امن‌ترین صندلی هواپیما کدام است؟

سالم رسیدن به مقصد مسافرت، بهترین اتفاقی است که برای یک مسافر می‌افتد. هیچ‌کس دوست ندارد وقتی خودش، دوستانش و یا هر کس دیگری بلیط هواپیما می‌خرند، اتفاق ناگواری بیفتد و سبب رنجششان شود. بنابراین یکی از سوالاتی که معمولاً مسافران و گردشگران هنگام خرید بلیط هواپیما به دنبال یافتن پاسخی برای آن هستند، این است که کدام قسمت و یا به‌عبارتی کدام صندلی هواپیما امن‌ترین مکان آن می‌باشد. بدون تردید همه دوست دارند چنین صندلی امنی را در هواپیما بیابند و از آن پس در تمامی سفرهای خود فقط و فقط روی این صندلی بنشینند.

0
129
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
امن‌ترین صندلی هواپیما کدام است؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 29Rating: 3.5امن‌ترین صندلی هواپیما کدام است؟ - خرید بلیط هواپیما ارزان ازاپلیکیشن سفرستانسالم رسیدن به مقصد مسافرت، بهترین اتفاقی است که برای یک مسافر می‌افتد. هیچ‌کس دوست ندارد وقتی خودش، دوستانش و یا هر کس دیگری بلیط هواپیما می‌خرند، اتفاق ناگواری بیفتد و سبب رنجششان شود. بنابراین یکی از سوالاتی که معمولاً مسافران و گردشگران هنگام خرید بلیط هواپیما به دنبال یافتن پاسخی برای آن هستند،

امن‌ترین صندلی هواپیما

سالم رسیدن به مقصد مسافرت، بهترین اتفاقی است که برای یک مسافر می‌افتد. هیچ‌کس دوست ندارد وقتی خودش، دوستانش و یا هر کس دیگری بلیط هواپیما می‌خرند، اتفاق ناگواری بیفتد و سبب رنجششان شود. بنابراین یکی از سوالاتی که معمولاً مسافران و گردشگران هنگام خرید بلیط هواپیما به دنبال یافتن پاسخی برای آن هستند، این است که کدام قسمت و یا به‌عبارتی کدام صندلی هواپیما امن‌ترین مکان آن می‌باشد. بدون تردید همه دوست دارند چنین صندلی امنی را در هواپیما بیابند و از آن پس در تمامی سفرهای خود فقط و فقط روی این صندلی بنشینند. به همین دلیل مطلبی تحت همین عنوان برای شما نگاشتیم تا به طور دقیق و بر اساس آخرین تحقیقات و مطالعات انجام‌شده، به این سؤال پاسخ دهیم. پس ادامه این مطلب را قبل از خرید بلیط هواپیما و انتخاب صندلی مطالعه کنید و به اطلاعات جامعی در این مورد برسید.

صندلی هواپیما

1صندلی‌های عقب هواپیما

تقریباً یک موضوع جا افتاده در بین تمامی مسافران و خریداران بلیط هواپیما وجود دارد و آن هم این است که همه باور دارند صندلی‌های عقب هواپیما امن‌ترین گزینه هستند. دلیل آن هم چیزی نیست جز اینکه اکثراً در فیلم‌ها و یا در اخبار دیده‌ایم که نوک هواپیما به زمین برخورد کرده و عقب آن همچنان سالم است. اما بررسی‌های دقیق‌تر و آمار کشته‌شدگانی که در صندلی عقب نشسته بودند داستان را طور دیگری نقل می‌کنند.

اخیراً تیمی متشکل از چندین محقق، اطلاعات مربوط به بازماندگان چندین مورد سقوط هواپیما از سال 1971 را بررسی کرده‌اند. این تحقیقات نشان می‌دهند که در اغلب موارد واژگون شدن هواپیما پس از برخورد به زمین باعث مرگ مسافرانی شده که در صندلی‌های عقب نشسته بودند. از سویی دیگر، اگر هواپیما طوری طراحی شده باشد که صندلی عقب با درهای خروج فاصله زیادی داشته باشد، مسافر بعد از سقوط و با آتش گرفتن موتور، کار سختی برای خروج از هواپیما خواهد داشت.

کنار پنجره یا راهرو

2کنار پنجره یا کنار راهرو؟

نشستن کنار پنجره هنگام خرید بلیط هواپیما می‌تواند به شما فرصت تماشای مناظر زیبا را بدهد اما اگر سمت راهرو بنشینید، فرصت بیشتری برای خروج خواهید یافت. حتی تحقیق انجام شده در دانشگاه گرینویچ هم نشان می‌دهد که مسافران کنار پنجره 8 درصد کمتر از بقیه شانس زنده ماندن دارند. البته تحقیق دیگری هم که توسط مجله Time انجام شده بود نشان داد که صندلی‌های کنار راهرو با 44 درصد مرگ‌ومیر، خطرناک‌ترین صندلی‌های هواپیما هستند.

نزدیک درب خروجی

3صندلی‌های نزدیک در خروج

وقتی هواپیما سقوط کرد و به زمین افتاد، اگر مسافران بتوانند تا آن لحظه زنده بمانند و حرکت کنند، حداکثر یک و نیم دقیقه فرصت خواهند داشت تا از هواپیما خارج شده و خود را به دورترین فاصله ممکن از آن برسانند. به همین دلیل نشستن در صندلی‌های نزدیک درهای خروج می‌تواند عامل تأثیرگذاری در این مورد باشد. اگر این موضوع برایتان قابل‌قبول باشد، شما می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما، صندلی‌تان را حداکثر به فاصله 5 ردیف از در خروج انتخاب کنید و شانس نجات یافتن خود را بالاتر ببرید.

صندلی جلوی هواپیما

4صندلی‌های جلوی هواپیما

صندلی‌های جلو و بال‌های هواپیما برای عده‌ای از مسافران و خریداران بلیط هواپیما که می‌خواهند خواب راحتی داشته باشند مناسب‌ترین گزینه هستند. چراکه این صندلی‌ها معمولاً به خاطر دوری از موتور سر و صدای کمتری دارند و حتی در چاله‌های هوایی هم کمتر دچار لرزش می‌شوند. با این حال اغلب محققان بر این باورند که صندلی‌های جلوی هواپیما از لحاظ امنیتی وضعیت مناسبی نداشته و در اکثر حوادث هوایی جزو پرآسیب‌ترین نقاط هواپیما شناخته می‌شوند.

بلیط هواپیما

5پس کدام صندلی امن‌تر است؟

همانطور که می‌بینید هر تحقیقی در این مورد تاکنون نتایج متفاوت‌تری از سایر تحقیقات نشان داده است. در واقع برای هر کسی که بگوید صندلی خاصی امن‌ترین است، منتقدی پیدا می‌شود که خلاف این موضوع را ثابت می‌کند. دلیل آن هم این است که هر سقوط هواپیما شرایط خاص خود را داشته و کاملاً با سانحه‌های دیگر متفاوت است. از این رو کسی که بلیط هواپیما می‌خرد، بهتر است در وهله اول کمربند ایمنی خود را ببندد و سپس با استفاده از راهنمایی‌های ارائه‌شده توسط خدمه پرواز، به‌راحتی خود را به مقصد مدنظر برساند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در آخر باید بگوییم که تلاش برای یافتن امن‌ترین صندلی در هواپیما تا حدودی غیرمنطقی به نظر می‌رسد. هرچند که نکات ذکرشده در این مورد می‌تواند شما را برای انتخاب بهترین صندلی هنگام خرید بلیط هواپیما یاری دهند اما بهتر است برای ریشه‌کن کردن ترس از سقوط و فوبیای پرواز خود چاره‌ای بیندیشید. مسلماً با حل این موضوع در ذهنتان، هم پرواز شما جذاب‌تر و آسوده‌تر خواهد شد و هم مسافرت‌های لذت‌بخشی تجربه خواهید کرد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
brightside.me
home.bt.com
traveltips.usatoday.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید