اگر چمدانم گم شد چه کار کنم؟

اتفاق گم کردن چمدان برای هر کسی ممکن است بیافتد اما بدون شک در سفر شما بدترین اتفاق ممکن می‌تواند باشد تا آنجایی که حتی ممکن است سفرتان را تبدیل به یک کابوس کند! جالب است بدانید برد تیلدن رئیس خط هوایی آلاسکا در یکی از سفرهایش با ایرلاین خود، چمدانش را گم کرد و خط هوایی تحت مدیریت او نتوانست چمدان را پیدا کرده و به او بازگرداند!

0
200
خرید بلیط هواپیما و گم شدن چمدان در فرودگاه
خرید بلیط هواپیما و گم شدن چمدان
اگر چمدانم گم شد چه کار کنم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 19Rating: 4.5اگر چمدانم گم شد چه کار کنم؟اتفاق گم کردن چمدان برای هر کسی ممکن است بیافتد اما بدون شک در سفر شما بدترین اتفاق ممکن می‌تواند باشد. خرید بلیط هواپیما و گم شدن چمدان

اگر چمدانم گم شد چه کار کنم؟

اتفاق گم کردن چمدان برای هر کسی ممکن است بیافتد اما بدون شک در سفر شما بدترین اتفاق ممکن می‌تواند باشد تا آنجایی که حتی ممکن است سفرتان را تبدیل به یک کابوس کند! جالب است بدانید برد تیلدن رئیس خط هوایی آلاسکا در یکی از سفرهایش با ایرلاین خود، چمدانش را گم کرد و خط هوایی تحت مدیریت او نتوانست چمدان را پیدا کرده و به او بازگرداند!

حال وظیف ما به عنوان یک مسافر هوشمند چیست؟ ما می‌توانیم با کمی فکر و پیش‌بینی شرایط، خودمان را برای همچین اتفاقی آماده کنیم. این تمهیدات از وقوع واقعه جلوگیری نمی‌کند اما کمک می‌کند تا بحران را راحت‌تر پشت سر بگذاریم و حتی مشکل را حل کنیم.

خرید چمدان مناسب برای کودکان

چگونه چمدان خود را ببندیم؟

خرید بهترین چمدان برای سفر!

وب سایت معتبر Sky Scanner راهکارهایی را در زمینه به شما معرفی می‌کند، این راهکارها در واقع چند توصیه از خطوط هوایی مختلف است، پس این بار که بلیط هواپیما به مقاصد توریستی می‌خرید پیش از تحویل چمدان خود به بخش بار به این توصیه‌ها عمل کنید.

خرید چمدان ارزان

1چمدان ارزان‌تر، بهتر

یادتان باشد در کنار گم شدن چمدان در طی روند تحویل به بخش بار هواپیما و … گاه ممکن است چمدان توسط افرادی به سرقت برود. هرچه چمدان شما پر زرق و برق‌تر باشد این خطر بیشتر می‌شود. پس بهتر است سراغ گزینه‌های ساده‌تر بروید، به علاوه چمدان‌های لوکس بسیار گران قیمت هستند و اگر شما زیاد سفر می‌کنید، ممکن است آسیب بسیار ببیند و شما را متحمل هزینه‌های سنگین کند. از هر طرف که به ماجرا نگاه کنید، بهتر است چمدانتان را با یک قیمت اقتصادی تهیه کنید.

نشانه گذاری روی چمدان

2چمدان خود را نشانه‌گذاری کنید

وقتی سراغ چمدان‌های اقتصادی می‌روید، یک خطر دیگر به وجود می‌آید و آن این است که امکان دارد چمدان‌های زیادی مشابه چمدان شما وجود داشته باشد. چمدان شما با وسیله‌ی فردی دیگر اشتباه شود، گاه حتی ممکن است وقتی به هتل می‌رسید و می‌خواهید لباس راحتی خود را بپوشید، متوجه این اتفاق شوید! برای جلوگیری از این اتفاق یک راهکار بسیار بسیار ساده وجود دارد، شما می‌توانید، یک روبان یا یک جا سوئیچی به چمدان خود ببندید تا آن را برای خود و دیگران مشخص کنید.

زنگ ساعت خود را تنظیم کنید

3زنگ ساعت خود را تنظیم کنید

شاید باورتان نشود، اما در برخی سفرها، به ویژه وقتی برای ساعات طولانی در پرواز هستید و منطقه‌ی زمانی عوض می‌شود بسیاری از مسافران در اثر خواب آلودگی در تاکسی هنگام پیاده شدن برخی از وسایل خود را جا گذاشته‌اند. احتیاط شرط عقل است، اگر احساس خستگی کرده و می‌خواهید چرتی کوتاه در تاکسی بزنید، از راننده بپرسید چند دقیقه تا هتل فاصله دارید، سپس زنگ موبایل خود را با توجه به آن موقع تنظیم کنید تا در آن موقع به شما پیام داده و برداشتن چمدان‌ را به شما یادآوری کند.

به کارمندان فرودگاه اطلاع دهید

4به کارمندان فرودگاه اطلاع دهید

تصور کنید کنار چرخ نقاله ایستاده‌اید و منتظرید تا چمدانتان بیاید، اما هیچ خبری نیست و آرام آرام این واقعیت برای شما آشکار می‌شود که چمدانتان گم شده‌است! بدون تردید شما بسیار کلافه خواهید شد، این حس ناخوشایندی خواهد بود، اما وقتی به سمت مسولان رسیدگی می‌روید یادتان باشد آنها همچون شما به احتمال زیاد روز خسته کننده‌ای را پشت سر گذاشته‌اند، بداخلاقی با آنها نه سبب می‌شود کاری زودتر صورت گیرد و نه چمدانتان را پیدا می‌کند، پس سعی کنید کمی آرام شوید و با لبخند و آرامش موضوع را به آنها توضیح دهید.

برچسب اطلاعاتی چمدان

5چک کردن برچسب اطلاعاتی چمدان

اگر شما بلیط هواپیما برای یک فصل شلوغ و پر سفر تهیه کرده‌اید، حتما برچسبتان را بررسی کنید. اشتباهات انسانی همیشه ممکن است پیش بیاید، پس قبل از آنکه چمدان شما از شما جدا شده و به راه طولانی رسیدن به هواپیما وارد شود، از مسول چک این بخواهید تا اجازه دهد به سرعت اطلاعات مندرج شده را با اطلاعات پرواز خود مطابقت دهید.هنگام تحویل نیز همین بررسی را به طور مجدد انجام دهید.

در دو چمدان تقسیم کنید

6لباس هایتان را بین دو چمدان تقسیم کنید

اگر تنها به سفر نمی‌روید یکی از کارهایی که می‌تواند به شما کمک کند این است که لباس‌هایتان را در چمدان‌ها تقسیم کنید، چند دست بلوز شلوار در یکی و چند دست دیگر در چمدان دوم با این کار می‌توانید تا حدودی از استرس و مشکلات خود در صورت گم شدن چمدان بکاهید و تا پیدا شدن آن که ممکن است کمی زمان برد، لباس‌هایی برای پوشیدن داشته باشید.

اطلاعات و آدرس را در چمدان بگذارید

7اطلاعات خود را در چمدان قرار دهید

اطلاعات بسیار به کمک شما خواهند آمد، هرچه بیشتر بهتر!
بهتر است اطلاعات تماس ایرلاینی که بلیط هواپیما را از آن خرید کرده‌اید را همراه داشته باشید. همچنین به طور دقیق بدانید که چمدانتان چه جزییاتی دارد گاه حتی یک عکس از آن به مسولان برای یافتن کمک می‌کند. به علاوه بد نیست که اطلاعاتی در چمدانتان قرار دهید که بتوانند از طریق آن شما را پیدا کنند.

مدارک خود را یکجا در چمدان نگذارید

8به توصیه مادرتان عمل کنید

مادرها راست می‌گویند، هیچ وقت وسایل، مدارک و پولتان را نباید در چمدان بگذارید! شما شاید بدون لباس مشکل چندان زیادی برایتان پیش نیاید اما بدون پول و مدارک شناسایی بی‌تردید سفر برایتان یک کابوس تمام عیار خواهد شد.

مکان یاب هوشمند

9تکنولوژی برچسب هوشمند و مکان‌یاب

دنیای تکنولوژی و تلفن‌های هوشمند، اکنون به کمک شما آمده تا بتوانید در صورت گم شدن چمدانتان آن را سریع‌تر و راحت‌تر پیدا کنید، برچسب‌های هوشمندی وجود دارد که حای یک میکروچیپ است، شما از طریق ماهواره‌ها، همان سیستمی که در نقشه‌های هوشمند استفاده می‌شود و با استفاده اپلیکیشنی که رو گوشی خود نصب می‌کنید، می‌توانید چمدانتان را رد یابی کنید و هر لحظه بدانید کجا قرار دارد.

گم شدن چمدان اتفاقی ناخوشایند است، اما با انجام برخی کارها می‌توان از میزان اضطراب کاسته و در مدت کوتاه‌تری آن را پیدا کرد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید