نحوه انتخاب کوله پشتی مناسب سفر – قسمت اول

پد کمری منظور همان پشت کوله پشتی است که باید دارای سیستم جریان هوا باشد تا از عرق کردن و ایجاد رطوبت بین شما و پد پشتی کوله جلوگیری کند. همچنین باید حالت آن طوری باشد که به کمر فشاری وارد نکرده و مانند صندلی‌های استانداردی باشد که گودی کمر شما را به طور کامل پر می‌کند.

1
411
خرید بلیط هواپیما و سفر با انتخاب کوله پشتی مناسب
انتخاب کوله پشتی مناسب
نحوه انتخاب کوله پشتی مناسب سفر - قسمت اولReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 31Rating: 4.0انتخاب کوله پشتی مناسب سفر - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانانتخاب یک کوله پشتی مناسب یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر شماست. اگر خیلی بزرگ باشد لوازم اضافی الکی را با خود به این طرف و آن طرف حمل می‌کنید و از طرفی دیگر در فرودگاه به مشکل بر می‌خورید. اگر هم خیلی کوچک باشد قطعاً لوازم موردنیاز را به صورت اصولی و به تعداد لازم نمی‌توانید درون آنجا دهید. نکته دیگر اینکه اگر جنس مناسبی نداشته باشد حتماً لوازمتان در زیر باران خیس خواهد شد.

چگونه یک کوله پشتی مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب یک کوله پشتی مناسب یکی از مهم‌ترین بخش‌های سفر شماست. اگر خیلی بزرگ باشد لوازم اضافی الکی را با خود به این طرف و آن طرف حمل می‌کنید و از طرفی دیگر در فرودگاه به مشکل بر می‌خورید. اگر هم خیلی کوچک باشد قطعاً لوازم موردنیاز را به صورت اصولی و به تعداد لازم نمی‌توانید درون آنجا دهید. نکته دیگر اینکه اگر جنس مناسبی نداشته باشد حتماً لوازمتان در زیر باران خیس خواهد شد.

کوله‌پشتی‌های زیادی با مدل‌های متنوع وجود دارد که انتخاب مناسب‌ترین آن‌ها، قطعاً شما را گیج خواهد کرد. پس در ادامه با برخی از راهنمایی‌های ما همراه باشید تا راحت‌تر بتوانید بار سفر خود را ببندید.

کوله پشتی مناسب سفر

1چمدان یا کوله پشتی مسئله این است؟

چمدان‌ها برای سفرهای آخر هفته‌ای یا سفرهایی که برای مدت طولانی اقامت دارید بسیار خوب هستند اما وقتی شما به طور مداوم در حال حرکت هستید قطعاً یک مکعب چرخ‌دار سفر را برای شما آسان که نمی‌کند هیچ بلکه بیشتر آزارتان خواهد داد. پس اینجاست که باید یک کوله پشتی مناسب پیدا کنید چراکه آن‌ها سفر را راحت‌تر می‌کنند. مزایای کوله پشتی در این است که وقتی می‌خواهید عکس بگیرید دیگر نیازی نیست کیف خود را بر روی زمین بگذارید که بعد فراموشش کنید و یا نیاز نیست موقع کوه‌نوردی همراه کلی عذاب از کوه بالا بروید. وقتی دوبنده‌ی آن را محکم کنید مثل یک کوالا شما را بغل می‌کند و هیچ مشکلی برایتان به وجود نخواهد آورد به همین سادگی.

اگر مشکل کمردرد دارید و یا به هر دلیلی نمی‌توانید از کوله پشتی استفاده کنید حتی برای سفرهای 2 تا 3 هفته‌ای از همان چمدان کوچک چرخ‌دار استفاده کنید که همراه دسته‌ای بلند هستند و به شما کمک می‌کنند تا خم نشوید و به کمرتان آسیب نمی‌رساند.

کوله پشتی مناسب سفر

2کوله‌پشتی مناسب چیست؟

 

بهترین کوله پشتی – کوله پشتی‌ای است که تمام خصوصیات زیر را داشته باشد و برای مثال بتواند از لوازم شما در برابر باران حفاظت کند.

کوله پشتی مناسب سفر

3ضد آب بودن

نیاز است که کوله پشتی شما به صورت 100% ضد آب باشد زیرا زمانی که به جاهایی سفر می‌کنید که باران‌ها شدید و سیلابی هستند، مشکلات زیادی برایتان به وجود خواهد آمد. یا حداقل مطمئن شوید که کوله‌پشتی شما نیمه ضد آب است و لوازم داخل آن خیس یا مرطوب نمی‌شود. بیشتر کوله پشتی‌های جدید روکش ضدآبی دارند که در روزهای بارانی می‌توانید از آن برای محافظت از کوله‌ی خود در برابر باران استفاده کنید علاوه بر این مطمئن شوید که جنس کوله طوری باشد که برای مدت طولانی خیس یا نمدار نماند چرا که باعث ایجاد رطوبت و بوی بد برای لباس‌های داخل کوله می‌شود. (جنس‌های پلاستیک فیبر یا شمعی) بهترین روکش‌ها الیاف مصنوعی شمعی هستند.

کوله پشتی مناسب سفر

4قفل شدن زیپ‌ها

مطمئن شوید که زیپ کوله پشتی دوتا ماشینک داشته باشد تا بتوانید آن‌ها را به هم قفل کنید و از امنیت وسایل خود اطمینان داشته باشید. گرچه خیلی هم نباید نگران باشید که کسی زیپ کیف شما را باز کند و لباس‌های کثیف شما را بدزدد.

کوله پشتی مناسب سفر

5محفظه‌های متعدد و مناسب

یک کوله‌پشتی خوب باید محفظه‌های متعددی برای انواع وسایل داشته باشد به‌عنوان مثال محفظه لپ‌تاپ و یا دوربین عکاسی و یا عصای کوه‌نوردی و… .

این کار علاوه بر اینکه به شما اجازه می‌دهد تا هر وسیله‌ای را  سر جای مناسبی قرار دهید به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی هر وسیله‌ای که در لحظه لازم دارید را به سرعت پیدا کنید. علاوه بر این جداکننده‌هایی که درون کیف قرار دارند به شما کمک می‌کنند تا از کثیف شدن وسایلتان جلوگیری شود.

بلیط هواپیما

6فریم داخلی

بگذارید یک مثال واضح بیان کنیم: فیلم‌های دهه 90 میلادی را به یاد بیاورید. کوله‌پشتی هایی که درون یک اسکلت میله‌ای تقریباً فلزی قرار دارد را فریم خارجی میگویند که در اصل فریم آن از خود کوله‌پشتی کاملاً جدا است. پیشنهاد می‌شود که اصلاً از این‌گونه کوله‌ها استفاده نکنید بلکه کوله‌های جدید که اکثراً از فریم داخلی استفاده شده است مناسب‌تر هستند چرا که هم سبک‌تر هستند (جنس کوله‌های جدید فلز نیست بلکه از فیبر و پلاستیک‌های انعطاف‌پذیر استفاده شده است) و هم جزئی از کوله پشتی شما است. بنابراین استحکام بیشتری دارد و از لوازم داخل کوله تا حدودی مراقبت می‌کند. از طرفی کوله پشتی شما را مقداری باریک‌تر می‌کند که باعث می‌شود حرکت کردن راحت‌تر شود.

بلیط هواپیما

7کمربند

قطعاً وقتی کوله پشتی خود را پر از لوازم می‌کنید و به مسافرت می‌روید وزن سبکی ندارد پس باعث فشار به لگن شما می‌شود و همچنین آسیب‌های جبران‌ناپذیر در سفرهای طولانی‌مدت آینده خواهد داشت. بنابراین در این میان به یک کمربند نیاز دارید تا این وزن را به صورت درست مدیریت و تقسیم کند.

این کمربندها وزن کوله را بر روی تمام قسمت‌های کمر و شانه‌های شما تقسیم می‌کند تا کمترین فشار به لگن شما وارد شود. این بند کمری باید قابل تنظیم باشد تا نسبت به اندازه دور کمر شما تنظیم شود.

بلیط هواپیما

8بند نگه دارنده دوبنده روی شانه‌ها

زمانی که دوبنده‌های کوله به شانه‌های شما فشار وارد می‌کند باعث ایجاد شانه درد در سفرهای طولانی مدت خواهد شد. اما اگر بین این دوبنده ها یک بندضامن دار قابل تنظیم وجود داشته باشد تا بتوانید دوبنده کوله پشتی خود را محکم به هم متصل کنید فشار وارد بر شانه ها کمتر خواهد شد و مقداری از فشار را بر روی کمر وارد می‌کند تا فشار تقسیم شود. دقت کنید که بند به‌اندازه کافی زخیم و از جنس مناسبی برخوردار باشد.

برای مطالعه ادامه مطلب و موارد دیگر در مورد کوله پشتی به قسمت دوم مقاله انتخاب کوله پشتی مناسب سفر مراجعه کنید

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید