با انواع اتاق های هتل آشنا شوید

استانداردهایی که برای دسته بندی اتاق ها در نظر گرفته شده اند آن ها را از حیث اندازه، امکانات، ظرفیت و ویژگی های خاصی متمایز می کنند و دیگر روزهایی که هتل ها فقط اتاق های استاندارد ارائه می کردند به سر آمده است.

0
14
معرفی انواع اتاق های هتل
انواع اتاق های هتل
با انواع اتاق های هتل آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 30Rating: 4.0انواع اتاق های هتل را بهتر بشناسید.انواع اتاق های هتل متفاوت است چراکه استانداردهایی که برای دسته بندی اتاق ها در نظر گرفته شده اند آن ها را از حیث های خاصی متمایز می کنند.

انواع اتاق های هتل

استانداردهایی که برای دسته بندی اتاق ها در نظر گرفته شده اند آن ها را از حیث اندازه، امکانات، ظرفیت و ویژگی های خاصی متمایز می کنند و دیگر روزهایی که هتل ها فقط اتاق های استاندارد ارائه می کردند به سر آمده است. ضمنا صرفا با انتخاب یکی از ده ها هتلی که در نظر دارید از بند «انتخاب درست» رها نمی شوید. هنگام رزرو آنلاین هتل با واژه هایی روبرو می شوید که برایتان نامانوس هستند ولی هر کدام به نوع خاصی از اتاق ها اطلاق می شوند. با اینکه طبقه بندی اتاق ها در هتل های مختلف تقریبا متفاوت است ولی در کل دنیا طبقه بندی استانداردی برای اتاق های هتل وجود دارد که در مطلب امروز به آن ها پرداخته می شود. البته در نهایت سلیقه، بودجه و تعداد همراهانتان تعیین کننده نوع اتاقتان خواهد بود. اگر جز دوستدارن بلیط هواپیما و رزرو هتل هستید در ادامه با معرفی انواع اتاق های هتل همراه سفرستان باشید.

انواع اتاق ها

اتاق سینگل (Single): همانطور که از اسمش پیداست، این نوع اتاق ها تک نفره و معمولا دارای یک تخت هستند و برای کسانی که به تنهایی سفر می کنند و یا تمایل دارند در اتاق مجزایی اقامت کنند مناسب هستند. این اتاق ها با حروف اختصاری SGL مشخص شده اند.

اتاق دبل (Double): معمولا زوج هایی که با هم سفر می کنند اتاق های دبل را انتخاب می کنند. در این نوع اتاق ها یک تخت ۲ نفره قرار داده شده و با حروف اختصاری DBL شناخته می شوند.

معرفی انواع اتاق های هتل
انواع اتاق های هتل

اتاق تویین (Twin): نوع دیگری از اتاق های ۲ نفره وجود دارد که در آن ها به جای تخت ۲ نفره، ۲ تخت تک نفره قرار داده شده و معمولا کسی که به همراه دوست خود سفر کرده این نوع اتاق ها را رزرو می کند.

اتاق تریپل (Triple): اتاق های ۳ نفره هتل ها با علامت اختصاری TPL نمایش داده می شوند و ۲ حالت دارند یا دارای ۳ تخت تک نفره هستند و یا یک تخت ۲ نفره و یک تخت تک نفره دارند.

✅ بازدید از مقاله اصطلاحات رایج در هتل ها

معرفی انواع اتاق های هتل
انواع اتاق های هتل

اتاق کوآد (Quad): یکی از کم طرفدارترین اتاق ها، اتاق های کواد هستند که معمولا به خاطر اندازه بزرگشان قیمت بالایی دارند. این اتاق های ۴ نفره دارای دو تخت ۲ نفره یا ۴ تخت تک نفره هستند.

اتاق دبل – دبل (Double-double): نام دیگر این اتاق ها تویین دبل است که با ظرفیت ۴ نفر در اختیار مهمانان قرار می گیرند. این اتاق ها معمولا دارای ۲ تخت ۲ نفره یا کویین سایز هستند.

معرفی انواع اتاق های هتل
انواع اتاق های هتل

اتاق کویین (Queen): اتاق های کویین هم برای یک نفر و هم ۲ نفر مناسب هستند. همانطور که نام این نوع اتاق اشاره می کند، تخت خواب این اتاق ها کویین سایز هستند، یعنی کمی بزرگ تر از تخت های ۲ نفره.

اتاق کینگ (King): اتاق های کینگ نیز درست مثل اتاق های کویین می توانند از یک یا ۲ نفر میزبانی کنند و تخت دونفره بزرگ تری دارند.

اتاق استودیو (Studio): اتاق های استودیو کمی کوچک تر از سوئیت هستند ولی شبیه آپارتمان دکور شده اند و علاوه بر تخت خواب دارای کاناپه هایی هستند که به تخت خواب تبدیل می شوند. در برخی از هتل ها، اتاق های استودیو دارای آشپزخانه کوچک و یخچال نیز هستند.

انواع سوئیت ها

مستر سوئیت: این سوئیت های ۱ یا ۲ خوابه بزرگ دارای یک اتاق نشیمن هستند.

جونیور سوئیت یا مینی سوئیت: سوئیت های جونیور گاهی یک خوابه هستند ولی معمولا تنها فرق این نوع سوئیت ها با اتاق های سینگل یا تک نفره، اختصاص قسمتی از اتاق به بخش نشیمن است.

سوئیت دوبلکس: یکی از لاکچری پسندترین انواع سوئیت ها، سوئیت های دوپلکس (Duplex) هستند که طراحیشان مشابه به سوئیت های معمولی است ولی معمولا اتاق خوابشان در طبقه بالا قرار دارد.

سوئیت پرزیدنتال: این نوع سوئیت ها که با نام سوئیت رویال نیز نمایش داده می شوند کمی بزرگ تر از مینی سوئیت ها (۸۰ تا ۳۵۰ متر) هستند و یکی از گران ترین و لاکچری ترین سوئيت های هتل ها به شمار می روند.

فیستا سوئیت: این نوع سوئیت در هتل هایی که دارای سالن عروسی باشند وجود دارد و معمولا بعد از پایان مراسم عروسی در اختیار عروس و دامادها قرار داده می شود.

انواع دیگر اتاق ها

اتاق های متصل: این نوع اتاق ها برای رزروهای جمع دوستانه و یا خانواده مناسب است، به این صورت که چند اتاق با ورودی های جداگانه از سالن در کنار هم قرار دارند ولی این اتاق ها با درهای دیگری به هم مرتبط هستند و هنگام رفت و آمد بین این اتاق ها نیازی نیست از راهرو بگذرید.

اتاق کابانا: در هتل هایی که دارای استخر روباز هستند، برخی اتاق ها در طبقه همکف رو به محوطه متصل به استخر باز می شوند. این اتاق ها اتاق کابانا نامیده می شوند و یکی از محبوب ترین و گران ترین اتاق های هتل به شمار می روند.

در ادامه می توانید با نکات مهم اقامت در هتل آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید