میزان اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر

چمدان یار همیشگی هر گردشگر و مسافر است ولی قوانین مربوط به حمل آن در سفرهای هوایی و هنگام خرید بلیط هواپیما اهمیت بیش تری پیدا می کند و هر کسی بسته به ایرلاینی که بلیط هواپیمای مقصدش را از آنجا تهیه می کند بایستی بایدها و نبایدهایی را بداند و به آن ها عمل کند در غیر اینصورت علاوه بر اتلاف وقت و هزینه با دردسرهایی مواجه می شود که به لحظات ناخوشایندی تبدیل می شوند.

0
63
میزان اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر
اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر
میزان اضافه بار هواپیمایی سپهران ایرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 16Rating: 4.0اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر ؛ میزان بار مجاز و بار دستی ایرلاین.اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر در خصوص اضافه بار و میزان بار مجاز قوانین مشابهی با دیگر ایرلاین ها دارد ولی ممکن است تفاوت های جزئی هم داشته باشد.

آشنایی با جزئیات میزان اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر

چمدان یار همیشگی هر گردشگر و مسافر است ولی قوانین مربوط به حمل آن در سفرهای هوایی و هنگام خرید بلیط هواپیما اهمیت بیش تری پیدا می کند و هر کسی بسته به ایرلاینی که بلیط هواپیمای مقصدش را از آنجا تهیه می کند بایستی بایدها و نبایدهایی را بداند و به آن ها عمل کند در غیر اینصورت علاوه بر اتلاف وقت و هزینه با دردسرهایی مواجه می شود که به لحظات ناخوشایندی تبدیل می شوند. شرکت هواپیمایی سپهران ایر هم در خصوص اضافه بار و میزان بار مجاز قوانین مشابهی با دیگر ایرلاین ها دارد ولی ممکن است تفاوت های جزئی هم داشته باشد. گرچه میزان بار مجاز در بلیط هواپیما قید می شود ولی باید قبل از خرید بلیط هواپیما اطلاعات مربوط به قوانین حمل بار شرکت هواپیمایی مربوطه را مطالعه کنید، در ادامه مطلب به نکاتی از اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر پرداخته ایم.

سابقه شرکت هواپیمایی سپهران

میزان اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر
اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر

تنها چند سال از شروع فعالیت ایرلاین سپهران در عرصه حمل و نقل هوایی می گذرد، این شرکت هواپیمایی یکی از جوان ترین ایرلاین های کشور به شمار می رود. سپهران در سال ۱۳۹۵ موفق به دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی برای فعالیت های حمل و نقل، بازرگانی شامل مسافر، بار و محصولات پستی شد و فعالیتش را آغاز کرد.

پروازهای موجود و برنامه های آینده این ایرلاین

ناوگان هوایی ایرلاین سپهران متشکل از هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ است و در حال حاضر پروازهای داخلی تهران، مشهد، شیراز، جزیره کیش، بندرعباس، عسلویه و اصفهان را انجام می دهد و مقاصدی مثل یزد، کرمانشاه، بوشهر، سنندج، زاهدان، اراک و رشت را تنها برای پروازهای فصلی خود در نظر گرفته است. این شرکت هواپیمایی قصد دارد در آینده ای نزدیک پروازهای خارجی به مقاصدی مثل نجف، کویت، مسقط و اسلام آباد را در برنامه های پروازی خود قرار دهد.

✅ بازدید از مقاله اضافه بار شرکت هواپیمایی ماهان

میزان بار مجاز هواپیمایی سپهران چقدر است؟

میزان اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر
اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر

همانطور که می دانید کلاس پروازی در اندازه بار مجاز شما تاثیر دارد یعنی بسته به کلاس پروازی بالاتر می توانید بار بیش تری به همراه داشته باشید ولی شرکت هواپیمایی سپهران فقط یک نوع کلاس پروازی اکونومی را ارائه می دهد و از این جهت تنها یک قانون برای پروازهای داخلی تعیین شده است. میزان بار مجاز برای پروازهای داخلی با ایرلاین سپهران ۲۰ کیلوگرم است.

بار دستی مجاز شرکت هواپیمایی سپهران چقدر است؟

هر مسافری می تواند علاوه بر چمدان هایی که تحویل می دهد جامه دان یا بار دستی خود را به همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرد ولی حمل این بار نیز قوانین خاص خود را دارد. یعنی وزن این بار نباید بیش تر از ۵ کیلوگرم باشد و مجموع ابعاد ساک یا کیف دستی از ۱۱۵ سانتی متر بیش تر نباشد، یعنی ۲۳ × ۵۵ × ۴۰ سانتی متر.

نکات مربوط به وزن کشی بار چیست؟

بار همراه مسافر قبل از پرواز اندازه می شود

مسافر باید یک ساعت قبل از پرواز داخلی و حداقل ۲ ساعت قبل از پرواز خارجی در فرودگاه حاضر شود

تمام وسایلی که به عنوان بار دستی به داخل کابین برده می شوند باید جهت بررسی به باجه پذیرش تحویل داده شوند و لیبل یا برچسب تایید بگیرند.

باید قبل از بستن چمدان، لیست اشیای غیرمجاز را چک کنند

کالاهای غیرقابل حمل در پروازهای ایرلاین سپهران کدام ها هستند؟

میزان اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر
اضافه بار هواپیمایی سپهران ایر

ورود اقلام غیرمجاز به داخل هواپیما ممنوع است و معمولا هر شرکت هواپیمایی لیستی از اشیا ممنوعه را در وب سایت خود منتشر کرده است. مثلا ایرلاین سپهران ورود اشیا تیز و خطرناک مثل تیغ، چاقو، شمشیر، قیچی و کالاهای ورزشی مثل تخته اسکی، تیروکمان، قطعه و اجزای تفنگ ها، اسلحه ها و ابزارآلاتی مثل تبر، تیشه، آچار و ابزار دفاع شخصی مانند مواد شیمیایی ناتوان کننده، وسایل شوک یا گیج کننده و سایر وسایلی که ممکن است امنیت پرواز را به خطر بیاندازند، ممنوع کرده است.

هزینه بار اضافی پروازهای ایرلاین سپهران چقدر است؟

مسافران مجاز به حمل بار مندرج در بلیط هواپیما هستند و در صورتی که وزن آن بیش تر باشد ملزم به پرداخت هزینه اضافی خواهند بود. میزان هزینه بار اضافی بسته به کلاس پروازی، طول پرواز، مقصد و ایرلاین های مختلف متغیر است ولی معمولا میزان این جریمه به ازای هر ۱ کیلوگرم (چه در پروازهای داخلی و چه خارجی) معادل با ۱ درصد از هزینه بلیط هواپیمای آن مسیر حساب می شود.

در ادامه می توانید با اضافه بار هواپیمایی ایران ایر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید