اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا

اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا به جهانگردان و به خصوص گردشگرانی که قصد دارند نخستین سفر خود را با خرید بلیط هواپیما آفریقا به این قاره کهن و پهناور تجربه کنند، کمک می کند که با کسب دانستنی هایی مفید درباره این مقصد جذاب، شناخت بهتری از این قاره محبوب بدست آورند.

0
28
معرفی اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا
اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا
اطلاعات ضروری گردشگری آفریقاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 3Rating: 4.0اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا و هرآنچه از سفر به آفریقا باید بدانید.اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا به جهانگردان و به خصوص گردشگرانی که قصد دارند نخستین سفر خود را به این قاره کهن و پهناور تجربه کنند، کمک می کند.

آشنایی با اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا

اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا به جهانگردان و به خصوص گردشگرانی که قصد دارند نخستین سفر خود را با خرید بلیط هواپیما آفریقا به این قاره کهن و پهناور تجربه کنند، کمک می کند که با کسب دانستنی هایی مفید درباره این مقصد جذاب، شناخت بهتری از این قاره محبوب بدست آورند.

هرگاه صحبت از زیبایی های طبیعت و تنوع حیات وحش و گونه های گیاهی به میان می آید، ناخودآگاه تصویری از طبیعت منحصربفردترین قاره جهان در ذهن نقش می بندد: آفریقا؛ مکانی که نه تنها بزرگترین حیات وحش دنیا را در خود جای داده، بلکه خواستگاه برخی از غنی ترین فرهنگ ها و کهن ترین تمدن های تاریخ جهان بوده است. از تماشای شگفتی های طبیعت و حیات وحش حیرت انگیز این منطقه گرفته تا آشنایی با فرهنگ و تمدن هزاران ساله ساکنان و قبایل این قاره، دلایل برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما آفریقا و بازدید از این مقصد دیدنی زیاد است. فارغ از اینکه به چه منظور قصد دارید از این قاره تماشایی بازدید کنید، باید از برخی اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا که جزء پیش نیازهای سفر به این قاره پهناور محسوب می شوند، آگاهی داشته باشید. همراه ما باشید تا نکات خواندنی و اطلاعات جذابی را در این مورد کسب کنید.

مدارک لازم برای سفر به آفریقا

معرفی اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا
اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا

برای اینکه قادر باشید به کشورهای آفریقایی سفر کنید، باید پاسپورتی معتبر داشته باشید. فرآیند دریافت پاسپورت ممکن است بین چهار تا شش هفته طول بکشد، بنابراین اگر برای سفر به آفریقا محدودیت زمانی دارید، زودتر باید دست به کار شوید و برای اخذ پاسپورت اقدام کنید. علاوه بر اخذ پاسپورت، برای ورود به برخی کشورهای آفریقایی نظیر زیمباوه، کنیا، تانزانیا و زامبیا باید ویزا نیز دریافت کنید. البته دریافت ویزا در فرودگاه این کشورها نیز ممکن است، اما باید مدارک مورد نیاز دریافت ویزا (دو قطعه عکس، بلیط هواپیما رفت و برگشت و تائیدیه اقامت در هتل) را با خود به همراه داشته باشید. حتما پیش از تهیه بلیط هواپیما و آغاز سفر خود از مدارکی نظیر تائیدیه رزرو اتاق در هتل، تائیدیه واکسیناسیون تب زرد، نسخه پزشک (چنانچه داروی خاصی مصرف می کنید)، بیمه مسافرتی، گواهینامه راهنمایی و رانندگی، ویزا و پاسپورت خود فتوکپی تهیه کنید. همچنین سعی کنید در همان بدو ورود به کشورهای آفریقایی، سفارت کشورمان را پیدا کرده و آن ها را از حضور خود مطلع کنید تا چنانچه مشکلی برای شما پیش آمد، با یاری کنسولگری کشورمان به سرعت برطرف گردد.

بهترین زمان برای بازدید از کشورهای مختلف آفریقایی

معرفی اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا
اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا

آفریقا دومین قاره بزرگ جهان محسوب می شود؛ این بدان معناست که شرایط آب و هوایی و اختلاف دمای نقاط مختلف مناطق این قاره با یکدیگر متفاوت بوده و از کشوری به کشور دیگر متمایز است. بسته به اینکه به چه منظور قصد دارید از کشورهای مختلف آفریقایی دیدن کنید، انتخاب بهترین زمان برای بازدید از مناطق مختلف این قاره ممکن است متفاوت باشد، اما اگر صرفا شرایط آب و هوایی را برای بازدید از مقاصد مختلف این قاره مدنظر داشته باشید، بهترین زمان برای گشت و گذار در طبیعت دیدنی برخی کشورهای پرگردشگر آفریقا به شرح زیر است:

 • کشور بوتسوانا: ماه های ژوئن تا آگوست بهترین و خشک ترین زمان سال برای تماشای طبیعت شگفت انگیز و حیات وحش این کشور است.
 • کشور اتیوپی: از آنجایی که ریزش باران در برخی ماه های سال موجب مشکلات حمل و نقل به مناطق مختلف این کشور می شود، بهترین زمان برای بازدید از این کشور، زمانی بین ماه های اکتبر تا مارس است.
 • کشور کنیا: اگر دوست دارید فعالیت های جذابی نظیر سافاری و طبیعت گردی را در این کشور تجربه کنید، زمانی بین اواخر نوامبر تا ماه فوریه را برای سفر به این کشور دیدنی برگزینید.
 • جزیره ماداگاسکار: ماه های آپریل تا دسامبر بهترین زمان برای تماشای طبیعت وحشی این منطقه محسوب می شود.
 • کشور مالاوی: مالاوی در تمام طول سال آب و هوایی مساعد دارد، اما برای شنیدن صدای دل انگیز پرندگان و تماشای طبیعت سرسبز این منطقه بهتر است زمانی بین ماه های نوامبر تا آپریل را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید.
 • آفریقای جنوبی: برای آفتاب گرفتن در سواحل تماشایی و تماشای وال ها و تفریحاتی نظیر سافاری، زمانی بین ماه های نوامبر تا مارس را برای بازدید از این مکان برگزینید.
 • کشور رواندا: ژوئن تا اوایل سپتامبر بهترین زمان برای طبیعت گردی در کشور رواندا محسوب می شود.

ملاحظات بهداشتی برای سفر به آفریقا

چند هفته قبل از آنکه عازم سفر به آفریقا شوید، وقت ملاقاتی با دکتر خود بگیرید و از او بخواهید که وضعیت سلامتی جسمانی شما را با آزمایش هایی نظیر تست خون و ادرار ارزیابی کرده و در صورت نیاز داروهایی برای بهبود شرایط شما تجویز کند. بهتر است واکسن های ضروری سفرهای خارجی را تزریق کنید تا احتمال دچار شدن به بیماری در طول اقامت در آفریقا را به میزان زیادی کاهش دهید. برخی از واکسن های موردنیاز برای سفر به آفریقا عبارتند از:

 • واکسن هپاتیت آ
 • واکسن حصبه
 • واکسن تب زرد
 • واکسن هپاتیت ب
 • واکسن هاری
 • واکسن منژیت
 • واکسن های سه گانه کزاز، دیفتری و سیاه سرفه

✅ بازدید از مقاله حقایق جالب در مورد آفریقا

وضعیت اینترنت در آفریقا

گرچه اکثر کشورهای آفریقایی از نظر تکنولوژی و اینترنت در وضعیت مناسبی قرار ندارند، اما یافتن کافی نت در هر یک از این کشورها کار چندان سختی نیست. اگر قصد دارید در هتل اقامت کنید، حتما به اینترنت وایفای هتل توجه کنید. اگر اینترنت رایگان از خدمات هتل شما باشد، بخت به شما رو کرده است، چراکه هزینه اینترنت در کشورهای آفریقایی بسیار بالاست و ممکن است مبلغ هنگفتی از بودجه سفر شما را به خود اختصاص دهد. اما چنانچه هتل مدنظر شما از چنین خدماتی برخوردار نباشد، باید روی اینترنت سیم کارت خود حساب باز کنید.

فهرست وسایلی که در سفر بدان نیاز دارید

معرفی اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا
اطلاعات ضروری گردشگری آفریقا

از آنجایی که حمل و استفاده از کیسه های پلاستیکی در کشورهای تانزانیا و کنیا ممنوع است، از همراه آوردن این قبیل وسایل پرهیز کنید، وگرنه مجبور خواهید شد جریمه های نقدی سنگینی را بابت عدم توجه به قوانین این کشورها پرداخت کنید. بهتر است پیش از پرواز، با شرکت هواپیمایی که قرار است با آن سفر کنید، تماس حاصل نمائید و از شرایط میزان حمل بار و وسایل مجازی که قادرید با خود حمل کنید، مطلع گردید تا متحمل هزینه اضافه بار نشوید. در مورد تجهیزات سفر به آفریقا باید گفت که این وسایل بسته به نیاز هر فرد، ممکن است متفاوت باشد، اما بطور کلی بهتر است جایی برای حمل این تجهیزات در چمدان خود خالی بگذارید: جعبه کمک های اولیه، کرم مرطوب کننده و ضد آفتاب، عینک آفتابی، حشره کش، پول نقد، قرص مالاریا، چراغ قوه، ژل ضد عفونی کننده دست، چند دست جوراب، ژاکت بارانی، پوشاک سبک و ضد رطوبت و کفش کوهنوردی و طبیعت گردی.

در ادامه می توانید با عجیب ترین آداب و رسوم قبایل آفریقا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید