امن ترین ایرلاین های دنیا

در بین انواع وسیله های حمل و نقل، خرید بلیط هواپیما و سفر با آن امن ترین و راحت ترین نوع سفر شناخته شده است. با این حال سوانح و حوادث حمل و نقل گریز ناپذیرند.

0
24
معرفی امن ترین ایرلاین های دنیا
امن ترین ایرلاین های دنیا
امن ترین ایرلاین های دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 15Rating: 4.0امن ترین ایرلاین های دنیا و معرفی ویژگی های بارز این شرکت ها.امن ترین ایرلاین های دنیا سازمان حمل و نقل هوایی دنیا ایمن ترین ایرلاین های دنیا را بدون در نظر گرفتن اپیدمی کووید- 19 به شرح زیر اعلام کرده است.

معرفی امن ترین ایرلاین های دنیا

در بین انواع وسیله های حمل و نقل، خرید بلیط هواپیما و سفر با آن امن ترین و راحت ترین نوع سفر شناخته شده است. با این حال سوانح و حوادث حمل و نقل گریز ناپذیرند. هرچند که با ایجاد قوانین و اصول مختلف تلاش شده تا این حوادث و اتفاقات تلخ به حداقل خود برسد اما هر از گاهی خبرهایی مانند نشست خطرناک هواپیما به دلایل فنی و غیر فنی به گوش می رسد. البته کشورها و ایرلاین های مختلف تلاش می کنند تا با ارائه پروازهای مطمئن و امن نام خود را به عنوان برترین و امن ترین ها ثبت کنند. شاید بد نباشد بدانید که سازمان حمل و نقل هوایی دنیا همه ساله بر اساس قوانین و ضوابط مختلف به معرفی ترین های هوایی می پردازد. این سازمان امسال امن ترین ایرلاین های دنیا را بدون در نظر گرفتن اپیدمی کووید- 19 به شرح زیر اعلام کرده است.

ایرلاین کانتاس (استرالیا)

ایرلاین کانتاس در سال 1920 در استرالیا تاسیس شد و پس از هواپیمایی کی ال ام و آویانس، سومی ایرلاین قدیمی دنیا و بزرگ ترین ایرلاین استرالیا است. این ایرلاین در طول ۹۷ سال فعالیت خود رکورد بی نظیری را در مورد امنیت پرواز و عملیات های هوایی ثبت کرده است تا حدی که به عنوان امن ترین ایرلاین دنیا از آن یاد می شود چرا که در طول فعالیت خود هیچ تصادف سامانه ای را تجربه نکرده است. عامل دیگری که باعث شهرت این هواپیمایی شد فیلم مرد بارانی با بازی داستین هافمن بود. در این فیلم داستین هافمن دیالوگی با این مضمون داشت که: کانتاس هرگز سقوط نمی کند. این اعلان در سیدنی استرالیا مستقر است و با هواپیماهای مدرن ایرباس و بوئینگ خود به بیش از ۲۰ کشور و ۸۰ مقصد دنیا پرواز دارد.

✅ بازدید از مقاله محبوب ترین ایرلاین های داخلی و خارجی

قطر ایرویز 

معرفی امن ترین ایرلاین های دنیا
امن ترین ایرلاین های دنیا

این ایرلاین از سال ۱۹۹۷ که تاسیس شد تا کنون افتخارات زیادی را نصیب خود کرده است و جزو برترین شرکت های هواپیمایی دنیاست که توانسته پنج ستاره از اسکای تراکس را کسب کند. این پرچم دار ناو هوایی قطر از مقر اصلی خود در فرودگاه بین المللی حمد به ۱۵۰ مقصد بین المللی دنیا پرواز دارد. قطر ویز به عنوان پیشرو امنیت در صنعت هوایی عملکرد و رکورد بی نظیری را ثبت کرده است. جالب است بدانید در سال ۲۰۰۳ قطر ایرویز اولین ایرلاینی بود که بازرسی ایمنی عملیاتی یا تارا به صورت ۱۰۰ درصد انجام داد و رعایت کرد.

ایر نیوزیلند 

این ایرلاین در سال ۱۹۴۰ میلادی تاسیس شد و به طور میانگین همه ساله حدود هفده میلیون مسافر را داخل و خارج از نیوزیلند جابه‌جا می کند. پایگاه اصلی این ایرلاین در اوکلند قرار دارد و به ۲۰ مقصد داخلی و ۳۲ مقصد بین المللی پرواز انجام می دهد. ایر نیوزیلند از سال ۱۹۹۹ عضو بزرگترین اتحادیه هواپیمایی جهانی است. ناوگان هوایی این ایرلاین شامل هواپیماهای ایرباس و بوئینگ هستند.

سنگاپور ایرلاینز 

زمانی که خطوط هواپیمایی سنگاپور در سال ۱۹۷۲ تاسیس شد اینطور به نظر رسید که انگار قرار است همانند خود سنگاپور کشوری نسبتاً کوچک با کمترین تاثیر جهانی باشد. اما خطوط هوایی سنگاپور در طی سال ها رشد و توسعه یافت و خیلی سریع به مرکز هواپیمایی شناخته شده تبدیل شد و جوایزی را هم در این زمینه از آن خود کرد. سنگاپور ایرلاینز اصلی ترین مشتری ایرباس ۳۸۰A (بزرگ ترین هواپیمای مسافربری جهان) است. سنگاپور ایرلاینز به دلیل خدمات با کیفیت و کارایی موثر مورد توجه و تمجید جهانی قرار گرفته، همچنین این هواپیمایی از سال ۲۰۰۰ به عنوان یکی از امن ترین ایرلاین های دنیا شهرت یافته است.

هواپیمایی امارات 

معرفی امن ترین ایرلاین های دنیا
امن ترین ایرلاین های دنیا

هواپیمایی امارات در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و به عنوان اصلی ترین هواپیمایی امارات متحده عربی فعالیت دارد. هواپیمایی امارات یکی از بزرگ ترین هواپیمایی های دنیا است که نه تنها سریعترین روند رشد را طی کرده بلکه جزو معدود شرکت های هواپیمایی هم هست که ناوگان خود را به صورت تمام بدنه اداره می کند. علاوه بر این این هواپیمایی بزرگترین اپراتور ایرباس ۳۸۰A و بوئینگ ۷۷۷ در دنیا است. از آنجا که هواپیمایی امارات در طی تاریخ ۳۵ ساله خود فقط یک حادثه داشته و عملکرد نسبتاً خوبی در مورد امنیت هوایی نشان داده توانسته نام خود را جزو امن ترین ایرلاین های دنیا ثبت کند.

ایوا ایر 

ایوا ایر دومین ایرلاین بزرگ تایوانی بعد از خطوط هواپیمایی چین است که در فرودگاه بین المللی تائو یان مستقر است. این ایرلاین خصوصی ۵ ستاره از اسکای تراکس گرفته و به بیش از ۴۰ مقصد بین المللی در چهار قاره دنیا پرواز می کند. دیوار که بیشتر به خاطر تم هلو کیتی اش شناخته می‌ شود ، مدت هاست که جزو امن ترین و بهترین خطوط هواپیمایی آسیا است. این ایرلاین از زمان تاسیس خود در سال ۱۹۸۸ تا کنون تجربه هیچگونه خسارت بدنه، سقوط و یا تلفات جانی نداشته است.

اتحاد ایرویز 

اتحاد ایرویز دومین پرچم دار خطوط هواپیمایی امارات متحده عربی بعد از هواپیمایی امارات است. هواپیمایی اتحاد کار خود را در سال ۲۰۰۳ از فرودگاه بین‌المللی ابوظبی آغاز کرد. این ایرلاین امروزه بیش از ۱۰۰۰ پرواز در هفته را به بیش از ۱۲۰ مقصد مسافری و باری انجام می دهد. اتحاد ایرویز با متعهد بودن به مسئله انتشار حداقلی و صفر کربن تا سال ۲۰۵۰ جزو سبز ترین ایرلاین های دنیا نیز به شمار می رود. این ایرلاین در هفدهمین سال پرواز خود با انجام پروازهای ایمن توانسته رکورد جدیدی را از خود به جا بگذارد.

آلاسکا ایرلاینز 

این ایرلاین از سال ۲۰۱۶ پنجمین شرکت هواپیمایی بزرگ آمریکا است که شبکه بزرگی از مسیرهای پروازی را انجام می دهد. اصلی‌ترین تمرکز این هواپیمایی و پرواز بین آلاسکا و ساحل غربی آمریکا و سپس به سایر مقاصد در آمریکا، هاوایی، مکزیک، کانادا و کاستاریکا است. این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۳۲ تاسیس شد و مقر اصلی آن واشنگتن است و سالانه بیش از ۴۵ میلیون مسافر توسط این هواپیمایی جابجا می شوند. آلاسکا ایرلاینز از سال ۲۰۰۰ هیچ تصادف و سانحه ای را تجربه نکرده و جزو امن ترین ایرلاین های دنیا شناخته می شود.

در ادامه می توانید با کم تاخیرترین ایرلاین های دنیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید