آشنایی با اکولاژها، محلی برای اقامت در آغوش طبیعت

هر سال، هزاران نفر از گردشگران کشورمان بلیط هواپیما می‌خرند و به نقاط مختلفی در ایران و جهان سفر می‌کنند. اما در بین عموم گردشگران، کمتر کسی را می‌توان یافت که با نوآوری‌های جدید در حوزه گردشگری آشنایی کاملی داشته باشد. از این رو بود که تصمیم گرفتیم در این مطلب، به توضیح یکی از موارد تقریباً ناشناخته در این حوزه بپردازیم. پس به سراغ اِکولاژ می‌رویم.

0
32
اکولاژ و خرید بلیط هواپیما برای محیطی با آرامش
اکولاژ چیست
آشنایی با اکولاژها، محلی برای اقامت در آغوش طبیعتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 28Rating: 3.5آشنایی با اکولاژها، محلی برای اقامت در آغوش طبیعت - خرید بلیط هواپیما از سفرستانهر سال، هزاران نفر از گردشگران کشورمان بلیط هواپیما می‌خرند و به نقاط مختلفی در ایران و جهان سفر می‌کنند. اما در بین عموم گردشگران، کمتر کسی را می‌توان یافت که با نوآوری‌های جدید در حوزه گردشگری آشنایی کاملی داشته باشد. از این رو بود که تصمیم گرفتیم در این مطلب، به توضیح یکی از موارد تقریباً ناشناخته در این حوزه بپردازیم. پس به سراغ اِکولاژ می‌رویم.

اکولاژ

هر سال، هزاران نفر از گردشگران کشورمان بلیط هواپیما می‌خرند و به نقاط مختلفی در ایران و جهان سفر می‌کنند. اما در بین عموم گردشگران، کمتر کسی را می‌توان یافت که با نوآوری‌های جدید در حوزه گردشگری آشنایی کاملی داشته باشد. از این رو بود که تصمیم گرفتیم در این مطلب، به توضیح یکی از موارد تقریباً ناشناخته در این حوزه بپردازیم. پس به سراغ اِکولاژ می‌رویم. اگر جزو آن دسته از گردشگرانی هستید که در مقابل سؤال اکولاژ چیست، هیچ پاسخی نمی‌توانید بدهید، ادامه این مطلب را بخوانید و اطلاعات مفیدی در مورد اکولاژ به دست آورید. مطمئناً دانستن این مطالب، باعث خواهد شد که شما هنگام خرید بلیط هواپیما گزینه‌های بیشتری برای سفر در دست داشته باشید. ضمن اینکه افزایش اطلاعات عمومی در کنار آمادگی برای خرید بلیط هواپیما هم مزیتی نیست که به راحتی بتوان از کنارش عبور کرد.

اکولاژ چیست؟

اکولاژ و خرید بلیط هواپیما برای محیطی با آرامش
اکولاژ چیست

کلمه اکولاژ اولین بار در سال 1990 و برای اشاره به اقامتگاه‌هایی مورد استفاده قرار گرفت که یا از نظر ساخت و یا از نظر اداره شدن متفاوت از اقامتگاه‌های دیگر بودند. البته همان‌طور که احتمالاً خودتان می‌دانید، پیشوند eco در زبان انگلیسی معمولاً برای اشاره به مفاهیمی استفاده می‌شود که به نوعی در رابطه با محیط زیست هستند. برای مثال کافی است به کلمه‌ای مانند اکوتوریسم اشاره کرد. واژه‌ای که نشانگر نوعی از گردشگری با هدف آشنایی بیشتر با محیط زیست و تماشای آن است.

بنابراین اگر بخواهیم اکولاژ را به بیان ساده تعریف کنیم باید بگوییم که اکولاژ اقامتگاهی است که به صورت مبتکرانه و خلاقانه طراحی شده و هدف آن کاهش تأثیرات منفی بر روی محیط زیست و در عین حال افزایش جنبه‌های مثبت طبیعت محلی با انجام مراقبت‌های ویژه و حفاظت‌های خاص است. این اقامتگاه‌ها برای رسیدن به هدف خود، یعنی کاهش آسیب‌رسانی به محیط زیست، از راهکارهای مختلفی استفاده می‌کنند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

راهکارهای کاهش آسیب‌رسانی به محیط زیست

اکولاژ و خرید بلیط هواپیما برای محیطی با آرامش
اکولاژ چیست

استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مثل انرژی خورشیدی، تأکید بر تولید اندک، جداسازی و بازیافت زباله‌ها، استفاده از حوله‌های ارگانیک، بهره‌مندی از محصولات شوینده غیرسمی برای محیط زیست و همچنین پخت غذاهایی با منابع طبیعی محل جزو کاربردی‌ترین راهکارهای اتخاذشده توسط اکولاژها برای کاهش آسیب‌رسانی به محیط زیست می‌باشند. ضمناً، این اقامتگاه‌ها معمولاً در نقاط دوردست جنگلی، کوهستانی و ساحلی واقع شده و به همین دلیل سعی می‌کنند که از منابع طبیعی به بهترین شکل استفاده کنند. کافی است خودتان یک‌بار بلیط هواپیما به قصد اقامت در یک اکولاژ بخرید تا با نحوه کار این اقامتگاه‌ها بهتر آشنا شوید.

چرا در اکولاژ اقامت کنیم؟

اکولاژ و خرید بلیط هواپیما برای محیطی با آرامش
اقامت در اکولاژ

خرید بلیط هواپیما به قصد تجربه گردشگری سبز و اقامت در اکولاژ، تجربه بسیار متفاوتی از یک مسافرت معمولی می‌باشد. انجام چنین مسافرتی می‌تواند به آشنایی بیشتر مسافر با مردم محلی و بطن طبیعت هر محل کمک ویژه‌ای داشته باشد. از طرفی دیگر، زیبایی منحصربه‌فرد اکولاژها و عجین شدن آن‌ها با محیط سرسبز هم لذت سفر شما را چندین برابر خواهد کرد. همین عوامل باعث می‌شوند که سال به سال طرفداران اقامت در اکولاژها افزایش می‌یابد.

انتخاب یک اکولاژ مناسب

اکولاژ و خرید بلیط هواپیما برای محیطی با آرامش
اکولاژ مناسب

مشکل عجیبی که در سالیان اخیر گریبانگیر مفهوم اکولاژ شده این است که بسیاری از افراد صرفاً برای سود بیشتر اقدام به تأسیس اقامتگاهی در قالب اکولاژ می‌کنند. در حالیکه این اقامتگاه به هیچ عنوان با معیارهای یک اکولاژ استاندارد مطابقت ندارد. بنابراین بهتر است قبل از اقدام به خرید بلیط هواپیما و اقامت در یک اکولاژ خاص، آگاهی کاملی از نحوه اداره شدن آن داشته باشید. ضمناً، مطابقت محیط و موقعیت جغرافیایی اکولاژ با خواسته‌های شما هم بسیار مهم خواهد بود.

چند اکولاژ مشهور در جهان

اکولاژ و خرید بلیط هواپیما برای محیطی با آرامش
اکولاژ های مشهور

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توان اسامی مشهورترین و جذاب‌ترین اکولاژهای جهان را به راحتی به دست آورد. اما برای راحتی بیشتر شما، در اینجا ما مروری کوتاه به نام چند اکولاژ مشهور در سطح دنیا داریم. مطمئناً وقتی شما تصمیم جدی برای خرید بلیط هواپیما و اقامت در اکولاژها بگیرید، جستجوهای بیشتری باید انجام بدهید و بهترین گزینه ممکن را برای خودتان انتخاب نمائید.

اکولاژ Sukau Rainforest واقع در جزیره بورنئو، اکولاژ فوق‌العاده زیبا و تماشایی Daintree Wilderness در استرالیا، اکولاژ رویایی Refugio Ecologico Caiman در برزیل و اکولاژ Whitepod در سوئیس فقط و فقط چند نمونه از اکولاژهای خارق‌العاده‌ای هستند که در کشورهای مختلف جهان ساخته می‌شوند. بدون تردید تنها لازمه تماشای این اکولاژها و تجربه اقامتی لذت‌بخش و فراموش‌نشدنی در آن‌ها، اختصاص زمانی مناسب برای خرید بلیط هواپیما و بستن بار سفر می‌باشد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سوئیس
✅ بازدید از مقاله 10 جاذبه برتر سوئیس

تفاوت بین اکولاژ و هتل سبز

اکولاژ و خرید بلیط هواپیما برای محیطی با آرامش
تفاوت هتل سبز و اکولاژ

یکی از اشتباهاتی که معمولاً بسیاری از مسافران و خریداران بلیط هواپیما به آن دچار می‌شوند این است که تفاوتی بین اکولاژها و هتل‌های سبز قائل نمی‌شوند. هرچند که هر دو این اقامتگاه‌ها به استفاده از منابع طبیعی و جلوگیری از آلودگی و آسیب‌رسانی به محیط زیست تاکید دارند. اما یک تفاوت اساسی بین آن‌ها وجود دارد و آن هم این است که اکولاژها در نقاط دوردست ساخته می‌شوند، در حالی که هتل‌های سبز چسبیده به شهرها یا شهرک‌ها بنا شده و مشغول پذیرائی از مهمانان خود هستند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

اقامت در اکولاژها می‌تواند بسیار ارزشمند و جذاب باشد. با اقامت در این مکان‌ها، از یک طرف شما لحظات و در واقع سبک زندگی بسیار متفاوتی تجربه می‌کنید و از طرف دیگر، به عنوان فرزندی در کره زمین، از طبیعت زیبای این سیاره محافظت خواهید کرد. پس بد نیست حداقل یک‌بار بلیط هواپیما به قصد اقامت در یک اکولاژ بخرید و این مسافرت لذت‌بخش را هم به تجربیات خود اضافه نمائید. چه بسا، مثل خیلی از مسافران دیگر عاشق اقامت در اکولاژها شوید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
greenglobaltravel.com
pygmy-elephant.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید