سورپرایز چین با افتتاح اَبَر پل دریایی

9 سال گذشت، 20 میلیارد دلار هزینه شد، 420 هزار تن فلز به کار رفت و 18 کارگر جان خود را از دست داد تا بالاخره چین بتواند همه مردم دنیا را با تأسیس طولانی‌ترین پل ارتباطی دریایی شگفت‌زده کند. پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای که به اختصار HZMB یا HKZMB نامیده می‌شود، به‌قدری با شکوه، زیبا و جذاب است که هیچ کلمه‌ای برای توصیف آن نمی‌توان یافت. این پل 55 کیلومتری فقط یک پل معمولی نیست. بلکه نمادیست از خلاقیت، پشتکار و هنر چینی‌ها. مطمئناً تک‌تک ما دوست داریم که روزی بلیط هواپیما چین بخریم و فرصت عبور از پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای را به دست آوریم.

0
222
بازدید از بزرگترین پل دریایی چین
بزرگترین پل دریایی چین
سورپرایز چین با افتتاح اَبَر پل دریاییReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 25Rating: 3.5سورپرایز چین با افتتاح اَبَر پل دریایی - خرید بلیط هواپیما چین از اپلیکیشن سفرستان9 سال گذشت، 20 میلیارد دلار هزینه شد، 420 هزار تن فلز به کار رفت و 18 کارگر جان خود را از دست داد تا بالاخره چین بتواند همه مردم دنیا را با تأسیس طولانی‌ترین پل ارتباطی دریایی شگفت‌زده کند. پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای که به اختصار HZMB یا HKZMB نامیده می‌شود - خرید بلیط هواپیما چین

اَبَر پل دریایی جدید چین

9 سال گذشت، 20 میلیارد دلار هزینه شد، 420 هزار تن فلز به کار رفت و 18 کارگر جان خود را از دست داد تا بالاخره چین بتواند همه مردم دنیا را با تأسیس طولانی‌ترین پل ارتباطی دریایی شگفت‌زده کند. پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای که به اختصار HZMB یا HKZMB نامیده می‌شود، به‌قدری با شکوه، زیبا و جذاب است که هیچ کلمه‌ای برای توصیف آن نمی‌توان یافت. این پل 55 کیلومتری فقط یک پل معمولی نیست. بلکه نمادیست از خلاقیت، پشتکار و هنر چینی‌ها. مطمئناً تک‌تک ما دوست داریم که روزی بلیط هواپیما چین بخریم و فرصت عبور از پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای را به دست آوریم. پس در ادامه این مطلب با ما باشید تا از زوایای گوناگونی به بررسی این پل بپردازیم و شما را قبل از خرید بلیط هواپیما چین و سفر به این کشور، کاملاً با سورپرایز باورنکردنی چشم‌ بادامی‌ها آشنا کنیم.

بالاخره پل جدید تأسیس شد

بازدید از بزرگترین پل دریایی چین
بزرگترین پل دریایی چین

مارس 2009 بود که ساخت پل هنگ کنگ ماکائو ژوهای آغاز شد و از آن زمان تاکنون چینی‌ها به سختی بر روی این پروژه کار کردند. قرار بود پل جدید در سال 2016 افتتاح شود اما به وجود آمدن برخی مشکلات زیست‌محیطی و همچنین مشکلات مربوط به بودجه ساخت پل باعث ایجاد تأخیر در تأسیس آن شد. اما بالاخره پروژه ساخت پل در نوامبر 2017 اتمام یافت و این پل در 23 اکتبر 2018 توسط رئیس‌جمهور چین افتتاح شد. ازاین‌پس مسلماً به غیر از اهالی کشور چین، خریداران بلیط هواپیما چین نیز اشتیاق خاصی به دیدن پل جدید خواهند داشت.

خوب و بد پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای

بازدید از بزرگترین پل دریایی چین
بزرگترین پل دریایی چین

برخی فعالان محیط زیست می‌گویند که پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای باعث آزار دلفین‌های سفید رودخانه مروارید خواهد شد. اقتصاددان‌هایی هم هستند که ساخت آن را هزینه‌ای بیخود و بی‌جهت می‌دانند. اما کیست که نداند فاصله 4 ساعته بین هنگ‌کنگ و ژوهای به لطف ساخته شدن پل جدید به 30 دقیقه رسیده است. از طرفی دیگر، طبق گفته مقامات چینی، ساخت این پول حدود 1400 میلیارد دلار به اقتصاد پر رونق این کشور کمک خواهد کرد. حالا باید ببینیم واقعاً ساخت پل جدید به سود چین خواهد بود یا ضررش.

پلی با دوربین‌های عجیب و استثنائی

بازدید از بزرگترین پل دریایی چین
بزرگترین پل دریایی چین

شاید باورکردنش برای ما حتی وقتی که بلیط هواپیما چین بخریم و از نزدیک ببینیم هم سخت باشد اما جالب است بدانید که بر روی پل جدید چین، دوربین‌هایی کار گذاشته شده‌اند که فشار خون رانندگان را اندازه می‌گیرید و در صورت وجود خطر سریعاً هشدار می‌دهد. جالب‌تر اینکه اگر راننده‌ای بیش از اندازه خمیازه بکشد و خواب‌آلود باشد، همین دوربین‌ها مجدداً باعث هشدار به او خواهند شد. ضمناً وجود انبوهی از دوربین‌های دیگر هم باعث جلوگیری از حملات تروریستی بر روی پل 55 کیلومتری چین می‌شود.

بالا و پایین آب

بازدید از بزرگترین پل دریایی چین
بزرگترین پل دریایی چین

یکی از مهم‌ترین مسائل در مورد ساخت پل این بود که حرکت کشتی‌ها در دلتای رودخانه مروارید که یکی از شلوغ‌ترین مسیرهای کشتی‌رانی جهان هست مختل و یا متوقف نشود. به همین دلیل 6.7 کیلومتر از این پل با شکوه در زیر آب ساخته شده است. البته بخش‌هایی هم که امکان ساخت پل در زیر آب وجود نداشت به صورت کابلی و با ارتفاع بلند ساخته شده­اند تا کشتی‌ها از زیر آن عبور کنند. کافیست بلیط هواپیما چین بخرید و از روی این پل وصف‌ناپذیر عبور کنید تا انواع منظره‌های باورنکردنی را ببینید.

برج ایفل یا پل هنگ کنگ ماکائو ژوهای؟

بازدید از بزرگترین پل دریایی چین
بزرگترین پل دریایی چین

420 هزار تن فلز چیزی نیست که به‌راحتی بتوان از آن چشم‌پوشی کرد. این میزان فلز باعث مقاومت بالای پل در مقابل طوفان‌های مهیب و زلزله 8 ریشتری خواهد شد. جالب است بدانید که با این مقدار فلز می‌توان برج ایفل را 60 بار از نو ساخت. در واقع بهتر است بگوییم اگر فرانسوی‌ها توانسته‌اند یک‌بار برج ایفل را بسازند، چین با فلزات به کار رفته در پل هنگ‌کنگ ژوهای می‌تواند 60 بار آن را بسازد. شاید الان دیگر بهتر بفهمید که اگر بلیط هواپیما چین بخرید و به سراغ پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای بروید با چه شگفتی بزرگی روبه‌رو خواهید شد.

پلی با اهداف سیاسی

بازدید از بزرگترین پل دریایی چین
بزرگترین پل دریایی چین

پل ساخته‌شده توسط چین، بخشی از برنامه چینی‌ها برای پدید آوردن منطقه خلیج بزرگ است. با ساخت این پل هنگ‌کنگ و ماکائو بیشتر از قبل به دیگر شهرهای چین نزدیک شده و زیر سایه پکن قرار خواهند گرفت. هرچند که امروزه هنگ‌کنگ و ماکائو جزو مناطق چین به حساب می‌آیند اما همواره امکان خارج شدن این دو منطقه از کنترل پکن وجود داشته است. بد نیست بدانید که پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای دومین پروژه بزرگ جهانی بعد از راه‌اندازی خط آهن پرسرعت می‌باشد که اگر بلیط هواپیما چین بخرید از دیدن همه این پروژه‌ها لذت خواهید برد.

چند نکته جالب دیگر در مورد پل

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

پل 55 کیلومتری هنگ کنگ ماکائو ژوهای که در جنوب کشور ساخته شده دارای چند نکته جالب دیگر نیز برای علاقه‌مندان به خرید بلیط هواپیما چین می‌باشد. یکی از این نکات که مربوط مهندسی پل می‌باشد، ساخت 2 جزیره مصنوعی است. جزایری که مساحت هر کدام 100 هزار متر مربع بوده و برای استحکام پایه‌های پل پدید آمده‌اند.

نکته جالب‌توجه دیگر هم این است که رانندگان هنگ کنگی برای عبور از پل نیاز به مهارت خاصی دارند. چراکه این پل مخصوص رانندگانیست که فرمان خودرو آن‌ها در سمت چپ قرار دارد. درحالی‌که فرمان خودرو هنگ‌کنگی‌ها در سمت راست است. از سویی دیگر، برای رانندگی روی پل، هنگ‌کنگی‌ها باید یا مالیات بپردازند و یا عضوی از سازمان‌های دولتی باشند. در غیر این صورت باید از اتوبوس‌های شاتل استفاده کنند.

خرید بلیط هواپیما چین
بلیط هواپیما چین

پل جدید و بزرگ چین با هر هدف و با هر برنامه‌ای که ساخته شده باشد، به هر حال پروژه فوق‌العاده عظیم و جذابی است. مسلماً آن دسته از گردشگرانی که بلیط هواپیما چین می‌خرند و به این کشور سفر می‌کنند باید برنامه خاصی برای آشنایی بیشتر با این پل داشته باشند. البته بعید نیست که از این به بعد بسیاری از گردشگران جهان صرفاً برای دیدن پل هنگ‌کنگ ماکائو ژوهای بلیط هواپیما چین بخرند و عازم این کشور شوند. پس شما هم می‌توانید بهانه جذاب و جالبی برای سفر به این سرزمین شگفت‌انگیز داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما چین و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
sbs.com.au
theguardian.com
businessinsider.com
edition.cnn.com
theguardian.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید