اشتباهاتی که اغلب گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی مرتکب می‌شوند

همین که بلیط هواپیمای مقصد مورد نظرتان را رزرو کردید چند پله بیش‌تر تا تجربه یک پرواز خاطره‌انگیز فاصله ندارید. گذشته از اینکه برخی از مردم فوبیای سفر با هواپیما دارند ولی همین که یک بار این سفر راحت و آسوده را تجربه کنند تمام ترسشان می‌ریزد. راحتی سفر به یک سری عوامل بستگی دارد که از قلم انداختن آن‌ها، استرس را جایگزین لذت می‌کند ولی وقتی یک بار این اشتباهات را مرتکب شوید در دفعات بعدی سفر این اشتباهات تکرار نمی‌شوند.

0
58
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر
اشتباهاتی که اغلب گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی مرتکب می‌شوندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 9Rating: 3.5اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی و نکاتی که باید بدانند.اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی کم نیست و باید نکاتی را قبل از آغاز سفر خود بدانند چراکه ممکن است با محدودیت های زیادی در سفر روبرو شوند.

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی

همین که بلیط هواپیمای مقصد مورد نظرتان را رزرو کردید چند پله بیش‌تر تا تجربه یک پرواز خاطره‌انگیز فاصله ندارید. گذشته از اینکه برخی از مردم فوبیای سفر با هواپیما دارند ولی همین که یک بار این سفر راحت و آسوده را تجربه کنند تمام ترسشان می‌ریزد. راحتی سفر به یک سری عوامل بستگی دارد که از قلم انداختن آن‌ها، استرس را جایگزین لذت می‌کند ولی وقتی یک بار این اشتباهات را مرتکب شوید در دفعات بعدی سفر این اشتباهات تکرار نمی‌شوند. در ادامه این مطلب تعدادی از اشتباهات رایج را آورده‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم بعد از خرید بلیط هواپیمای خود نگاهی به آن‌ها بیاندازید تا شاید شیرینی سفرتان چند برابر شود.

صندلی نامناسب

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

در صورتی که صندلی‌های کنار پنجره و گوشه را دوست داشته باشید باید سریع برای رزروشان اقدام کنید چون طرفداران این بخش از صندلی‌های کابین کم نیستند. البته در اکثر مواقع هنگام رزرو یا خرید آنلاین بلیط هواپیما گزینه‌ای مبنی بر انتخاب صندلی را می‌بینید و در این صورت جای هیچ نگرانی نیست ولی اگر چنین گزینه‌ای برایتان نمایش داده نشد به محض رزرو بلیط به وبسایت ایرلاین مورد نظر بروید و از پنجره نقشه صندلی‌های هواپیما، صندلی موردنظرتان را انتخاب کنید.

✅ بازدید از مقاله نکات ضروری که در مورد فرود اضطراری باید رعایت شود
✅ بازدید از مقاله نکاتی برای مقابله با حالت تهوع در پرواز
✅ بازدید از مقاله نکاتی که برای سفر آسوده با هواپیما باید رعایت کرد

بار و چمدان اضافه

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

هنگام بستن چمدان سفر باید به یک سری نکات کاربردی دقت کنید چون بارهای سنگین علاوه بر ایجاد هزینه اضافی و وقت‌گیر بودن حملشان، هنگام جابه‌جای شما را خسته می‌کنند. میزان بارها نیز بسته به نوع و مدت سفر متفاوت می‌باشد. به مطالب قبلی وبلاگ مثل روش‌های اصولی بستن چمدان نگاهی بیاندازید تا بدون از قلم انداختن چیزی، وسایل ضروری را بار سفرتان کنید. البته بهتر است در مورد بستن چمدان، قاعده‌ای کلی را در نظر بگیرید؛ همه وسایلی که فکر می‌کنید در طول سفر نیاز خواهید داشت، ضروری نیستند. حالا بعد از رزرو بلیط هواپیما با کمک چک لیست سفر، چمدانتان را ببندید.

چمدان ویژه کابین با سایز اشتباه

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

ایرلاین‌ها برای سفرهای داخلی و بین‌المللی قوانین متفاوتی را وضع کرده‌اند به عبارتی نمی‌توان اندازه‌ دلبخواهی از چمدان‌ها را به داخل کابین هواپیما برد. برای همین حتما قبل از اینکه راهی فرودگاه شوید و خانه را ترک کنید، محدودیت‌های اندازه چمدان ویژه کابین را از وبسایت ایرلاین مربوطه چک کنید. این محدودیت‌ها می‌تواند در ایرلاین‌ها متفاوت باشد، حتما قوانین مربوط به ایرلاینی را مطالعه کنید که بلیط هواپیمای خود را از آن‌جا خریده‌اید. برای اینکه خیالتان راحت‌تر باشد مطلب چمدان‌های ویژه کابین هواپیما را از وبلاگ سفرستان پیدا کنید و نکات لازم را در نظر بگیرید.

تاریخ انقضای پاسپورت و اطلاعات نادرست

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

هیچ ضدحالی مثل باخبر شدن از انقضای پاسپورت بعد از برنامه‌ریزی برای سفر و رزرو بلیط هواپیما نیست یا وقتی آنقدر کم‌تجربه باشید که تصور کنید برای سفر به کشورهای دیگر مثل ترکیه نیازی به ویزا ندارید. ضد حال بزرگ دیگر وقتی است که متوجه می‌شوید بعضی از کشورها از 6 ماه مانده به تاریخ انقضای پاسپورت به گردشگران اجازه ورود نمی‌دهند. به هر حال بهتر است قبل از هر گونه تصمیمی تاریخ انقضای پاسپورتتان را چک کنید و در صورت نیاز اقدام به تمدید پاسپورتتان کنید. در مرحله بعدی برنامه سفرتان را مجددا مرور کنید، اختلاف ساعت‌ها را در نظر بگیرید و مشخصاتتان را در بلیط‌ها بررسی کنید.

برنامه فشرده و گم شدن

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

اکثر اوقات فرصت کوتاهی برای سفر پیدا کرده و همان فرصت را تبدیل به مسافرتی فشرده می‌کنیم که در پایان سفر به چند روز استراحت نیاز داریم تا خستگی سفر را از تنمان بیرون کنیم. اما راهکار پیشنهادی ما این است که بخشی از برنامه سفرتان را خالی نگه دارید تا با پایان تعطیلات نیاز به چند روز تعطیل دوباره نداشته باشید و از بازدیدهای محدود خود بیش‌ترین بهره را ببرید و به اصطلاح سفرتان تبدیل به بازدیدهای تُک پایی و سک سک زدن‌های دوران بچگی نباشد.

گم شدن

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

در طول سفر ممکن است یک یا چند باری راهتان را گم کنید، از گم شدن نهراسید چرا که ماجراجویی جدیدی به سفرتان اضافه می‌شود و ممکن است مسیر اشتباه به رستوران، جاذبه و یا ساحل زیبایی ختم شود که قبلا احتمال رویارویی با آن را نداشتید. با این حال استرسی که به خاطر گم شدن به جانتان می‌افتد چندان خوشایند نیست و در صورتی که مسلط به زبان کشور مقصد نباشید موجب دردسر فراوان می‌شود برای همین بهتر است همیشه کارت هتلی که در آن اقامت دارید به همراه خود داشته باشید.

هزینه‌های رومینگ

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

در سفرهای بین‌المللی مراقب هزینه‌های رومینگ باشید، برای فرار از این هزینه‌های سرسام‌آور راه‌های مختلفی وجود دارد. مثلا می‌توانید بعد از رزرو بلیط هواپیما و قبل از ترک کشور به صورت آنلاین و یا تماس با اپراتورهای تلفن همراه خود از بسته‌های رومینگ و تماس بین‌المللی استفاده کنید. اگر ترجیح می‌دهید از سیم‌کارتتان در طول سفر بین‌المللی استفاده نکنید، رومینگ تلفن را خاموش کرده و اپلیکیشن‌های مناسب سفر را قبل از پرواز و خروج از کشور دانلود و نصب کنید تا به راحتی از طریق اینترنت بی سیم هتلتان از آن‌ها بهره‌مند شوید.

تبادل ارز بیش از حد

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

بهتر است همیشه مبلغی از پول رایج کشور مقصد را به همراه داشته باشید اما از مبلغ‌ها و اسکناس‌های زیاد صرف نظر کنید چون پول نقد زیاد در سفر فاجعه به بار می‌آورد، چه با گم شدن و چه سرقت. اغلب گردشگران در سفرهای اول خود مبلغ هنگفتی را برای خرید، رزرو هتل و خرید بلیط هواپیمای برگشت به همراه می‌برند، نه تنها حمل این مبلغ ضرورتی ندارد بلکه شما را در جریان بی‌پایانی از استرس و دلهره غرق می‌کند. بعد از تهیه بلیط هواپیما، بودجه مورد نیازتان را حساب کنید و مقداری پول رایج کشور مقصد را از خودپردازهای فرودگاه یا بانک بگیرید.

پوشیدن کفش نامناسب

اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر خارجی
اشتباهات گردشگران در اولین تجربه سفر

اهمیتی ندارد خانه خود را به چه مقصدی ترک می‌کنید، دو خیابان آن‌طرف‌تر باشد یا آن سوی دنیا، اگر کفش مناسبی نپوشیده باشید اولین آرزویتان برگشت به خانه خواهد بود. پس تعطیلات خود را با پوشیدن کفش‌های نامناسب و یا پاشنه بلند به باد ندهید، خستگی جسمانی فاکتوری است که لذت سفر را به حداقل می‌رساند و انتخاب لباس و کفش مناسب اساسی‌ترین بخش تضمین راحتی سفر هستند. در خصوص انتخاب کفش مناسب دغدغه‌ای نداشته باشید، هر کسی در بین کفش‌هایش راحت‌ترینشان را می‌شناسد، همان کفش را در سفر کوتاه یا طولانی خود بپوشید. در پایان اگر در سفر اولتان با مشکلات دیگری مواجه شدید، تجربه خود را با سفرستان به اشتراک بگذارید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز داخلی و خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما داخلی و خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید