نحوه انتخاب بهترین کیسه خواب

خرید بلیط هواپیما و سفر به دل طبیعت در شهرها و کشورهای مختلف جهان، برنامه‌ای است که خیلی از گردشگران و مسافران خوش‌ذوق را مجذوب خود می‌کند. مطمئناً شما هم موافق این سخن هستید که همیشه نمی‌توان خود را در چهارچوب هتل‌ها و اقامتگاه‌ها حبس کرد و از لذت خوابیدن در دل دشت‌ها، دامنه کوه‌ها و جنگل‌های زیبا بی‌بهره ماند. شاید فقط یک‌بار خرید بلیط هواپیما و برنامه‌ریزی برای گذراندن چند شب در یک کمپ طبیعی، لذتی به شما ببخشد که هیچ‌گاه قبلاً آن را تجربه نکرده باشید. در همین حال، یکی از ملزومات اصلی چنین اقامتی، بهره‌مندی از کیسه خواب مناسب است.

0
97
چگونگی انتخاب کیسه خواب مناسب
انتخاب کیسه خواب مناسب
نحوه انتخاب بهترین کیسه خوابReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 30Rating: 3.5نحوه انتخاب بهترین کیسه خواب - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانخرید بلیط هواپیما و سفر به دل طبیعت در شهرها و کشورهای مختلف جهان، برنامه‌ای است که خیلی از گردشگران و مسافران خوش‌ذوق را مجذوب خود می‌کند. مطمئناً شما هم موافق این سخن هستید که همیشه نمی‌توان خود را در چهارچوب هتل‌ها و اقامتگاه‌ها حبس کرد و از لذت خوابیدن در دل دشت‌ها، دامنه کوه‌ها و جنگل‌های زیبا بی‌بهره ماند.

کیسه خواب مناسب

خرید بلیط هواپیما و سفر به دل طبیعت در شهرها و کشورهای مختلف جهان، برنامه‌ای است که خیلی از گردشگران و مسافران خوش‌ذوق را مجذوب خود می‌کند. مطمئناً شما هم موافق این سخن هستید که همیشه نمی‌توان خود را در چهارچوب هتل‌ها و اقامتگاه‌ها حبس کرد و از لذت خوابیدن در دل دشت‌ها، دامنه کوه‌ها و جنگل‌های زیبا بی‌بهره ماند. شاید فقط یک‌بار خرید بلیط هواپیما و برنامه‌ریزی برای گذراندن چند شب در یک کمپ طبیعی، لذتی به شما ببخشد که هیچ‌گاه قبلاً آن را تجربه نکرده باشید. در همین حال، یکی از ملزومات اصلی چنین اقامتی، بهره‌مندی از کیسه خواب مناسب است. اگر برنامه‌ای برای خرید بلیط هواپیما به قصد اقامت در آغوش طبیعت دارید، ادامه این مطلب را که مروری است بر جنبه‌های مختلف انتخاب مناسب یک کیسه خواب، از دست ندهید. این مطلب می‌تواند به شما در خرید یک کیسه خواب کاربردی و خوب کمک شایانی داشته باشد.

اندازه کیسه خواب

اندازه کیسه خواب

اولین و شاید به‌نوعی بتوان گفت مهم‌ترین عامل در انتخاب کیسه خواب برای بسیاری از افراد اندازه آن است. معمولاً کیسه خواب‌های مردان کمی درازتر و کیسه خواب‌های بانوان هم پهن‌تر هستند. بنابراین باید ابتدا اندازه کیسه خواب مدنظر خود را برای استراحت به درستی انتخاب کنید. مسئله دوم هم به حمل آن مربوط می‌شود. مطمئناً هرچه کیسه خواب بزرگ‌تر باشد، حمل آن، مخصوصاً در سفرهای هوایی سخت‌تر خواهد بود.

زمان سفر و درجه هوا

چگونگی انتخاب کیسه خواب مناسب
درجه قابل تحمل

این یک امر بدیهی است که کیسه خواب‌ زمستان کاملاً متفاوت‌تر از کیسه خواب تابستان یا فصول دیگر باشد. اغلب کیسه‌های خواب دارای درجه هوا بوده و این درجه مشخص می‌کند که کیسه خواب مدنظر برای چه فصلی و چه دمایی مناسب است. بنابراین شما ابتدا باید زمان دقیق خرید بلیط هواپیما و مسافرت خود را تعیین کنید و سپس با بررسی آب‌وهوای مقصد سفر خود، به دنبال یافتن کیسه خواب مناسب برای چنین دمایی باشید. معمولاً کیسه خواب‌های تابستانی مناسب دمای صفر تا مثبت 10 درجه و کیسه خواب‌های زمستانی مناسب دمای منفی 6 تا مثبت 4 درجه هستند.

وزن، حجم و نحوه باز و بسته شدن

چگونگی انتخاب کیسه خواب مناسب
راحتی بسته شدن کیسه خواب

یکی دیگر از نکاتی که برای راحتی در حمل کیسه خواب باید مدنظر قرار داد، وزن این وسیله است. به طور کلی، کیسه خواب خوب کیسه‌ای است که ضمن داشتن وزن کم کاملاً گرم و راحت باشد. در واقع اگر حجم و وزن کیسه خواب کم باشد، شما می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر به یک کشور دیگر، حتی آن را در داخل یک چمدان کوچک قرار دهید. امروزه کیسه خواب‌هایی تولید می‌شود که وزن‌شان حتی کمتر از 700 گرم است.

در این بین، به باز و بسته شدن آسان کیسه خواب هم باید دقت فراوانی داشت. تصور کنید که در یک مسافرت خارج از کشور و در دل کوه‌ها و جنگل‌ها هستید. در همین حال وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، نمی‌توانید به سرعت کیسه خواب خود را ببندید و وقت زیادی برای این کار صرف می‌کنید. مطمئناً در چنین حالتی مسافرت اصلاً لذت‌بخش نخواهد بود. هرچند که آگاهی از نحوه باز و بسته شدن کیسه خواب کمی دشوار است اما بهتر است بدانید که هر چه حجم کیسه کمتر باشد، باز و بسته شدنش آسان‌تر خواهد بود.

زیپ کیسه خواب

چگونگی انتخاب کیسه خواب مناسب
زیپ کیپ خواب

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید کیسه خواب باید به آن توجه کنید نحوه دوخته شدن زیپ بر روی این وسیله است. پیشنهاد ما این است که کیسه خوابی انتخاب کنید که دارای حداقل دو زیپ در بالا و پایین آن باشد. بدین‌ترتیب وقتی در طول شب احساس کردید که کمی گرمای داخل کیسه خواب بیش از حد شده، می‌توانید زیپ پایین را باز کنید تا هوایی به پاهایتان بخورد و حالتان بهتر شود. این مورد هنگام خرید بلیط هواپیما به مناطق گرمسیری می توند بسیار مهم باشد.

عایق‌بندی کیسه خواب

چگونگی انتخاب کیسه خواب مناسب
کیسه خواب عایق

اغلب کیسه‌های خواب یا دارای عایق طبیعی مثل پر مرغابی، اردک و غاز هستند و یا از عایق‌های ترکیبی مثل فیبرهای دست‌ساز هستند. به نظر می‌رسد که عایق‌های طبیعی هم بسیار گرم و هم بسیار سبک‌تر از نوع دیگر عایق‌بندی‌ها باشند. البته برخی از افراد هنگام استفاده از کیسه‌های عایق طبیعی دچار آلرژی می‌شوند. برای چنین افرادی کیسه‌های ترکیبی گزینه بهتری هستند. ضمناً، کیسه‌های ترکیبی در مقابل رطوبت هم مقاوم‌ترند و هم زود خشک می‌شوند. بنابراین آب‌وهوای مقصد بلیط هواپیما شما می‌تواند در این مورد هم دخیل باشد.

شکل کیسه خواب

چگونگی انتخاب کیسه خواب مناسب
مدل های کیسه خواب

کیسه‌های خواب عموماً به دو شکل مستطیلی یا مومیایی ساخته می‌شوند. کیسه خواب‌های مستطیلی شکل فضای بیشتری در اختیار شما قرار داده و همچنین امکان باز شدن به شکل یک سفره پهن را دارند. اما اگر مقصد بلیط هواپیما شما شهری سردسیر بود بهتر است به سراغ کیسه خواب‌های مومیایی شکل بروید. چراکه این کیسه‌ها کاملاً کیپ بوده و باعث گرم‌تر شدن بدن شما خواهند شد.

سایر نکات مهم در مورد کیسه خواب

چگونگی انتخاب کیسه خواب مناسب
انتخاب کیسه خواب مناسب

اگر پای صحبت افرادی که بارها تجربه استراحت در کیسه خواب را داشته‌اند بنشینید، مطمئناً نکات جالب‌توجه دیگری هم به غیر از نکات ذکر شده خواهید شد. البته بد نیست در اینجا هم به چند نکته مهم دیگر نیز اشاره کنیم. یکی از نکاتی که باید هنگام خرید کیسه خواب به آن توجه کنید، امکان شستشوی این وسیله می‌باشد. چراکه برخی از کیسه خواب‌ها غیرقابل شستشو بوده و به سرعت کثیف می‌شوند. همچنین بهتر است کیسه خوابی بخرید که دارای کلاه باشد و بتواند سر شما را گرم نگه دارد.

داشتن جیب پنهان در داخل بالش برای گذاشتن وسایل با ارزش، بهره‌مندی از پارچه‌های با کیفیت، داشتن زیپ‌های ضد زنگ، ساک مناسب برای حمل، چراغ قوه، پشه‌بند، قابلیت تبدیل شدن به ژاکت و در کل مقاوم و مناسب بودن کیسه خواب هم از دیگر نکاتی است که هنگام خرید این وسیله می‌توانید به آن‌ها توجه کنید تا وقتی بلیط هواپیما می‌خرید و به مسافرت می‌روید، خواب آسوده و راحتی داشته باشید.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

خرید یک عدد کیسه خواب خوب، مناسب و ایده‌آل مقدمه‌ای برای لذت بردن شما از سفر به کوه و دشت خواهد بود. بلاشک کیسه خوابی که بتواند در دامنه کوهی سرد و پربرف، شما را محکم به آغوش کشیده و گرم نگه دارد، تأثیرش بسیار بیشتر از سایر ملزومات خواهد بود. بنابراین بهتر است ابتدا مقصد بلیط هواپیما خود را به طور دقیق تعیین نمایید و سپس به سراغ انواع مختلف کیسه‌های خواب بروید. با انجام یک بررسی دقیق، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید