بزرگ‌ترین اشتباهاتی که معمولاً مسافران قبل از سفر انجام می‌دهند

برای هرکسی امکان این وجود دارد که پس از خریداری بلیط هواپیما و قبل از انجام دادن سفر خود با هواپیما، اشتباهاتی را انجام دهد که بعدها در طول سفر مشکلاتی را برای وی پیش‌ بیاورد؛ اما این مشکلات چه چیزی می‌توانند باشند و برای جلوگیری از آن‌ها چه می‌توان کرد؟

0
48
خرید بلیط هواپیما و اشتباهات مسافران
اشتباهات مسافران
بزرگ‌ترین اشتباهاتی که معمولاً مسافران قبل از سفر انجام می‌دهندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 24Rating: 3.5بزرگ‌ترین اشتباهاتی که معمولاً مسافران قبل از سفر انجام می‌دهند - بلیط هواپیمابرای هرکسی امکان این وجود دارد که پس از خریداری بلیط هواپیما و قبل از انجام دادن سفر خود با هواپیما، اشتباهاتی را انجام دهد که بعدها در طول سفر مشکلاتی را برای وی پیش‌ بیاورد؛ اما این مشکلات چه چیزی می‌توانند باشند و برای جلوگیری از آن‌ها چه می‌توان کرد؟ - خربد بلیط هواپیما

اشتباهات مسافران قبل از سفر

برای هرکسی امکان این وجود دارد که پس از خریداری بلیط هواپیما و قبل از انجام دادن سفر خود با هواپیما، اشتباهاتی را انجام دهد که بعدها در طول سفر مشکلاتی را برای وی پیش‌ بیاورد؛ اما این مشکلات چه چیزی می‌توانند باشند و برای جلوگیری از آن‌ها چه می‌توان کرد؟ برای پاسخ‌گویی به این سؤال بهتر است تا آخر این مطلب بار دیگر سایت سفرستان را همراهی کنید تا هم با این اشتباهات آشنا شده و هم برای جلوگیری از وقوع آن‌ها قبل از سفر، اقدام نمایید.

خرید بلیط هواپیما و اشتباهات مسافران
اشتباهات مسافران

فرقی نمی‌کند که قصد انجام دادن اولین سفر بین‌المللی خود را داشته و یا در طول سال چندین بار به کشورهای خارجی سفر کرده‌اید، در هر دو حالت امکان دارد که شما اشتباهاتی را انجام دهید که باعث ایجاد دردسر شده و یا به‌طور کامل سفر شما را خراب کند. خبر خوب این است که باکمی برنامه‌ریزی، جلوگیری از اشتباهات مسافرتی بسیار معمول، کاملاً ساده بوده و شما خواهید توانست از تعطیلات خود به‌طور کامل لذت ببرید.

در ادامه به چند مورد از اشتباهاتی که هرکسی پس از خریداری بلیط هواپیما می‌تواند آن را مرتکب شود، اشاره خواهد شد.

بار اضافی

1برداشتن بار اضافی

آوردن لباس مناسب برای هر مناسبتی بسیار وسوسه‌انگیز می‌باشد اما این کار باعث سخت شدن حمل چمدان‌ها شده و حتی ممکن است که به خاطر داشتن بار اضافی و بیش‌ازحد مجاز جریمه‌های هنگفتی را پرداخت کنید. به‌جای این کار بهتر است، چمدان خود را به‌طورمعمول بسته و تقریباً نصف لباس‌هایی را با خود بردارید که برای آن‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اید. شما در طول سفر خود تمامی این لباس‌ها را نخواهید پوشید و مجبور نیستید که سبک لباس پوشیدن خود را قربانی کرده و همیشه به یاد داشته باشید که می‌توانید در طول سفر خود نیز لباس‌های خود را شسته و دوباره به تن کنید.

برنامه های موبایل

2چک نکردن برنامه تلفن همراه خود

دانستن این مسئله که برنامه شما چگونه خواهد بود، برای جلوگیری از هدر رفتن اینترنت همراه و پرداختن هزینه‌های اضافی، بسیار مهم می‌باشد. اگر اینترنت همراه ندارید بهتر است گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید، در این صورت نیز خواهید توانست از طریق اینترنت Wi-fi هواپیما به اینترنت متصل شوید. اگر اینترنت همراه برای شما مهم است حتماً به خاطر داشته باشید که اینترنت بین‌المللی خریداری کرده و یا هنگام رسیدن به مقصد یک سیم‌کارت محلی را خریداری کنید.

زمان بین دو پرواز

3رزرو نکردن زمان اضافی در بین پروازها

حالت‌های پرواز می‌تواند غیرقابل‌پیش‌بینی باشند. اگر دچار تأخیر شوید، ممکن است مجبور باشید تا از بین یک فرودگاه ناآشنا باعجله عبور کرده تا به پرواز موردنظر خود برسید و در این صورت ممکن است که سروقت به پرواز خود نرسید. بهترین راه این است که بلیط هواپیما و پرواز خود را با داشتن زمان کافی بین آن‌ها رزرو کنید. اگر شما از فرودگاه هیثرو (Heathrow) لندن سفر می‌کنید، بهتر است فاصله حداقل دوساعته را بین پروازهای خود در نظر بگیرید، زیرا برای رفتن از پروازی به پرواز دیگر در این فرودگاه باید از ایستگاه‌های امنیتی متعدد عبور کنید.

پول رایج مقصد

4برنداشتن و دریافت نکردن پول رایج محلی در فرودگاه و قبل از سفر

به‌محض این‌که فرودگاه را ترک کنید، در بسیاری از کشورها نیازمند پول محلی خواهید بود تا سوار اتوبوس شده و یا تاکسی کرایه کنید. گرفتن پول از دستگاه‌های خودپرداز موجود در فرودگاه به شما شانس بهتری داده تا بتوانید هر آنچه نیاز است در مقصد موردنظر خود خریداری کنید و حتی بهتر است کمی پول اضافی نیز برای مواقع ضروری دریافت کنید.

ما در هرزمانی که نیاز باشد از کارت اعتباری خود استفاده می‌کنیم اما در هر حالتی پول نقد نیز به همراه خود نگه می‌داریم. بازدید از بازارهای محلی کاری است که حتماً باید آن را انجام داد و بسیاری از مغازه‌های آن فقط پول نقد دریافت کرده و کارت اعتباری قبول نمی‌کنند.

اعلام مسافرت به بانک

5باخبر نساختن شرکت کارت اعتباری از مسافرت خود

بسیاری از شرکت‌های خارجی جلوی معاملات خارجی را می‌گیرند تا از جعل کارت اعتباری جلوگیری شود و ممکن است که حساب شما را ببندند، پس بهتر است پس از خریداری بلیط هواپیما، شرکت کارت اعتباری خود را از مسافرتتان باخبر سازید. درحالی‌که این کار را انجام می‌دهید، بهتر است در مورد این‌که آیا آن‌ها برای انجام معاملات خارجی هزینه اضافی دریافت می‌کنند یا نه، پرس‌وجو کرده تا بعدها مشکلی برایتان به وجود نیاید.

بیمه مسافرتی

6نخریدن و تهیه نکردن بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی هزینه‌های کنسل کردن مسافرت را پوشش می‌دهد تا اگر شما به‌طور غیرمنتظره‌ای نتوانید به مسافرت خود برسید، مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نشوید. برخی از بیمه‌ها همچنین هزینه‌های درمانی ضروری را نیز پوشش می‌دهند، البته این در صورتی است که بیمه درمانی شما، هزینه‌های درمانی را در کشور موردنظر پوشش ندهد.

اخذ ویزا

7چک نکردن مدارک موردنیاز برای ویزا

برگردانده شدن در یک ایستگاه بازرسی خارجی، گران بوده، وقت‌گیر می‌باشد و ممکن است پایان تلخی برای مسافرت شما باشد. سایت‌های زیادی وجود دارد که مدارک موردنیاز برای ویزا را توضیح داده‌اند، پس بهتر است در مورد این مسئله تحقیق کرده و از قبل به فکر آن باشید.

گشت و گذار زیاد

8قرار دادن فعالیت‌ها و یا مقاصد مسافرتی زیاد در یک سفر

این مسئله فرصت‌های شما را محدود خواهد ساخت. اگر این کار را انجام دهید سر شما همیشه شلوغ بوده و قادر نخواهید بود تا گنج‌های پنهان مقصد مسافرتی را یافته و یا از دیگر جنبه‌های آن لذت ببرید و همچنین جدال با مسافرت بیش‌ازحد می‌تواند برای شما سرشار از استرس بوده و نتوانید لذت کافی را از مسافرت خود ببرید. از داشتن زمان برای استراحت و دیدار از بهترین مکان‌های مقصد مسافرتی خود اطمینان حاصل کنید تا بتوانید یک سفر عالی و خاطره‌انگیز را تجربه کنید.

جزئیات رزرو

9چک نکردن جزئیات رزرو

جدال برای پیدا کردن برنامه سفری‌تان در چمدان‌هایتان غیرضروری بوده و حتی ممکن است که در سفر خود، در صورت گم کردن آن، به پرینتر یا دستگاه کپی به مدت چندین روز دسترسی نداشته باشید. اگر امکان این وجود دارد، برنامه سفری را در جیب خود نگه داشته و یا یک کپی الکترونیکی از آن را درگوشی خود ذخیره کنید.

وسایل باارزش

10امن نگه نداشتن وسایل و متعلقات باارزش خود

دزدی آخرین چیزی هست که شما بخواهید با آن روبرو شوید، پس بهتر است پول نقد، وسایل الکترونیکی و دیگر وسایل باارزش خود را امن نگه دارید تا از دزدیده شدن آن جلوگیری شود. شما این کار را می‌توانید با خریداری کیف‌های ضد سرقت انجام داده و در صورت امکان وسایل خود را در این کیف به همراه خود حمل کنید.

روی‌هم‌رفته اگر پس از خریداری بلیط هواپیما به مسائل گفته‌شده دقت کرده و از انجام دادن این اشتباهات اجتناب کنید، خواهید توانست تا یک سفر بی‌دغدغه را انجام داده و نهایت لذت را از مسافرت خود به همراه دوستان و یا خانواده خود ببرید. پس حواس خود را جمع کرده و قبل از سفر به نکات گفته‌شده دقت کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: ordinarytraveler.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید