اصطلاحات رایج در هتل ها

این روزها سفر به یکی از مهمترین بخش های زندگی بسیاری از ما تبدیل شده است و تجربیات بسیار زیادی را در اختیارمان قرار می دهد. انسان ها در سفر با تجربیات و فرهنگ های مختلفی روبرو می شوند که هرکدام می تواند در زندگی وی موثر واقع شود. اما کسب این تجربیات مستلزم آشنایی با برخی از اصلاحات و زبان هاست که بیش از پیش ما را در درک بسیاری از جنبه های سفر یاری می کند.

0
16
معرفی اصطلاحات رایج در هتل ها
اصطلاحات رایج در هتل ها
اصطلاحات رایج در هتل هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 18Rating: 4.0اصطلاحات رایج در هتل ها و اطلاعات لازم در خصوص ویژگی هتل ها.اصطلاحات رایج در هتل ها دانستنشان آن قدر مهم و ضروری است که می تواند تأثیر مستقیمی بر کیفیت سفر و تجربیات شما از آن سفر داشته باشد.

آشنایی با اصطلاحات رایج در هتل ها

این روزها سفر به یکی از مهمترین بخش های زندگی بسیاری از ما تبدیل شده است و تجربیات بسیار زیادی را در اختیارمان قرار می دهد. انسان ها در سفر با تجربیات و فرهنگ های مختلفی روبرو می شوند که هرکدام می تواند در زندگی وی موثر واقع شود. اما کسب این تجربیات مستلزم آشنایی با برخی از اصلاحات و زبان هاست که بیش از پیش ما را در درک بسیاری از جنبه های سفر یاری می کند. اگر شما جزو دوستداران گردشگری باشید، مطمعناً اصطلاحات و کلمات متعددی به گوشتان خورده است که هر یک معنای ویژه‌ای در این حوزه دارند. در این میان هتل ها نیز از جمله بخش های مهم این حوزه هستند که اصطلاحات و عبارات منحصر به فردی دارند. بسیاری اوقات دانستن این اصطلاحات آن قدر مهم و ضروری است که می تواند تأثیر مستقیمی بر کیفیت سفرمان بگذارد. پس اگر از خریداران بلیط هواپیما به سوی مقصدی هستید در این مطلب با ما همراه شوید تا با اصطلاحات رایج در هتل ها آشنا شوید.

چک این (Check in)

معرفی اصطلاحات رایج در هتل ها
اصطلاحات رایج در هتل ها

بعد از رزرو بلیط هواپیما و رسیدن به هتل خود، اولین کار در هتل چک این است. به طور کلی چک این در هتل به این معنی است که وارد لابی شوید، خود را پشت میز پذیرش معرفی کنید، مدارک و شناسنامه خود را ارائه کرده، برخی دستورالعمل ها در مورد نحوه استفاده از وای فای را دریافت کرده و کلید اتاق خود را دریافت کنید. در برخی از هتل های لوکس، هنگامی که وارد می شوید، یکی از پرسنل های هتل از شما استقبال می کند و شما را مستقیماً به اتاق خود راهنمایی کرده و شخصاً از شما پذیرایی می کند.

چمدان بر (Bellboy)

معرفی اصطلاحات رایج در هتل ها
اصطلاحات رایج در هتل ها

اگر تا به حال در یک هتل فرست کلاس اقامت داشته باشید، حتماً اصطلاح bellboy به گوشتان خورده است. معمولاً این افراد در حمل و نقل چمدان به داخل هتل و اتاق هایشان از میهمانان پذیرایی می کنند. این افراد اغلب در نزدیکی درهای هتل ایستاده اند و ضمن خوش آمد گویی، میهمانان را به میز پذیرش هدایت می کنند. در شرایطی که میهمان دارای معلولیت جسمی باشد، این افراد وظیفه کمک به آن ها را بر عهده دارند. ارائه اطلاعات درباره جاذبه های شهر نیز از دیگر وظایف این افراد می باشد.

روم سرویس (Room Service)

روم سرویس یک سرویس منحصر به فرد هتل هاست که به میهمانان برای تحویل غذا و نوشیدنی در اتاق ارائه می شود. این سرویس به عنوان زیر مجموعه ای از بخش رستوران هتل است و بیشتر در هتل های لوکس و همچنین در کشتی های مسافرتی لوکس ارائه می شود. متل ها (راه سراها) فاقد چنین خدماتی هستند. این خدمات ممکن است به صورت 24 ساعته یا فقط در ساعات مشخصی ارائه شود. غالباً هزینه سفارشات روم سرویس از رستوران آن بیشتر است.

✅ بازدید از مقاله قوانین متداول هتل ها در ایران

هاوس کیپینگ (Housekeeping)

معرفی اصطلاحات رایج در هتل ها
اصطلاحات رایج در هتل ها

در کل یک هاوس کیپر هتل، مسئولیت رسیدگی به نظافت اتاق ها و سایر مناطق یک هتل را در روز به عهده دارد. وظایف هاوس کیپر در هتل معمولاً شامل مرتب کردن رختخواب، تعویض حوله ها، جارو کردن اتاق، تمیز و ضد عفونی کردن سرویس بهداشتی و حمام از جمله وظایف یک هاوس کیپر می باشد. همچنین این شخص موظف است هنگام ترک میهمان اتاق را برای مسافر جدید تمیز و آماده کند.

چک ‌اوت (Checkout)

عکس چک‌این بوده و دقیقا مربوط به زمانیست که شما باید اتاق‌تان را تحویل دهید و هتل را ترک نمایید. چک ‌اوت هتل‌ها معمولاً ساعت ۱۲ ظهر می باشد. گفتنیست که در بیشتر هتل‌ها پس از تخلیه اتاق، یکی از پرسنل هتل سری به اتاق زده و شرایط اتاق را چک خواهد کرد.

انواع اصطلاحات برای اتاق ها در هتل

اتاق استاندارد (Standard Room)

معرفی اصطلاحات رایج در هتل ها
اصطلاحات رایج در هتل ها

یک اتاق استاندارد در دسته ارزان ترین اتاق های یک هتل قرار دارد. معمولاً در این اتاق ها یک تخت کینگ سایز وجود دارد. یک اتاق استاندارد شامل اشیا اساسی از قبیل میز، صندلی، کمد، جا لباسی، تلویزیون، تلفن، دستگاه قهوه ساز و حمام است. ارائه سایر امکانات رفاهی در اتاق استاندارد به نوع هتل بستگی دارد. به عنوان مثال، هتل های دو ستاره می توانند کمی بیشتر از این خدمات را ارائه دهند. اتاق های استاندارد یک هتل پنج ستاره شامل تلویزیون صفحه تخت، وان و حمام لوکس و مجهز و دکوراسیون داخلی شیک است. واسه تعطیلات دلم نمیخواد اصلا تهران باشم .

اتاق متوسط (Moderate Room)

به طور معمول، این اتاق کمی بهتر از اتاق استاندارد است. اتاق متوسط در مقایسه با اتاق استاندارد منظره ای خیره کننده و راحتی خاصی دارد. این اتاق می تواند شامل تخت های دو نفره باشد. یک اتاق متوسط ​​می تواند با اضافه کردن یک تخت دوقلوی دیگر به اتاق چهار تخته تبدیل شود. این اتاق بیشتر مناسب سفرهای بیزنسی است. این گروه از اتاق ها با کلیه وسایل لوکس مانند تلویزیون، تلفن، AC، DVD player، میز، صندلی، جا لباسی، حمام لوکس (با دوش و کلیه لوازم بهداشتی برند) طراحی شده است. امکانات اضافی از قبیل اتو، سشوار، کتری و دستگاه تصفیه هوا با عملکرد رطوبت ساز وجود دارد.

اتاق خانواده (Family Room)

همانطور که از نام آن هم پیداست، این اتاق برای اسکان خانواده ها طراحی شده است. بعضی از هتل ها اتاق های خانوادگی با سه یا چهار تختخوابه ارائه می دهند. این اتاق می تواند سه تخت کویین سایز را در خود جای دهد. اتاق های خانوادگی همچنین دارای مبل های بزرگ و جاداری هستند که جذابیت آن را برای خانواده ها چند برابر می کند. برخی از هتل ها تختخواب جداگانه برای کودکان ارائه می دهند.

انواع اصطلاحات برای سرویس دهی هتل ها

  • (O.R)(Only Room): یعنی اقامت در اتاق بدون وعده ی غذایی
  • (B.B)(Bed & Breakfast)(سرویس تخت و صبحانه): یعنی اقامت در اتاق به همراه یک وعده صبحانه
  • (H.B) (Half Board)(سرویس صبحانه و یک وعده غذا): یعنی اقامت در اتاق به همراه یک وعده صبحانه، یک وعده نهار یا شام
  • (F.B)(Full Board)(سرویس صبحانه، نهار و شام): یعنی اقامت در اتاق به همراه ارائه یک وعده صبحانه، یک وعده نهار و یک وعده شام
  • (ALL)(All Inclusive)(سرویس کامل غذا و نوشیدنی): یعنی اقامت در اتاق به همراه صرف صبحانه، نهار و شام و ارائه ی نوشیدنی رایگان
  • (Ultra Inclusive)(سرویس ویژه کامل): یعنی در اختیار داشتن تمامی امکانات هتل بدون هیچگونه پرداخت هزینه شامل: غذا، نوشیدنی، اتاق کودک، اسنک بار، استخر، سالن های بازی و ….

در ادامه می توانید با نکات مهم اقامت در هتل آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید