نگاه کلی به اهمیت گردشگری

اگر اخبار و اطلاعات مربوط به کشورهای مختلف را کمی با دقت دنبال کنید، خواهید دید که همه کشورهای جهان در سیاست‌گذاری‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که صنعت توریسم را در کشور خود تقویت کنند. تسهیل فرآیند خرید بلیط هواپیما، افزایش کیفیت هتل‌ها، زیباسازی فضای شهرها و بسیاری از کارهای دیگر، سیاست‌هایی هستند که نشان از اهمیت گردشگری در شهرها و کشورهای مختلف دارند.

0
201
معرفی اهمیت گردشگری
اهمیت گردشگری
نگاه کلی به اهمیت گردشگریReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 5Rating: 4.5اهمیت گردشگری و آشنایی با اهمیت حوزه توریسم و اطلاعات گردشگری.اهمیت گردشگری در جنبه های مختلف زیادی در زندگی افراد تاثیرگذار بوده و به ایجاد شغل حتی برای افراد نیمه ماهر یا تازه کار هم مربوط می‌شود.

اهمیت گردشگری

اگر اخبار و اطلاعات مربوط به کشورهای مختلف را کمی با دقت دنبال کنید، خواهید دید که همه کشورهای جهان در سیاست‌گذاری‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که صنعت توریسم را در کشور خود تقویت کنند. تسهیل فرآیند خرید بلیط هواپیما، افزایش کیفیت هتل‌ها، زیباسازی فضای شهرها و بسیاری از کارهای دیگر، سیاست‌هایی هستند که نشان از اهمیت گردشگری در شهرها و کشورهای مختلف دارند. با این حال، شاید اهمیت گردشگری برای خیلی‌ها هنوز چندان واضح و شفاف نیست. از این رو، ما مطلبی تحت عنوان نگاه کلی به اهمیت گردشگری را گردآوری کرده‌ایم تا اگر شما سوالی در این مورد داشته باشید، با مطالعه مطلب زیر پاسخی مناسب دریافت کنید. ناگفته نماند که این مطلب می‌تواند حتی برای افرادی که با اهمیت حوزه توریسم آشنایی دارند، مفید واقع شود. پس با هر میزان از اطلاعاتی که دارید، پیشنهاد ما برای مطالعه ادامه این مطلب را پذیرا باشید.

ایجاد شغل و افزایش درآمدهای کشوری

معرفی اهمیت گردشگری
اهمیت گردشگری

امروزه با توجه به شرایط جهان، نگاه اقتصادی به مسائل مختلف در صدر اولویت‌ها قرار می‌گیرد. صنعت گردشگری هم نه تنها از این قاعده مستثنی نیست بلکه با توجه به تاثیراتی که این صنعت می‌تواند بر روی اقتصاد یک کشور بگذارد، به موضوعی بسیار مهم و حساس تبدیل شده است. به بیان بسیاری از کارشناسان، صنعت گردشگری منبع مستقیم افزایش درآمدهای ارزی می‌تواند باشد. چراکه با سفر اتباع خارجی به یک کشور، آنها ارز خارجی با خود آورده و به راحتی باعث افزایش منابع مالی در کشور مقصد می‌شوند.

از طرفی دیگر، اهمیت گردشگری به ایجاد شغل، حتی برای افراد نیمه ماهر یا تازه کار هم مربوط می‌شود. افزایش فعالیت هتل‌ها، فروش صنایع دستی و سوغاتی، دریافت مالیات، افزایش کارکرد سیستم حمل و نقل عمومی و بالا رفتن میزان تبلیغات همگی به نیروهای انسانی نیاز دارند. بنابراین با یک حساب سرانگشتی ساده می‌توان دریافت که با رشد صنعت گردشگری، شغل‌های متعددی به وجود آمده و شانس تمامی افراد جامعه برای کسب درآمد از این راه بالا می‌رود.

ملاقات با افراد جدید و مبادلات فرهنگی

معرفی اهمیت گردشگری
اهمیت گردشگری

غیرممکن است کسی در مورد اهمیت گردشگری صحبت کند و به تاثیرات مثبت آن بر روی مسائل فرهنگی نپردازد. صنعت گردشگری این قدرت را دارد که مردم سرتاسر جهان را به یک نقطه جمع کند. مردمی که هر یک نه تنها سبک زندگی مختلفی دارند بلکه نماینده نژاد، جنسیت، سن، رنگ پوست و حتی زبان و فرهنگ مختص به خود هستند. ملاقات با هر یک از این افراد باعث نزدیکی به آنها و آشنایی بیشتر با تفاوت‌ها و شباهت‌ها در فضایی کاملا آرام و دوستانه خواهد شد. این موضوع مصداق بارز مبادله فرهنگی است. چیزی که باعث افزایش آگاهی ما از دیگران شده و فرهنگمان را ارتقا می‌بخشد.

✅ بازدید از مقاله گردشگری آهسته چیست
✅ بازدید از مقاله تیپ های مختلف گردشگران

کسب شهرت جهانی با گردشگری

معرفی اهمیت گردشگری
اهمیت گردشگری

نپال کشور بسیار کوچکی در جنوب آسیاست. اندازه این کشور به‌قدری کوچک است که حتی شاید نتوانید آن را در نقشه جهان پیدا کنید. با این حال، امروزه هنر، سنت‌های مهارتی، زیبایی‌های فرهنگی و مهمان‌نوازی نپالی‌ها در سرتاسر جهان شهرت یافته و مردم نپال اغلب با همین ویژگی‌ها و صفات مثبت شناخته می‌شوند. دلیل این امر بسیار ساده است. کشور نپال، با پی بردن به اهمیت گردشگری، این صنعت را در صدر سیاست‌های خود قرار داده و به جذب گردشگرانی از همه نقاط جهان پرداخته است. کافیست از یک گردشگر اروپایی در مورد نپال بپرسید تا او ساعت‌ها از زیبایی‌های این کشور حرف بزند و شما به اهمیت گردشگری در کسب شهرت جهانی پی ببرید.

مراقبت از محیط زیست و زیبایی‌های طبیعی

معرفی اهمیت گردشگری
اهمیت گردشگری

اهمیت گردشگری نه فقط برای انسان‌ها بسیار زیاد است بلکه حیوانات و گیاهان هم از این مساله سود می‌برند. در سالهای اخیر که جهان با رشد گردشگری عظیمی مواجه بوده، این صنعت به صدایی برای گونه‌های در معرض انقراض و شکننده تبدیل شده است. صدماتی که افراد مختلف به محیط زیست و زیبایی‌های طبیعی می‌زنند، با کمک صنعت توریسم به جهانیان مخابره و از وقوع این اتفاقات جلوگیری شده است. به گفته برخی از کارشناسان، اگر صنعتی به نام صنعت گردشگری وجود نداشت، شاید الان فیل، کرگدن، وال و دلفینی هم دیگر در جهان نبود. چراکه این حیوانات زمانی با بدترین رفتارها روبه‌رو بودند.

گردشگری، راهی برای پویایی و مبارزه با فقر

معرفی اهمیت گردشگری
اهمیت گردشگری

یک جمله بسیار معروف در صنعت گردشگری هست که می‌گوید: گردشگری ابتدا یک تقاضا را خلق می‌کند و سپس با پتانسیل خود، آن تقاضا را برطرف می‌نماید. این دقیقا همان کاری است که باعث پویایی در یک کشور می‌شود. با نگاه کلی به پروسه گردشگری می‌توان دریافت این تمامی بخش‌های این پروسه، با مصرف‌گرایی ارتباط تنگاتنگی دارند. بنابراین کافیست پای توریست‌هایی از سراسر جهان به کشور خاصی باز شود تا تمامی محصولات، تولیدات و خدمات آن کشور به راحتی مصرف شوند و از این طریق، در مدت زمان کوتاهی، دایره فقر در یک کشور کوچک و کوچک‌‌تر شود.

چند نکته دیگر در مورد اهمیت گردشگری

معرفی اهمیت گردشگری
اهمیت گردشگری

از جذب سرمایه‌گذاران خارجی گرفته تا ایجاد استانداردهای جهانی در یک منطقه، افزایش پیشرفت و توسعه، فراهم آمدن بساطی برای نوآوری‌های جدید، تقویت بنیان‌های اجتماعی، به وجود آوردن شهروندان جهانی و بسیاری از مزایای دیگر، همگی اهمیت گردشگری را به خوبی نمایان می‌کنند. در حالت کلی، صنعت گردشگری به خاطر تاثیری که بر سایر حوزه‌ها هم می‌گذارد، می‌تواند حتی به عنوان یک صنعت مادر شناخته شود و با قدرت بالایی که در ایجاد رشد و توسعه دارد، تامین‌کننده نیازهای اصلی یک کشور باشد. موضوعی که امروزه تمامی کشورهای پیشرفته جهان آن را به خوبی درک کرده و در سیاست‌های خود به کار بسته‌اند.

در مورد اهمیت گردشگری و مزایای بیشمار این صنعت پر سود می‌توان کتاب‌های قطوری نوشت. اما ما در این مطلب، صرفا با نگاهی کلی به موضوع، سعی در برانگیخته کردن ذهن شما نسبت به این مساله داشتیم. فراموش نکنیم که هر یک از ما به صورت جداگانه و با رعایت اصول مختلف از جمله اصول فرهنگی می‌توانیم نقش موثری در رشد گردشگری شهر خود ایفا کنیم و کشور خود را به جذب گردشگرانی از سرتاسر جهان سوق دهیم. مطمئنا سود حاصل از این کار به طور مستقیم نصیب خودمان خواهد شد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید