آشنایی با اقامتگاه های بومگردی قشم

قشم یکی از زیباترین و بکرترین جزایر ایران و البته جزو محبوب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است. جاذبه های طبیعی، تاریخی، تفریحی و مذهبی قشم و همچنین آداب و رسوم و غذاهای محلی اش از جمله دلایلی هستند که گردشگران زیادی را به خرید بلیط هواپیما قشم تشویق می کنند.

0
17
معرفی اقامتگاه های بومگردی قشم
اقامتگاه های بومگردی قشم
آشنایی با اقامتگاه های بومگردی قشمReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 13Rating: 4.0اقامتگاه های بومگردی قشم و تجربه سفری متفاوت و مقرون به صرفه.اقامتگاه های بومگردی قشم هرکدام زیبایی و جذابیت منحصربه فرد خود را دارند و سفری متفاوت و دلچسب را برای گردشگران فراهم می آورند.

اقامتگاه های بومگردی قشم

قشم یکی از زیباترین و بکرترین جزایر ایران و البته جزو محبوب ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است. جاذبه های طبیعی، تاریخی، تفریحی و مذهبی قشم و همچنین آداب و رسوم و غذاهای محلی اش از جمله دلایلی هستند که گردشگران زیادی را به خرید بلیط هواپیما قشم تشویق می کنند. آب و هوای جزیره قشم در طول سال تغییرات زیادی می کند و از آن جایی که اکثر جاذبه های جزیره طبیعی هستند، ممکن است از گشت و گذار در دمای زیاد کلافه شوید. بنابراین، حتما قبل از سفر نسبت به دما و آب و هوای جزیره اطلاعات کافی کسب کنید. همچنین، یکی دیگر از عواملی که نه تنها در سفر به جزیره قشم بلکه در تمامی مسافرت ها مهم است، انتخاب محل اقامت مناسب می باشد. در جزیره قشم هتل های متنوع با امکانات مختلف زیادی وجود دارند. اما یکی از گزینه هایی که شاید اصلا در خاطرتان نباشد، اقامتگاه های بومگردی است. امروزه، اقامتگاه های بومگردی در همه جای ایران بسیار مورد استقبال قرار می گیرند و یکی از دلایل گردشگران آرامش و آسایش و دور شدن از زندگی روزمره شهری است. این روزها اکثر گردشگران آسایش و لذتی که در اقامتگاه های بومگردی فراهم است را بسیار می پسندند. اقامتگاه های بومگردی زیادی نیز در جزیره قشم وجود دارند که هرکدام زیبایی و جذابیت منحصربه فرد خود را دارند. اگر قصد دارید در سفر به جزیره قشم با اقامت در اقامتگاه بومگردی سفر خود را لذت بخش تر کنید، در این مطلب شما خریداران بلیط هواپیما را با تعدادی از اقامتگاه های بومگردی قشم آشنا می کنیم.

اقامتگاه بومگردی خالو منصور

معرفی اقامتگاه های بومگردی قشم
اقامتگاه های بومگردی قشم

این اقامتگاه در 65 کیلومتری جزیره قشم، در روستای نقاشه قرار دارد و قدمت آن به 80 سال پیش برمی گردد. آخرین باری که اقامتگاه بومگردی خالو منصور مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت، سال 1395 بود و از آن زمان با 8 باب اتاق اقامتی فعالیت خود را در راستای خدمت رسانی به گردشگران آغاز کرد. این اقامتگاه به جاذبه های پرطرفدار جنگل حرا و جزیره هنگام نزدیک است و مسافران می توانند به راحتی به بازدید از آن ها بروند. در بعضی از اتاق های اقامتگاه بومگردی خالو منصور تلویزیون، یخچال، تخت، حمام و سرویس بهداشتی وجود ندارند و در محوطه عمومی تمامی این موارد فراهم شده اند تا همه به راحتی بتوانند استفاده کنند. لازم به ذکر است که در ابتدای ورودی اقامتگاه تعدادی پله وجود دارد و مسافران همراه افراد سالمند و کودکان از این موضوع آگاهی داشته باشند. اقامتگاه بومگردی خالو منصور یک مکان بسیار خوبی جهت دوری از زندگی خسته کننده و مدرن است.

آدرس: 65 کیلومتری جزیره قشم، روستای نقاشه، 9 کیلومتری فرودگاه بین المللی قشم

اقامتگاه بومگردی ناخدا امینی طبل

این اقامتگاه در فاصله 70 کیلومتری از جزیره قشم و در روستای طبل واقع شده است. اقامتگاه بومگردی ناخدا امینی طبل در نزدیکی جزیره دلفین ها قرار دارد و گردشگران می توانند پس از بازدید از آن برای اقامت به روستای طبل بروند. اقامتگاه بومگردی ناخدا امینی طبل دارای دو حیاط اصلی با 14 اتاق و یک حیاط دیگر با 6 اتاق می باشد. تمامی اتاق ها در محوطه کنار یکدیگر قرار دارند. در اتاق های این اقامتگاه سرویس بهداشتی و حمام وجود ندارند و 4 حمام و 4 سرویس بهداشتی عمومی در محوطه اقامتگاه برای مسافران در نظر گرفته شده اند. اقامتگاه بومگردی ناخدا امینی طبل بیش از 20 سال است که از مسافران داخلی و خارجی پذیرایی می کند. آسایش و لذتی که در اقامت در این اقامتگاه بومگردی وجود دارد، حس بسیار بی نظیری است.

آدرس: 70 کیلومتری جزیره قشم، روستای طبل، جنب مسجد اصلاح

✅ بازدید از مقاله بهترین هاستل های قشم

اقامتگاه بومگردی ساحلی فردیس

معرفی اقامتگاه های بومگردی قشم
اقامتگاه های بومگردی قشم

این اقامتگاه در فاصله 55 کیلومتری از مرکز جزیره و در خیابان ساحلی قرار دارد و نخستین بار در بهار سال 1396 به بهره برداری رسیده است. در این اقامتگاه زیبا و دنج اقامتی نوستالژیک در اتاق‌هایی با سقف‌های گنبدی تجربه خواهید کرد. 6 اتاق در اقامتگاه بومگردی ساحلی فردیس قشم وجود دارند که کنار هم و نزدیک ساحل قرار گرفته اند. اتاق ها پنجره ندارند و آب و هوای تمیز و مرطوب ساحل داخل اتاق ها به راحتی می پیچد. فاصله این اقامتگاه تا جزیره هنگام 8 کیلومتر و تا جنگل حرا 18 کیلومتر است. لازم به ذکر است که در اتاق های اقامتگاه فردیس یخچال وجود ندارد. لذت اقامت در چنین اقامتگاه بومگردی دنج و بانشاط بسیار زیبا است.

آدرس: جزیره قشم، 55 کیلومتری مرکز شهر، خیابان ساحلی جنوبی، نرسیده به فرودگاه قشم

اقامتگاه بومگردی خانه دوست

معرفی اقامتگاه های بومگردی قشم
اقامتگاه های بومگردی قشم

این اقامتگاه در فاصله 35 کیلومتری از جزیره قشم و در شهر ساحلی سوزا قرار دارد و قدمت آن 80 ساله است. آخرین بار در دی ماه سال 1396 مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و فعالیت خود را در راستای پذیرایی از مسافران آغاز کرد. اقامتگاه بومگردی خانه دوست دارای 10 اتاق با معماری سنتی و متناسب با اقلیم مردم خونگرم قشم است و برای حفظ سبک سنتی محیط داخل اتاق ها فاقد تخت هستند. همچنین، در هیچ کدام از اتاق ها به جز اتاق های دره ستاره ها و بادگیر سرویس بهداشتی و حمام وجود ندارند و مهمانان باید از سرویس بهداشتی و حمام عمومی موجود در محوطه استفاده کنند. موقعیت این اقامتگاه به لحاظ دسترسی به بیشتر جاذبه ها بسیار خوب است. فاصله اقامتگاه بومگردی خانه دوست قشم تا دره ستارگان 18 کیلومتر، جزیره ناز 405 کیلومتر، جزیره هنگام 40 کیلومتر است. محیط این اقامتگاه بسیار دلنین و باصفا است و اکثر مسافران اقامت در این اقامتگاه را می پسندند.

آدرس: جزیره قشم، شهر ساحلی سوزا، میدان بادگیر

اقامتگاه بومگردی کلودنگ

این اقامتگاه در 60 کیلومتری جزیره قشم و در روستای دهخدای واقع شده است. برخی از اتاق های اقامتگاه بومگردی کلودنگ در سال 1380 و برخی دیگر در سال 1392 مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته اند. تعداد اتاق های کلودنگ 8 عدد بوده و دارای فضای سنتی و دلنشینی هستند. داخل اتاق ها سرویس بهداشتی و حمام و تخت وجود ندارند و در محوطه اقامتگاه به صورت عمومی در اختیار مسافران قرار داده شده اند. همچنین، یخچال و تلویزیون نیز در اتاق ها وجود ندارند و علت آن حفظ فضای سنتی محیط است. یخچال عمومی نیز در محوطه اقامتگاه وجود دارد. اگر می خواهید مسافرت قشم را در محیطی سنتی، دنج، بانشاط و دلنشین سپری کنید، اقامتگاه بومگردی کلودنگ جزو بهترین گزینه ها است.

آدرس: جزیره قشم، روستای دهخدا، جنب مسجد کوچک

اقامتگاه بومگردی تاخره

معرفی اقامتگاه های بومگردی قشم
اقامتگاه های بومگردی قشم

این اقامتگاه در فاصله 61 کیلومتری از مرکز جزیره قشم و در روستای سهیلی قرار دارد. اقامتگاه بومگردی تاخره قشم دارای 5 اتاق است و از سال 1391 فعالیت خود را در راستای پذیرایی از مسافران آغاز کرده است. فاصله روستای سهیلتا جنگل حرا تنها 4 کیلومتر است و مسافران می توانند به راحتی به بازدید از این جاذبه طبیعی بی نظیر بروند. جهت حفظ حال و هوای سنتی اقامتگاه، داخل اتاق ها حام و سرویس بهداشتی وجود ندارند و به طور عمومی در محوطه اقامتگاه قرار داده شده اند. همچنین اتاق ها فاقد یخچال و تلویزیون هستند. در آشپزخانه اقامتگاه یخچال به صورت عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. محیط  فضای دلنشین این اقامتگاه را باید تجربه کرد و لذت برد. اگر به منظور بازدید از جنگل حرا به قشم سفر می کنید، اقامتگاه بومگردی تاخره گزینه مناسبی برای اقامتتان است.

آدرس: جزیره قشم، 61 کیلومتری مرکز جزیره قشم، روستای سهیلی، 4 کیلومتری جنگل حرا، میدان ماهی

البته، اقامتگاه های بومگردی بسیار زیادی در جزیره قشم وجود دارند و ما تنها تعدادی از آن ها را معرف حضورتان کردیم. نظرتان درباره اقامتگاه های بومگردی جزیره قشم چیست؟ آیا تاکنون تجربه اقامتی در یکی از آن ها را داشته اید؟

در ادامه می توانید با انواع هتل های قشم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید