پرواز خارجی با هواپیمایی آتا

2
958
خرید آنلاین پرواز خارجی و بلیط هواپیما با هواپیمایی آتا
پرواز خارجی و بلیط هواپیما با هواپیمایی آتا
پرواز خارجی با هواپیمایی آتاReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jul 1Rating: 4.5پرواز خارجی با هواپیمایی آتا - ایرلاین آتا خرید بلیط هواپیما استانبول از سفرستاندر این مقاله با شرکت هواپیمایی آتا یا ایرلاین آتا ata airline و مسیرهای پرواز خارجی و داخلی را آشنا می شوید همچنین برای جستجوی بلیط هواپیما به سفرستان

هواپیمایی آتا فرصتی برای «با هم پرواز کردن»

خوشبختانه در سال‌های اخیر، با حضور قدرتمند بخش خصوصی در صنعت هوانوردی شاهد هستیم که تهران دیگر تنها قطب ایرلاین‌های کشور به حساب نمی‎آید و شهرهای بزرگ کشورمان هر کدام به قطبی تأثیرگذار در صنعت هواپیمایی کشور تبدیل شده‎اند. در این مطلب قصد داریم تا مختصری در مورد هواپیمایی آتا برایتان سخن بگوییم که دفتر مرکزی آن در شهر تبریز قرار دارد و ظرف مدت کوتاهی موفق شده تا در آسمان ایران برای خودش نام و نشانی دست و پا کند.

شرکت هواپیمایی آتا (ATA Airline) با تصویب هیئت دولت، در سال 1387، به عنوان شانزدهمین ایرلاین کشور در تبریز تاسیس شد. تاسیس ایرلاین آتا در مرکزیت شهر تبریز و با مشارکت دولت و گروه اقتصادی دریک، به قدری موجب رونق تجاری و اقتصادی این شهر شده است که هم اکنون آتا به آینه تمام نمای آذربایجان تبدیل شده است.

خرید آنلاین پرواز خارجی و بلیط هواپیما با شرکت هواپیمایی آتا
پرواز خارجی و بلیط هواپیما با شرکت هواپیمایی آتا

نخستین پرواز شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ هجری شمسی همزمان با افتتاح این شرکت توسط وزیر راه و ترابری وقت، از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد مشهد صورت پذیرفت و پروازهای رسمی شرکت هواپیمایی آتا از تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ هجری شمسی از تبریز به مقصد تهران انجام شد. شرکت هواپیمایی آتا فعالیت خود را با ۴۴ فروند هواپیمای مک‌دانل داگلاس MD-۸۳ با ظرفیت ۱۶۵ نفر مسافر آغاز نموده و در حال حاضر این شرکت دارای 8 هواپیمای بوئینگ MD و ۳ هواپیمای ایرباس آ-۳۲۰ و 4 فروند بوئینگ ۷۳۷ می‌باشد.

این شرکت فعالیت حرفه ای خود را در قالب یک شرکت هواپیمایی خصوصی در بهمن ماه 1388 و همزمان با ایام دهه فجر با 4 فروند هواپیمای مک دانل داگلاس MD -۸۳ که ظرفیت جابجایی 165 نفر مسافر را داشتند، با پرواز به تهران از مبدا تبریز آغاز نمود و طی مدت زمان کوتاهی ناوگان هوایی خود را به ۶ فروند هواپیمای بوئینگ MD ، ۴ فروند هواپیمای ایرباس آ-۳۲۰ و ۳ فروند بوئینگ ۷۳۷ ارتقا داد.

بلیط هواپیما آتا نیز همانند بلیط هواپیمای سایر ایرلاین های کشور، در بسیاری از مسیرهای داخلی و بین المللی به صورت آنلاین برای مشتریان سفرهای هوایی و گردشگران به فروش می‎رسد، از این رو تهیه بلیط هواپیما برای مسافران آتا، به کوتاهی فاصله یک کلیک تا مقصد دلخواه است. گفتنی است که بلیط هواپیما آتا علاوه بر دسترسی آسان، از قیمتی مناسب نیز برخوردار است و مسافران ایرانی برای خریذ بلیط ارزان هواپیما همیشه می‎تواند پروازهای این کشور را به عنوان یکی از گزینه‎ها مد نظر داشته باشند.

خرید آنلاین پرواز خارجی و بلیط هواپیما با ایرلاین آتا
پرواز خارجی و بلیط هواپیما با ایرلاین آتا

این شرکت تنها ایرلاین کشور است که هیچ بدهی نداشته و اغلب هواپیماهایش «ملکی» بوده و تنها دو هواپيماي اجاره‌اي دارد.

مقصد های پرواز خارجی هواپیمایی آتا (ATA Airline)

بحرین (فرودگاه بین المللی بحرین)، گرجستان (تفلیس – فرودگاه بین المللی تفلیس و باتومی – فرودگاه بین المللی باتومی)، عراق (بغداد – فرودگاه بین المللی بغداد و نجف – فرودگاه بین المللی نجف)، ترکیه (استانبول – فرودگاه بین المللی آتاترک)، کویت (کویت – فرودگاه بین المللی کویت) و عربستان سعودی (دمام – فرودگاه بین المللی ملک فهد).

مقصد های پرواز داخلی هواپیمایی آتا (ATA Airline)

اهواز (فرودگاه بین المللی اهواز)، اردبیل (فرودگاه اردبیل)، بندرعباس (فرودگاه بین المللی بندرعباس)، اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان)، مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد)، شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز)، تبریز (فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز)، تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی، فرودگاه بین المللی مهرآباد)، جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کیش)، ارومیه (فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه)، بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر) و یزد (فرودگاه شهید صدوقی یزد).

مسیرهای پروازی هواپیمایی آتا (ATA Airline)

از مبدا تهران به مقاصد:

تبریز، مشهد، کیش، اهواز، ارومیه، اردبیل، شیراز، بندرعباس، استانبول (ترکیه) و آذربایجان (باکو).

از مبدا تبریز به مقاصد:

تهران، مشهد، کیش، اهواز، شیراز، استانبول (ترکیه) و آذربایجان (باکو).

از مبدا مشهد به مقاصد:

تهران، تبریز، کیش، ارومیه، اردبیل، شیراز و اهواز.

از مبدا اردبیل به مقاصد:

هران و مشهد.

از مبدا کیش به مقاصد:

هران، تبریز و مشهد.

از مبدا شیراز به مقاصد:

هران، تبریز و مشهد.

از مبدا باکو به مقاصد:

هران و تبریز.

از مبدا ارومیه به مقاصد:

هران و مشهد.

و از مبدا استانبول به مقصد تبریز پرواز خارجی دارد.

در آخر اینکه شرکت هواپیمایی آتا با جابجایی حدود سه میلیون و دویست و هفتاد هزار مسافر درخطوط پرواز داخلی و حدود یكصد و هشتاد هزار نفر در خطوط پرواز خارجی، نقش کلیدی در صنعت هوایی کشور ایفا می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع:
ataair.ir
fa.wikipedia.org
telegram.me/publicrelationsataair

2 دیدگاه ها

  1. سلام با عرض تاسف باید بگم هفته گذشته سفری به قشم داشتیم با پرواز رفت و برگشت آتا ، هواپیما موقع رفتن از مهرآباد بدلیل عدم دید کافی در قشم حدود 2/5 ساعت و موقع برگشت از فرودگاه قشم بدون دلیل موجه بیش از دو ساعت تاخیر داشت ! یکی از کارمندان شرکت گفتند این تاخیر ها همیشگی است ! غذای سرو شده هم بسیار بی کیفیت بود برنج رو اصلا نمی شد خورد و مهمانداران عصبی و خسته بودند. بار دیگر هرگز حاضر به سفر با آتا نیستم !امیدوارم مسوولین توجه بیشتری مبذول فرمایند!!!!!!

  2. باسلام ديروز پرواز برگشت از استانبل با اتا راداشتيم باخانواده متاسفانه جاي صندلي ها به شدت تنگ وقابل نشستن نبود وازهمه مهمتر اصلا مهماندارها روابط خوبي با مسافرين نداشتن وقتي درخواست پتو وبالشت براي فرزند ٦ ماه كردم ميگن تموم شده همسرم بهشون ميگن مگه چند تا داشتين ميگن ١٠ تا براي ١٦٠!نفر مسافر
    به نظر شما درسته ؟ اب در خواست ميكنيم ميگن يه دفعه همه رو باهم مياريم شايد يكي بايد دارو بخوره سر ساعت بايد وايستا تا اينا هروقت خواستن وميلشون كشيد اب رو بيارن وقتي سرمهماندر يك پرواز اتا اين باشه چ توقعي از بقيه پرسنل داريم غذاهاشون هم نميشد خورد برنج نپخته رو سرو ميكنن خب درست سرويس بدين ولي پرواز هاي قشم اير وبقيه اينطور نبوده خيلي محترماته برخورد ميكنن
    دركل راضي نبوديم

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید