اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر

قوانین و باید و نبایدهایی که توسط ایرلاین های مختلف تنظیم شده اند در برخی موارد منحصر به همان ایرلاین هستند و برای اطلاع از آن ها باید به سایت آن شرکت هواپیمایی و یا آژانس مسافرتی خود مراجعه کنید.

0
24
میزان اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر
اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر
اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 28Rating: 4.5اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر و دانستنی های قوانین میزان بار.اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر هزینه اضافه بار و میزان بار مجاز هواپیمایی آسمان به صورت دقیق در ادامه در اختیار مسافرین قرار گرفته است.

بار مجاز و میزان اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر

قوانین و باید و نبایدهایی که توسط ایرلاین های مختلف تنظیم شده اند در برخی موارد منحصر به همان ایرلاین هستند و برای اطلاع از آن ها باید به سایت آن شرکت هواپیمایی و یا آژانس مسافرتی خود مراجعه کنید. مثلا اگر از مسافران ایرلاین معروف و معتبر ایران ایر باشید حتما سوالات زیادی مربوط به اضافه بار، میزان بار مجاز، هزینه ها و جریمه های آن به ذهنتان خطور می کند. قوانین مربوط به اضافه بار ایران ایر یا هما فرق چندانی با شرکت های هواپیمایی داخلی دیگر ندارد ولی جزئیات اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر به طور کامل در زیر آورده شده است. اگر از خریداران بلیط هواپیما توسط این ایرلاین هستید پس با ما همراه باشید.

میزان بار مجاز

میزان بار مجاز مسافران پروازهای ایرلاین ایران ایر به نسبت کلاس پروازی، مسیر پرواز و مقصد متغیر است؛ به این صورت که در کلاس های نرخی اکونومی به ازای هر مسافر حداکثر ۳۰ کیلوگرم بار و برای کلاس نرخی بیزینس به ازای هر مسافر ۴۰ کیلوگرم بار می توان حمل کرد. بار مسافر نوزاد نیز در کلیه کلاس های نرخی تا ۱۰ کیلوگرم تعیین شده است.

نکات و مقررات وزن کشی

بار همراه مسافر یا به صورت تعداد بسته و یا وزن آن محاسبه می شود که در هواپیمایی ایران ایر محاسبه آن بر حسب وزن بار است.

مسافر باید قبل از ساعتی که در بلیط هواپیما قید شده در فرودگاه حاضر شود.

هر ساک یا کیف دستی که به عنوان بار دستی به داخل کابین حمل می شود، باید جهت بررسی به باجه پذیرش تحویل داده شده و برچسب تایید دریافت کنند.

مسافر باید قبل از خروج از خانه لیست اشیا مجاز همراه مسافر را که بر روی بلیط هواپیما ذکر شده، چک کند.

گاهی عدم بسته بندی مناسب مشمول پرداخت هزینه اضافی می شود.

اشیا ممنوعه

میزان اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر
اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر

اگر سفر هوایی را برگزیده باشید باید بدانید که حمل هرگونه کالای خطرناک در جامه دان و یا حمل آن به صورت همراه ممنوع است. کالاهای خطرناک یعنی وسایل یا اشیایی که می توانند به جان و اموال انسان و یا بدنه هواپیما آسیب برسانند. البته برای حمل مقدار محدودی از داروها و لوازم آرایشی استثناهایی وجود دارد ولی حمل آن تحت شرایط خاصی که شرکت هواپیمایی تعیین می کند، انجام می شود.

بار همراه

معمولا مسافران و خریداران بلیط هواپیما ارزان و پروازهای ایرلاین های مختلف می توانند مقدار مشخصی از بارهای خود را با خود به داخل کابین هواپیما ببرند و این مقدار بر حسب کلاس پروازی می تواند کم تر یا بیش تر باشد. ساک یا کیفی که مسافر به همراه خود داخل کابین می برد باید اندازه مشخصی نیز داشته باشد یعنی مجموع ابعاد آن بیش تر از ۱۱۵ سانتی متر نباشد.

میزان اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر
اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر

در صورتی که بلیط هواپیما خریداری شده شما از ایرلاین ایران ایر کلاس پروازی اکونومی باشد، فرقی هم نمی کند مسافر پروازهای خارجی یا داخلی باشید، می توانید ۵ کیلوگرم بار به همراه خود داخل کابین ببرید. اما اگر بلیط هواپیما هما کلاس یا بیزینس را برای سفرهای خارجی یا داخلی خود خریده‌اید، بار دستی شما می تواند حداکثر تا ۷ کیلوگرم باشد.

هزینه بار اضافی

چنانچه از اضافه بودن بار خود خبر دارید و یا بعد از وزن کشی متوجه وزن بیش از حد مجاز آن شدید باید هزینه ای را به عنوان جریمه پرداخت کنید که معمولا این هزینه بر حسب نوع کلاس پروازی و نوع پرواز و مسیر پرواز حساب می شود. به این صورت که به ازای هر کیلوگرم بار اضافه مبلغ خاصی مشخص شده و به اندازه یک درصد از هزینه بلیط هواپیما به عنوان جریمه در نظر گرفته شده است. این مبلغ در فرودگاه مبدا از مسافر دریافت می شود.

✅ بازدید از مقاله اضافه بار شرکت هواپیمایی آسمان

رهایی از دردسرهای بار اضافی

همه جا شنیده و خوانده اید که باید سفر هوایی را در کمال آرامش شروع کنید تا مبادا تجربه ناخوشایندی از سفر داشته باشید. چون معمولا هدف اصلی سفرهای تفریحی لذت و آرامش است. پس در قدم اول و موقع بستن چمدان تنها وسایل ضروری را بردارید و اگر مقصدتان را با چمدان سنگینی ترک می کنید ۱ تا ۲ ساعت زودتر از زمان پرواز در فرودگاه حاضر شوید.

لیست کالاهای ممنوعه

مواد منفجره و لوازم آتش بازی

گازهای تحت فشار، آتش زا و غیره

گازهای فوق سرد شده مثل نیتروژن مایع

مایعات آتش زا مثل رنگ، تینر، محلول ها، آستون، انواع پاک کننده ها، آب بند، درزگیر و چسب ها

جامدات آتش زا مثل کبریت

مواد اکسیدکننده و شونده مثل سفید کننده ها و پاک کننده ها

مولدهای اکسیژن شیمیایی، بادکننده های کیسه هوا و واحدهای کیسه هوا

یخ خشک، اکسیژن مایع سرد

چسب ها

آلات صنعتی مثل فشارسنج، کلیدهای جیوه ای و لوازم یکسو کننده

آرسنیک، سموم دفع آفات نباتی، گاز اشک آور

هر نوع چراغ قوه

مواد عفونی، سمی و مواد رادیواکتیو

در ادامه می توانید با اضافه بار شرکت هواپیمایی کیش ایر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید