گشتی در امام‌زاده عبدالله، آمل

0
776
بلیط هواپیما ارزان به آمل مازندران
خرید بلیط هواپیما به آمل
گشتی در امام‌زاده عبدالله، آملReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 3Rating: 4.0گشتی در امام‌زاده عبدالله آمل - خرید بلیط هواپیما به مازندران و شهرهای شمالی ایرانخرید بلیط هواپیما به شمال ایران و بازدید از شهرهای سرسبز و بارانی و جاذبه های توریستی جنگلی کشور، قیمت بلیط هواپیما به آمل، بلیط هواپیما ارزان به مازندران

مسخ شده از زیبایی های شمال کشور

یادم می‌آید که چند سال پیش برای کاری قرار بود به شهر آمل بروم و از آنجا به ساری و از آنجا قابلیت هواپیما به تهران گرفته بودم. در جاده هراز نرسیده به آمل ناگهان صحنه‌ای چشمم را گرفت سوار اتوبوس بودیم و چند مسافر در نزدیکی راه فرعی پیاده شدند نمی‌دانم چطور شد که ناگهان کلا برنامه عوض شد و سر از جایی در آوردم که فکرش را هم نمی‌کردم.

بلیط هواپیما ارزان به آمل مازندران
خرید بلیط هواپیما به آمل

یک جاده که کمی سر بالایی بود و از جاده اصلی خارج می‌شد و باریک‌تر از جاده هراز بود. جاده مه آلوده‌ای که کمی گل و شل بود نظرم را به خودش جلب کرده بود. و من هم راه آن جاده را گرفتم ببینم به کجا می‌رسد. کمی رفتم، دیدم به جایی نمی‌رسم ولی از زیبایی منظره لذت میبردم کم‌کم داشت هوا تاریک می‌شد. از یک شخص پرسیدم که این جاده به کجا می‌رود. مثل همیشه گفت کجا می‌خواهی بروی؟ چیزی نگفتم دوباره پرسیدم می‌خواهم بدانم به کجا می‌رود. گفت به امامزاده عبدالله. گفتم پیاده چقدر راه است؟ گفت الان هوا مه آلود است و زمین لیز بهتر است ماشین بگیری.

بلیط هواپیما ارزان به آمل مازندران
امام زاده عبدالله آمل

حرفش را گوش کردم و به امامزاده عبدالله رفتم. یک بنای تاریخی زیبا و فوق‌العاده را دیدم که از اتاق‌های زیادی متشکل بود. آنجا اقامتگاه داشت، دور تا دور. امامزاده را داشتند می‌شستند، من هم به کمک آنها رفتم بعد از این که کار تمام شد اتاق گرفتم. فردای  آن شب پیاده راه افتادم ببینم به کجا می‌رسد، از هیچ کس هم سوالی نپرسیدم. حس ماجراجویی ام فوران کرده بود.

بلیط هواپیما ارزان به آمل مازندران
امام زاده عبدالله آمل

گشتی در امامزاده عبدالله

سال ۱۳۴۳ هجری شمسی بود. طرحی برای نوسازی امامزاده در آن موقع گذاشته شد. چون ساختمان اصلی آن تخریب شده بود. همان موقع‌ها بود که ساختمان کنونی امامزاده عبدالله ساخته شد. روستای اسکو محله یک روستای کوچک است که امامزاده عبدالله را در کنار خود جای داده است.

بلیط هواپیما ارزان به آمل مازندران
امام زاده عبدالله آمل

وقتی امامزاده عبدالله را نگاه می‌کنیم متوجه ضریح آن می‌شویم که بسیار زیبا و هنرمندانه کار شده. هم از طلا استفاده شده و هم از نقره. می‌گویند کار هنرمندان اصفهان است آن هنرمندانی که هرجا پای می‌گذارند حریر هنرشان چشم جان را لمس میکند. از آثار قدیمی‌ ساختمان امامزاده عبدالله حوض شفا، سقاخانه، و مرقد بی بی فاطمه باقی مانده است.

بلیط هواپیما ارزان به آمل مازندران
امام زاده عبدالله آمل

اگر گشتی که در فضای اطراف امامزاده عبدالله بزنید متوجه می‌شوید بعضی از ساختمان‌هایی زائرسرای آن بسیار قدیمی است. اطراف آن مکانی وجود دارد که حالت بازار دارد و الان اتاق چند مسئول و افراد مهم منطقه در آنجاست. جالب است که کم کم به نقطه‌ای توریستی بدل شده و برای اینکه کسانی که به این مکان می‌آیند آسایش بیشتری داشته باشند یک غذاخوری نسبتاً بزرگ در آن‌جا ساخته شده است و همچنین یک بانک.

گشتی در جنگل‌های بکر آن دور و بر

بلیط هواپیما ارزان به آمل مازندران
گشتی در جنگل‌های امام زاده عبدالله

اگر شما را هم مثل من حس ماجراجویی‌تان به این‌ور و آن‌ور می‌کشد، می‌توانید حسم را درک کنید. بدون اینکه بدانم کجا دارم می‌روم، جاده‌ای که به طرف روستا و زمین‌های کشاورزی می‌رفت را گرفتم و همین طور مستقیم رفتم. انتهای آن به جنگل می‌رسید، یک جنگل وسیع، همان جنگلی که در کنار جاده هراز هم امتداد دارد. عجیب‌ترین صحنه‌های عمرم را شاید آن‌جا دیده باشم. برای بسیاری از مردم جنگل محیطی نگران کننده و ترسناک به نظر می‌رسد، مخصوصاً اگر جنگل بکر باشد یعنی محیطی محافظت شده و ساخته شده توسط انسان‌ها نباشد، اما من از هیچ‌کدام اینها اطلاع نداشتم و برایم اهمیت هم نداشت. اما بعدها فهمیدم گشت و گذار در بعضی جنگل‌هایی که من از آنها عبور کرده‌ام چندان کار محیرالعقولی نبوده و روستاییان و کسانی که به امامزاده عبدالله می‌آیند به این جنگل‌ها هم سری می‌زنند.

بلیط هواپیما ارزان به آمل مازندران
گشتی در جنگل‌های اطراف امام زاده عبدالله

در جنگل که فرو می‌رویم به پدیده‌ای برمی‌خوریم که شاید در غیر از محیطی مانند جنگل نتوانیم پیدایش کنیم. آن هم آکوستیک شدن فضاست. انگار حتی یک ذره هم صدا از آن محیط بیرون نمی‌رود. در سکوت محض کوچکترین صدا را از دور و بر خود می‌شنویم شاید کسانی که به ساری و شهرهای شمالی بلیط هواپیما تهیه می‌کنند، مقصودشان از این کار یک مسافرت شغلی یا چیزی شبیه آن باشد اما پیشنهاد می‌کنم که چه با بلیط هواپیما که بدون بلیط هواپیما اگر به استان مازندران آمدید، امامزاده عبدالله و طبیعت بکر آن که چندان با آن فاصله ندارد را از قلم نیندازید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید