردن مدارک لازم برای انجام پرواز را می‌توان برشمرد. حتی در مواردی دیده شده که فرد به فرودگاه دیگری غیر از فرودگاهی که قرار است از آن پرواز کند رفته است. اشتباه عجیب و باورنکردنی که شاید بتوان آن را حاصل عجله و استرس دانست. ضمنا، بهتر است همواره آرامش خود را در فرودگاه حفظ و برای رفع مشکلات احتمالی، به اندازه کافی صبر کنید.

طبق آن چیزی که در متن بالا مطالعه کردیم، رعایت نکردن برخی مسائل و عدم توجه به برخی جزئیات می‌توانند دردسرهای بسیار بزرگی در طول سفر هوایی منجر شوند. ما برخی از این موارد را تحت عنوان اشتباهات فرودگاهی رایج به شما معرفی کردیم و حالا مسلما شما می‌توانید روند مسافرت خود را با دقت بیشتری دنبال کنید. اما این نکته را هم به خاطر بسپارید که هر چه بیشتر سفر کنید و تجربه‌های جدیدتری به دست بیاورید، همانقدر پخته‌تر شده و گرفتار چنین اشتباهات پیش‌ پا افتاده‌ای نمی‌شوید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید