چند نکته مهم در مورد انتخاب چادر مسافرتی مناسب

نیاز به داشتن جایی برای اقامت و استراحت، جزو اولین نیازهای هر انسان می‌باشد. به همین خاطر است که وقتی اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنیم، به دنبال رزرو هتل یا اقامتگاه مناسبی هستیم. اما گهگاه سفرهای ما نمی­تواند با اقامت در هتل همراه شود و باید به سراغ گزینه‌های دیگر برویم. یکی از این گزینه‌ها اقامت در چادر مسافرتی است. مهم نیست که تاکنون تجربه سفر به طبیعتی دوردست و اقامت در چادر مسافرتی داشته‌اید یا نه.

0
89
خرید چادر مسافرتی مناسب
چادر مسافرتی مناسب
چند نکته مهم در مورد انتخاب چادر مسافرتی مناسبReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 2Rating: 3.5چند نکته مهم در مورد انتخاب چادر مسافرتی مناسب - خرید بلیط هواپیما ارزاننیاز به داشتن جایی برای اقامت و استراحت، جزو اولین نیازهای هر انسان می‌باشد. به همین خاطر است که وقتی اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنیم، به دنبال رزرو هتل یا اقامتگاه مناسبی هستیم. اما گهگاه سفرهای ما نمی­تواند با اقامت در هتل همراه شود و باید به سراغ گزینه‌های دیگر برویم.

چادر مسافرتی

نیاز به داشتن جایی برای اقامت و استراحت، جزو اولین نیازهای هر انسان می‌باشد. به همین خاطر است که وقتی اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنیم، به دنبال رزرو هتل یا اقامتگاه مناسبی هستیم. اما گهگاه سفرهای ما نمی­تواند با اقامت در هتل همراه شود و باید به سراغ گزینه‌های دیگر برویم. یکی از این گزینه‌ها اقامت در چادر مسافرتی است. مهم نیست که تاکنون تجربه سفر به طبیعتی دوردست و اقامت در چادر مسافرتی داشته‌اید یا نه. در مطلب زیر نکاتی را برایتان ارائه کرده‌ایم که اگر هنگام خرید چادر مسافرتی به آن‌ها توجه کنید، در نهایت یک چادر بسیار خوب و ایده‌آل به دست خواهید آورد. چادری که استفاده از آن باعث بیشتر شدن لذت خرید بلیط هواپیما و مسافرت به سرزمین‌هایی با طبیعت چشم‌نواز و دوست‌داشتنی می‌‌شود. پس حتماً ادامه این مطلب مهم و جذاب را از دست ندهید.

✅ بازدید از مقاله نحوه انتخاب کوله پشتی مناسب سفر
✅ بازدید از مقاله نحوه سفر با کوله پشتی

ظرفیت چادر مسافرتی

خرید چادر مسافرتی مناسب
ظرفیت چادر مسافرتی

به جرات می‌‌توان گفت تعداد نفراتی که قرار است از چادر مسافرتی استفاده کنند، باید عامل مهمی در تصمیم‌گیری شما برای انتخاب بهترین گزینه مناسب باشند. باید به این نکته توجه داشته باشید که یک چادر مسافرتی 4 نفره فقط اسمش این‌گونه است. در اصل این چادر مناسب 3 نفر  و یا حتی 2 نفر می‌‌باشد. بنابراین باید همراه با دوست یا دوستانی که می‌‌خواهید بلیط هواپیما بخرید و در طول سفر از چادر مسافرتی استفاده کنید، راجع به فضای لازم برای استراحت شبانه صحبت کنید تا یک چادر مناسب بخرید.

شرایط اقلیمی مقصد سفر

خرید چادر مسافرتی مناسب
چادر مسافرتی مناسب

عامل دیگری که در انتخاب چادر مسافرتی شما تأثیرگذار خواهد بود، شرایط اقلیمی مقصدی است که می‌‌خواهید بلیط هواپیما به آنجا را تهیه کنید. معمولاً چادرهای مسافرتی به صورت دو، سه، سه الی چهار و چهارفصل ساخته می‌‌شوند. چادرهای دو فصل مناسب آب‌وهوای مطبوع با میزان کم باد و باران می‌‌باشند. چادرهای سه فصل را در فصول بهار، تابستان و پاییز می‌‌توان استفاده کرد. جایی که باد و باران شدت فراوانی دارند. چادرهای سه الی چهارفصل کمی مقاوم‌تر از چادرهای سه فصل هستند. چادرهای چهارفصل هم در تمامی شرایط قابل استفاده می‌‌باشند.

راحتی باز و بسته شدن

خرید چادر مسافرتی مناسب
چادر مسافرتی مناسب

شاید بارها در پارک یا جنگل‌های مختلف مشاهده کرده‌اید که عده‌ای در حال کُشتی ‌گرفتن با چادر مسافرتی خود هستند. فقط یک اشتباه ساده در خرید چادری که باز و بسته شدنش سخت است، باعث خواهد شد که شما هم هنگام خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت بخش زیادی از انرژی و وقت خود را برای این کار تلف کنید. در صورت امکان هنگام خرید چادر از فروشنده بخواهید که خودش آن را یک‌بار باز و بسته کند و انجام آن را به شما آموزش دهد.

جنس چادر مسافرتی

خرید چادر مسافرتی مناسب
چادر مسافرتی مناسب

فریب رنگ و لعاب برخی چادرها را نخورید. قبل از خرید کاملاً به جنس آن دقت کنید و چادری را بخرید که طول عمر بالایی داشته باشد. چادرهای نخی معمولاً مقاومت خوبی در مقابل آب دارند اما وقتی باران بر روی آن‌ها می‌‌بارد به شدت سنگین می‌‌شوند. چادرهای پلاستیکی هم ضد آب هستند اما در مقابل نور خورشید به زودی تسلیم شده و از بین می‌‌روند. لازم به ذکر است که شما باید به محل قرارگیری زیپ چادر هم دقت کنید و چادری بخرید که رفت‌وآمد به داخل آن آسان باشد.

وزن چادر مسافرتی

وزن چادر مسافرتی مناسب
وزن چادر مسافرتی

معمولاً سفرهایی که هنگام خرید بلیط هواپیما با اقامت در چادر مسافرتی عجین می‌‌شوند، دارای بخش‌هایی هستند که شما مجبور به حمل چادر خواهید بود. بنابراین انتخاب چادر مسافرتی سبک باید یک فاکتور کلیدی برای شما باشد. برخی‌ها با بی‌توجهی به این مسئله، چنان چادر سنگینی انتخاب می‌‌کنند که حتی سنگینی آن در فرودگاه هم گریبان گیرشان شده و باعث جریمه حمل بار اضافی از سوی ایرلاین می‌‌شود.

تهویه چادر مسافرتی

خرید چادر مسافرتی مناسب
چادر مسافرتی مناسب

اگر تا به حال تجربه اقامت در چادر نداشته باشید، احتمالاً نمی­توانید این موضوع را درک کنید که بیدار شدن از خواب در صبح و در فضایی کاملاً مرطوب چقدر ترسناک و عجیب است. لباس‌هایی کاملاً خیس، بدن عرق کرده و فضای نم‌داری که تحمل آن بسیار سخت می‌‌باشد. اتفاقی که معمولاً در بسیاری از چادرها افتاده و شرایط را برای مسافران، مخصوصاً آن‌هایی که بلیط هواپیما به نقاط شرجی خریده‌اند بسیار سخت می‌‌کند. بنابراین بهتر است به دنبال چادری باشید که حتی هنگام بارش باران، بتواند تهویه مناسبی داشته باشد و هوای مطبوعی برای شما فراهم آورد.

سایر موارد مهم در انتخاب چادر مسافرتی

خرید چادر مسافرتی مناسب
چادر مسافرتی مناسب

نکاتی که هنگام انتخاب یک چادر مسافرتی مناسب باید در نظر گرفت فراوانند. اما برای اینکه مروری کوتاه به همه آن‌ها داشته باشیم در اینجا بد نیست به چند مورد اشاره کنیم. کف چادر یکی از همین نکات است. کف چادر هر چه مقام‌تر باشد بهتر خواهد بود. پس چادری انتخاب کنید که کف آن دولایه باشد. تعداد درها و پنجره‌ها، داشتن جیب مخفی، داشتن سایبان، قیمت و طراحی و رنگ‌آمیزی از دیگر عوامل مهمی هستند که می‌‌توانند انتخاب شما را تحت تأثیر خود قرار دهند.

خرید بلیط هواپیما و چادر مسافرتی
بلیط هواپیما و چادر مسافرتی

خواندن این مطلب کوتاه در عرض چند دقیقه می‌‌تواند به شما در انتخاب یک چادر مسافرتی مناسب کمک شایانی داشته باشد. بدین‌ترتیب شما با رعایت نکات ذکرشده می‌‌توانید چادری بخرید که تا چندین سال کارایی داشته و به قوت قلب شما برای اقامت در دل طبیعت تبدیل شود. بدون تردید، تنها چند دقیقه مطالعه و کسب آگاهی در این زمینه به اندازه مهر و موم‌ها تجربه برای شما مفید خواهد بود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید