با انواع مختلف ویزای کانادا آشنا شوید

کانادا کشوری است که خود در آمریکای شمالی واقع شده، اما نام و آوازه‌اش سرتاسر جهان را پر کرده است. کم نیست تعداد کسانی که سالانه با خرید بلیط هواپیما کانادا و ترتیب دادن مسافرتی به این کشور بی‌نظیر، از لحظات فراغت خود به بهترین شکل ممکن استفاده می‌‌کنند. البته مسافرت‌ها به کانادا همیشه هم جنبه تفریحی ندارند. از آنجایی که این کشور از موقعیت بسیار خوبی برای کار، سرمایه‌گذاری، تجارت، تحصیل و بسیاری از موارد دیگر برخوردار است، مسافران با اهداف مختلفی بلیط هواپیما کانادا می‌‌خرند.

0
122
انواع ویزای کانادا
ویزای کانادا
با انواع مختلف ویزای کانادا آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 17Rating: 3.5با انواع مختلف ویزای کانادا آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما ، اخذ ویزا و رزرو هتلکانادا کشوری است که خود در آمریکای شمالی واقع شده، اما نام و آوازه‌اش سرتاسر جهان را پر کرده است. کم نیست تعداد کسانی که سالانه با خرید بلیط هواپیما کانادا و ترتیب دادن مسافرتی به این کشور بی‌نظیر، از لحظات فراغت خود به بهترین شکل ممکن استفاده می‌‌کنند. اخذ ویزای کانادا

ویزای کانادا و انواع مختلف آن

کانادا کشوری است که خود در آمریکای شمالی واقع شده، اما نام و آوازه‌اش سرتاسر جهان را پر کرده است. کم نیست تعداد کسانی که سالانه با خرید بلیط هواپیما کانادا و ترتیب دادن مسافرتی به این کشور بی‌نظیر، از لحظات فراغت خود به بهترین شکل ممکن استفاده می‌‌کنند. البته مسافرت‌ها به کانادا همیشه هم جنبه تفریحی ندارند. از آنجایی که این کشور از موقعیت بسیار خوبی برای کار، سرمایه‌گذاری، تجارت، تحصیل و بسیاری از موارد دیگر برخوردار است، مسافران با اهداف مختلفی بلیط هواپیما کانادا می‌‌خرند. اما در این بین نکته‌ای هست که باید به آن توجه کرد و آن هم این است که سفر به کانادا با هر هدفی نیازمند اخذ ویزا کانادا می‌‌باشد. در مطلب زیر، شما می‌‌توانید با انواع ویزای کانادا آشنا شوید و ویزای مناسب سفر خود را انتخاب کنید.

✅ بازدید از مقاله سوپر ویزای والدین کانادا
✅ بازدید از مقاله ویزای توریستی کانادا
✅ بازدید از مقاله ویزای ترانزیت
✅بازدید از مقاله ویزای فرودگاهی

ویزای موقت کانادا

1ویزای موقت کانادا

ویزای موقت کانادا فرصت اقامتی کوتاه‌مدت در کانادا را در اختیار متقاضی این ویزا می‌‌گذارد. طول اقامت هم نهایتاً می‌‌تواند 6 ماه باشد که البته باید این زمان مورد تائید سفارت کانادا یا افسر خدمات مرزی قرار بگیرد. ویزای اقامت موقت کانادا می‌‌تواند سینگل یا مولتی باشد. این ویزا انواع مختلفی دارد که در ادامه به تک‌تک آن‌ها اشاره کرده و سعی می‌کنیم اطلاعات کافی از آن‌ها در اختیار شما قرار دهیم.

ویزای توریستی کانادا

2ویزای توریستی کانادا

نوع اول و در واقع پر استفاده‌ترین ویزای اقامت موقت کانادا ویزای توریستی این کشور است. این ویزا صرفاً برای کسانی صادر می‌‌شود که با هدف گردش و تفریح، بلیط هواپیما کانادا می‌‌خرند و مسافر این کشور می‌‌شوند. بنابراین با استفاده از آن نمی‌توان در کانادا مشغول تحصیل یا کار شد. البته معافیت‌هایی هم برای ویزای توریستی کانادا وجود دارد که با ارائه مدارک لازم می‌‌توان از آن‌ها استفاده کرد. ویزای توریستی کانادا جزو ویزاهایی است که شما حتماً باید در طول عمر خود یک‌بار آن را تهیه کنید. چراکه دیدن زیبایی‌های توریستی این کشور واقعاً لذت‌بخش است.

سوپر ویزای کانادا

3سوپر ویزای کانادا

از آنجایی که کانادا همواره کشوری مهاجرپذیر بوده است. مسلماً هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر به این کشور خواهید دید که افرادی از چندین کشور مختلف در آنجا زندگی می‌‌کنند. برای چنین افرادی دولت کانادا برنامه خاصی در نظر گرفته است. برنامه‌ای که بر طبق آن، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ مقیمان کانادا می‌‌توانند روادیدی به نام سوپر ویزا دریافت کنند و به ملاقات فرزندان خود بروند. ویزای سوپر کانادا را هم می‌‌توان جزو ویزاهای اقامت موقت پرکاربرد دانست.

ویزای تحصیلی کانادا

4ویزای تحصیلی کانادا

حتماً بین دوستان و آشنایان شما هم افرادی هستند که برای ادامه تحصیل خود کشور کانادا را انتخاب کرده‌اند. در واقع این روزها، اغلب کسانی که دوست دارند با علم روز جهان بیشتر آشنا شوند، بلیط هواپیما کانادا می‌‌خرند و در دانشگاه‌های بی‌نظیر این کشور مشغول تحصیل می‌‌شوند. این افراد باید برای ادامه تحصیل خود ویزای تحصیلی کانادا دریافت کنند. البته ویزای تحصیلی برای کسانی صادر می‌‌شود که بیش از 6 ماه در کانادا درس خواهند خواند. برای تحصیل کمتر از شش ماه اخذ ویزای جنرال کافی است.

ویزای اشتغال موقت کانادا

5ویزای اشتغال موقت کانادا

ویزای اشتغال موقت که با نام‌هایی چون ویزای کار موقت یا روادید اشتغال موقت نیز شناخته می‌‌شود، یکی دیگر از شاخه‌های ویزاهای اقامت موقت کانادا به شمار می‌‌رود. افرادی می‌‌توانند این ویزا را دریافت کنند که یک پیشنهاد کاری از کانادا دارند و انجام این کار حداکثر 6 ماه طول می‌‌کشد. برای اخذ ویزای اشتغال کانادا، متقاضی علاوه بر خرید بلیط هواپیما کانادا باید دعوت‌نامه رسمی از جانب استخدام‌کننده در اختیار داشته باشد.

ویزاهای کوتاه‌مدت کانادا

6سایر ویزاهای کوتاه‌مدت کانادا

تنوع ویزاهای کانادا به قدری زیاد است که رنج گسترده‌ای از انتخاب‌ها را در اختیار متقاضیان قرار می‌‌دهد. غیر از ویزاهایی که نام آن‌ها را در بالا ذکر کردیم، شما می‌‌توانید بسته به هدف خود، هنگام خرید بلیط هواپیما کانادا یکی دیگر از ویزاهای کوتاه مدت این کشور را دریافت کنید. اسامی برخی از این ویزاها عبارت است از: ویزای دیپلماتیک یا رسمی برای انجام امور رسمی و دیپلماتیک، ویزای تسهیلات برای افراد دورگه، ویزای افراد تجاری، ویزا برای ورود به کانادا به‌منظور هدیه دادن به کسی و غیره.

ویزای ترانزیت کانادا

7ویزای ترانزیت کانادا

آن دسته از گردشگرانی که برای رفتن به مقصد سفر خود نیازمند عبور از کانادا هستند، باید ویزای ترانزیت این کشور را دریافت کنند. این ویزا که معمولاً به صورت رایگان صادر می‌‌شود، حتی برای کسانی هم که کمتر از 48 ساعت قصد اقامت در کانادا دارند، الزامی می‌‌باشد. معمولاً از این ویزا کسانی استفاده می‌‌کنند که قصد سفر به ایالات‌متحده را دارند. چراکه آمریکا نزدیک‌ترین کشور به کانادا است.

ویزای کانادا

8ویزای دائمی کانادا و انواع آن

غیر از ویزاهای کوتاه‌مدت و موقتی که کشور کانادا به مسافران خود ارائه می‌‌دهد، در این کشور دسته دیگری از ویزاها هم وجود دارد که به ویزاهای دائمی مشهور هستند. همان‌طور که از نام این ویزاها مشخص است، ویزاهای دائمی به کسانی داده می‌‌شود که می‌‌خواهند مدت‌زمان زیادی مقیم کانادا شوند. از این ویزاها می‌‌توان با عنوان ویزاهای مهاجرت نیز یاد کرد که انواع مختلف داشته و برای اهداف مختلفی صادر می‌‌شوند.

اسامی ویزاهای دائمی کانادا عبارت‌اند از: برنامه تجارت ماهرانه فدرال (FSTP)، برنامه کار ماهرانه فدرال (FSWP)، برنامه‌های نامزدی ایالتی (PNP)، برنامه کار ماهرانه منتخب کبک (QSWP)، برنامه حمایت از خانواده، برنامه مراقبت زندگی (LCP) و کلاس تجربه کانادایی. متقاضی این ویزا هنگام خرید بلیط هواپیما کانادا بسته به هدف مهاجرت خود می‌‌تواند درخواست ویزا را ارائه دهد و آن را دریافت نماید.

خرید بلیط هواپیما کانادا
بلیط هواپیما کانادا

کشور کانادا انواع و اقسام ویزاهای مختلف را در اختیار مسافران و متقاضیان قرار می‌‌دهد. بنابراین شما هنگام خرید بلیط هواپیما کانادا باید با مطالعه و بررسی دقیق به سراغ اخذ ویزای این کشور بروید. لازم به ذکر است که اطلاعات مندرج در این متن همگی تا تاریخ نگارش متن صحیح هستند. بنابراین اگر قصد آگاهی دقیق از اطلاعات مربوط به انواع ویزای کانادا را دارید باید به سراغ نزدیک‌ترین سفارت این کشور در یکی از کشورهای ترکیه، امارات یا عمان بروید.

برای خرید بلیط هواپیما کانادا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
canada.ca
visaguide.world

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید