اصطلاحات ضروری در سفر مالزی

اگر قصد خرید بلیط هواپیما مالزی و سفر به این کشور دوست داشتنی را دارید، بد نیست با برخی از اصطلاحات ضروری در سفر مالزی آشنا شوید تا هم ارتباطی مفیدتر و حس صمیمیت بیشتری با مردم مالزی برقرار کنید و هم از امتیازات بی شماری نظیر یافتن دوست و گرفتن تخفیف در بازارهای محلی بهره مند گردید.

0
85
معرفی اصطلاحات ضروری در سفر مالزی
اصطلاحات ضروری در سفر مالزی
اصطلاحات ضروری در سفر مالزیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 27Rating: 4.0اصطلاحات ضروری در سفر مالزی و آشنایی با مکالمات روزمره و مهم مالزیایی.اصطلاحات ضروری در سفر مالزی و آموختن چندین واژه و اصطلاح از زبان کشور مقصد از ضروریات هر سفری است و سفر به مالزی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

آشنایی با اصطلاحات ضروری در سفر مالزی

اگر قصد خرید بلیط هواپیما مالزی و سفر به این کشور دوست داشتنی را دارید، بد نیست با برخی از اصطلاحات ضروری در سفر مالزی آشنا شوید تا هم ارتباطی مفیدتر و حس صمیمیت بیشتری با مردم مالزی برقرار کنید و هم از امتیازات بی شماری نظیر یافتن دوست و گرفتن تخفیف در بازارهای محلی بهره مند گردید. مسافرت از معدود تفریحاتی است که فرصت های فراوانی را با خود به همراه دارد: سفر کردن نه تنها فرصت بازدید از دیدنی ها و زیبایی های دنیا را برای ما فراهم می کند، بلکه شانس یادگیری فرهنگ و حتی زبان مردم دیگر نقاط مختلف دنیا را برای ما بوجود می آورد. یادگیری زبان مردم مختلف دنیا، حتی اگر چندین اصطلاح ضروری باشد، این پیام را منتقل می کند که شما برای زبان و فرهنگ مردم آن ها ارزش و احترام قائلید. در کشور مالزی نیز، با وجود اینکه اکثر مردم تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط دارند، صحبت کردن به زبان آن ها سبب ایجاد حس نزدیکی بیشتر با مردم خوب این کشور می گردد. از این رو، این مطلب را به اصطلاحات ضروری در سفر مالزی اختصاص داده ایم تا شما عزیزان پیش از رزرو اینترنتی بلیط هواپیما مالزی و سفر به این کشور دیدنی، با برخی از اصطلاحات و واژگان پرکاربرد این زبان شیرین آشنا شوید.

تلفظ صحیح کلمات در زبان مالزیایی

پیش از هر چیزی، ابتدا اجازه دهید شما را با نحوه صحیح تلفظ حروف صدادار در زبان مالزیایی آشنا کنیم و سپس به اصطلاحات ضروری در سفر بپردازیم. در زبان مالزیایی حروف صدادار به شکلی کشیده و به صورت زیر تلفظ می شوند:

A: با صدای آه

E: با صدای یوه

I: با صدای ایی

O: با صدای اوه

U: با صدای ایو

سلام به زبان مالزیایی

معرفی اصطلاحات ضروری در سفر مالزی
اصطلاحات ضروری در سفر مالزی

خبر خوش این است که واژه سلام در زبان مالزیایی همان (Hello) در زبان انگلیسی است. اما در مالزی در اغلب موارد به جای گفتن Hello، از اصطلاحات دیگری نظیر صبح بخیر، عصر بخیر و شب بخیر استفاده می کنند و این اصطلاحات براساس زمان روز با یکدیگر متفاوت اند.

✅ بازدید از مقاله اصطلاحات ضروری در سفر چین

صبح بخیر: Selamat pagi (سِلَمَت پاجی)

بعدازظهر بخیر: Selamat tengah hari (سِلَمَت تینگاه هاری)

عصر بخیر: Selamat tengah hari (سِلَمَت پوه تونگ)

شب بخیر: Selamat Malam (سِلَمَت ماه لاهم)

احوالپرسی به زبان مالزیایی

پس از شروع مکالمه با گفتن سلام به زبان مالزیایی، نوبت به آن رسیده که با استفاده از اصطلاح هایی که برای احوالپرسی بکار می رود، مکالمه را ادامه دهید. بدین منظور باید از جمله apa kabar? (آپاه کابار) به معنای «حالت چطوره؟» استفاده کنید. معمولا پاسخ آن ها به این سوال: kabar baik (کابار بایک) به معنای «خوبم» خواهد بود. اگر کسی چنین سوالی از شما پرسید نیز شما می توانید با دو بار گفتن کلمه:  baik(بایک) او را از حال خود باخبر کنید. اگر در پاسخ به این سوال کسی از ترکیب واژه منفی tidak استفاده کرد، به معنای آن است که حال خوبی ندارد. از دیگر اصطلاح های کاربردی برای احوالپرسی و خوشامدگویی می‌توان به selamat dating (خوش آمدید) و selamat tinggal (خدانگهدار: اگر شما کسی هستید که مکانی را ترک می کنید) و selamat jalan (خدانگهدار: اگر شخص دیگری شما را ترک می کند) اشاره کرد. برای خداحافظی به زبان عامیانه نیز می توانید از اصطلاحاتی چون jumpa lagi (جوم پاه لاه جی) و Sampai jumpa (ساهم پای جوم پاه) به معنای «بعدا می بینمت» استفاده کنید.

خودتان را به زبان مالزیایی معرفی کنید

در زبان مالزیایی از کلمه Saya به عنوان ضمیر فاعلی و مفعولی اول شخص مفرد استفاده می گردد. اگر قصد داشته باشید خود را به کسی معرفی کنید، باید ابتدا کلمه Nama (به معنای نام) را در اول جمله گذاشته و سپس saya را در ادامه آن قرار دهید و در آخر نام خود را بدان بیفزایید. بعنوان مثال: nama saya …. برای گفتن سن و محل زندگی خود نیز با استفاده از ضمیر فاعلی ذکر شده و افزودن کلماتی مناسب به شکل زیر عمل کنید: (به جای نقطه چین سن و محل زندگی خود را بگویید)

Saya berumur …. tahun (من … ساله هستم)

…. Saya berasal dari (من اهل … هستم)

واژگان و اصطلاحاتی پرکاربرد برای معاشرت در مالزی

از آنجایی که برخی از واژگان و اصطلاحات در زبان مالزیایی با بسامد بسیار بالا تکرار می شوند، یادگیری آن ها به شما کمک می کند که احساس و نظر خود را با استفاده از کمترین کلمات بیان کنید. در ادامه با برخی از این واژگان آشنا خواهید شد:

بله: Ya / iya

خیر: Tidak / Tak

مشکلی نیست: Takde masalah

متوجه نشدم: Saya faham/Saya tidak faham

متشکرم: terima kasih (banyak)

قابلی نداشت/خواهش می کنم: anda dialu-alukan

متاسفم: Mintamaaf

نمی دانم: Sayatidaktahul

نام شما چیست؟: ? Siapanamaanda

ساعت چنده؟: ? Pukulberapa

باید بروم: Saya terpak saber angkat

اصطلاحات ضروری برای پرسیدن آدرس

با وجود اینکه نقشه های بسیار دقیق و با جزئیاتی از شهرهای مختلف کشور زیبای مالزی به صورت دیجیتال در دسترس است، اما گاهی ممکن است بنا به دلایل مختلفی نظیر عدم دسترسی به اینترنت، مجبور شوید از محلی ها درباره رسیدن به مکانی پرسش و جو کنید. بدین منظور باید با اصطلاحات پرکاربرد در این زمینه آشنا شوید تا در یافتن مکان موردنظر خود با مشکل مواجه نگردید. برخی اصطلاحات پرکاربرد برای پرسیدن آدرس عبارتند از:

?.. di mana adalah(چطور می توانم به … بروم؟)

? di mana tandas (سرویس بهداشتی کجاست؟)

lurus ke depan (مستقیم به سمت جلو برو)

Belok kiri (برو به چپ)

belok kanan (برو به راست)

Mintak tolong (لطفا)

Berhenti (بایست)

ساده ترین راه یادگیری زبان مالزیایی

بهترین و ساده ترین روش یادگیری زبان مالزیایی، همراه داشتن برخی از واژگان و اصطلاحات ضروری و پرکاربرد و تمرین آن ها با مردم این کشور است. به هیچ وجه از صحبت کردن به این زبان با محلی ها نهراسید و نگران گفتن کلمات اشتباه و بروز سوء تفاهم نباشید. بی شک تلاش شما برای یادگیری و بکاربردن زبان مالزیایی در کشور مالزی و برای مردم این کشور ارزشمند است و مطمئن باشید که بدترین اشتباهات شما در ادای کلمات نیز با لبخندی دوستانه از سوی مردم میهمانان نواز این کشور اصلاح خواهد شد.

در ادامه می توانید با اصطلاحات ضروری در سفر دبی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید