اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان

یکی از ایرلاین های باسابقه و خوش نام کشورمان، شرکت هواپیمایی ماهان است و به طور متوسط روزانه به بیش از 50 مقصد داخلی و خارجی پرواز مستقیم انجام می دهد. از جمله دلایلی که مسافران خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی ماهان را ترجیح می دهند، امکانات و خدمات باکیفیت و مناسب این ایرلاین است.

0
160
معرفی اطلاعات اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان
اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان
اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 22Rating: 4.0اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان و آشنایی با جزئیات و نکات حمل بار.اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان یکی از ایرلاین های باسابقه و خوش نام کشورمان در ادامه با توضیحات کامل قوانین حمل بار آورده شده است.

آشنایی با اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان

یکی از ایرلاین های باسابقه و خوش نام کشورمان، شرکت هواپیمایی ماهان است و به طور متوسط روزانه به بیش از 50 مقصد داخلی و خارجی پرواز مستقیم انجام می دهد. از جمله دلایلی که مسافران خرید بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی ماهان را ترجیح می دهند، امکانات و خدمات باکیفیت و مناسب این ایرلاین است. در تمامی سفرها سوالات زیادی برای مسافران در خصوص پرواز و به ویژه میزان باز مجاز، قوانین اضافه بار ایرلاین و … پیش می آید. می دانید که هر شرکت هواپیما درخصوص اضافه بار و میزان بار مجاز قوانین منحصر به فرد خود را دارد. چنان چه پروازهایتان را از طریق شرکت هواپیمایی ماهان انجام می دهید، بهتر است درباره اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان اطلاعات کافی داشته باشید تا در فروگاه دچار مشکل نشوید. ما در این مطلب برای شما خریداران محترم بلیط هواپیما تمامی آن چه را که در این زمینه باید بدانید، گردهم آورده ایم تا راهنمایی خوبی برای شما مسافران عزیز باشد.

پذیرش مسافر

معرفی اطلاعات اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان
اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان

زمانی که مسافر در فرودگاه حاضر می شود، مراحل لازم برای پذیرش را بایستی طی نماید. اگر بلیط هواپیما از شرکت هواپیمایی ماهان را خریداری کنید، برای پروازهای داخلی باید حداقل 2 ساعت و برای پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت زودتر از زمان پرواز باید در فرودگاه حاضر شوید. گیت ها نیم ساعت قبل از پروازهای داخلی بسته می شوند و در پروازهای خارجی 1 ساعت قبل از گیت ها را می بندند. پس از بسته شدن گیت ها پذیرش مسافر دیگر امکان پذیر نیست. اگر همراه گروه یا اعضای خانواده قرار است به سفر بروید، سعی کنید کمی زودتر از زمان معین در فرودگاه حضور داشته باشید تا بتوانید صندلی هایتان را در پرواز کنارهم انتخاب کنید.

بار مجاز شرکت هواپیمایی ماهان

همان طور که گفتیم، شرکت هواپیمایی ماهان هم همچون تمام ایرلاین های دنیا در خصوص میزان بار مجاز قوانین خاص خود را دارد. در شرکت هواپیمایی ماهان میزان بار مجاز به نوع کلاس پروازی مسافر بستگی دارد و برای هر کلاس متفاوت است. بار و چمدان مسافر بایستی در ابعادی کمتر از 158 سانتی متر باشند. در صورت بزرگ و حجیم بودن بار مسافر باید از قبل با شرکت هواپیمایی ماهان هماهنگی ها لازم را به عمل بیاورد. حال، میزان بار مجاز علاوه بر کلاس پروازی، به نوع پرواز نیز بستگی دارد.

✅ بازدید از مقاله اضافه بار شرکت هواپیمایی ایران ایر

در پروازهای داخلی، مسافران کلاس اکونومی پرواز مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار و چندان هستند و مسافران کلاس بیزینس مجاز به حمل 25 کیلوگرم بار می باشند. در پروازهای خارجی و بین المللی، مسافران  کلاس اکونومی مجاز هستند 30 کیلوگرم بار و چمدان همراه خود داشته باشند و مسافران کلاس بیزینس مجاز به حمل حداکثر 40 کیلوگرم بار هستند. در صورتی که بار مسافر از این مقادیر بیشتر باشد، بایستی بابت هر کیلو وزن اضافی بار جریمه پرداخت کند. هزینه اضاف بار شرکت هواپیمایی ماهان و تمام ایرلاین های دیگر چه در ایران و چه در کل جهان متفاوت از یکدیگر هستند.

بار همراه مسافر

معرفی اطلاعات اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان
اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان

در قوانین انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) تعیین شده است که هر مسافر علاوه بر باری که تحویل قسمت پذیرش می دهد، می تواند وسایلی را در میزان مشخص همراه خود به داخل کابین هواپیما حمل کند. بهتر است با این قوانین و میزان مجاز بار همراه در شرکت هواپیمایی ماهان آشنا شوید و در صورت خرید بلیط هواپیما از این ایرلاین با مشکلاتی در این زمینه مواجه نشوید.

 • ابعاد ساک یا چمدانی که مسافر می تواند همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرد، نباید از 23*40*55 سانتی متر بیشتر باشد.
 • در پروازهای داخلی و خارجی، مسافران کلاس اکونومی می توانند حداکثر 5 کیلوگرم بار به داخل کابین ببرند. مسافران کلاس بیزینس نیز مجاز به حمل حداکثر 7 کیلوگرم بار به داخل کابین هستند.
 • مسافران می توانند اشیائی از قبیل دوربین، مجله، کتاب، غذای نوزاد، چتر، ملحفه یا پتوی کوچک، عصا و … را همراه خود به داخل کابین ببرند.
 • درباره حمل مایعاتی از قبیل عطر، لوسیون، شامپو و … نیز محدودیت هایی وجود دارند. حجم مایعات باید از 100 میلی لیتر کمتر بوده و بسته بندی مناسب داشته باشند. محدودیت هایی که درباره حمل مایعات وجود دارند، شامل اسپری دئودورانت، خمیر دندان، ژل اصلاح، ژل مو، عسل، مربا، کرم، شربت و … می باشند.
 • مایعاتی چون عطر و ادکلن که از فروشگاه های معاف از مالیات (Duty Free Shop) خریداری می شوند، حتما باید در یک کیسه پلاستیک مهر و موم شده قرار بگیرند و فاکتور خریدشان کنارشان باشد. در غیر این صورت، مشمول محدودیت ها در خصوص مایعات خواهند شد.
 • بردن هرگونه اسلحه سرد و گرم، شمشیر، قمه، چاقو، تفنگ شکاری و هرگونه اشیاء تیز و برنده به داخل کابین هواپیما ممنوع است.

حمل کالای خطرناک

کالای خطرناک به هر آن چه که مال و جان مسافر و هواپیما را تهدید کند، گفته می شود و حمل آن به داخل کابین هواپیما ممنوع است. کالاهای خطرناک عبارتند از:

 • مواد منفجره، قابل اشتعال و لوازم آتش بازی
 • مایعات قابل اشتعال نظیر استون، تینر، انواع پاک کننده و غیره
 • کبریت، فندک، مواد آتش زا
 • اکسید کننده ها و اکسید شونده ها مانند پاک کننده ها و سفید کننده ها
 • مواد سمی و سموم دفع آفات نباتی
 • مواد عفونی و رادیواکتیو

اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان

حال که با میزان بارهای مجاز مسافر و بار همراه مسافر و همچنین، اشیاء و لوازمی که می توانید با خود به داخل کابین ببرید، آشنا شده اید، بهتر است در سفر با شرکت هواپیمایی ماهان به میزان بارهایتان توجه داشته باشید تا بیشتر از حد مجاز نباشند که در غیر این صورت باید هزینه ای را بابت اضافه بار متحمل شوید. مسافرانی که در سفرهای رفت و برگشتی می دانند که در برگشت بار زیادی نسبت به رفت خواهند داشت، می توانند از قبل پرواز هزینه اضافه بار را پرداخت کنند و در قبال آن برگه مجوز اضافه بار تحویل بگیرند.

می توانید بلیط هواپیما شرکت هواپیمایی ماهان را از وب سایت یا اپلیکیشن ما خریداری کنید.

در ادامه هم می توانید با اضافه بار شرکت هواپیمایی آسمان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید